Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rady na cestu k Jadranu.

Autor Děda 
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
06. 06. 2015 19:46
... má pravdu Rosmarinka ... takže k dopravě a radám na cestu ...
obvykle se auto nenakládá tak, jak na dovolenou ... ale co s tím, když se pak člověk dozví, že na podlážku zavazadlového prostoru lze naložit 70 až 75 kg ... natož a nedej Bože, se hmotnost zavazadla při čelním nárazu byť " jen " při rychlosti 50 km / hod ... 20tinásobí ... smiling smiley
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 10:05
Má pravdu Rosmarinka už neco přes jeden rok ( OP) a nedej bože , kdyby byla rychlost třeba 130 km/ hod a více , to už by ani ten bůh nedal .
smileys with beer
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 11:40
... [www.novinky.cz]... věc názoru
... v červenci přes Maďarsko, Goričan, sobotní provoz směr jih ... kolem 17:00 hodiny a zřejmě celou noc ( podle provozu v HR na A4 a A1 ) ... bez problému z hustoty provozu ...
a hasičák ? ... 2 klilový vždy ...
smileys with beer
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 13:12
Není to sice klasika dnevnik.hr , ale je to v českém jazyce a je to na hlavní stránce seznam cz
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Warriors (07. 06. 2015 13:14).
Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 13:13
Příspěvek z Novinek i s názory lidiček od ÚAMK by mělo být spíše ve vláknu Umíme se smát? A diskuze pod článkem? Tam bych váhal, jestli do stejného vlákna či do Co mě dnes rozhodilo...
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 13:20
[www.novinky.cz]

...Nejsem socka, abych jezdil autem na dovolenou do Jugoslávie ...Tak my co jezdíme do Jugoslávie a né do Chorvatska .. tak jsme my fšichni ...
smileys with beer
Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 15:29
Warriors napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.novinky.cz]
> /cestovani/371608-autem-do-chorvatska-nejezdete-v-
> sobotu-radi-autoklub.html&sectionId=740
>
> ...Nejsem socka, abych jezdil autem na dovolenou
> do Jugoslávie ...Tak my co jezdíme do Jugoslávie a
> né do Chorvatska .. tak jsme my fšichni ...
> smileys with beer


Tak jsem si přečetl pár ohlasů pod článkem,to je jeden větší exot,než druhej-založil bych rubriku-je mi vás líto
Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 18:23
Ubohá debata... Holt někde si to ego musí "vystřílet", když je jinde (ani v hospodě) nikdo neposlouchá smiling smiley
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 18:39
Warriors napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.novinky.cz]
> /cestovani/371608-autem-do-chorvatska-nejezdete-v-
> sobotu-radi-autoklub.html&sectionId=740
>
> ...Nejsem socka, abych jezdil autem na dovolenou
> do Jugoslávie ...Tak my co jezdíme do Jugoslávie a
> né do Chorvatska .. tak jsme my fšichni ...
> smileys with beer


taky jsem přečetl pár ohlasů a bez komentáře - no vlastně s jedním komentářem: ten lulan co není socka: "Víš co? tak do HR nejezdi. Seber se a jeď do Pelhřimova. Prohlídni si krematorium, ať víš do čeho deš!"hot smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 19:39
Mimochoden, ono to chorvatsko zas tak levné není...)
Já to teď počítám "z jiné strany" (ze strany půjčení karavanu...) a je to úplně jinde.
Ale mám už spoustu ohlasů od lidí, co byli různě a pak přijdou a řeknou: než na týden do egypta, kde "nic není", tak raději na 14 dní do HR.
Mám stejný názor. Navíc za ty peníze je to pro nás, jedna z nejlepších a nejekonomičtějších variant. (teď mě kamenujte jestli pro "nás" paušálně smiling smiley , nebo pro nás - jen "pro mne" smiling smiley smiling smiley smiling smiley smileys with beer
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 19:50
couddy-

Přesně tak.Kolega taky procestoval Turecko,Tunis,Egypt.A nakonec to zhodnotil tak,že jel loni s nama do HR.Na jeho oblíbený Ivan Dolac jsme sice namířeno neměli,ale i tak spokojenost.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 19:53
S půjčeným karavanem jsem byl dvakrát,protože jsme chtěli být s rodinou mého kamaráda v kempu(on nikam jinam nechtěl)
Pak jsem se četl náklady - půjčení karavanu,spotřeba auta vyšší o 1/3,dražší mýto,cena za kemp.dohromady to na 10 dní
vyšlo stejně,jako kdybych bydlel v hezkým apartmánu v sousedství kempu.Tak jsem to další rok vyřešil rovnou a po starostech.
Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 21:44
Já jezdím v létě Chorvatsko a v zimě Egypt. Obě země pro mě mají svoje kouzlo a vždy se tam těším. A nedokážu říct kam jezdím raději.... A když jedu do Chorvatska, tak si rozhodně jako socka nepřipadám. A paštiku si tedy k snídaní dávám s chutí thumbs up smileyhot smiley

A radu mám jednu.....jeďte opatrně a ohleduplně..... bude nás na silnicích hodně, tak ať všichni dorazíme v pořádkusmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Guty (07. 06. 2015 21:48).
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 23:08
couddy, ono kemp (i u nás) není nic levného, natož jako že "pro socky". Z mého pohledu do kempů nejezdí žádné "socky", ale lidé, kteří preferují (alespoň o dovolené) bližší kontakt s přírodou smoking smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 23:15
Guty napsal(a):
............... A paštiku si tedy k snídaní dávám s
> chutí thumbs up smileyhot smiley

Já taky ! tak jsem asi socka... no mně je to úplně jedno grinning smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
07. 06. 2015 23:38
Není nad to,posedět před karavanem a koukat na moře,večer něco dobrého k pití a vědět,že si děti užívají. Mužu zustat jak dlouho chci,nebo přejet kam chci. Letos kemp po 15té,jezdíme na 14-20 dní. A pro toho co mi říká socka,v zimně létám na Kapverdy,tak at se podívá kolik stojí v Listopadu. Mě ve dvou 65.
Tak že přátelé,řízeček na cestu a hurá do kempu Luboš
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 05:55
Slavkov "ono kemp (i u nás) není nic levného, natož jako že "pro socky". Z mého pohledu do kempů nejezdí žádné "socky", ale lidé, kteří preferují (alespoň o dovolené) bližší kontakt s přírodou" thumbs up..z pohledu celoživotního karavanisty přidám ještě životní styl a vytříbenou filosofii (už mám 5-6tý) drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (08. 06. 2015 06:27).
Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 06:22
Karavanistům fandím!!
smileys with beer
Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 06:38
Přesně chlapi smiling smiley Slavkov thumbs up, 72 Lubošthumbs up, MilošHRthumbs up
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 06:47
Ať žijí všici karavánisté i ti co jím rozumí a fandí smileys with beer
Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 07:33
hura, hura, hura. Vcera jsme nechal na karavanu pridelat solar, muzeme vyrazit. I kdyz v chorvatsku vzdy v kempu s proudem smiling smiley. At zije dovolena
Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 09:44
Když už je tu tolik vášnivých karavanistů, nevěděl by někdo o QEK Junior HP400 či HP500 s papírama? Samozřejmě za rozumné peníze.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 12:02
Zahajskej mrkni třeba SEM
Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 14:04
Mrknul jsem a ještě furt mrkám. Nebo to je tik? Asi z cengrinning smiley Do budoucna bych ho chtěl za trabíka. Je to jediný, co se za ním dá táhnout, kvůli povolené váze na kouli. Pak ještě by byla varianta Camptourist, tj.stanový přívěs. DDR výrobek kvůli stylu. Ale to už jsem hodně OT.
Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 14:36
Zítra má být v MF Dnes test cest do Chorvatska. Píšu spíše jen pro info, kdo si chce počíst, zde na fóru mně ty informace přišly vždy lepší než v novinách.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 14:49
Zahajskej a co N 126, dá se sehnat i kolem 15tis.

Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 15:01
Ale ten na fotce za 15 asi nebude:-D Na poláky jsem taky koukal, ale k trábošovi by hodil spíše ten Qek. Když tak přejdem na SZ, ať to tu neplevelíme.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 16:40
Zahajskej možná časem něco objevíš-hledat a hledat drinking smiley. Ale když už jsme u těch malých karavánků, tak v kempu jsem se setkal s pánem, který si sám postavil miniwenzela/ponorku..padnul mi do oka i když já pro dlouhodobý pobyt spíše "fandím" více jak sedmimetrovým se vším komfortem vč.klimatizace, solárka, el.volt článkům atd.

Možná by bylo škoda to sem nedat pro pokochání ostatním karavanistům a možná i zauvažovat o založení karavanistického vlákna zde, třeba bude zájem ?
Vidím, že nás tu pár je, jak se najednou několik dalších ozvalo, ale nárůst zájmu o karavanink každoročně zaznamenávám na různých srazech a taky v HR. Jen tak mimo..sám jsem dlouholetým členem jednoho KaravanKlubu, ale v tomto případě se SZ samozřejmě nebráním smileys with beer




Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (08. 06. 2015 16:48).
Re: Rady na cestu k Jadranu.
08. 06. 2015 19:32
To jsou parádní kousky smiling smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
10. 06. 2015 14:35
Včera vyšla v MfDNES reportáž s popisem nejvyužívanějších tras do HR - pro staré harcovníky celkem nic nového, ale popisují aktuální situaci, je to docela přehledné, nováčkům by mohlo pomoci.
Naskenovala jsem to, můžu poslat pdf.
A někdo by to mohl potom dát sem, já blbka to stále ještě neumím eye rolling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.