Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 04. 2018 09:48
triplex, mě teda nepřijde že by tam byla tato možnost, nějaká cesta tam sice vede, ale evidentně se napojí na dálnici před tunelem, tudíž známka bude potřeba ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 04. 2018 09:52
Ja som to myslel v dostavbe teda tento rok. Je jasné že po úplnom dokončení diaľnice Podlehnik - Gruškovje nebude možné využiť hraničný Gruškovje - Macejl bez diaľničnej.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 04. 2018 13:28
Dle nějaké směrnice EU, pokud se dálniční úsek nedá objet, měl by být nezpoplatněn. Dle aktuálních map, v kterých je již dálnice zakreslena, je i souběžná silnice až na hranice. Ale víme, co Slovinci dokážou, takže se nedá věřit ani jednomu. Stejně, dokud nebude hranice volně průjezdná, je jaksi proti mysli s drahou známkou stát na dálnici v koloně před přechodem.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 10:44
Zahajskem, souhlas, ale jak jsem již psal někdy dřív, trase přes Macelj nepomůže ani případné přijetí Chorvatska do Schengenu. První tunely v HR jsou jednotubusové, provoz v jednom tubusu v jednom pruhu pro každý směr. Takže až bude dálnice dostavěná až k hranicícm a Chorvatsko v Schengenu tak se stejně budou tvořit kolony díky tunelům. To je důvod, proč přes Macelj téměř nejezdíme, dříve jsme jezdili přes Ilz, Ormož, atd., minulý rok poprvé přes Maďarsko, k trase přes Macelj nebo přes jiné přechody na této trase se zatím nemáme důvod vracet.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (16. 04. 2018 12:35).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 11:35
Kolony díky tunelům po přejezdu hranice směrem do Chorvatska, nevidím tak pesimisticky. Pokud tedy nevznikne v "zúžení" nehoda.
Podle mne jen omezí částečně rychlost vozidel, ale ta stále pojedou. Samozřejmě jen v tom případě, že se všichni motoristé naučí "používat zip".
Předpokládal bych v tunelech povolenou rychlost 60, která před tunely bude usměrňována značkami.
Již v loňské sezoně bylo na "dálnici" Macejl - Zagreb dost omezení rychlost(většinou na 80) a svedení provozu do jednoho pruhu . Žádné kolony nevznikaly. Ani se k tvoření kolon na této trase v sekci Doprava nikdo nevyjadřoval.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 12:28
kabinet302:

Jasně, můžeš mít pravdu, ale to, že se zatím kolony netvoří může být tím, že se auta zastaví na hraničním přechodu Macelj, ze kterého postupně v určitých intervalech odjíždějí na dálnici A2. Po dostavbě dálnice a po případném zrušení hraničních kontrol nastane nová situace, která zatím nebyla - po dálnici A4 od Mariboru pojedou dva proudy vozidel, projedou bez zastavení hraničním přechodem a následně se budou muset dostat do jednoho pruhu. Kolony se tvořily i na dálnici A1, když ještě Mala Kapela a Sveti rok byly jednotubusové tunely. Ano, asi se nedá srovnat hustota provozu na A2 a na A1, ale v případě hustého provozu mohou být jednotubusové tunely na A2 problém.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 12:37
Kdy bude Chorvatsko v Schengenu?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 13:24
Zatím nesplnily všechny požadavky EU. nejbližší datum je 1.6. 2019 , ale to není zatím potvrzeno oficiálně. Škoda mohlo to být už letos , cestování do HR by bylo jednoduší.smiling smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 16:31
Jeste než se ty 2 proudy aut dostanou k tunelum, čeká je mytnice Trakoscan. Ta je zreguluje. Ovšem pred ní to bude stat až do Slovinska. Při tomhle scénáři by jednotubusove tunely nemusely být problém. Ovšem jen do doby, kdy HR přejde na znamky
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 19:49
Proč by měli v HR přecházet na dálniční známky? Mýto jim sype docela dost, i přes sezonní zdražení.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 20:31
Pro nás pro všechny by byla lepší nějaká forma elektronického výběru bez průjezdů současným typem bran se závorou. Známky jsou tak zastaralé, že je snad ani nenapadne jejich implementace.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 22:32
Marius
To mě tak napadlo... Celý prázdniny se jim před Lůčkem, Sv. Helenou a nevím kde všude tvoří kilometrové kolony. Zrušením mýta by tyhle kolony zmizely. Ale možná by to mělo nějaký dopad jinde, nevím. Určitě na to už nějaká studie existuje. Kdyby vhodně zvolili cenu známky, tak by neprodělali a minimálně tenhle problém vyřešili. Ale jsem bez iluzí, že by to pro turisty znamenalo zlevnění. Možná pro ty, co jedu až dolů.

atnarfus
Známky jsou stará ověřená věc, ne zastaralé. Ne každý umí chorvatsky aspoň číst, ne každý má doma PC s internetem a ne každý by si jí uměl na netu koupit. Vždyť kolik z vás například v Rakousku využívá Videomaut? Pořád je snazší, jednodušší a jistější vytáhnout eura nebo platební kartu, než se prokousávat němčinou na webu Asfinagu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (16. 04. 2018 22:33).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 04. 2018 23:38
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vždyť kolik z vás například v Rakousku využívá Videomaut? Pořád je snazší, jednodušší a
> jistější vytáhnout eura nebo platební kartu, než se prokousávat němčinou na webu Asfinagu.


Prokousávat se němčinou není nutné. Vše je přehledně a srozumitelně v češtině, bez chybičky. Rakušáci se s tím nemazlí, přeložili svůj eshop do cca 12ti jazyků. Můžu nenom pochválit thumbs up .

Chorvati by s tím tedy neměli mít vůbec žádný problém, pokud by někdy zavedli něco podobného. Když se chce, tak to jde.

PS, zapoměl jsem vložit odkaz, zde je: https://shop.asfinag.at/

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (16. 04. 2018 23:39).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
17. 04. 2018 06:58
Hmmm, pěkný, zamakali na tom web designu. Možná jim dám letos ještě šanci. Před 2 lety vyhořel v tunelu kamion a objíždělo se, loni jsem byl v 18-ti denní ochranné lhůtě a nevěděl o tom, takže na každé mýtnici problém. Tak snad letos bych to mohl projet v klidu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (17. 04. 2018 06:59).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
17. 04. 2018 08:51
Je třeba si uvědomit, jaký ansábl lidí mýto zaměstnává. Takže přechod na cokoliv jiného by v HR asi způsobilo kolaps na trhu práce. A do toho se asi jen tak nepohrnou. Už jenom proto, že i ten zaměstnanec na mýtu je volič.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 04. 2018 14:41
Teď jsem mluvil s kamarádem,který byl o Velikonocích v Chorvatsku na plachetnici na závodech a kromě jiného jsme mluvili i o úseku dálnice ve Slovinsku.Tak podle něj
To do léta určitě nestihnou dodělat v plném profilu,možná, že se bude jezdit po nové části dálnice v obousměrně.
A stejně všechno nakonec zbrzdí celníci,kteří skenují doklady,nebo jak doslova říkal"no ty vole,von si ten pas vezme do ruky,napočítal do pěti,aniž by něco udělal a potom ti ho vrátí...."
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 04. 2018 15:00
Můj pas (a jen můj, manželčin ne) určitě přikládal k nějakému zařízení. A celnice vedle cosi ťukala do PC.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 04. 2018 15:03
... myslel jsem, že je to o dostavbě dálnice ... ale pokud je to i o mýtném, resp. o platbách za dálnici, tak souhlasím se Zahajským ... navíc je pozice zaměstnance na mýtní bráně VIP zaměstnání ...

smileys with beer
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 04. 2018 19:36
Našel jsem toto pozitivní info:
[www.chorvatsko.cz]
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 04. 2018 19:50
Pozitivní na tom je,že nebudeš stát za Ptují v koloně 15km,ale jen 5km.smileys with beer
Myslím tím víkendy.




Podle posledních zpráv ze společnosti "Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji" - DARS, státního podniku, který má na starosti výstavbu a provoz slovinských dálnic, má být úsek dálnice od Ptuje na hraniční přechod Gruškovje/Macelj dokončen před sezónou 2018.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 75 (18. 04. 2018 19:57).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 04. 2018 20:33
sedivak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Našel jsem toto pozitivní info:
> [www.chorvatsko.cz]-
> dalnice-na-hranicni-prechod-gruskovje-macelj-bude-
> dostavena-v-roce-2018.html

Podlehnik-Gruškovje
Předčasná radost
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 06. 2018 20:16
Ahoj, má někdo aktuální info jak to vypadá s dostavbou?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 06. 2018 21:54
Jeli jsme tam 1. června a 15. Se budeme vracet. Těsne před přechodem je vše stsženo do jednoho pruhu a část povrchu je pouze hrubý štěrk, spíš makadam a v něm vyjeté lochny. Jede se jako na houpačce a musí se zpomalit hodně pod 50. Jída v noci po tomto povrchu - nadával jsem až po Macejl.

Jirka5
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 06. 2018 09:27
Ty lochny jsou prý super za deště. Jel tam v lijáku, takže lochny nebyly vidět. Nadával ještě po návratu. smiling smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 06. 2018 13:20
Takže je to cca 5 km v tom jednom pruhu?
Já tam jel předloni a to zase bylo pořád přejíždění z pruhu do pruhu mezi bagrama, taky žádná sláva.......
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 06. 2018 13:26
Kousek za Podlehnikem konci hotová dálnice. Oba směry jsou převedeny doprava na jednu polovinu budoucí dálnice. Rychlost je omezena na 50km/h. Několik set metrů před hraničním přechodem se po štěrkové provizorní cestě přejíždí na starou silnici.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 06. 2018 13:36
Dík za info tak to se dá přežít....
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 06. 2018 13:45
A nebo využít jiné možnosti, přes Maďarsko nebo přes Ilz, Ormož, Varaždin. JIž několik let nám trasa přes Macelj nedává smysl.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 06. 2018 15:07
Ta padesátka moc nevadí, stejně se tam cuká v koloně. Na tom provizorním bordelu jsem si slušně zasvinil auto. Příště tudy nejedu. Nechápu, že to nezabetonují. Není to tam na týden. Už se po tom jezdí dva měsíce.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
13. 06. 2018 17:02
Tak to teda budu doufat, že nebude pršet.confused smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 117
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.