Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Parkováni ve Splitu

Autor Nitrix 
Parkováni ve Splitu
21. 06. 2013 11:18
Moc se omlouvám za založení nového tématu. Ale chtěl jsem se zeptat. Nevíte někdo, nebo nemáte někdo nějaké zkušenosti s parkováním ve Splitu poblíž centra? Moc děkuji za odpověď. A ještě jednou se omlouvám.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
21. 06. 2013 12:01
... Nitrix ... zajeď do přístavu, kousek od něj je železničního nádraží a parkoviště ... smiling smiley
[split.chorvatske.cz] ... zvětši si to, přepni na satelitní mapu a uvidíš parking mezi přístavem a železnicí



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (21. 06. 2013 12:08).
Re: Parkováni ve Splitu
21. 06. 2013 12:02
avatar Re: Parkováni ve Splitu
21. 06. 2013 13:28
ten parking v přístavu je dobrej (byl jsem tam) ale drahej jako sviňa
jinak tady:
[www.promet-split.hr]
Re: Parkováni ve Splitu
21. 06. 2013 13:30
My jsme parkovali u házenkářské haly, z přístavu cca 5 minut. Parkoviště poloprázdné.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
21. 06. 2013 14:09
Jarka, máš na tu hádzanársku halu aj adresu? Našiel som len nejaký nový komplex a ten je v severnej časti mesta. Tiež by ma to zaujímalo.
To: jeliman
21. 06. 2013 14:23
Kolega asi myslel parkovisko na žel. stanici, popri kolajniciach, to je lacnejšie ako v prístave.
avatar Re: To: jeliman
21. 06. 2013 15:36
S parkováním ve Splitu mám zkušenost z roku 2011, kdy jsme se chtěli juknout do přístavu a projít centrum. Do navigace jsem zadal neurčité parkoviště na okraji Splitu cca 3 Km od přístavu skoro prázdné a navíc bylo zdarma, ale dost daleko v parném srpnu, tak jsem pokračoval do centra a projížděl ulicemi netrvalo to moc dlouho a zaparkoval cca 500m od přístavu v řadě aut, které jsou zaparkovány po ulicích. Myslím, že se vždy najde nějaké místečko v ulicích, auta tam stojí skoro všude.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
avatar Re: To: jeliman
21. 06. 2013 15:37
memar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kolega asi myslel parkovisko na žel. stanici,
> popri kolajniciach, to je lacnejšie ako v
> prístave.


Budeš rád,že nějaké místo v sezoně najdeš.
avatar Re: To: jeliman
21. 06. 2013 16:09
Z větších měst mám zkušenosti takové,že zaparkuji někde naokraji města a využiji autobus.Např. v Dubrovníku pod mostem u přístavu jachet,tam to bylo zdarma a autobusem až k hradbám,bez nervů a pokud.Ve Splitu jsme zaparkovali v Stobreč a autobusem až k tržnici.Ne vždy kde stojí Chorvat,toleruje policista turistu.A v sezóně,ještě horší.Ale jednou se mi to také podařilo zaparkovat ve Splitu přímo u těch palem vlevo,ale za ty nervy to fakt nestálo.Kamarád zaparkoval v Dubrovníku někde u hradeb a než se vrátil tak botička za 200 kun,přitom místní tam stáli v pohodě,údajně mají bumášku. V Pule stáli Chorvati v křižovatkách na zebře,na chonících,v protisměru a v pohodě.V Ulcinje jezdili i do jednosměrek,na motorkách bez helem a policajt se klidně procházel a popíjel vodu a samozřejmě číhal na turistu.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (21. 06. 2013 16:13).
Re: To: jeliman
21. 06. 2013 19:36
Tak již po několik let využívám parkování ve Splitu v ul.Ulica Ivana Gundulića 31 . Přijíždíme od Trogiru, v neděli je parkování zdarma a do centra kousek.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Strit (21. 06. 2013 19:42).
Re: Parkováni ve Splitu
21. 06. 2013 22:54
Moc vám děkuji za příspěvky. Moc jste mi pomohli.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
22. 06. 2013 00:21
... Memar ... je tak ... rozhodně ne v přístavu smileys with beer
Re: Parkováni ve Splitu
22. 06. 2013 08:53
My kdysi po marném hledání parkoviště kolem přístavu a poblíž nakonec celkem pohodlně zaparkovali na Bijankinijeva ulica 4.
Re: Parkováni ve Splitu
26. 06. 2013 12:53
My parkujeme na Jadranské ulici. Stačí projet mezi přístavem a nádražím a doleva mírně do kopce. A je to pak na promenádu a Diokleciánskému paláci kousek. Ale nakonec to je stejně o štěstí a můžete skončit na placeném parkovišti.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
10. 01. 2016 13:17
... možná bude někoho zajímat informace o parkování ... a autobusových linkách ve Splitu ... [www.promet-split.hr]
... pravda, v předstihu ...
smileys with beer
Re: Parkováni ve Splitu
10. 01. 2016 19:06
Ja parkujem väčšinou pri výjazde z trajektu - Katalinicev prilaz. Sú tam parkovacie hodiny, 5kn za hodinu. Zaplatil som vždy 1 hodinu. To stačí podstatný je račun za sklom. Niekedy je ale treba chvílu počkať, až vypadne nejaké auto, nenechať sa zvyklať. lebo potom Ťa to vcucne a hodí nemilosrdne do mesta. Aj to sa mi stalo, prvý krát, ale treba ísť pomaly, vykašlať na ich trúbenie a v prvých bočných uličkách po pár metroch sa dá tiež nájsť miesto.
Re: Parkováni ve Splitu
12. 01. 2016 13:46
No v Chorvatsku a primo/nejenom ve Splitu jsem byl nekolikrat svedkem , jak chodi borci s cteckama po ulicich a kontroluji listky za sklem , pripadne podle SPZ , jestli maji zaplaceno....
Takze koupit si racun na hodinu a prijit k autu za 3 bych si nelajzl...jestli to myslel jozef1 takto...
Re: Parkováni ve Splitu
12. 01. 2016 22:04
Je to taká "kletba z minulosti". Kedysi za totáča sme boli vo Francúzsku a St. Tropez už boli parkovacie automaty a hodina stála 6 Frankov. No kde by sme také prachy vtedy zobrali a keď u nás bolo parkovanie za korunu. Tak som tam hodil jeden frank a mal som lístok na 10 minút. Boli sme tam celý deň. No a odvtedy mi to zostalo a často túto fintu využívam. A vždy to funguje. Oni vás o tie prachy oberú zas ináč. A hlavne chorváti na dialniciach. Tož aspoň nějaká legrace musí být.
Re: Parkováni ve Splitu
12. 01. 2016 22:56
Takova ostuda, dalsi ojebavac na foru, jeste napsat neco proti registracnim pokladnam, to jsou presne oni :-) fuuj. Dnes je parkování v HR levnější než u nás na "vsi" v centru, problém je spíše to místo najít.
Re: Parkováni ve Splitu
12. 01. 2016 23:04
Buď si istý, Alexi, že vždy Ťa viac ojebe štát a systém, než Ty jeho...
Re: Parkováni ve Splitu
13. 01. 2016 08:42
Ja mám názor taký, že keď už som v zahraničí a hlavne na dovolenke, na takých veciach ako na parkovaní sa šetriť neoplatí - hlavne nie takým spôsobom, že zaplatím na jednu hodinu a stojím tam ďalších 5 hodín.... pokiaľ ma vymáknu a dajú mi pokutu, dovolenka sa zbytočne predraží. Mám známych, čo pokutu spoza stierača zahodili a neriešia, ale ono ich to možno raz dobehne..... možno o rok-dva opäť v Chorvátsku pri nejakej banálnej kontrole. Prípadne môže nabehnúť ihneď odťahovka pri neplatnom lístku a je zarobené. V takom Zadare napríklad odťahujú jedna radosť, majú v centre urobené veľké oplotené parkovisko, kam vozia autá ako na páse. V Splite sme boli v roku 2013 naposledy, nakoľko sme si chceli urobiť výlet na Brač. Ledva som našiel voľné parkovanie, bolo to parkovisko, kde sedel v búdke chlapík...asi pre 50 áut, je to v centre a do 5 minút sa dá prejsť cez kolajisko k trajektu. Centrum Splitu a možnosti parkovania vcelku poznám, bol som tam na dovolenke v r. 2009 a pobehal som to krížom krážom, no zadarmo zaparkovať v nejakej uličke blízko trajektu sa nedá, ale takých 15 minút pešo to už ide, treba to však poznať...
Re: Parkováni ve Splitu
02. 01. 2018 17:49
Zdavím znalcov parkovania
V lete by som chcel ísť na Lastovo no ako som si prezrel cenník trajektu tak hľadám alternatívu, že auto by som nechal na pevnine. Preto aj hľadám info o parkovaní v Splite ale na 16 dní. Hlavne také aby som aj auto tam našiel , ked sa vrátime z ostrova Vedel by mi niekto prosím poradiť ? Dakujem
Re: Parkováni ve Splitu
03. 01. 2018 09:19
Vychází to na 66,25 lasiček den, pokud cenu trajektu podělím 16. Pochybuji, že seženeš parkování za tyto peníze na hlídaném parkovišti.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
03. 01. 2018 12:10
Je ještě jedna možnost, zaparkovat u někoho z místních na dvoře. Prý si z toho udělali byznys. Za týden si berou 35-50 E, takže 16 dní by vyšlo tak na 100 E. Ale víc o tom nevím. Ušetřil bys zhruba tisícovku, otázka je jak to tam funguje a jestli za to stojí 16 dní nemít o autě přehled.
avatar Re: Parkováni ve Splitu
03. 01. 2018 12:26
Radu na parkování nemám, ale chci napsat: Jo jo, už nám ty chorvatské "starosti" pomalu začínají.

Ale možná radu mám. Než někde nechat půl měsíce jen tak auto, co to zkusit vlakem, někde jsem četl, že do Splitu jezdí přímý "rychlovlak". A když koupíš lehátkový, tak si i odpočineš vleže. Stejně na ostrov dopravíš jen "ten jeden" kufr na osobu, víc skoro neuneseš.
I autobus jezdí do Splitu. V kufru 20 kg.
Re: Parkováni ve Splitu
03. 01. 2018 17:15
Ďakujem a asi to skúsim niekde nechať na súkromí.
Re: Parkováni ve Splitu
07. 01. 2018 07:30
Vlakom som šiel do Splitu v 2009 a bolo to super. Ráno o 7:00 nás vlak vysadil vyspatych oddychnutych, pohoda... Len nasadnúť na trajekt a ide sa na Lastovo smiling smiley ináč radšej by som prilatil za trajekt ako nechať auto 16 dní boh vie kde....
Re: Parkováni ve Splitu
07. 01. 2018 15:09
Dakujem už aj táto vrezia tu padla. Prosím vedel by si mi napísať odkiaľ ste išli a koľko ťa to stálo ? Dakujem
Re: Parkováni ve Splitu
08. 01. 2018 13:51
no to bolo v roku 2009 a cena lístka spiatočného bola okolo 90eur za osobu mám pocit, išli sme z Bratislavy, ale začiatok trasy bol v Prahe, tam nakladali aj autá na vlak, v Bratislave taká možnosť nebola, v roku 2010 tento vlak zrušili, ale myslím, že posledné roky opäť premáva...ale to už je mimo vlákno. Ja by som každopádne bral auto so sebou na Lastovo, alebo by som si vybral iný ostrov, kde je trajekt lacnejší... my si pre istotu vyberáme pevninu alebo ostrovy, kde sú mosty, trajekty predražujú dovolenku dosť a aj komplikujú v sezone značne.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.