Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Parkováni ve Splitu

Autor Nitrix 
Re: Parkováni ve Splitu
09. 01. 2018 17:44
Ďakujem za info no keďže sme z Košíc tak je to minimálne o jeden prestup naviac a máme ešte aj so sebou psíka. Takže asi z romantickej cesty z vlakom nič nebude. No aj ešte raz ďakujem
avatar Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 11:17
Dobrý den všem.
Uvažuji o tom, že bychom letos nechali automobil ve Splitu a dojeli do naší destinace ( Korčula/Orebič ) trajektem.
Informace ohledně trajektů a autobusech na Korčule mám zjištěné, ale zajímal by mě váš názor na jinou věc, a to parkování.
ZDE je neplacené, nehlídané parkoviště nedaleko přístavu. Myslím, že se o něm už psalo.
Nechali byste tam auto 10 dní? Pro upřesnění, není to žádný krasavec, je to starší odřená dodávka, nic o co by byl větší zájem.
Nemám informace, že by se ve Splitu nějak hodně kradli auta, tak přemýšlím, že to risknu.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 13:21
... bylo by dobře, aby to parkování bylo na dobře viditelném místě ...
dnešní zpráva ze Splitu není moc potěšující, zvláště z pohledu statistiky ...
... auto piromani u Splitu opet u akciji ... eye rolling smiley
( během loňským 8 měsíců ve Splitu "zfajrovalo" 29 vozidel ... )
[dnevnik.hr]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (19. 05. 2018 13:26).
avatar Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 13:36
A já mám spíše dotaz opačného "charakteru"
Jedeme letos v září do Lokvy Rogoznice.
Je lepší jet tam i zpět přes Split (sjezd Dugopolje) a dále Omiš a L.R. Nebo je lepší sjíždět v Šestanovaci, pokračovat do G. Brely a na pobřeží zahnout směr L. R.
Jedná se mi spíše o plynulost provozu přes Split a dále po pobřeží do Omiše a po pobřeží na trase Omiš - Split. Vím, že v Omiši je problémem křižovatka přes řeku Cetinu. . Po pobřeží tak padesát a méně a i rychlost výjezdu ze Splitu nebyla o moc vyšší, jestli si dobře vzpomínám, i nějaká zácpa tam byla. Jeli jsme tudy už kdysi v sezoně a zrovna "velký fofr to nebyl" Je to tudy ale o 15 km kratší, než druhou stranou přes Šestanovac Chci jet po staré, stavit se určitě na pramenech Cetiny a možná i v Slunji na "vodopádech". Podle počasí a času.
Pojedeme v září, ve středu ráno (do 10 hodin) tam do L.R. a zpět vyrazíme opět ve středu z L.R.tak někdy kolem 13.00
Díky za radu.
Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 14:48
Také tam v září jezdím okolo L.K. Přes týden není problém žádná varianta. Je pravdou, že většinou jezdíme až do Šestanovace a podél pobřeží kolem Pisaku, směr Omiš. Vyjimečně jezdíme sjezdem Blato nad Cetinou do Omiše, ale málo. Omiš nebývá ve všední den nijak zacpaný, je tam v září prostě dobře. Dobrá volba.
Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 18:45
Ahoj také sjíždíme v Šestanovači jednak vzhledem dopravě a jednak je tam krásný sjezd - Výhled!!
Re: Parkováni ve Splitu
20. 05. 2018 00:59
Jadranský expres, info u ČD,je to opravdu paráda, já měl kdysi s sebou i auto. Kdy se poštěstí cestou do Chorvatska vypít lahvičku vína smiling smiley
Parkování mi radil domácí ze Splitu, najet na parkoviště a pak nahlásit ztrátu kartičky, to prý vyjde "nejlíp", no nakonec jsme zůstali před jeho barákem.....
Re: Parkováni ve Splitu
20. 05. 2018 09:41
Jenže Jadranský expres letos jezdit nebude...
Re: Parkováni ve Splitu
20. 05. 2018 19:52
Áha, já tam volal v zimě, paní mi řekla, že nějak na jaře se budou vědět ceny.... škoda, myslím že to fungovalo, jeli jsme plní (je to teda 15 let).
Re: Parkováni ve Splitu
21. 05. 2018 11:24
kabinet302:

V září by měla být trasa ze Splitu směr Omiš myslím v pohodě. Taky jsme tak v září 2009 jeli, z dálnice na sjezdu Dugopolje, přes Split a do Duće u Omiše. V tom roce v září nebylo úplně ideální počasí na koupání, takže jsme dost jezdili, 2x během 14-ti denního pobytu jsme tehdy jeli z Duće do Podgory a zpět podél pobřeží po D8 a nebyly zásadní komplikace. V roce 2011 jsme jeli na 14 dní do Podgory, měli jsme čas, takže jsme taky sjeli na Dugopolje a po pobřeží přes Split do Podgory. Jelo se pomalu, ale byla to celkem příjemná cesta. Je ale pravda, že jsou tyto informace 9 let, respektive 7 let staré...
Re: Parkováni ve Splitu
21. 05. 2018 13:17
Pro: kabinet302
Když už se chcete kochat cestou tam, tak zkuste jet přes Blato na Cetini. Cestou do Omiše jsou tam taky "fajne" výhledy na moře a město.
A na kritický most v Omiši přijedete určitě bez kolon a pokud tam nějaká od Splitu bude, tak se v pohodě zařadíte..
avatar Re: Parkováni ve Splitu
21. 05. 2018 13:46
... a já bych se tomu Omišu vyhnul úplně... dva vývody kanalizačních sraček do moře (jeden u Cetiny, druhý z druhé strany pláže) bohatě stačí smoking smiley Opravdu to tam moc nechápu... vše kolem magistrály, respektive nad magistrálou... 98% lidí se chodí koupat přes tuto frekventovanou silnici thumbs down Jediné, co tam je slušné, tak rybí trh... a to ještě člověk musí vědět co a jak...
Vyjeď si v klidu nad Brelou, pokochej se.thumbs up
Re: Parkováni ve Splitu
21. 05. 2018 13:55
Loni jsem jel na konci července z Podgory do Trogiru. Dopoledne v pracovní den to bylo plynule průjezdné. Pohodlné jsem zaparkoval kousek od mostu do centra Trogiru.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
22. 05. 2018 13:15
To: Hosa87

Orebić i Korčula, pokud budete bez auta, tak se po okolí moc nepodíváte. Bude to pouze o ležení na pláži. Samozřejmě i tam lze auto/skůtr půjčit, ale jsou to další náklady.
Jinak předpokládám, že do Splitu pojedete po dálnici. Píšu to proto, že od sjezdu z dálnice na Split když budete pokračovat dále, tak do Orebiče i s rezervou jsou to už jenom 3 hodiny jízdy autem okolo přes Bosnu a nebo necelá hodina na trajekt v Ploče a z Trpanje po výjezdu z trajektu cca 20 minut do Orebiče.
Další variantu máš použít trajekt přímo ze Splitu do Vela Luky na Korčule a pak Korčulu jen přejet. Časově asi také hodiny jízdy, ale zde si nejsem úplně tím časem jistý.
Takže já bych ve Splitu auto určitě nenechával.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
22. 05. 2018 14:32
Ahoj. Díky za info.
Už jsem to taky zavrhnul, hodil jsem si na papír pro a proti a vycházelo to dost blbě.
Pojedeme podle původního plánu přes Bosnu. :-)
Re: Parkováni ve Splitu
12. 05. 2019 12:43
Nechávat auto ve Splitu při cestě do Orebiče či na Korčulu je úplnej nesmysl.
Trajekt Ploče-Trpanj mě vyšel 2013 pro 2 osoby a auto na 128 Kn, což není tragédie. Potom pár km do Orebiče a mohu použít další trajekt na Korčulu. Určitě levnější jak ze Splitu a nechat 14 dní auto někde na parkovišti (zvlášť v bouřlivém Splitu) je docela hazard nehledě na to, že potom mi uniká smysl cesty autem.
I při cestě přes BiH (mimochodem úplně bezproblémové) to vychází lépe a zhruba na stejno jak v případě trajektu Ploče-Trpanj.

Další otázka je tady to nabádání na parkování "zdarma", prodej dálničních známek dále atd.
Vážení je mě z vás zle. Ojebávat na dovolené se vám nemusí vyplatit a je to na úrovni duševní prázdnoty. Pokud na to nemám, tak tam nejedu. Dálnici ve Slovinsku jsem objížděl (dnes jezdím jinými přechody) protože 30€ opravdu za pár km a potom po rozbité cestě opravdu nedám ale abych si koupil parkování na hodinu s vědomím, že přijdu za 5 považuji za velice přízemní.
Konkrétně ve Splitu parkuji kousek od tržnice za asi 7Kn na hodinu. V Dubrovniku jsem zvolil parkování v podzemních patrových garážích kousek od brány do starého města za 30Kn/h.
Ano je to hodně ale posledního srpna v neděli 2015 v neskutečném horku se mi nechtělo ani hledat parkování ani jezdit autobusem k mostu jak tady někdo psal. Byla to čistě moje volba a nelituji. V pozdním odpoledni zchváceni z horka a davu jsme usedli do chladného auta a jeli.
A to nám na ubytování za Dubrovníkem paní domácí vysvětlila cestu autobusem od ní do Dubrovníku a zpět za pár Kn. Mohli jsme to použít ale raději jsme zaplatili pohodlí.
V Trogiru je vdálenější parkoviště směrem od Splitu za novým mostem (asi 800m k tržnici) za 4-5Kn.
Takže lidi neblbněte a nedělejte nám v zahraničí ostudu vymýšlením nesmyslů.
Re: Parkováni ve Splitu
12. 05. 2019 19:14
pekne napísané, je to presne môj názor
Re: Parkováni ve Splitu
12. 05. 2019 19:42
Doplním parkování v Trogiru. Není za 5kn za hodinu ale násobně více. Pokud ale bydlíte v centru a domácí vám dá kartu, tak vám to zpětně vrátí. Jinak souhlasím s výše uvedeným.
Ploče - Trpanj - jediné co vychytat, je fronta. Mám i tu zkušenost, že jsem viděl 3 oddělovníky na tři trajekty, při pohledu do jízdního řádu....jsme to úplně za stejný čas a peníze "objeli" přes BiH, STON a dále. Navíc výhledy při vjezdu nad Orebič super. A na Korčulu v případě bydlení v Orebiči můžete "jen" lodním taxi za pár kuna na otočku.
Re: Parkováni ve Splitu
15. 05. 2019 13:51
My pokaždé parkujeme tady: Parking Split, Istarska ul. 4, 21000, Split, Chorvatsko
Re: Parkováni ve Splitu
25. 06. 2019 20:39
Dobry večer,
tak jakodlouhodoby ex rezident v Splite,se citim kompetentny odpovedet na tuto temu:
moje posledne zkoušenosti jsou take: centrum mesta katastrofa, domaci, turisti, rent-a-car, po hodine marneho hledani človek se rozhodne radši obetovat tych 10-15kn/h na platene prijede tam a - plne!!
Jedine ulice kde se jakš-takš da najit misto (ZADARMO) a co jsou kolik-tolik na dosah peši od centra (promanada-palac):
- Mandalinski put (v mestske časti Varoš nad zakladni školou) je to jednosmerka a na leve strane jsou parkovaci mista, prvych asi 20-30 byvaji plne ale dal se da najit...Je to približne 1km od promenady ale když se budete vracet k autu dost kopcovite, takže jestli mate deti, to bude fnukani grinning smiley
- Sustipanski put (Mezi ACY Yachtovym pristavem a parkem Zvončac) velke besplatne parkovište, do promenady a centra taktež 1km ale možno zajimavejši prochazka protože je stale popri mori...
- Dalši možnost, parkovani v časti Kopilica a za asi 11kn/osoba použit "metro" (ano tak tomu rikaji protože jezdi tunelem pod mestem) Kopilica-Centrum, je to vlak ktery jezdi často a je to čerstva zaležitost ohledem snahy mesta Split znižit zacpy v centre a presuvani hlavneho železničneho nadraži a autobusoveho nadraži do predmesti...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Damir (25. 06. 2019 21:38).
avatar Re: Parkováni ve Splitu
26. 06. 2019 09:51
… hodně užitečná informace … thumbs up

smileys with beer
avatar
mdr
Re: Parkováni ve Splitu
26. 06. 2019 10:07
Mně se osvědčila Parkopedia:

[www.parkopedia.com]
Re: Parkováni ve Splitu
24. 07. 2019 23:03
Dnes využito tvé info, parkování v Sustipanski put. Využívají hlavně místní, bylo úplně plno. Po chvilce čekání zaparkováno a příjemnou procházkou do centra kousek.
Děkuji
Re: Parkováni ve Splitu
28. 07. 2019 21:28
Jel jsem do Splitu se jen pokochat v centru a parking byl dost problem i ten placeny nakonec jsem to bechal u autobusoveho nadrazi defacto to je v pristavu 1.hod 10Kn dalsi 15kn ... blby ze to bralo pri llaceni jen cash ale bere i bankovky ... treba na Čiovu u te velke plaze se da platit i kartou na 3hod asi 40Kn, v Trogiru u toho janalu je tam Bus nadrazi taky kartou ale nevim ted cenu, v Trogiru v pristavu u toho dreveneho mostu jen cash ake jdyz je vedle v boude obskuha da se i kartou cenove to vychazelo podobne asi 3hod za 45Kn ale kousek je obchodak velkej Plodine a jsou tam garaze za 2hod zdarma
Re: Parkováni ve Splitu
29. 07. 2019 21:39
Dnes dle doporučení využito parkování v ulici Sustipanski put. Velké parkoviště plné, ale v ulici směr ACI Marina byla volná místa. Do hist. centra je to příjemná cca 15 min. procházka. Parkování v centru docela beznaděj. Přilehlé ulice i parkoviště byly plné popojíždějících zoufalců - cizinců.
Díky
Re: Parkováni ve Splitu
22. 07. 2022 11:21
V pátek 8.7.2022 jsme navštívili Split. Využili jsme chladnější den se zataženou oblohou k výletu. Jeli jsme dost pozdě, až kolem poledne, takže "standardní" parkoviště byla beznadějně obsazena a kolem jezdili zoufalí další turisté a řešili kde zaparkují. Měl jsem vytipované podzemní parkoviště zde: [mapy.cz] Jeli jsme tam a míst tam bylo celkem dost. Cena 2,- EUR na hodinu. Do centra Splitu asi 15 nebo 20 minut. Takže OK. Tip na levné občerstvení: čtverec pizzy v pekárnách, kterých je tam poměrně dost. Jinak jídlo v restauracích pro pětičlenou rodinu cenově dost vysoko. Cestou tam směrem od Trogiru docela zácpy na příjezdu do Splitu, cestou zpět zase při výjezdu.
Re: Parkováni ve Splitu
24. 07. 2022 13:08
Hele je to samozřejmě o štěstí. Roky už parkování neplánuje. Objednám si parkovací místo a když tam přijedu je tam.
Split jsme stáli kousek od trajektu v ulici vedle. Trogir, Šibenik, Dubrovník, mostar totéž
Re: Parkováni ve Splitu
24. 07. 2022 13:46
Parkovali jsme v garážích obchodního centra zdarma.Stači zadat Decathlon Split.
Re: Parkováni ve Splitu
25. 07. 2022 06:02
Trošku z ruky od přístavu ten Decathlon, nezdá se ti?
Tom
Re: Parkováni ve Splitu
02. 08. 2022 10:11
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.