Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)

Autor Galaxy 
Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
16. 05. 2013 10:56
Ahoj, mám dotaz kdo jakou volí cestu přes ČR. Jeli jsme již asi 12x do HR na dovču ale letos jedu na jeden zátah na den, tedy vyjedu max. kolem 6h a kolem max 20h musím být u Šibeniku. Na noc se bojím, před třemi roky mě kolem 3tí ranní chytl mikrospánek, naštěstí jsem se probudil na kraji dálnice hrbatým pruhem sad smiley, a s dvěmi dětmi na palubě, raději jedu odpočinutý na den, je to přece jen pro mě lepší. Tak letos potřebuji ušetřit každou minutku a Slovinsko standardně objet přes Mureck. Proto se ptám, kdo jezdí třeba z Trutnova nebo Dvora Králové nad Labem (odkud vyrážím já), jakou volí nejrychlejší trasu. Obvykle jsem jezdil HK-Litomyšl-Svitavy-Brno, vloni jsem zvolil Pardubice-Chrudim-Havl. Brod-Znojmo. Bohužel jsem si nepoznamenal čas. Takže netuším co vyjde rychleji. Navigace mi píše rozdíl 30min ve prospěch Brna, zkušenost mi však říká, že provoz Svitavy Brno mi to zpomalí. Přes Znojmo to bylo přece jen více na pohodu. V ČR se nám pustili do rekonstrukce D1 a tak aby mě objízdné trasy u Jihlavy nezpomalily, provoz mimo D1 tam bude asi krušný. A mě bude letos každá minuta dobrá.
Ze zkušenosti v loni 8h start D.K.n.L. - cíl Plitvice Kemp Korana 20:30h (2x zastávka na odskočení osádky, jídlo cestou v autě grinning smiley - doba celkem max 30min ) Díky za rady zkušených.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
16. 05. 2013 11:13
mám známych s obce Dvur Králové nad Labem s ktorímy sa stratáme každý druhý rok , už sa poznáme za tie roky dosť dobre a viem že volí túto trasu
[goo.gl]

tiež viem, že vyrážajú z domu o 4.00 hod. a v ciely sú vždy o 15.00 hod. tiež majú dve deti, o 4-ráno ke´d vyrazíš tak ti už mikrospánok určite nehrozí a ideš celú cestu cez den....



Upraveno 3krát. Naposledy upravil 2rik2 (16. 05. 2013 11:18).
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
16. 05. 2013 11:22
Díky za radu, taky možnost. Problém je, že já nemám dálniční známku pro ČR a kvůli jedné cestě pro 60km ji nechci kupovat. Ale i tak díky, zvážím i toto. (PS - mimo téma - od Heydukovy ulice odkud plánuješ trasu bydlím 150 metrů v ulici sousední grinning smiley - svět je malej)
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
16. 05. 2013 17:17
Mozno by si tu znamku cesku mohol zvazit, ved nemusis kupovat rocnu, ale ren usek je po dialnici dost rychly mimo nej az tak moc nie a pisal si ze to chces spravit rychlo. Ten moj znamy ma dokonca aj slovinsku znamku ale to hlavne z dovodu ze tade jazdi 4 krat za sezonu cize sa mu to oplati, tu trasu slovinsku mimo dialnice som upravil len pre teba :-) ( a mimo temy ano svet je maly a na Heydukovej som tam bol a bola to najlepsia opica aku som v Cr zazil ;-) )
avatar Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
16. 05. 2013 22:48
Jak jsem si vyzkoušel cestou na hrošánkování a zpět, je sedmatřicítka hladce průjezdná a ve slušném stavu. Tak to vezmi cestou, která ti vyhovuje, na Hradiště, Kuks či rovnou do Jaroměře (všechny jsou dobrá rozcvička) na hlavní. Jestli projedeš Hradec městem nebo přes Plačice, je vcelku jedno. Ve Ždírci odbočíš doprava na Havl.Brod, tam najedeš na osmatřicítku a po ní na Jihlavu a Znojmo, a naši známku nepotřebuješ. A nesázel bych na to, že to bude o čtvrthodinu pomalejší, než po D1 a přes Mikulov, jak říká GoogleMaps, při současném stavu na D1 bych si tipl, že tomu bude spíše naopak.
My jezdíme z Jičína po zkušenostech z D1 (výdaj za desetidenní známku nepřiměřený stavu vozovky a časové úspoře, jen jednou jsem ji po zpáteční cestě využil na R35, jidy mi už pak na nic nebyla) přes Velký Osek a v Kolíně najíždíme rovnou na osmatřicítku a jinudy se mi už ani nechce... jezdíme obvykle ve čtyři ráno a i se zastávkami jsme na Pelješcu kolem osmé večer, je to 1250 km, a také tu někde najdeš tabulkové zpracování několika ročníků našich cest.
Objezdem slovinské dálnice přes Mureck a Ptuj ztratíš asi tak půl hodiny proti plánovači, ale zase nepotřebuješ známku.
Počítej touto cestou přímo do Šibeniku nějakých 12 až 13 hodin, jestli ti stačí čtyři čtvrthodinové nebo delší přestávky.
Těch objízdných tras je víc, jsou tu v jiných vláknech dobře až perfektně zdokumentované a stále existují.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
17. 05. 2013 09:31
Souhlasim s Hillem, taktez jezdim z Jicina a pres Znojmo -Viden - SLO (jen jedu po dalnici) - HR. vyjizdim v cca 4:30 a dle poznamek i z 40min zdrzenim na SLO-HR hranicich jsem vzdy na miste (naposled Pisak, Brela) mezi 17:00-19:00,klidne jizdy. Navic loni jak byla ta tragicka bouracka autobusu,kterou jsem se dozvedel v Rakousku, rozhodl jsem se vydat po stare ceste (karlovac, plitvice) a taktez jsem dorazil do 20:00.. Je tedy hodne znat, ze vyjizdim v sobotu, kdy cloveka netrapi kamiony a castecne,ze jezdim mimo sezonu(22.6.20xx- nebo 1.9.20xx-) ..
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
17. 05. 2013 14:14
Díky za rady. Já jel asi 3x přes Maďarsko, pak jsem jezdil vždy Svitavy,Brno,Vídeň, ale to byl strašný provoz. Vloni jsem jel právě Znojmo přesně jak píše Hill, a zdálo se mi to jako nejpohodovější cesta. tentokrát však vyrážím v pátek ráno, což není moc dobrý termín. No uvidíme, každopádně moc díky za rady.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
17. 05. 2013 20:36
Galaxy píšeš že jsi byl už po dvanacté v HR,takže rad na rozdávání musíš mít přehršle.Pravdou zůstává že pro nás co bydlíme u PL hranic je hroznej vopruz se jenom dostat na opačný konec republiky.Bydlím u Žel.Brodu a nejčastěji volím cestu přes Jičín,Kolín.Havl.Brod,Jihlava a dál už to všichni známe.Zkoušel jsem i na Prahu na Dol.Dvořište ale o moc jsem si nepolepšil.Proto nechápu jak někdo může být na místě za 12hod.když mě to jen do Znojma trvá skoro 4hod.Holt můžeme jen tiše závidět těm co bydlí na jihu,samožřejmě jen v tomto směrusmiling smiley
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
17. 05. 2013 20:49
Přesně jak píšeš, sice je to trošku mimo téma, ale skutečně mě 1/3 cesty trvá po ČR. A každou cestu na dovolenou v ČR projíždím minimálně dvěma nečekanýma objížďkama.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
17. 05. 2013 21:12
Taky jezdím od Jičína. Zkoušel jsem i řes HK, Svitavy, Brno, ale taky se mi zdá Kolín, Jihlava, Znojmo lepší. A taky závidím jihomoravákům kratší cestu...
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
17. 05. 2013 22:02
Pro ty,kterým to uniklo:Kolín má konečně obchvat,takže kdo jezdí v denní dobu může očekávat klidný průjezd městem bez kolon,či pohodově po obchvatu.Momentálně se opravuje povrch starého,věčně ucpaného průtahu městem.Má to být hotové snad do konce tohoto měsíce,jsou asi v půlce.I tak je průjezd v pohodě.

Karel
avatar Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 01:13
Romans napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky jezdím od Jičína. Zkoušel jsem i řes HK, Svitavy, Brno, ale taky se mi zdá Kolín, Jihlava, Znojmo lepší. A taky závidím jihomoravákům kratší cestu...

Pokud nejedeš na motorce, tak Svitavy - Brno opravdu nebrat.... Hill
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 06:36
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro ty,kterým to uniklo:Kolín má konečně
> obchvat,takže kdo jezdí v denní dobu může očekávat
> klidný průjezd městem bez kolon,či pohodově po
> obchvatu.Momentálně se opravuje povrch
> starého,věčně ucpaného průtahu městem.Má to být
> hotové snad do konce tohoto měsíce,jsou asi v
> půlce.I tak je průjezd v pohodě.


Už je hotovo? dík za zprávu.
avatar Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 07:15
Ještě asi ne,za chvilku jedu do Kolína ,tak dopoledne napíšu jaká je situace,ale v týdnu dělali nový povrch na jedné straně.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 08:34
To Dejff:tak nevím,jestli jsem to zmateně napsal,či jsem byl jen špatně pochopen.Obchvat je hotový a otevřený,plně průjezdný.Starý průtah městem prochází opravou,která potrvá do konce měsíce.I tak je průtah průjezdný v pohodě,bez kolon.

Karel
avatar Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 11:19
Tak stále město Kolín uvnitř...je vyfrézováno příjezd od Prahy a ven směr Čáslav .Jak píše Karel Obchvat je otevřený,funkční.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 11:29
Ano, obchvat Kolína je otevřen,jeli jsme po něm minulou sobotu na setkání do Doks.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 13:01
Galaxy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, mám dotaz kdo jakou volí cestu přes ČR. Jeli
> jsme již asi 12x do HR na dovču ale letos jedu na
> jeden zátah na den, tedy vyjedu max. kolem 6h a
> kolem max 20h musím být u Šibeniku. Na noc se
> bojím, před třemi roky mě kolem 3tí ranní chytl
> mikrospánek, naštěstí jsem se probudil na kraji
> dálnice hrbatým pruhem sad smiley, a s dvěmi dětmi na
> palubě, raději jedu odpočinutý na den, je to přece
> jen pro mě lepší. Tak letos potřebuji ušetřit
> každou minutku a Slovinsko standardně objet přes
> Mureck. Proto se ptám, kdo jezdí třeba z Trutnova
> nebo Dvora Králové nad Labem (odkud vyrážím já),
> jakou volí nejrychlejší trasu. Obvykle jsem jezdil
> HK-Litomyšl-Svitavy-Brno, vloni jsem zvolil
> Pardubice-Chrudim-Havl. Brod-Znojmo. Bohužel jsem
> si nepoznamenal čas. Takže netuším co vyjde
> rychleji. Navigace mi píše rozdíl 30min ve
> prospěch Brna, zkušenost mi však říká, že provoz
> Svitavy Brno mi to zpomalí. Přes Znojmo to bylo
> přece jen více na pohodu. V ČR se nám pustili do
> rekonstrukce D1 a tak aby mě objízdné trasy u
> Jihlavy nezpomalily, provoz mimo D1 tam bude asi
> krušný. A mě bude letos každá minuta dobrá.
> Ze zkušenosti v loni 8h start D.K.n.L. - cíl
> Plitvice Kemp Korana 20:30h (2x zastávka na
> odskočení osádky, jídlo cestou v autě grinning smiley - doba
> celkem max 30min ) Díky za rady zkušených.

Ahoj, jezdím z Deštné v O.h. cca 12 hodin pohodové jízdy s VW pod Makarskou. ( v loni 10 h. s Mustangem) K vám jedu tak 40 minut. Takže to je tak stejná cesta z Dobrušky. Vezmi to na Nové Město n.M. přes Jaroměř, Rychnovek a Nahořany.Tam najedeš na na silnici 14 a jeď Svitavy,Brno,Břeclav po dálnici, Wien po A5 Pak už to znáš.
Zkusil jsem za 20 let všechny varianty, je jich dost, ale Svitavy-Brno-Břeclav je 1
Dálniční známka je jasná, jezdím ráno ve 4.30 a ve Vídni jsem tak v 7.30. Zpátky domů to je ale špatné, kterákoli cesta v ČR odpoledne je konec.
Přeji vám všem šťastnou cestu.
Karel
avatar Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 16:30
Obchvat Kolína znamená pro ty, kdo přijíždějí po osmatřicítce, příjemnou úsporu času. My, kdo přijíždíme do Kolína z jiných směrů, ať už od Týnce nad Labem nebo od Veltrub, jako já, si stejně musíme průjezd Kolínem vychutnat. Nebo můžeme použít obchvat Kolína, ale pak nezbývá, než projet skrz Poděbrady. Samozřejmě, pokud někdo má naši dálniční známku, může přijet po silnici 32 od Jičína, vjet na D11 směr Praha a po necelých 3 km dálnici opustit na silnici 38. Ale od Mladé Boleslavi na východ a od Hradce Králové na sever se kvůli těm 3 km dálnice známka zatím nevyplatí, zvlášť, když ji málokdy využijeme na tuzemských cestách.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 16:53
Tak po zvážení všech možných variant, zhodnocení dálniční známky, porady s spolucestujícími známými, vzhledem k okolnostem cesty v pátek ráno byla vybrána a naplánována cesta Pardubice, Chrudim, Havl. Brod po obchvatu, Jihlava, Znojmo. Snad dobrá volba. Vyrážíme 5:00 h, předpokládaný příjezd v nejhorším možném scénáři snad do 19:00h i s čůracími pauzami. Uvidíme, až budu na místě určitě napíšu na fórum jak to dopadlo, přesto všem moc díky za názory a rady. Známí mají takovou rodinnou cestovku, a jsou v HR na PAgu celou sezónu, vyrážejí již 8.6. a zůstávají do konce září...trošku jim to závidím...Všem šťastnou cestu a šťastný návrat (i když vracet se zpět do ČR není nikdy moc veselé)
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 18:53
Ja idem na Pag 1.7.2013 a som rad ze to mam z domu len 720 km za 8 hodin to mam vzdy spravene ce madarsko, ale ako tak pozeram tie vase trasy zo severu ciech tak s vami trosku sucitim ja by som to 14 hodin v aute asi nevydrzal...
Ale tak ked musis tak musis, vsetka cest
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 21:17
Co naděláš, a to my si ještě můžeme pískat, když potkávám Poláky s registračními značkami měst ze severu Polska, to musí být teprve síla. Přes Maďarsko jsem jel taky asi 3x - Csorna, Szombathely, Lendava, a jednou spal mezi slunečnicemi a kukuřicí na louce vedle auta grinning smiley....A my bereme cestu jako tu lepší část dovolené, jsme spíš cestovní, takže cesta nám dělá 50 procent radosti z volna a dovolenkování, navíc ani při ubytování nejsem celou dobu pobytu na jednom místě, vetšinou zvolený ostrov (ty jezdíme nejvíce) projezdíme křížem krážem.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
18. 05. 2013 22:31
Galaxy napsal(a):
-------------------------------------------------------
>...vybrána a naplánována cesta Pardubice,
> Chrudim, Havl. Brod po obchvatu, Jihlava, Znojmo.
> Snad dobrá volba...

Jezdím stejně, od té doby co je obchvat Jihlavy je to i docela rychlé, ale teď nevím jak vypadá aktuální situace v Pardubicích u Parama?? Normálně je to úzké místo této trasy a letos s těmi opravami vůbec, a v pátek kolem šesté ráno tam může být docela husto...
avatar Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
19. 05. 2013 06:26
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Galaxy napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> >...vybrána a naplánována cesta Pardubice,
> > Chrudim, Havl. Brod po obchvatu, Jihlava,
> Znojmo.
> > Snad dobrá volba...
>
> Jezdím stejně, od té doby co je obchvat Jihlavy je
> to i docela rychlé, ale teď nevím jak vypadá
> aktuální situace v Pardubicích u Parama?? Normálně
> je to úzké místo této trasy a letos s těmi
> opravami vůbec, a v pátek kolem šesté ráno tam
> může být docela husto...

U Parama celý most předělávají,tak je to trochu omezené.....Ale na Chrudim to je snad v normálu.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
19. 05. 2013 11:06
Ještě na těchto stránkách (http://www.dopravniinfo.cz/) je napsáno omezení před Jihlavou. Je někdo od Jihlavy kdo by nám poreferoval jak tam ta doprava vypadá? Konkrétně příjezd od Havl. Brodu, silnice I/38.
avatar Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
19. 05. 2013 13:44
Galaxy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě na těchto stránkách
> (http://www.dopravniinfo.cz/) je napsáno omezení
> před Jihlavou. Je někdo od Jihlavy kdo by nám
> poreferoval jak tam ta doprava vypadá? Konkrétně
> příjezd od Havl. Brodu, silnice I/38.

Tak na přivaděči do Jihlavy od dálnice to v pondělí zhruba v 7:45h bylo zdržení 1-2 min nepředpokládám že tam bude zdržení větší most už je skoro hotový podle mně to znamená že teď se budou dělat práce okolo a to by nemělo mít na dopravu větší vliv než teď pokud to je jinak tak mě opravte

Jirka
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
19. 05. 2013 23:44
Tak na tom přivaděči se jedná o to, že je provoz kvůli výstavbě toho mostu sveden ze dvou do jednoho pruhu zjednodušeně řečeno, skutečné zdržení přes den 1-4 min. V noci, víkend a pod. žádné.
V Havl. Brodě se zatím kope jen na průtahu městem od Pardubic, provoz jednosměrný směrem do centra, takže jet po obchvatu ty dva, tři nebo kolik km navíc a nebude problém.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
20. 05. 2013 09:49
Ahoj, jezdím z Úpice na Znojmo a nikdy problém.Slovinsko objíždím přes Lenart.Většinou ve čtvrtek odpoledne a kolem 2-3 to zapíchnu na 3 hod. odpočívadle za Sveti Rok tunelem. Jezdím asi 20 km pod Šibenik takže rano je člověk v pohodě.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
20. 05. 2013 23:07
Koukam, že mám o starost míň, když vyjíždím ze Znojma. Jen to beru přes Retz kvůli PHM. Nafta je na Shellce o 2-3 Kč levnější a kvalitnější.
Re: Z Krkonoš směr HR přes Vídeň - volba cesty v ČR (Znojmo vs Brno)
21. 05. 2013 19:07
Díky za radu k tankování na Shellu, my brali vždycky naftu ve Znojmě, myslím že to byl taky Shell a nebyla nejlevnější, navíc na benzínce narváno a šílený provoz.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

eny
Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.