Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 03. 2016 16:39
dobrá práce Tony Stark..tady je důkaz jak se tam pracuje...smileys with beer jel jsem tam 19.12 a zpět 28.12 .no nevím jak to bude přes sezonu..asi tam bude dost zdržení jestli tam nebudou někde i světla, no uvidíme..ale já až v září........ ..



Upraveno 4krát. Naposledy upravil vasnivykolista (24. 03. 2016 17:31).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 03. 2016 18:33
To tedy smekám. Loni v létě tam ještě nebylo hrábnuto a teď mají podšalované nadjezdy.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 03. 2016 09:17
to Tony Stark: zajímavé foto. Ty přeložky vypadají fajn oproti původní silnici, kde si člověk pomalu ukousnul jazyk, jak byla rozbitá. Jen mám obavy, aby to nebyl v sezóně moc velký špunt. Už víme, co Slovinci dokázali v minulosti, aby znechutili cestování dolů k moři.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
24. 03. 2016 14:14
Slovinci jsou v informacích motoristům poměrně precizní a rychlí. Kdyby došlo k nějaké nečekané a delší uzávěrce, najdeš to přímo v mapě na stránkách DARSu.

Zrovna teď tam píšou o plné uzávěrce silnice R3-690 v úseku Tržec - Lancova Vas kvůli výstavbě dálnice. Objížďka je vedená po místních silničkách a hlavním tahu Jurovci - Gruškovje, a to od 11.1. do 30.6.2016.
Samozřejmě prosím každého, kdo k tomu máte ještě nějaké aktuální a upřesňující informace, sem s nimi. Kolem začátku sezóny bude změn nejvíc, i když DARS slibuje, že v sezóně bude překážet co nejméně. Tak si to pohlídáme a uvidíme.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
24. 03. 2016 15:05
Po svátkách vyslechnu kolegu z práce jak se mu jelo do Hr odjížděl včera na Čiovo tak určitě bude vyprávět .Jezdí SLO po dálnici . Dám vědet informace .
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 03. 2016 09:41
jel jsem na Pelješac 24.3. a vracel jsem se 28.3.2016. Jak po cestě tam , tak i zpět se i ve svátečním velikonočním pondělí na dostavbě dálnice ve SLO tvrdě makalo. Měl jsem pocit, že cesta od SLO dálnice letos po staveništi byla výrazně lepší, než v době kdy ji ještě nazačali stavět. Lehce opravili na staré cestě asfalt a některé úseky jsou vedeny již po novém dálničním tělese s provizorní vrstvou asfaltu, než se tam dodá finální. V létě bude 100% jinak a věřím, že ještě lépe.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 03. 2016 17:34
To je sice fajn,ale nedozvěděl jsem se jetli bude letos možné ještě objíždět s napojením na konci díkesconfused smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 03. 2016 19:06
Na takovou otázku je ještě brzy, podle zveřejněných informací (na stránce úplně dole jsou odkazy) postupují práce podle harmonogramu, spíše jsou poněkud napřed.
Ovšem zatím ani slovo o datu, po kterém bude povinná známka i od Draženců na hranice, ale ani o tom, že by tento úsek chtěli zpoplatnit po kouskách.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
30. 03. 2016 08:37
Dokud nebude možno dojet na hranice bezplatně po nějaké souběžné silnici, tak zpoplatněno nebude. Teda dle nějakého staršího tvrzení z jejich webovek. Ale veř tomu, že?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 04. 2016 09:34
Víme něco nového??
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
24. 04. 2016 10:00
Zdar pánové.
Taky jsem si říkal, že tahle dálnice měla být už dávno hotová. Kdyby se projíždělo v kuse, neřešil byl tu tisícovku navíc. Moc se o to nezajímám a již 4 roky se držím osvědčené cesty přes Gornju Radgonu a Varaždín. Ale tohle vlákno budu sledovat a jakmile bude něco nového, zkusím to a na trasu se vrátím. Jen mě ještě vadí (pokud je to pravda) že ENC krabičku od HACu nemohu použít na trase Macejl - Záhřeb.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
24. 04. 2016 10:23
Dálnici Macejl-Záhřeb opravdu ENC krab.platit nejde.
Dálnici vlastní jiná firma konkrétně www.azm.hr a mají svoje slevové karty.
Pokud se ale najede na dálnici až v Durmanec, tak je to jen 27kuna a zdržení prakticky žádné..
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
24. 04. 2016 23:11
Pred týždnom som šla zo Zagrebu a na stavbe dialnice sa robilo ako o život. Celý úsek od Draženců sa v niekolko miestach lokoce stavebným ruchom a cedule hlásajú že koniec by mal byt´v novembri 2017. Ale v sezoně to tam bude ozaj masaker
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 07:49
Ta slovenština je stejně uchu lahodící jazyk. Slova jako lokoce a ozaj masaker to je teda něco! Ta se povedla. thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (25. 04. 2016 10:23).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 10:06
Každý hovorí tak ako mu zobák narástol. U vás to neplatí? Máš volačo ku mně? tak hovor
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 10:31
Janičko, právě že se mi to líbí. Asi jsi to nějak nepochopila. Mrzí mne, že tě můj příspěvek vytočil. Jestli ano, tak se ti omlouvám. A dále piš "jak ti zobák narástol". Budu se těšit na další, méně "frekventovaná" slovenská slova která použiješ.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 10:38
ok v poriadku, niesom nazlostená, ty čumáčik
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 10:44
Obsah posledních pěti příspěvků lahodí mému oku a uchu, dlouho mi to tady chybělo.
Snad první vlaštovky po zklidnění fora.
Za mně jednoznačně thumbs up.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (25. 04. 2016 10:45).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 11:39
Kurna. 14 příspěvku a už Ty muj čumáčik. thumbs up smileythumbs up
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 12:29
Aby se někdo na dostavbu SLO dálnice až k HR hranicím zbytečně moc netěšil tak jen opakování co už tady bylo dřív taky řečeno, dostavba dálnice nevyřeší tvorbu kolon během dopravních špiček, jen se kolona posune. HR není v Schengenu, takže hraniční kontroly způsobí kolony. A i kdyby HR bylo v Schengenu tak se stejně kolony vytvoří u jednotubusových tunelů na začátku HR a nebo při vjezdu k mýtným branám. Takže pro nás to bude stejně několik (desítek) let znamenat vyzkoušenou trasu Ilz - Bad Radkersburg - Ormož - Varaždin.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 14:13
aj keď bude HR v schengene a dostavajú na A2 tunely na dvoj tubusové.... stále tu máme Lučko smiling smiley kým nebude postavený veľký obchvat Záhrebu, stále sa to bude upchávať na Lučku a aj potom budú problémy, tých áut je v sezóne proste priveľa! V sobotu sa všetci valia na jadran a zápchy budú vždy. Každý komu sa to dá, mal by chodiť cez pracovné dni, vtedy žiadna zápcha neprichádza do úvahy, iba vo výnimočných situáciách, napríklad nejaká nehoda a podobne.....
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 14:22
Ano, to je pravda. Tento problém by však mohlo vyřešit zavedení dálničních známek (elektronických) s možností zakoupení přes internet, tak jak to mají teď nově třeba na Slovensku.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 14:23
Než bude Chorvatsko u Schengenu, tak už budou dálniční známky o kterých se už mluví.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 14:30
to jaspa:

Ano, máte pravdu, jezdit přes týden (tj. ne z PA/SO popř. SO/NE), ale pokud se tímto začne řídit více lidí, začnou být kolony i přes týden (prosím, moje věta není myšlena nějak spatně yawning smiley ), takže by se tento "problém" přesunul na jiné dny a nebo rozložil mezi více dnů, ale asi by úplně nezmizel. Řešením můžou být do budoucna (již i zde zmiňované) dálniční známky, tím by ta plynulost mohla být ještě větší.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 15:26
Dnes byla podepsána smlouva na poslední úsek dálnice A4 Podlehnik - Gruškovje, doba výstavby 32 měsíců, předpokládané dokončení konec 2018.

A tady nějaké videa:

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

Info ze skyscrapercity



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (25. 04. 2016 15:32).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 17:16
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ta slovenština je stejně uchu lahodící jazyk.
> Slova jako lokoce a ozaj masaker to
> je teda něco! Ta se povedla. thumbs up smiley

NEVRAV thumbs up smiley Boha jeho, veď ja slúžil v Hlohovci.grinning smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 17:18
janicka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Každý hovorí tak ako mu zobák narástol. U vás to
> neplatí? Máš volačo ku mně? tak hovor

Je to sice váš rozhovor, ale já to taky tak pochopil. Mě se opravdu slovenština líbí. Sloužil jsem tam a rád se i vracím. pokud jsi to myslela také ze srandy, tak si nás dostala oba! thumbs up smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 17:21
ajaxovi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kurna. 14 příspěvku a už Ty muj čumáčik. thumbs up smileythumbs up

nejkrásnější slovenštinu pro mě mělo duo HLAVÁČEK - KRAJÍČEK. To jsem ale starej kus, když pamatuju tohle. smiling bouncing smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 18:59
pamatuji když Oldo Hlaváček nar. 1934 začínal v TV . Ivan Krajíček nar. 1940 již není mezi námi myslím nějakých 20 let.
Janička - thumbs upspinning smiley sticking its tongue out
A ještě malinko odbočím od HR. Julo Satínský .
No a opět se může stavět dálnice A4 Šentilj - Gruškovje Maceljspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
25. 04. 2016 19:03
odstraněna zbytečná citace
duboka

souhlas, na to zda je lahodnější pro uši říkat do ri*i nebo do pr*le by se mělo vytvořit nové vlákno. tady se má stavět!thumbs up smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil duboka (26. 04. 2016 20:50).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.