Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
23. 02. 2016 16:08
Od Exitu 226 až po Mureck teoreticky žádná srážka nehrozí, jedna vesnice končí a druhá zase začíná,
Od Trate po Ptuj už určité nebezpečí hrozí, díky polím kukuřice končícím až těsně u silnice.
Za těch 8 let, co tudy jezdím, jsem viděl asi 3-4 lišky, nějaké psy a kočky a jednou v zatáčce asi 10 m od silnice i prasátko (pozadí bílá kukuřice).
Myslím si ale, že je to ale běžná věc, stejně jako u nás a nic neobvyklého.
Jelikož tento usek projíždím pravidelně mezi půlnocí a jednou hodinou, musí se s touto možností počítat, ale to je tak asi vše, co můžeme udělat.
Před čtyřmi roky jsem na Vysočině ve dvě po půlnoci jel do vedlejší vesnice pro manželku (sraz spolužáků) a přestože jsem jel pouze 40km/h, nestačil jsem ani sundat nohu z plynu, když mi těsně před auto z vysoké trávy v příkopě vyběhla srna a vyšlo to na 25 tis.
V roce 2012 jsem při cestě k moři na HR dálnici někde poblíž Ogulinu ( kolem páté hodiny) byl svědkem toho, údržba dálnice nakládala na auto docela velké prasátko, všude kolem střepy a na stojící odtahovce, naložený osobák s pěkně pomuchlaným čumákem.
Chorvati snad mají kolem celé dálnice oplocení, ale nějak se tam prostě dostalo a bylo hotovo.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
28. 02. 2016 17:48
Nevím proč jezdit na Tržec a hlavně na Macelj. Jezdím takto a jsem levnější za poplatky, nervy v sezoně na Macelju a vůbec pohodlná a slušná cesta. Těch pár km Trate - Lenart - lahůdka.
A co se týká zvěře ? Nevím jezdím skutečně dost a za celou dobu jen jednoho zajíce do mlhovky u BMW 735. No k jídlu to nebylo. A jednou srnčí to jsem prostě neubrzdil. Bylo mi jí hrozně líto a.když ji kolegové dělali k jídlu, raději jsem si koupil koleno z prasátka. Já tu srnku měl stále před očima. Ten její výraz, ten hrozný pohled. Fakt jsem za to ale nemohl. Zpoza stromu - hup a byla přede mnou. Nebrzdil jsem, neuhýbal to vše až když jsem se vzpamatoval. Kličkovat se vůbec nevyplácí. To je většinou větší problém než přímá rána. Věřte mi to.

[mapy.cz]
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
28. 02. 2016 22:33
Vašku,
Tvoje cesta je určitě v sezoně velmi výhodná, levnější o poplatek za úsek Macelj-Zagreb a ušetří problémy v případných kolonách.
Já jezdím mimo sezonu, tak volím cestu přes Macelj.
Je to o cca 60 km kratší, tím ušetřím asi 100 Kč za PHM a zaplatím 150 Kč za mýto Macelj-Zágreb.
Takže jsem 50 Kč v mínusu a 45 minut v plusu.

Obě trasy mají své výhody i nevýhody, hlavně abychom už po té své jeli !!! hot smiley smileys with beer
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 02. 2016 05:20
Mirusi, kratší o 100 km (tedy ušetříš 160-180 Kč podle spotřeby a druhu paliva) a s mýtem se dá taky kouzlit yawning smiley
Jezdil jsem tudy kolem půlnoci v sezoně a taky většinou bez front. A úsek Macelj–Đurmanec zpravidla objíždím.

Ptuj - Macelj - Lučko 87 km 1:00 h
- mýtné 48 kn (skup. I) = 170 Kč (nebo 27 kn = 96 Kč od Đurmance; 89 km 1:05 h)
- palivo 27 x 6,5 x 87 / 100 = 153 Kč
- celkem 323 Kč (od Đurmance 249 Kč)

Ptuj - Varaždin - Lučko 189 km 1:44 h
- mýtné 27 kn (skup. I) = 96 Kč (nebo s 21,74% slevou ENC 75 Kč)
- palivo 27 x 6,5 x 189 / 100 = 332 Kč
- celkem 407 Kč

kurz 3,55 Kč/kn (střed)
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 02. 2016 08:39
Najetí až na Đurmanci může být zajímavé. Natáhnu si tím jízdu mimo dálnici. Nehledě na ušetřených pár lasiček. Stejně ta A2 má do lálnice hódně daleko a jsou samá omezení rychlosti. Kde a kam teda odbočit po projetí celnic, abych najel na okresku?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 02. 2016 11:12
Macelj–Đurmanec mimo dálnici - jedná se o vůbec nejdražší úsek dálniční sítě HR (víme asi proč, že). Objízdná silnice - po rekonstrukci, nový asfalt, zatáčky, několik krátkých tunelů, nulový provoz, rychlý průjezd. Je to taková erzeta.
Na Street View stav ještě před rekonstrukcí.

výchozí bod trasy = GP Gruškovje 46°16'34"N, 15°51'55.6"E
další bod trasy = GP Macelj 46°16'2"N, 15°52'8"E
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 02. 2016 11:22
Zahajskej
Koukni do google maps, to Ti dá víc než rada. Ten nájezd je trochu krkolomnej, ale silnice pak pěkná a prázdná, souběžná s dálnicí. Místo v Durmanci, bych výjezd protáh až na Krapinu.

Edit. Tak Rubbs už jí sem dal, než jsem se najedl u psaní příspěvku smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (29. 02. 2016 11:25).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 02. 2016 13:45
Kouknul jsem na to, i část cesty si "projel". Krkolomné mi to nepřipadá, před mýtnicí sjet, hned doleva pod dálnici a dál dle cedulí na Durmanec, případně až Krapinu. Značené je to dobře, cesta luxusní. Tenhle úsek dálnice A2 mi připadá kolikrát strašně nekonečný, samé omezení, jen jeden pruh a neúměrně k tomu vypláznutých lasiček. Bude to alespoň zpestření za ty léta okoukané cesty. Cestou z5 při hlášení nějaké prudy před hranicemi také řešení. Pánové díky.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 02. 2016 14:10
Hlavně tahle cesta může být užitečná cestou zpátky v sobotu dopoledne. Pamatuju, jak jsem kdysi stál na dálnici a záviděl těm, který napadlo ject tudy. A ještě pár let před tím byla tenkrát dálnice od Krapiny až na hranice totálně ucpaná a policajti další auta sváděli právě na tuhle cestu. Byl jsem možná jeden z prvních před kterýma dálnici uzavřeli a poslali je tudy. Krásně jsem to tenkrát objel a na konci se pěkně zipem zařadil do hlavního proudu. Od té doby o ní vím.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 02. 2016 14:38
Mirus,
to není až tak jenom o PHM ale i o tomto : [hac.hr]
I poplatek je o pár kn menší. O 21 kn
A když již jedu přes Ptuj tak mi připadá dost nelogické abych se hnal na Macelj a tam čekal a čekal. To tedy raději pojedu Šentilj - Maribor a Macelj rovnou a mám klídek. Jen to čekání v sezóně mne trápí.
Zde jedu v poklidu.
Loni jsem nebyl a proto se letos nechám překvapit jak stoupne promet.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
29. 02. 2016 16:31
Hradečák,
ja jezdím v půlce září a v Macelju bývám hodinu až hodinu a půl po půlnoci, takže žádné čekání, nikde ani noha a celníci někdy i chrápou, proto volím pro mne tuto výhodnou trasu.
Několikrát jsem už projížděl Macelj bez zastavení a pocit skoro jak v Murecku. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (02. 03. 2016 21:44).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 03. 2016 19:52
Dobrý den, již aby bylo dostavěno. Pro moji cestu/neobjíždím/, to bude usnadnění profrčení Slovinskem.

Hezkou dovolenou a žádné "imiproblemy" přeje Milda
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
02. 03. 2016 19:58
Ano, až dotáhnou dálnici až na hranice, až bude Chorvatsko v Schengenu a až zmízí mítné brány tak to bude super. Loni to o víkendu stálo už deset kilometrů před Ptujem a pomalu popojíždělo až na hranice.
Já jsem loni jel v neděli a váhal jsem zda známku nekoupit. Když jsem pak cestou sledoval iformace o několikakilometrové koloně, tak jsem raději zaze objížděl. Bylo to rychlejší.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 03. 2016 09:22
.................. Loni to o víkendu stálo už deset kilometrů před Ptujem a pomalu popojíždělo až na hranice.

A i proto jezdím kudy jezdím Nespoléhám na náhody. Jednou - moc let zpět jsem si ve frontě jen v klidu počítal kde bych již byl, kdybych jel na Zavrč a Varaždin. Tenkrát asi 3 hodiny ve frontě. To bych byl již někde kolem Bosiljeva a valil to již na jih.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 03. 2016 09:36
to Atnarfus: pokud zmizí mýtné brány v HR s uvažovanými cenami za dálniční známky, budou se opět stát kolony na jedničce od Karlovace dolů, tak jako za starých časů. A bude nám připadat týdení známka ve SLO za hubičku.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 03. 2016 10:10
Když jsem jel v loni přes Plitvice,tedy po staré trase D1,tak jsem nevěřil kolik aut a autobusů tudy jezdilo a to z celé Evropy.Tak asi ta dálnice i pro ty "bohatší" západní turisty není nic levného. Naštěstí se jelo plynule,bez kolon.

MirekŠi
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
03. 03. 2016 10:14
Michale, chce to klídek. Nejsou tak rychlí a navíc - vybudované se těžko bude rušit Do toho všeho se navrážely miliardy kn a nevěřím, že vše najednou skončí u dálničních známek. Ano je to jednodušší ale jsou příznivci toho i toho druhého. Pravdu se zatím nedozvíme bude to ráz naráz. Mýta se dají zavřít téměř ihned a známky se začnou prodávat také téměř ihned.
A potom nevím - známka - objetí po starých cestách ? Z Vratna to mám nějakých 600 km do Gradacu po dálnici. Pokud mimo je to tak zhruba přes BiH asi 580 km a přes HR asi 640 km.
Po dálnici to ujedu za 5 hod. Po těch starých cestách min. za 11 hod. Přes BiH jsem to nezkoušel ale dálnice musí u mne zvítězit.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
04. 03. 2016 17:35
...pro kamionovou dopravu priliš drahe mytne...proto prazdne dalnice...a zničene okresky...proto budou dalnični znamky...ovšem namitky zas z druhe strany...
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
05. 03. 2016 10:18
Tak nevím Píšete, kolik aut jezdí směrem Plitvice atd. Tak buď je mýto drahé a vozy jezdí po staré. proto tedy nevydělává a pokud budou známky - co se zlepší ? Bude drahá - nekoupím. Ovšem pokud bude v ceně 10 denní známky v A nebo i CR asi koupím. Ale nejsem si jist zda se bude cena stanovovat v podobné výši. Přeci jenom - ujedu pěkných pár km. Uvidím až pojedu. Potom se rozhodnu.
Kolik km najedu po Rakousku, kolik po Sloveniji a kolik po HR. Myslím že by ceny měli být tak nějak stejné. A nebo adekvátní počtu ujetých km v dané zemi. U Slovenije by měla být malinko nižší a nebo na deset dnů. Problém vidím jenom v té Sloveniji.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
05. 03. 2016 10:44
Když jedeš přes Slovinko napříč směrem na Istrii až do Koperu, tak těch 30 E za 2x7 dní se vyplatí. Taky si myslím, že 10 denní chorvatská bude dražší než jen 100 K. Možná, že to bude třeba na zóny. Úplně na jih od Makarské dolu bude dražší, než známka pouze "na sever". No a ještě tam bude možná i něco pro domorodce, ale to by asi EU, jestli ještě bude, trošku řvala.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
05. 03. 2016 11:14
No za 100 kun, ani za 200 Vám nikdo 10 denní známku neprodá, tomu nevěřím. Spočítejte si, kolik teď zaplatí turista za jízdu tam i zpět po dálnici na mýtném, budou tam pravda nějaké náklady na mýtné brány, ty by to možná zkorigovaly, ale pochybuju, když každý "dálničář" zaplatí minimálně 1000 Kč (oba směry od oka dohromady, možná je to i víc nebo míň) někam po Zadar a dolů ještě víc, že by se připravili o "polovinu" poplatku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (05. 03. 2016 11:15).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
05. 03. 2016 11:42
A pro Pavla 72, těch 100 K v tomto článku kdosi navrhoval:
Kaže da bi Hrvatska mogla uvesti 10-dnevnu vinjetu koja bi, prema nekim kalkulacijama, mogla koštati 100 kuna. Isto tako, mogla bi uvesti i mjesečne vinjete, koje bi stajale 400 kuna, zatim polugodišnje, čija bi se cijena kretala u rasponu od 500 do 750 kuna, i godišnje vinjete s cijenom između 1000 i 1500 kuna. Konačnu cijenu, naravno, formirat će Vlada.
No a v překladači to vyšlo: ...že Chorvatsko by mohla zavést 10-denní dálniční známku, že podle některých výpočtů, by mohla stát 100 kun. Také by to mohly být zavedeny měsíční dálniční známky, které by stály 400 kuna.......................................a roční dálniční známky s cenou mezi 1000 a 1500 kun. Konečná cena, samozřejmě, bude tvořit vláda.
Ale to už se opakuji z jiného vlákna.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
05. 03. 2016 12:45
A jak by řešili přerozdělení peněz z dálničních známek mezi jednotlivé provozovarele? Nebo až pojedu dolů k moři polepím celé okno známkami, protože bude mít v HR každý svou a jen od Macejlu po Split budu potřebovat tři? Myslím si, že řešením by bylo využívat co nejvíce bezhotovostní platby mýta a tím ušetřit na drahé lidské síle, tím i ke zlevnění mýta a zvýšení výběru.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
05. 03. 2016 13:28
Od mého příspěvku jste chlapci ve špatném vlákně !
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 03. 2016 10:10
Také jezdím po trase Mureck-Lenart-Ptuj už moře let a vždy v pohodě. Tam v noci, cesta vždy úplně volná a za ty roky se také výrazně zlepšil povrch silnic. Myslím, že průjezd Slovinskem (mimo zastávky) víc jak hodinu nezabral nikdy... A nazpět za světla je to ještě lepší. Dobrá bašta, prohlídka nádherného poutního místa Sv. Trojica a tak... Prostě paráda. :-) Už se těším na září!!!
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 03. 2016 16:21
A jak jedeš z Ptuja ? Mureck - Ptuj prosím, pohoda. Mně vadí jenom ten kousek další ....Ptuj - Zagreb. Proto jezdím Ptuj, Zavrč, Hraščica Zagreb. Vyhnu se Macelju a to je důležité. Proč se vracet do toho šíleného provozu. a dálnice - letos jak jsem se koukal 27 kn Hlavně ale čas. Jenom jedu a nikde nečekám.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 03. 2016 17:29
monikare i já jezdíme v noci a v září, takže žáden šílený provoz se nekoná, takže rychlejší než na Zavrč, Hraščica, Zagreb.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 03. 2016 08:30
Srovnáváte ale dvě období - hlavní sezónu se zářím a je jasné, že v září je ten provoz jiný, než když se mění víkendové turnusy a nebo když v Německu začnou např. prázdniny na konci července. Proto mají obě varianty svoje + i -.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
19. 03. 2016 20:30
teď sem dostal avizo, že Moderátoři neví že se má dostavovat nějaká dálnice mezi Draženci a Gruškovje...tož proto mě to asi mažou že si myslí že je to kachna ty moje zprávy...ale chlapci..takže dálnice opravdu bude,,a staví se..na obou stranách se pilně pracuje..pracovalo tam hodně strojů až po Zakl..ten úsek má být dokončen do listopadu 2017..už se válcuje zem pro položení povrchu..někde to vypadá, že budou ostraněny některé domy,.,ale to spíš až u hranic..tam to bude víc natlačené...jel jsem asi už po kousku dálnice..a dělají dost přeložek a jeden most nad budoucí dálnicí..zkrátka je tam dost živo...tož co už mám napsdat abych se vešel do tématusmoking smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
20. 03. 2016 16:31
Pár obrázků pro Vás, kteří tudy uháníte... smiling smiley

Highway A4 Draženci - Podlehnik

od postu #5850

[www.skyscrapercity.com]


smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.