Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Bura na dalnici-zkusenosti

Autor Akzirk 
Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 09:53
Chtel jsem se zeptat-jak moc je obvykle, nebo caste, ze kvuli velkemu vetru (tusim,ze chorvate mu rikaji bura) je na dalnci nejake omezeni nebo snad uplna uzavirka (Maslenicky most ??). Jake s tim mate zkusenosti ? A jeste takova drobnost-fouka to po cely den-tedy ve dne i v noci ? Ocekaval bych, ze ne.
S burou nemám zkušenosti, ale když jsme jeli letos, tak byla mlha. Časně zrána. A všude bylo omezení. Na tabulích - můj muž jim začal říkat "buzer cedule" svítilo neustále " 80km/h - Magla "..... bylo to pěkně unavující. Ale to nebyla žádná hustá mlha, aby člověk musel opravdu jet takhle pomalu. Normálně se dalo jet 130. Ale to bylo v horní části dálnice, kolem Karlovacu, ale až k Male kapele určitě. Ale my jezdíme do Zadaru, takže s Maslenickým mostem nepomůžu.
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 14:32
Když to fouká, tak to shodí z dálnice a objíždí se to. Já to jednou zažil a myslel jsem že mě omejou. Katastrofa. Zácpy, kolem minových polí. Přejíždět se nedalo a někdy si i dvě osobní auta v protisměru těžko vyhýbala.
Danka
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 14:42
Letos jsme tuto buru zažili 4. a 5. srpna, díky bohu ne na dálnici. Tam to převrátilo prý kamion a snad čtyři auta (chorvatský rozhlas). Proto některé úseky uzavřeli. Foukalo ve dne v noci až do soboty 6. srpna, kdy jsme odjížděli a vítr už slábl. Přes Maslenický most i v sobotu foukalo nejvíc.
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 15:05
Bůra na dálnici vždycky, grinning smiley přece bys nechtěl jezdit na dvojku. hot smiley
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 15:29
avatar Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 16:14
Já jsem jel po dálnici v pátek 5.8., najížděl jsem na ní v Dugopolje nad Splitem v 19 hodin a v Záhřebu jsem byl asi ve 23:30 hod. Byla tam častá omezení na 60 nebo 80km/hod. S autem to místy házelo slušně ale tomu opravdu silnému větru jsem se zřejmě vyhnul, slyšel jsem že odpoledne to tam bylo mnohem horší.

** Petr **
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 16:52
lidi, já bych si to na vašem místě s tim Chorvatskem ještě rozmyslel, aby to snad někoho nesfouklo !!! (chtěl bych mít podobný starosti)
JirkaK, ak máš iné starosti, tak čo tu svietiš? Rieš ich a nechaj ľuďom ich sladké dovolenkové starosti...
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 21:24
tak tady to beru sebekriticky zpátky, protože se právě vrátil známej s tím, že ho to opravdu málem sfouklo. Prej to bylo něco tak strašnýho, že bura asi nebude ten správnej výraz. Tak Mimo, snad jsem ti aspon trochu udělal radost.
Alex
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 21:24
Bura je vítr, který vznikne tak, že se z vnitrozemí k moři pohybuje velké množství studeného vzduchu. To se zastaví o pásmo hor na pobřeží (Velebit, Biokovo) a jeho hladina pomalu stoupá až se přelije přes pohoří a klouže dolů k pobřeží. Při tom nabere značnou rychlost - až 180 km/hod. Na moři se projevuje tak do 10 - 15 km od břehu, kde převrací menší kodě a dělá neplechu. Obvykle netrvá dlouho. Někdy jen 2-3 hodiny. Na silnicích se tudíž nejspíš projevuje jen poblíž pobřeží.
avatar Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 21:26
Kdyby ty hory odstřelili tak by asi bylo po problému nebo se pletu ?
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 21:38
na tý dálnici jsou strašně velký otevřený plochy. Je fakt, že stačí poměrně mírnej vítr a cítíš to na volantu. Ovšem ty světelný cedule s proměnnýma údajema o povolený rychlosti mně dost vytáčí, protože i za naprosto normální situace je tam třeba 80 km. Nepochopil jsem to.
avatar Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 21:52
Nestrašte mě s nějakým buranem grinning smiley letos jedu s rakví a chci tam bejt první. Dneska si blahořečím že jsem nejel už dnes a ukecal známé až na sobotu večer. Vůbec jsem nevěděl že mají nějakej svátek. Ty kolony co tam byly už teď jsou fakt hustý.
Pyke
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 21:54
To Luděk:
Ja sa teraz dívam na web kamery a na Lučku sa to už uvoľnilo a ani inde to teraz nevyzerá zle.
avatar Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 21:56
JirkaK napsal: Ovšem ty světelný cedule s proměnnýma údajema o povolený rychlosti mně dost vytáčí, protože i za naprosto normální situace je tam třeba 80 km. Nepochopil jsem to.


Tak jsem si zrovna představil sprintéra kterej utíká po dálnici a dle počasí mění normální statický cedule. Jirko až jsem si poprskal monitor grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (12. 08. 2005 21:57).
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 21:57
omluv mojí sklerozu, ale kam že to jedeš, Ludku ?
HankaD
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 22:02
Máte již po dovolené a asi vám trochu z toho hrabe na mozku. Ale nemagořte a příští rok naschle zase u moře. Taky bych hned jela......
avatar Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 22:12
Jedu do Malý Duby. Ale nějak mě to těšení přešlo. Už jsem se tady ze všeho vykecal. Přečet si všechny ty příspěvky a příde mi to jak kdybych už tam letos byl.
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 22:12
omyl děvče, nehrabe, příští tejden jedu znovu. Asi. Možná. hot smiley
PK
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
12. 08. 2005 23:00
Nepojedeš! Zlobíš tady a tak zůstaneš doma.
fery z Telče
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
13. 08. 2005 07:49
v červnu jsem to absolvoval na moto,omezení bylo na 40/60 km a málem jsem to neustál
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
13. 08. 2005 10:33
ale nezlobím, jen jsem měl včera dobrej den, tak jsem to oslavil místo v hospodě u internetu. Aber vorsicht, ohne alcohol !!!
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
13. 08. 2005 13:17
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
13. 08. 2005 15:24
Jela jsem z Chorvatska z pátka na sobotu(z 5 na 6) a buru na Maslenickém mostě jsem zažila. Maslenickým mostem jsme projížděli kolem 11-12 hodiny dopol. Před vjezdem na most byly již doporučené objížďky, ale protože většina řidičů tyto objížďky nerespektovala a pokračovala dále po dálnici, tak jsem tama taky jela. Známý jeli cca 5 km za námi a už byl most úplně uzavřen. Celou dobu omezení na 30 km v hod. a to se ani jet tou 30 nedala jak to foukalo!!! Do protisměru už byla dálnice úplně uzavřena, jezdili tam jen sanitky, hasiči a policie. Na vlastní oči jsem vyděla, jak to v protisměru převrátilo autu přívěs!!! Dvě nehody motorkářů a další tři převrácené přívěsy a dvě auta s převrácenou lodí, kterou vezli na vozíku!!! TAK POZOR NA BURU!!! Ale nakonec jsem byla ráda, že jsem přes ten most projela, protože známí ztvrdly na objížďce 5 hodin!!! A v protisměru před Maslenickým mostem 14 km kolona(schválně jsem to měřila a všechny řidiče litovala). Všem , kteří mají dovolenou teprve před sebou přeji hlavně pěkné počasí, které si tam teď dělá co chce!!!hot smiley
kodan
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
14. 08. 2005 21:54
z tunelu vyjizdet pomalu - vitr, druhym pruvodnim jevem, s kterym se muzete setkat, je zamlzeni skel v celem aute behem par sekund po vjezdu do tunelu, tedy pokud nemate uplne uzavrene vetrani, tak na to pozor ...
Eviska
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
15. 08. 2005 08:04
V sobotu jsme se z Chorvatska vrátili .. na začátku naší dovolené byla právě ta vichřice.. víme jen z doslechu - v kempech to bralo stany a obracelo karavany a na dálnici to prý smetlo nějaký dva motorkáře - tak bacha na to!!!
skier
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
16. 08. 2005 22:41
to Akzirk: doporučuji opatrně vyjet z tunelu Sveti Rok a uvidíš. Nejrizikovější úsek je zřejmě od Svetiho Roku po exit Zadar (vč.Maslenického dálničního mostu - tam mě to jednou pěkně podfouklo). Foukat to umí pěkně, ale vzhledem k tomu, že podle domény zřejmě děláš někde na hydráku, tak ti asi nemá cenu o větru něco povídat. Dopravní opatření se týkají povětšinou omezení rychlosti, úplná uzavírka úseku až v krajním případě.
PAJA2
Re: Bura na dalnici-zkusenosti
02. 09. 2005 10:33
JOJO, MNOZÍ NA TY SVÍTÍCÍ ZNAČKY NADÁVAJÍ,
JÁK KDYŽ JSEM TAM JEL POPRVÉ (PO DÁLNICI) STRAŠNĚ JSEM SE DIVIL ZA TU
SVÍTÍCÍ ŠEDESÁTKU, PAK JSME ZASTAVILI U BENZINKY NA KÁVU OTEVŘEL JSEM DVEŘE
A MÁLEM MI TO URAZILO DVEŘE I S PALICÍ, DO BENZINOVÉ KAVÁRNY JSME DOŠLI S NEJVĚTŠÍ NÁMAHOU.

TAK TEDA OPRAVDU POZORRRRRRR
Jo jo, 4.9. jsem se vrátil, v úsecích o kterých píše skier to byla síla, taky radím nepodceňovat svítící značky. S přívěsem to tam musí být docela dobrodružství.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.