Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ze severu Moravy Jak?confused smiley

Autor Kopera 
Ze severu Moravy Jak?confused smiley
23. 05. 2013 21:56
Přátelé pocházím ze severní Moravy a právě proto Vás poprosím o zkušenost.Jakou cestu volíte do svých očekávaných Jaderských míst.
Co je pro Vás lepší,zvolit Českou silnici,nebo je výhodnější projet Slovensko.
Osobně jezdím přes Slovensko,ale jen proto že máme hranice za humny.
Zde se většinou scházíme a pak společně vrážíme.
[maps.google.cz]
Takže cestou Českou či Slovenskou?
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
23. 05. 2013 22:05
Zpočátku jsem z Opavy jezdil pře Slovensko, potom jsem si vzkoušel 5 x českou dálnici D1 a D2 a letos to (už za 16 dní) zase zkusím na Slovensko přes Horné Srnie.
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
23. 05. 2013 22:18
My jezdíme klasicky po český dálnici.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
23. 05. 2013 22:29
Ještě je možná důležité přiznat,odkud přibližně vyjíždíme,samozřejmě v rámci anonymity..jen hrubou lokalitu.
Je to jistě rozhodující pro volbu..trasy.
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
23. 05. 2013 22:29
Také jezdím poslední roky Slovensko a Maďarsko.Máme to také kousek na Slovenskou dálnici od Žiliny na Blavu.Cesta šupoce,žádný tankodrom jako ty naše.D1 a D2.A průjezd přes Bratislavu je také rychlejší,než se člověk vzpamatuje je na Rajce a v Uhrách.

MirekŠi
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
23. 05. 2013 23:05
Jééé, benzinka na Ostravici smiling smiley Já při výjezdu do Chorvatska, jedu i po této cestě.. KLIK

Jinak klasika přes Českou dálnici, směr Brno, Bratislava a dál. Než bych se dostal na trasu, jak jezdí Kopera, přejel hory doly a najel na dálnici tak je zhruba hodka fuč a za tu dobu, jsem ve 3/4 cesty směr Brno smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 00:00
Taktéž se přiklánímk názoru, že cesta do HR je přes SK a HU lepší. Platíme jen dálničkí SK. A omíjíme AT a SL.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 06:38
Jedu z Českého Těšína , Žilina , Blava,Maďarsko po dálnici nebo 86tkou a dál do CHorvatska.
Pro mne je lepší přes Slovensko než Brno,A,Slovinsko. Jezdím tak už hodně dlouho a jsem spokojený a moji kámoši taktéž
Zdarec všemsmileys with beer.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 08:49
Ahoj, nechal jsem se inspirovat borcem zde na fóru a asi před měsícem jsem testnul trasu z Bílovce přes NJ, Valmez,Vsetín- ve Valašských Klobúkách na pumpě nabral plnou nádrž a koupil dálniční SK 10 dní / příjemná obsluha zaručovala běžně dostupnost dálničních SK známek a v případě vykoupení posílají kousek ke konkurenci na druhou pumpu ./ A pak vlastně skoro pořád z kopca dolů přes Nemšovú na SK dálnici. Super, pohoda, nově pořízenou ojetinku Fabulka 1.4 16 V jsem protočil a vypálil výfuk krátkodobým 140- 150 km/h. Myslím někde u Trnavy do Bratislavy udělali tři /užší/ pruhy s omezením ve dne na 110 km/h. Totok sem taky nepochopil jak tady uvedl už jeden fórista, co to má za logiku. Nemají odstavný pruh, jen občas kapsu / na odstavení vozidla?/. Snad se tím neinspirují naši cestáři na D1, už jsem zaslechl kdysi, že by chtěli tři pruhy s využitím odstavného. Podle mně to je nedomyšlené a nedotažené- něco jako kočkopes. V pravém jely náklaďáky, já jel v prostředním 120 cca, v levém předjížděli dálniční letci. Průjezd Bratislavou v pohodě, vlastně po napojení z dalších směrů stále dva levé pruhy /od Žiliny/. Příjemně mě překvapil ten hladký a rychlý průjezd. A pak na Moson.....Csorna a cca 100 km po 86- tce do termálu Bukfurdó.
Ve vyhledávačích mě to z Bílovce navádí na naši hopsaštráse Vyškov Brno Blava a udává asi o půl hodiny kratší čas. Ale po SK trase to je zas o fous / cca 20-30 km kratší/. Ještě z NJ mě to vyhledává na Brno, z Hodslavic už na SK dálnici. Je to o výběru. Chci si projet i trasu Brno Blava pro porovnání.
Největší úskalí byl totálně ucpaný provozem Valmez ala šnek na kruháčích a pak kdesi jízda kilometr 25 km/h za traktorem u Klobúk. Okolo 11h. Poučení vyjet alespoň o dvě až tři hoďky dřív.
9. července start na Plitvice, nocleh poblíž - a druhý den to dorazit na Hvar- Stari Grad. Na " kochačku"hot smiley, jak tady místní fóristi říkávají.
Ahoj všem, 27. 5. ve SM má vyjít v čísle 22 zvláštní příloha- Autem na Jadran- nové info....trasy....apod. Ostřílení cestovatelé to možná nepotřebují, já to zkusím prolustrovat.
Kolin.yawning smiley
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 10:39
Pekne napisane! K tej nasej trojprudovke, je tam 110 km/h od siestej rana do 19.00 inac 130/, ten dialnicny usek od Trnavy po Bratislavu este nie je dokonceny, takze kym sa spravi sirsia krajnica museli tam dat tie odstavne kapsy :-) podla mojho nazoru su tri pruhy aj tak na nic kedze v Ba sa streavaju auta z troch pruhov do dvoch a sposobuje to riadne zdrzanie. Cez tyzden od siedmej do deviatej upchaty cely bratislavsky obchvat a aj dialnica asi na 4 km useku pred vstupom do Ba,
preto ak idete cez tyzden tak je lepsie sa Ba medzi pol siedmou a desiatou rano vyhnut!
myslím v smere od Žiliny !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2rik2 (24. 05. 2013 10:55).
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 11:24
Dikec 2rik2, tak jak to dostaví na tři řádné pruhy, tak to bude bomba !!!! K Bratislavě to " riadne" zhoustlo, myslím provoz, ale stále těch 110- 120 plynule ve dvou pruzích, pravý s náklaďáky o něco pomalejší. Jeli jsme v pátek začátkem května, v Bratislavě jsme mohli být okolo poledne a v pohodě plynule profrčeli v rychlém štrůdlu nekonečné kolony aut cca 100 km/h a na Hungary....

Ahoj, Kolinyawning smiley
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 11:29
Já pojedu ze Vsetínska. Posledně jsme jeli na Valašské Klobouky, dálnice SK na Blavu. Tentokrát pojedu ZL, UH, BV kde přejedu do AT a po rakouské straně hranice pojedu do HU kde se dám na 86. Pojedu v pátek vecčer, takže trasa by měla být krásně průjezdná. Jedu trasu i proto že jsem původem z Hodonínska. Časově si myslím že je v pohodě. Vsetín - Břeclav cca 1,45 - 2 hod. A to poklidnou jízdou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil asok12 (24. 05. 2013 11:52).
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 12:27
No já jedu ze Zlína, ale trasa na Hodonín se mě moc nezamlouvá. Je to dost pomalé. Sice záleží, v kolik hodin se jede, ale ve špičku, třeba v 7 hodin ráno, příjezd od Vizovic do Zlína je katastrofa. Ale jinak stejnou trasu, jak píše asok12, chci letos po dlouhé době, co jezdím přes Slovensko, také vyzkoušet.
Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 12:48
Vyzkoušel jsem obě varianty, jak přes SK, tak přes Brno a volil bych spíše trasu přes Brno a Břeclav. Vyjíždím od Karviné, do Žiliny to většinou je min. 90 minut cesty, to jsem jinak už skoro před Brnem. Karviná - Bratislava bez problému za 3 hodky, přes SK o hodinku déle...
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 13:01
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No já jedu ze Zlína, ale trasa na Hodonín se mě
> moc nezamlouvá. Je to dost pomalé. Sice záleží, v
> kolik hodin se jede, ale ve špičku, třeba v 7
> hodin ráno, příjezd od Vizovic do Zlína je
> katastrofa. Ale jinak stejnou trasu, jak píše
> asok12, chci letos po dlouhé době, co jezdím přes
> Slovensko, také vyzkoušet.


Já přijíždím od Fryštáku, projedu kolem zimáku na UH takže přes ZL je to rychlé. Navíc pojedu v pátek kolem 19,00 a to je úplně v pohodě.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 13:09
Ahojte,
nezkoušel někdo trasu UH - Sudoměřice-Malacky-Bratislava-Hainburg a. Donau-Fertod-Sárvár-Kormend-Lendava-Varaždin? Seznam to ukazuje jako nejkratší trasu bez použití jakékoliv dálnice.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 13:10
Vyjíždím z Ostravy a raději volím českou D1, právě proto, protože než se napojím u Žiliny na slovenskou dálnici, tak jsem někde před Brnem. Nicméně pak volím směr Brno-Bratislava-Maďarsko (dálnice)-Goričan. Naprostá spokojenost i ve dnech, kdy se mění ,,turnusy" natož pak mimo tyto dny, pak to je balada!!!
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 13:28
asok12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tentokrát pojedu ZL, UH, BV kde přejedu do AT a po rakouské straně hranice pojedu do HU kde se dám na 86.

algec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nezkoušel někdo trasu UH - Sudoměřice-Malacky-Bratislava-Hainburg a. Donau-Fertod-Sárvár-Kormend-Lendava-Varaždin?


Máte to tady někdo reálně najeté?
Jezdím klasicky Rusovce - Csorna... a tradá po 86...
K těm okrskám přes AT nějak nemám důvěru... jezdíte to někdo?
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 13:44
Ty okresky v AT ale většinou bývají v solidním stavu a může se jet 100. Ale sám bych chtěl vědět raději od někoho zkušenost.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 15:07
Slavkokv: znám jen trasu Sudoměřice-malacky a ta je bez problémová a krásně rychlá, pocestě jen pár vesniček jinak pěkný rovinky lesem. a co sem tama jel loni naposled tak byl povrch vozovky v dobré kondici
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 15:37
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> asok12 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tentokrát pojedu ZL, UH, BV kde přejedu do AT
> a po rakouské straně hranice pojedu do HU kde se
> dám na 86
.
>
> algec napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > nezkoušel někdo trasu UH -
> Sudoměřice-Malacky-Bratislava-Hainburg a.
> Donau-Fertod-Sárvár
-Kormend-Lendava-Varaždin?
>
>
> Máte to tady někdo reálně najeté?
> Jezdím klasicky Rusovce - Csorna... a tradá po
> 86...
> K těm okrskám přes AT nějak nemám důvěru...
> jezdíte to někdo?


Já těma okrskama jezdím na letiště do Vídně protože pak nemusím celou Vídeň objíždět. Jenom před BV zabočím do prava. A ty rakouské okrsky při čáre byli zždycky ve velmi slušném stavu. (letos jsem tama ještě nejel)
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
24. 05. 2013 16:56
Trasu po okreskách mimo dálnice po Rakouské straně Moravy jezdím do Buku.Jsou ve velmi dobrém stavu,většinou je tam omezení do 3,5 tuny,tak tam nesmí kamioňáci. Jede se ale hodně přes vesnice a městečka.Prakticky jedete z druhé strany těch větrných elektráren,co jsou vidět na levé straně když se jede do Vídně přes Mikulov. To pole větrníků projíždíte.Naposledy jsem tama jel na Václava. Do Rakouska vjíždím přechdem za Břeclaví.

MirekŠi
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
25. 05. 2013 21:06
tvsat chápu-li to dobře, tak je myšlena trasa po silnici 49 "podél čáry", pak 10 a 51 - HU Sárvár - Kormend...?
Jak to vychází reálně či pocitově v porovnání s trasou od Břeclavi po staré na Blavu... Blavu ploletět po bezplatném D2 obchvatu (Lamač - Jarovce), Rusovce - bezplatný úsek HU M15, M1 - dále po 86 Csorna - Kormend... ?
Kvalita silnic, rychlost / čas (také např. 30 v obcích?), výskyt Polizei.... celkový dojem?

Díky Pavel
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
26. 05. 2013 13:19
asok12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já pojedu ze Vsetínska. Posledně jsme jeli na
> Valašské Klobouky, dálnice SK na Blavu. Tentokrát
> pojedu ZL, UH, BV kde přejedu do AT a po rakouské
> straně hranice pojedu do HU kde se dám na 86.

tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Trasu po okreskách mimo dálnice po Rakouské straně
> Moravy jezdím do Buku. Jsou ve velmi dobrém stavu,
> většinou je tam omezení do 3,5 tuny, tak tam nesmí
> kamioňáci. Jede se ale hodně přes vesnice a městečka.
> Prakticky jedete z druhé strany těch větrných elektráren,
> co jsou vidět na levé straně když se jede do Vídně přes
> Mikulov. To pole větrníků projíždíte. Do Rakouska vjíždím
> přechdem za Břeclaví.

Můžu se zeptat, kudy přesně to Rakousko po okreskách projíždíte – tudy? Nevidím nikde výhodu oproti slovenské trase přes Malacky a dálniční průjezd Bratislavou po exit Petržalka (A) nebo Jarovce (HU). A na 86 se potom napojujete kde?
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
26. 05. 2013 14:39
Rubbs ... proč v podstatě duplikuješ můj příspěvek? Jak dotaz na trasu v AT, tak na porovnání s SVK variantou po staré...
Trasa asi: trasa s napojením na 86, neboť tvsat uváděl, že jezdí do Buku (... asi do skvělých lázní Bukfurdo bych typoval)...
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
26. 05. 2013 14:58
Rubbs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> asok12 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Já pojedu ze Vsetínska. Posledně jsme jeli na
> > Valašské Klobouky, dálnice SK na Blavu.
> Tentokrát
> > pojedu ZL, UH, BV kde přejedu do AT a po
> rakouské
> > straně hranice pojedu do HU kde se dám na 86.
>
> tvsat napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Trasu po okreskách mimo dálnice po Rakouské
> straně
> > Moravy jezdím do Buku. Jsou ve velmi dobrém
> stavu,
> > většinou je tam omezení do 3,5 tuny, tak tam
> nesmí
> > kamioňáci. Jede se ale hodně přes vesnice a
> městečka.
> > Prakticky jedete z druhé strany těch větrných
> elektráren,
> > co jsou vidět na levé straně když se jede do
> Vídně přes
> > Mikulov. To pole větrníků projíždíte. Do
> Rakouska vjíždím
> > přechdem za Břeclaví.
>
> Můžu se zeptat, kudy přesně to Rakousko po
> okreskách projíždíte –
> tudy? Nevidím
> nikde výhodu oproti slovenské trase přes Malacky a
> dálniční průjezd Bratislavou po exit Petržalka (A)
> nebo Jarovce (HU). A na 86 se potom napojujete
> kde?

Ano jezdim tuto trasu - je klidná, dobrá doprava, cesty v dobrém stavu. Primárně jsem ji používal na letiště. Ale je použitelná i pro napojení na 86.
A dál na 86 jak psal SLAVKOV
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
30. 06. 2013 10:26
Dobrý den
Jsem ze severní Moravy. Okres Nový Jičín
Jezdím přes Frenštát do Rožnova p./R. Horní Bečvy a Makov a Bytča. Jezdíval jsem i na Vsetín, ale zdá se mi že to tam je pomalé. (nepříjemná zkušenost za Vsetínem už po 22:00 hodině jsem nenašel žádnou benzinku, abych natankoval. .-(( , poslední je asi ve Vsetíně otevřená non-stop) Jinak na Bratislavu a po 86 do Lendavy. Pak na Varaždin a po dálnici. I když je třeba platit. .-( Také by to mohli mít levnější. (ještě že používám ENC)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Cd-rom332 (30. 06. 2013 10:46).
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
05. 07. 2013 15:00
My jezdíme ze Severní Moravy, okres Karviná - směr Ostrava - Bratislava po dálnici a pak Rajka a přes HUN po 86, objet 10km úseku mimo dálnici ve Slovinsku a šup do HR.
Jezdívali jsme dříve na MAKOV a pak směr Trenčín-Bratislava, ale bylo to dlouhé, kopce, a žádná otevřená benzínka s LPG v nočních hodinách.Ostatní zavírali o 24:OO hod.Nyní jezdíme po dálnci, cesta trvá max.2 hodiny, přes kopce nám to trvalo 4 hodiny.Na SK koupíme dálniční, HUN bez známky, SLO bez známky a pak jen mýtné v HR.
Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
05. 07. 2013 16:39
Já jsem jel 30.6. ve večerních hodinách z Rožnova přes Makov na Bytču a pak po dálnici na Rajku a po 86 na přechod starý Goričan.Cesta trvala 5 a půl hodiny. V Bytči je LPG na benzince Slovnaft nonstop a taky na benzince INA na starém Goričanu.To by mělo vyjít. Tankuji tak již několik rokůspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Ze severu Moravy Jak?confused smiley
05. 07. 2013 20:04
Rudlo ... 500 km ... velice dobrý čas thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.