Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rady na cestu k Jadranu.

Autor Děda 
Re: Rady na cestu k Jadranu.
01. 06. 2018 17:25
Krka je skvělé místo, také ho nikdy nemůžeme opominout, ten výhled neomrzí. A na protější straně za podchodem mají skvělou zmrzku (i když ona je při té dlouhé cestě skvělá asi každá) smiling smiley
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
23. 08. 2022 10:30
Podelim se se svou zkusenosti s prujezdem tunelu na Hvaru (nechci zakladat nove vlakno jen kvuli tomu a vhodnejsi jsem nenasel): Jedu nakoupit do Jelsi, prijedu k semaforu, jsem asi treti v poradi, sviti cervena, cekame. Naskocila zelena, prvni se rozjel, ale pak se zastavil, couvl zpatky, vysel ven z auta a zacal se rozcilovat. Vysel jsem ven, a taky jsem se sel podivat co se deje. No a v tunelu v dalce vidime svetla auta.... asi po 3 minutach se vyvalila vysoka dodavka (predelana na karavan, vyska urcite vyssi nez povolenych 220cm), takze se borec bal aby si to neposkrabal a jel snad krokem. Mezitim nase zelena samozrejme skoncila, borec z prvniho auta udelal prednasku ridicovi dodavky, pak se podival do tunelu, asi nic nejelo nasadl do auta a jel do tunela. Druhe auto za nim, treti taky a zaroven spolujezedec ze tretiho auta kyvl na mne at jedu... tak jsem jel. No a co se se nestalo... v pulce tunelu, tam kde je to rozsireni, jsme se potkali. Velke stesti ze nas (blbych) jelo jen asi 5 a ze jsme se vsichni vesli do toho rozsireni. Aut oproti bylo samozrejme hodne, takze my jsme tam stali a oni projizdeli (s troubenim na nas - ani se jim nedivim). Docela jsem se teda bal, kdyby nas blbcu bylo vice, tak se tam proste zasekame, mezitim kdyby blikla zelena a vjeli by dalsi auta, tak nas snad dostanou ven jen hasici s policii... jeste by urcite hodne ridicu nevyplo motor, tak by to bylo i o zivot.
Re: Rady na cestu k Jadranu.
23. 08. 2022 12:45
To je normálka, červená je jen jedna z barev RGBsmiling smiley
Jo, je to tam nešvar, že skočí červená a jede ještě dalších pět aut. Než se z tunelu vymotají, na druhé straně zelená skončí, přesto se vjíždî do tunelu. Ale to je obvyklé i u nás, kdy je na okresce kyvadlovka na semafor.
A asi si nezažil dobu, kdy byl tunel bez semaforu? Dojet k díře, vyskočit ven, kouknout do tunelu, zda tam nejsou světla, pokud ne, honem do auta a jet. Jenže tahle chvička stačila k tomu, ab někdo najel z druhé strany. Také jsem se jednou v rozšíření vyhýbal.
Jednou jsem doprovázel mužíka s obytňákem od tunelu Pitve k nájezdu na požární cestu nad zátokou Dubovica. Myslel si, že se do tunelu vejde, tak to zkusil. Zboural nahoře oba rohy bydlíka, no spíše rzrušil. Měl obytňák půjčený. Nakonec to po požární cestě nedal, manželka mu to zakázala. Obytňák stál cca týden před tunelem, zajistili si apartmán a museli je s bagáží a proviantem na několikrát převézt osobákem.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
23. 08. 2022 14:01
Tu dobu (bez semaforu) neznam, to si ani nedovedu predstavit... Chudak ten v tom karavanu, to mu teda dopadla dovolena.
Co jsem ale slysel (od domacich), tak ta pozarni cesta by se mela nejak "vylepsit", co pak bohuzel asi pritahne vetsi pocet lidi na tuto odvracenou stranu ostrova.

Jeste k tomu tunelu, kdyz jsem jel pak zpatky z nakupu, tak jsem prijel prvni, postavil jsem se uplne na caru (mozna 30cm za - aby auta co vyjedou z tunela prosli) a cekam teda na zelenou. Prisla motorka, postavila se prede mne, po chvilce zacalo odpocitavani od 10, kdyz byla asi 5, motorka vyrazila, ja (po zkuseosti z predesle jizdy) si rikam ze hezky pockam na zelenou, ze kdyz nebude zelena, nikam nejedu. No co se nestalo, odpocitavani skoncilo a zelena nenaskocila! Nekdo tam v zadu troubil, tak si rikam, ze to asi na mne, nebudu to tu blokovat a tak jsem jel, zase na cervenou.... upaloval jsem co to slo, pripraven blikat dalkovyma a troubit kdyby nahodou nekdo oproti do tunelu vjel, nastesti, jsem v pohode prokel, na druhe strane auta cekala na zelenou. Za mnou uz ale nikdo dalsi nejel, tak mozna ten co stal za mnou proste na cervenou nejel a ty ostatni tam proste uz nesli...

Tak takove zazitky prinasi ten tunel! Musim rict, ze mne to celkem rozhodilo, na apartmanu jsem se hned se zazitky podelali s domacima, ty mi nalili dobreho cerveneho vina, nechali mne vypovidat a svym spokojenym vnimanim casu a problemu, bylo po chvilce zase dobre :-).

Domaci tu funguji v jinem rezimu, cloveku co pribehne "z normalniho sveta" asi nejakou dobu trva nez se spravne naladi a neresi.. :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (23. 08. 2022 14:02).
Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 08. 2022 20:58
Já nedám dopustit na Murter do apartmánů Lovišča. Když jsme s dětmi poprvé objevili výhled po přechodu nízkého hřebene z panenského pobřeží na Kornati a objevili písečný vlez tak akorát na výuku plavání a pozorování rybek (děti z toho byly u vytržení) a nad tím stím pod olivami, bylo to jako v ráji. Dnes je v tom místě malý kemp Stella Maris a kouzlo panenského břehu vzalo za své, ale alespoň to není hotelový blázinec s absolutní ztrátou soukromí. Dnes jezdíme již bez dětí přímo do Murteru a chodíme do zátoky Veli Dolac. Kotví tam sice celkem pravidelně jachty, ale většinou je tam klid a vzájemná tolerance naháčů i textiláků. Voda čistá, jen se nesmí vypláchnout bordel po bouřkách z Krky, to pak jsou trávy a kde co dalšího po hladině až k velkým plážím v Mutreru. Ale ten božský pohled na Kornati a panenské pobřeží nic prostě nenahradí. Jedíme do Karlovace po A1 a pak po staré ke Kninu a pak dolů podle parku Krka až do cíle. Hezká cesta, nízká spotřeba. Já dálnice moc nemusím.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
30. 08. 2022 07:23
... PatrikHR ... dobře (myšleno s úsměvem nezúčastněného čtenáře) se to čte ... i když to na Tvém místě byly pěkný nervy ... ještě, že to tak dopadlo ...
... ještě to odlehčím ... když tak by ze S. Gradu z přístavu poslali ze pět plavčíků, co navigují nájezd na trajekty a ti by Vás postupně všechny vycouvali z tunelu ven ... smiling smiley
... nejen tunel, ale v podstatě celá cesta přes Pitve od Jelsy skrz tunel až po sjezd prvních serpentin za tunelem i pro mě bývá s 12metrovou soupravou zajímavá ... v noci dobrý, z dálky vidím světla, tak stojím ... za světla horší ...

... ale až na to budu mít myšlenky , tak sem napíšu daleko zajímavější příhodu z letošní cesty na Jadran ... yawning smiley

smileys with beer
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
30. 08. 2022 21:14
..Bessy.. ..když jsem to řikal domácím, taky se smáli. Hlavně jim přišel asi vtipný ten můj viděšený postoj. Oni v režimu "maňána", o nic nejde, nějak se vše vyřeší, já po pár dnech po příjezdu stále ještě v režimu, že hlava ještě běží....

Tak pak sem s tím, jsem zvědav co tě potkalo ;-)
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
31. 08. 2022 13:30
... Patriku, převážnou většinu osob zvaných maňána, tvoří domácí a jejich auta i bez registrační značky poznáš podle laku vozidel na jejich deformačních zónách ...

... jo, a příběh "cesta na jih" ještě stále čeká na své rozuzlení, tak nebudu předjímat ... yawning smiley ... dávám tomu horizont do konce tohoto září ... grinning smiley

smileys with beer
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
27. 02. 2023 15:00
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (12. 06. 2023 06:46).
Re: Rady na cestu k Jadranu.
27. 02. 2023 16:45
Rada na cestu. Někteří radši ani nevyjíždějte.thumbs up smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
27. 02. 2023 17:44
Nádherná sněhová nadílka. Video na všech sítích pumpa okolo ZIR.
Slovy mými, majitele lš, paráda smiling smiley
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
27. 02. 2023 19:58
Já byl přes noc v práci a průběžně jsem na tu dálnici koukal. U Ogulinu těžká chumelenice, že nebylo na kamerách vidět nic. Za tunelem Sv. Rok půl metrové návěje, dálnice zavřená. Mezi 1 a 2 hodinou ráno tam stálo uvízlých asi 7 aut, pak přijela nějaká 4kolka, lidi chodili kolem aut. odhrabovali sníh, ale přišlo mi to jak kdyby byli na letních pneu. Za hodinu se nepohnuli z místa. Některý auta se asi snažili vrátit zpět, protože byly vidět zadní světla v protisměru. Za celou dobu neprojeli silničáři, ikdyž podle kamer se kritický úsek týkal jen pár kilometrů.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (27. 02. 2023 20:00).
Re: Rady na cestu k Jadranu.
27. 02. 2023 22:44
Tunel Sv .Rok už má asi týden z důvodu údržby uzavřený tubus ve směru Split - Zagreb, takže druhý tubus slouží pro jízdu obousměrně. Proto ty koncová světla v protisměru.
Je to pěkně vidět na kameře Sv.Rok jug:

[www2.hak.hr]
Re: Rady na cestu k Jadranu.
06. 04. 2023 10:31
Nedluží Bessy nějakou historku z minulého roku? smiling smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
06. 04. 2023 13:45
Pokud máš na mysli tu, jak mu umřelo cestou dolů auto, tak ta tu je, musíš pohledat.
Re: Rady na cestu k Jadranu.
11. 04. 2023 10:51
Ahoj takový "update" dneška, zdroj Radiožurnál.

Rakušáci chtějí prodloužit kontroly na svých hranicích - z důvodu nelegální migrace - o dalších 6 měsíců. Tzn. že úplně hladký průjezd to pro některé z nás být nemusí. Sretan put.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
12. 04. 2023 08:14
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (12. 06. 2023 06:47).
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
17. 04. 2023 14:11
... tohle není rada, ale jen připomenutí ... jak to vypadá, když to za tunelem Svet Rok fouká ...
není vyjímkou, že se dá stopka před Maslenický most a jezdí se oklikami ...
... dnes měla zelenou pouze osobní auta ... yawning smiley

[www.jutarnji.hr]

smileys with beer
Re: Rady na cestu k Jadranu.
17. 04. 2023 15:13
Zažil jsem jednou při cestě tam, kdy do tunelu a na most pouštěli jen ty osobáky. Jednou na zpáteční cestě bylo hůř, protože to uzavřeli úplně. Ale fakt je, že po dálnici jsem jel max 40- km/hod (opravdu pod 40) a to jsem si chvílemi připadal jako hazardér.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
09. 06. 2023 15:16
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (12. 06. 2023 06:45).
Re: Rady na cestu k Jadranu.
09. 06. 2023 15:35
To jsou rady k nezaplacení. Doufám že se jimi budeš řídit.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
09. 06. 2023 16:00
kabinet302 Tohle dát sem na fórum do tohoto vlákna?
To patří maximálně do Umíme se smát... smoking smiley

Pro představu, takto vypadá úsek Pamhagen - Kapuvár:





I traktory tam jezdí prostředkem silnice...



EDIT: Tak si sypu popel na hlavu, mladej říkal, že na 99,9% tam minulý rok už byl nový asfalt



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (09. 06. 2023 18:09).
Re: Rady na cestu k Jadranu.
09. 06. 2023 17:39
Ty fotky jsou skoro 5 let staré, ale pochybuji, že teď je to lepší (spíše horší).
Článek byl napsán ne pro poučení turistů, ale pro honorař, tak se nedivme, není první ani poslední !
Proto my tady máme "naše" fórum ! thumbs upsmileys with beer
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
09. 06. 2023 18:18
Mirku, ano jsou to moje 5 let staré fotky z palubní kamery...

A sypu si popel na hlavu, mladej říkal, že na 99,9% tam minulý rok už byl nový asfalt
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
10. 06. 2023 06:26
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (12. 06. 2023 06:44).
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
10. 06. 2023 08:13
Ale to je přece v pořádku, Slávku, všichni tu nějak popisujeme, jak to děláme my, kudy jezdíme rádi a opakovaně, kudy už podruhé ne, co jsme si kdysi vozili s sebou a dnes už nevozíme, protože jsme to ani nevybalili, atd.
Komu naše rady vyhovují, bude se podle nich řídit, ostatní nechť se poohlédnou po radách a zkušenostech někoho jiného. Přece tu nikoho nenutíme, aby se řídil podle jednotné šablony. Ať si každý užije ten kousek svobody, rozhodnout se sám, co odtud využít, a co ne.
Navíc dnes se rozšířilo ježdění podle té plechové huby, od které si do toho mnozí nechají kecat (když to dělala manželka, bylo to špatně) a na radu se tu zeptají, až když nechtějí opakovat (někdy i drahou) chybu z minula.
Znám totiž i takového, který trasu přes Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb a Klek v Dubrovačko-Neretvnské župě, obdrženou v Autoturistu, jel přes Slovensko a Maďarsko, protože jednak to nečetl pořádně, jednak ani neměl představu, ve které zemi ta města leží, jen si mlhavě pamatoval trasu, kterou jel někdy v osmdesátých letech autobusem. V Chorvatsku u Udbiny se dal na Zadar (ještě nebyla dálnice) a motal se po pobřeží přes Neum až do Dubrovníku, aby mu tam řekli, že Klek minul, a musí asi 70 km zpět. Ten by si ani tu plechovou hubu nenaprogramoval správně, kdyby tehdy nějakou měl. A i kdyby, stejně by ji asi neposlechl.
Takže sretan put a dobro došli!
Re: Rady na cestu k Jadranu.
10. 06. 2023 09:06
Dobré dopolednem, příští týden touhled dobou budu někde "v půli cesty".
Koukám na Hak, Hac. .. obé .hr. Ani jedna apka na mobilu a na SMART kartu mi nefunguje. Je nějakák výpadek? Nebo jak jste na tom vy? Třeba kamery na hak.hr mi nejdou ani na pc. Nechápu.. díky moc za info.
Re: Rady na cestu k Jadranu.
10. 06. 2023 10:57
Kompletní stránky Hak.hr nejsou dostupné už asi čtyři dny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (10. 06. 2023 10:57).
Re: Rady na cestu k Jadranu.
10. 06. 2023 12:08
Kabinete. Proč tady na foru lžeš. Podle čeho usuzuješ že jsem nebyl dva roky v Chorvatsku? Loni jsem nebyl dvakrát ale pouze jednou a to ze zdravotnich duvodu manželky. Letos se situace opakovala takže asi taky pouze jedno. Toš tak.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
10. 06. 2023 12:53
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (12. 06. 2023 06:43).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 111
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.