Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 11. 2018 09:17
... a to k té SLO známce ještě dostáváte turistické bonusy smoking smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 11. 2018 16:39
Dobrý podvečer. Jezdím do Gradace a cenu neřeším, protože to patří do ceny dovolené. Omlouvám se za diskusi mimo mísu. Zdraví Jaroslav.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 11. 2018 16:55
Marius napsal(a):
-------------------------------------------------------
> "na Slovinci nastavenou cenu za známku
> můžeme nadávat, můžeme s ní nesouhlasit, ale to je
> tak jediné, co s tím můžeme dělat (nepočítáme-li
> objíždění SLO dálnice)..." hot smiley

Není to tak docela pravda, můžeš to klidně risknout projet bez ní. ;-)
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 11. 2018 16:56
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a to k té SLO známce ještě dostáváte
> turistické bonusy smoking smiley

aneb jak z turistů vytáhnout ještě další peníze. ;-) Před časem o tom někde něco psali a žádné terno to teda nebylo. thumbs down
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
30. 11. 2018 16:21
Dálnice Draženci - Gruškovje je otevřená !!!

[www.youtube.com]
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
30. 11. 2018 21:28
Dobrá zpráva - příští dovču asi prubnem !!!
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
11. 12. 2018 18:12
... po mnoha letech, kdy jsem z více důvodů nechtěl jezdit přes Slovinsko a protože se prozatím uklidnila "studená námořní válka" mezi HR a SLO ... a když to příští rok vypadá na cestu s lodí za autem ... a taky proto, že je dokončen dálniční tah Slovinskem na jih ... a když využijeme slovinskou dálniční známku na déle než 14 dnů ... a aa vůbec ... jsem se rozhodl, že to zkusím přes tyhle jihoslovany ...
no, uvidíme ...

smileys with beer
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
11. 12. 2018 21:44
Bessy. I Ty Brutemoody smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 12. 2018 15:07
... no jo Karle ...
s lodí je to po Maďarsku max. 70 ... šílený, i přesto, že jsem jel u nás bez problému se soupravou 130, ale to byl jen test ...
jinak nechci riskovat flastr ...

smileys with beer
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 12. 2018 12:31
Já si stejně pojedu svojí cestou, tady se to bude ucpávat před hranicema a pak u Zagrebu ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 12. 2018 13:13
Já od letoška, kdy jsem poprvé využil , byť tenkrát v září ještě nedostavěnou dálnici (snížená rychlost na posledních 7 km), budu objíždět tento kus dálnice jen v případě, že budu chtít ušetřit zhruba těch 750 korun. Samozřejmě jedu v takovém čase, abych se vyhnul zácpám "podle Isekona".
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
04. 01. 2019 06:53
Dostavba dálnice přes SLO je jistě dobrá zpráva, ale pro průjezdnost hraničního přechodu SLO/HR a následující jednotubusové tunely v HR bude klíčový čas a doba průjezdu. V sezonu tam budou minimálně v sobotu stejně kolony. Tam jedeme v neděli 30.6. a vracíme se ve středu 10.7. Takže letos asi nevyužijeme Maďarsko a zkusíme opět SLO dálnici.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
19. 01. 2019 22:02
Pořád laboruji s myšlenkou že letos tu SLO dálnici zkusím. Tři pětky jim nedám, tak to tam střihnu klasicky na Rogatec, ale protože jsem loni škaredě zakufroval cestou zpět (už to páchlo rozvodemgrinning smiley ), tak to asi zkusím při návratu. Na 90%. Nebo 70. 60? ... smiling smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 01. 2019 10:07
Jaky ma smysl koupit znamku a pak jet na Rogatec?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 01. 2019 11:02
Vždyť píše, že tři pětky jim nedá a zkusí dát dálnici cestou zpět.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 01. 2019 12:13
Jak jednou Alda a hlavně velitel vozu dálnici "zkusíˇ, propadne jejímu kouzlu. Toť můj poznatek. Letos to bude "jen" zpět. Příští rok už tam i zpět.....
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 01. 2019 14:04
Aha, tak jsem to špatně pochopil. Já po dálnici pojedu. Jejímu kouzlu jsem sice nepropad, ale hodinová zajížďka už je moc. Ušetřit se dá jinde. Jen pro příklad: když objedu Gleinalm, ušetřím 9 euro a bude mě to stát jen asi 13 minut. Když se v HR napojím až v Durmanci, ušetřím 21kn (skoro 3 eura), časová ztráta taky malá. Takže objíždět SLO dálnici z mýho pohledu moc smysl nemá
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 02. 2019 16:27
Valeriho trik, objet Gleinalm a v HR najet až v Durmanci je super.
Tam i zpátky to cenově vyjde skoro jako Slovinská známka. Časově to je minimální ztráta a hlavně o dost komfortnější než se třást po Slovinsku od vesnice k vesnici. :-)
Letos asi takhle pojedeme.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 02. 2019 20:53
Fakt to objetí Gleinalmu se vejde do čtvrt hodinky? Nikdy jsem to nejel, na té mapě mi to přijde strašně nelogické a dlouhé, ale třeba Bosruck jsem již několikrát objížděl. Jsou tam pěkné kopečky.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 02. 2019 21:01
Google mapy říkají že ano, ale je to 30 km navíc. Jel jsem to jednou když v Gleinalmu shořel kamion
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 02. 2019 08:11
30 km při průměru 120 km/h, což je normál při nízkém provozu, se za 15 minut ujet dá. Samozřejmě s hustším provozem rychlostní průměr klesá.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
04. 03. 2019 10:54
Zdravím,
asi trochu blbá otázka, ale dostavba dálnice je již celá hotová? Plánuje někdo, kdo jezdil přes Maďarsko jet již přes Slovinsko?

Přemýšlíme, že pokud by již bylo vše hotovo, tak bychom tentokrát jeli přes Slovinsko, přece jen u Olomouce na dálnici a pak sjet až u Zadaru je super, i když nákupy v Maďarsku mají taky něco do sebe spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
04. 03. 2019 17:18
Ve čtvrtek to prubnu dám vědět jak to vypadá s napojením na HR dalnici

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
07. 03. 2019 20:14
Ahoj tak průjezd Slovinské dalnice směr Hr 12hodina dalnice je až na celnici to je super. Ale fronta kamionů cca pul km v levém pruhu na hranicich cca 3 auta před námi. Kontrola meho pasu skenování ostatní jen kouknul z kukaně. V době prazdnin si nedokážu představit ten masakr.cesta kladno-české budějovice-graz-lučko (výměna Enc) pula nejhorší cesta a provoz Linz oprava mostu jinak vse ok stretan put dale v počasí v hr

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
07. 03. 2019 20:40
Jinak podel dalnice vede souběžně silnice až na hranici hr kde vypadá že neni napojena a vede do vesnice před hranicí. Vloni byla na teto silnici značka zákazu a že nejede na prechod .jel jsem na Rogatec myslím Zahaja mě určitě opravi

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
07. 03. 2019 20:42
Takže Martine, letos přes Budějky asi raději ne, že?
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
07. 03. 2019 21:18
No bude to zajímavé Linz byl cca 2-3 km před hranicí mesta totálně zasekany až do mista opravy mostu jelo to jen po jedné straně mostu .prijezd od Slo do mesta na konci tunelu smer centrum bouracka a kolona az za Linz cca 5-6 km.priznam se že jsem blbě odbocil a zakufroval ne jen jsem si dal kroužení po dalnicich

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
07. 03. 2019 21:59
shaemi:
Teď jsem jel dva roky přes Maďarsko a myslím, že rozhodující (podle mých měřítek) není dostavěná dálnice, ale fronta na hraničním přechodu. Co je mi platná dálnice, když budu 2 hodiny v koloně na hranicích.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 03. 2019 14:33
martas74: díky za info

pavel72: tak to je jasné, jestli je dálnice komplet mě zajímalo z toho důvodu, že by se nemuselo čekat na stavbě a jel bych pěkně po dálnici, jestli se čeká na přechodu, to už je druhá věc
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 03. 2019 17:57
A jak je to s poplatkem? Známka až na hranice, nebo zůstaly značky u Podlehniku?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.