Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 08. 2018 09:35
Na nájezdu Podlehnik je přeškrtnutá vinjeta. Projeto ve čtvrtek 23.8.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 08. 2018 11:56
Mě by spíš u tématu dostavby dálnice Ptuj - Macelj zajímalo, jestli stále zůstane zachována možnost jet na přechod okolo dálnice bez poplatku. Předpokládám, že by to tak mělo být.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 08. 2018 14:31
To by museli otevřít starý hraniční přechod. Před tím současným jsem nikde neviděl ani náznak budování nějakého nájezdu na dálnici. Na netu je pdf s hrubým výkresem dálnice a ani tam nic není. Souběžná silnice vede někam doleva ke starému přechodu, ale myslím, že to bude tak pro služební a zásobovací účely.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 08. 2018 19:29
Jak to tak čtu, tak si po dlouhých letech projedu Slovinsko po dálnici. Jedeme v neděli večer na 2 týdny do Primoštenu, tak prostě zaplatím o 30 EUR víc a ušetřím cca hodinu času na objezdu přes Mureck a Ptuj. Prostě dovolená a tak ty peníze zase až tak moc neřeším.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 08. 2018 23:00
Taky jsem to tak udelal. Letos se objizdet nevyplati.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
30. 08. 2018 10:06
Letos se objíždět vyplatilo, dokonce i přes Rogatec, protože stála kolona až k Podhledniku a byla bez pohybu. Takže se nedá obecně řící, zda objíždět či neobjíždět. Záleží na čase, dni v týdnu, měsíci, počasí, jestli si dal Zeman štamprdli... Pokud bude uvažovat do budoucna více lidí, že pojede po dálnici, objíždět se vyplatí tuplem.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
30. 08. 2018 10:19
Pak ale zvolit i jiný přechod, dostaví dálnici a s Podhledniku to bude placené.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
30. 08. 2018 10:40
Někomu se kodrcat přes Sv. Annu, projíždět ucpanej Ptuj, kolem dálnice do Podlehniku, případně přes rovněž ucpanej Cvetlin a celková časová ztráta přes hodinu, nevadilo, když ušetřil 15 euro. 2 kamarádi mi nezávisle na sobě potvrdili, že objíždět neměli, že měli zaplatit SLO známku. Ale je to opravdu individuální, středa je jiná než sobota. My stáli hodinu na HR/SLO hranicích, což na sobotu není špatnej výsledek.
V každým případě, mě zarytýmu objížděči, se letos jevilo lepší zaplatit, než objíždět objížďku
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
30. 08. 2018 10:49
Také jsme to po x letech vzali po dálnici a pohoda, jezdíme ale ze soboty na neděli. Největší brzda jsou Slovinci, i když si pas jen prohlédne, tak v tom počtu aut do dělá hodiny.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
30. 08. 2018 22:20
Já jsem jel taky tak. Jenže ono stačí přijet o hodinu dříve či později a je vše jinak. Na Rogatci jsem byl s celníkama sám.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
06. 09. 2018 19:52
Dalnice je uz na hranice sice chvili jen 2 pruhy ale pohoda
pokud pojedu na noc nebudu objizdet, na den zvazim...
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 10. 2018 07:09
Zdravím. My jsme cestou tam objížděli a byla to hrozná cesta-objíždět objížďku už nikdy víc. Zpět už jsme jeli po dálnici a dobře jsme udělali.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
23. 10. 2018 20:16
Hledal jsem nějaké novinky o dálnici A4 a nic jsem nenašel. Nemělo se to teď už otevírat až na hranice?
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
24. 10. 2018 11:48
Na webu píšou, že bude 100% hotovo na podzim 2018. Ale co myslí tím podzimem nevím. Jestli to bude hotové 21.12.2018, kdy začíná kalendářní zima. nebo na konci roku 2018? Uvidím, po Vánocích dám info.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
24. 10. 2018 18:45
Lhůta pro dokončení je 19.ledna 2019.

[www.lineal.si]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jan.A (08. 11. 2018 17:57).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 11. 2018 18:02
Otevřená dálnice do zkušebního provozu, bude koncem Listopadu .

[maribor24.si]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jan.A (29. 11. 2018 17:50).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 11. 2018 11:22
Jak to bude vlastně s hraničním přechodem, využije se ten stávající a nebo bude nějaký nový dálniční? Dá se počítat třeba se zvýšenou kapacitou přechodu?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 11. 2018 16:39
Osobně si myslím, že budování nového přechodu nemá cenu, když má Chorvatsko na jaře 2109 vstoupit do schengenu.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 11. 2018 21:42
KaJe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> budování nového přechodu nemá
> cenu, když má Chorvatsko na jaře 2109 vstoupit do
> schengenu.

Tak na těch 91 let by to snad ještě smysl mít mohlo ne?! :-D :-D
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
10. 11. 2018 09:25
Možná by, v tom případě stačilo, posadit do stávajících, nejspíš nepoužívaných budek jednoho, popřípadě 2 úředníky. Třeba by k jistému zrychlení odbavování došlo.
Co na to ale slovinský rozpočet?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 11. 2018 09:11
Říkám to stále dokola. Zrychlený prrůtok aut přes celnici nic nevyřeší, stejně jako dodělání dálnice až na hranice, když se to zasraví za čarou na mýtnici a o kus dál při sjíždění do jednoho pruhu. Ještě možná při cestě od moře k malému zlepšení dojde, ale až po vstupu do Schengenu. Takže se žádné zázraky dít nebudou.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 11. 2018 11:48
No já se obávám, že žádné výrazné zlepšení nebude, protože to stejně SLO policajti a celníci budou blokovat. Jediné co bude, že odpadne ve SLO tankodrom k HR hranici. Rakušani a Němci v Schengenu jsou a na dálnicích přes hranice se stojí i dnes a kontroly při vstupu probíhají.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 11. 2018 11:13
Slavnostní zahájení se uskuteční 30. listopadu a provoz bude probíhat po celé dálnici o dva dny později.



[www.radio-ptuj.si]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jan.A (16. 11. 2018 11:16).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
19. 11. 2018 14:38
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Říkám to stále dokola. Zrychlený prrůtok aut přes
> celnici nic nevyřeší, stejně jako dodělání dálnice
> až na hranice, když se to zasraví za čarou na
> mýtnici a o kus dál při sjíždění do jednoho pruhu.
> Ještě možná při cestě od moře k malému zlepšení
> dojde, ale až po vstupu do Schengenu. Takže se
> žádné zázraky dít nebudou.


Necháme se překvapit až ta situace opravdu nastane, nicméně pokud bude HR skutečně v Schengenu, tak nejspíš skončí ty průměrně 1 až 3 hodinové fronty (v plném provozu v sezóně) jenž mají na vině kontroly na hranicích. A jen tak mimochodem, nikdy se mi nestalo (pokud tedy nebyl už špunt na hranicích) abych stál nějak dlouho na poslední mýtnici z HR a stejně tak u sbíhání do jednoho pruhu - to bylo vždy jen pokud byla fronta už od hranice se SLO. Jestli bude na vjezdu do HR fronta z důvodu pomalého odbavování (výdej lístku) na mýtnici nechci předjímat - záleží na tom kolik bude v provozu automatů v daném směru.
Jinak se na dálnici těším a pokud tam opravdu nebudou delší fronty, skončím s objížděním.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stamar (19. 11. 2018 14:46).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
19. 11. 2018 16:07
Já už jsem s objížděním slovinské dálnice do jižního Chorvatska skončil, i když jsem byl celou dobu pro objíždění.
Ale letos, v noci (velmi tmavá) a mimo sezonu jsme si řekli, zkusíme to. A tak jsme vyrazili od sjezdu 226 k hranici. Známka koupena z auta, bez fronty. Trocha zdržení s lepením známky, no a jelo se. Řeknu vám, dálnice je perfektní. Jízda bez problémů.
A zpět jsme dálnici využili též. Slovinsko jsme prosvištěli snad za méně než půl hodiny (přesně jsem to neměřil, ale byl to fofr i s dodržováním předpisů)
No a příští rok tam už nebude ani omezení ( aby to bylo k tématu: dostavba) na posledních kilometrech, takže:.... hola hola, slovinská dálnice volá. I když názor na Slovinci nastavenou cenu za známku nezměním.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
19. 11. 2018 22:45
"na Slovinci nastavenou cenu za známku můžeme nadávat, můžeme s ní nesouhlasit, ale to je tak jediné, co s tím můžeme dělat (nepočítáme-li objíždění SLO dálnice)..." hot smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 11. 2018 07:50
Jen tak pro info, kdy bude tedy Chorvatsko v Schengenu???
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 11. 2018 08:37
.... řekl bych, že chvíli po té, co se domluví na jasné námořní hranici se Slovinskem a BiH ...

smileys with beer
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 11. 2018 17:18
Ale hoši. Ta známka neplatí jen směrem na Macelj. Můžete využít i jiné dálniční úseky ve Slovinsku. Tak co tady pořád kňouráte. Zdraví Jaroslav.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 11. 2018 18:05
Však proti ceně směrem přes celé Slovinsko nikdo nic nenamítá. Ale pro srovnání dávat za těch +-50 km směrem na jih 15 Euro je jaksi dost.
Proto se tady "hádáme" už několik let a jak je vidět, konce to nebere.
Až budu jezdit pouze na Istrii jako nejspíš ty, nebudu samozřejmě taky namítat ani ň.
Ale určitě to nevyřešíme, obzvláště když jim na tu jejich cenovou politiku skočili i Němčouři

A na druhou stranu, aspoň že to konečně dostavěli a nedělají Chorvatům a ostatním turistům pupínky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 90
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.