Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Parkováni ve Splitu

Autor Nitrix 
Re: Parkováni ve Splitu
09. 01. 2018 17:44
Ďakujem za info no keďže sme z Košíc tak je to minimálne o jeden prestup naviac a máme ešte aj so sebou psíka. Takže asi z romantickej cesty z vlakom nič nebude. No aj ešte raz ďakujem
avatar Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 11:17
Dobrý den všem.
Uvažuji o tom, že bychom letos nechali automobil ve Splitu a dojeli do naší destinace ( Korčula/Orebič ) trajektem.
Informace ohledně trajektů a autobusech na Korčule mám zjištěné, ale zajímal by mě váš názor na jinou věc, a to parkování.
ZDE je neplacené, nehlídané parkoviště nedaleko přístavu. Myslím, že se o něm už psalo.
Nechali byste tam auto 10 dní? Pro upřesnění, není to žádný krasavec, je to starší odřená dodávka, nic o co by byl větší zájem.
Nemám informace, že by se ve Splitu nějak hodně kradli auta, tak přemýšlím, že to risknu.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 13:21
... bylo by dobře, aby to parkování bylo na dobře viditelném místě ...
dnešní zpráva ze Splitu není moc potěšující, zvláště z pohledu statistiky ...
... auto piromani u Splitu opet u akciji ... eye rolling smiley
( během loňským 8 měsíců ve Splitu "zfajrovalo" 29 vozidel ... )
[dnevnik.hr]

smileys with beerUpraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (19. 05. 2018 13:26).
Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 13:36
A já mám spíše dotaz opačného "charakteru"
Jedeme letos v září do Lokvy Rogoznice.
Je lepší jet tam i zpět přes Split (sjezd Dugopolje) a dále Omiš a L.R. Nebo je lepší sjíždět v Šestanovaci, pokračovat do G. Brely a na pobřeží zahnout směr L. R.
Jedná se mi spíše o plynulost provozu přes Split a dále po pobřeží do Omiše a po pobřeží na trase Omiš - Split. Vím, že v Omiši je problémem křižovatka přes řeku Cetinu. . Po pobřeží tak padesát a méně a i rychlost výjezdu ze Splitu nebyla o moc vyšší, jestli si dobře vzpomínám, i nějaká zácpa tam byla. Jeli jsme tudy už kdysi v sezoně a zrovna "velký fofr to nebyl" Je to tudy ale o 15 km kratší, než druhou stranou přes Šestanovac Chci jet po staré, stavit se určitě na pramenech Cetiny a možná i v Slunji na "vodopádech". Podle počasí a času.
Pojedeme v září, ve středu ráno (do 10 hodin) tam do L.R. a zpět vyrazíme opět ve středu z L.R.tak někdy kolem 13.00
Díky za radu.
Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 14:48
Také tam v září jezdím okolo L.K. Přes týden není problém žádná varianta. Je pravdou, že většinou jezdíme až do Šestanovace a podél pobřeží kolem Pisaku, směr Omiš. Vyjimečně jezdíme sjezdem Blato nad Cetinou do Omiše, ale málo. Omiš nebývá ve všední den nijak zacpaný, je tam v září prostě dobře. Dobrá volba.
Re: Parkováni ve Splitu
19. 05. 2018 18:45
Ahoj také sjíždíme v Šestanovači jednak vzhledem dopravě a jednak je tam krásný sjezd - Výhled!!
Re: Parkováni ve Splitu
20. 05. 2018 00:59
Jadranský expres, info u ČD,je to opravdu paráda, já měl kdysi s sebou i auto. Kdy se poštěstí cestou do Chorvatska vypít lahvičku vína smiling smiley
Parkování mi radil domácí ze Splitu, najet na parkoviště a pak nahlásit ztrátu kartičky, to prý vyjde "nejlíp", no nakonec jsme zůstali před jeho barákem.....
Re: Parkováni ve Splitu
20. 05. 2018 09:41
Jenže Jadranský expres letos jezdit nebude...
Re: Parkováni ve Splitu
20. 05. 2018 19:52
Áha, já tam volal v zimě, paní mi řekla, že nějak na jaře se budou vědět ceny.... škoda, myslím že to fungovalo, jeli jsme plní (je to teda 15 let).
Re: Parkováni ve Splitu
21. 05. 2018 11:24
kabinet302:

V září by měla být trasa ze Splitu směr Omiš myslím v pohodě. Taky jsme tak v září 2009 jeli, z dálnice na sjezdu Dugopolje, přes Split a do Duće u Omiše. V tom roce v září nebylo úplně ideální počasí na koupání, takže jsme dost jezdili, 2x během 14-ti denního pobytu jsme tehdy jeli z Duće do Podgory a zpět podél pobřeží po D8 a nebyly zásadní komplikace. V roce 2011 jsme jeli na 14 dní do Podgory, měli jsme čas, takže jsme taky sjeli na Dugopolje a po pobřeží přes Split do Podgory. Jelo se pomalu, ale byla to celkem příjemná cesta. Je ale pravda, že jsou tyto informace 9 let, respektive 7 let staré...
Re: Parkováni ve Splitu
21. 05. 2018 13:17
Pro: kabinet302
Když už se chcete kochat cestou tam, tak zkuste jet přes Blato na Cetini. Cestou do Omiše jsou tam taky "fajne" výhledy na moře a město.
A na kritický most v Omiši přijedete určitě bez kolon a pokud tam nějaká od Splitu bude, tak se v pohodě zařadíte..
Re: Parkováni ve Splitu
21. 05. 2018 13:46
... a já bych se tomu Omišu vyhnul úplně... dva vývody kanalizačních sraček do moře (jeden u Cetiny, druhý z druhé strany pláže) bohatě stačí smoking smiley Opravdu to tam moc nechápu... vše kolem magistrály, respektive nad magistrálou... 98% lidí se chodí koupat přes tuto frekventovanou silnici thumbs down Jediné, co tam je slušné, tak rybí trh... a to ještě člověk musí vědět co a jak...
Vyjeď si v klidu nad Brelou, pokochej se.thumbs up
Re: Parkováni ve Splitu
21. 05. 2018 13:55
Loni jsem jel na konci července z Podgory do Trogiru. Dopoledne v pracovní den to bylo plynule průjezdné. Pohodlné jsem zaparkoval kousek od mostu do centra Trogiru.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
22. 05. 2018 13:15
To: Hosa87

Orebić i Korčula, pokud budete bez auta, tak se po okolí moc nepodíváte. Bude to pouze o ležení na pláži. Samozřejmě i tam lze auto/skůtr půjčit, ale jsou to další náklady.
Jinak předpokládám, že do Splitu pojedete po dálnici. Píšu to proto, že od sjezdu z dálnice na Split když budete pokračovat dále, tak do Orebiče i s rezervou jsou to už jenom 3 hodiny jízdy autem okolo přes Bosnu a nebo necelá hodina na trajekt v Ploče a z Trpanje po výjezdu z trajektu cca 20 minut do Orebiče.
Další variantu máš použít trajekt přímo ze Splitu do Vela Luky na Korčule a pak Korčulu jen přejet. Časově asi také hodiny jízdy, ale zde si nejsem úplně tím časem jistý.
Takže já bych ve Splitu auto určitě nenechával.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
22. 05. 2018 14:32
Ahoj. Díky za info.
Už jsem to taky zavrhnul, hodil jsem si na papír pro a proti a vycházelo to dost blbě.
Pojedeme podle původního plánu přes Bosnu. :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 16
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.