Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 05. 2020 11:01
Pro ty co mají Mio MiVue 733 wifi je nová aktualizace rychlostních kamer.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
02. 06. 2020 21:38
Mio MiVue vydalo další aktualizaci rychlostních kamer co jsem se díval je to pro vice typů.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 06. 2020 09:34
Re: Autokamera a záznam jízdy.
24. 06. 2020 10:04
Autokamera T626K
se záznamem v zrcátku a s park. kam,LTC
Zakoupeno HADEX bez českého návodu,nakonec jsem přece jen něco z prodejce vymámil,které stejně moc neřeší - JENŽE není české menu.Nějak jsem se s dopomocí trošku zorientoval.
V pc se mi však objevilo 1x foto a pak jen poslední a ještě ne celá nedlouhá jízda,předchozí jízdy nenalezeny.
0010 - foto,pak 456 - 483 videa - v součtu 29 x po 3 min
a pod nimi 0001 - 0013 - fota mimo 0010 - netuším,zda se má počítat jedno foto taky za 3 min - takto počítáné by bylo 123 min
na cestu v cca 16 hod ve dne i přes noc dle někde získaných info by měla jedna karta 32 GB teoreticky stačit i když mám videa přední a i zadní kamery - bylo by to 16 hod děleno dvěma,takže po cca osmi hod vyměnit ?
Je chyba v nastavení ?
Resolution - nastaveno na 1080 - obraz kvalitní,hlasy - nepoznával jsem se
nyní jsem dal 720
Photo quality - kvalita fotek - dáno 2M
Loop video - délka nahr. smyčky 3 min do vypnutí obrazovky dána 1 min
Mobile detection - detekce pohybu - vypnuté,ať nesnímá každého kolemjdoucího
White balance - nastavení bílé - necháno auto
Contrast - kontrast - dán normál
Exposure - expozice - otevření čočky - necháno + 0,0
Boot video - asi zaváděcí/uvítací video - aktivuje se při každém zapnutí/vypnutí zapalování
Streew protection - ochrana obrazu videa - OFF maže/přepisuje nejstarší nahrávky ? smyčka ? dáno 3 min - ? jak dlouho má svítit obrazovka ?
Video sound - nahrávaní zvuků do videa - zapnuté
Parking monitoring - asi pruhy - netuším zda počet či rozmístění při couvání - dáno high
G senzor - otřesové čidlo - při nárazu/havárií lze i klepnout do zrcátka a foto se uloží a nelze přepsat - nastaveno high
Date - datum
Language - jazyk - česky nejde
Time watermark - zapisuje do videa datum a čas - dána fajfka do rámečku
Frequenci - frekvence nahr. videa dáno 50Hz
Auto poveroff - vypnutí obrazovky v zrcátku,ale stále nahrává - dáno 1 min
Format - SMAŽE CELOU KARTU
Rectore factory settings - NEDÁVAT - VYMAŽE nastavení
níže date
lx - napravo je v nazelenalém
Ti
Pr
Aw - %
Po - %
pokud jsem dobře viděl - netuším,oč se jedná
mám ještě další dvě SD karty 32 GB - není/ je nutno předem formátovat či se tak stane samo
někde se prý dá dát v nastavení,až dojde,ozve se zvukový signál,ale to prý se zase bije s jiným nastavením
možná je něco špatně přeloženo nebo přečteno a netuším chybu - poradí někdo - i na SZ.Díky
eny
Re: Autokamera a záznam jízdy.
24. 06. 2020 19:14
tady jsem k té tvé kaměře našel český návod ,i když je to T926K . Stačí zadat do googlu český návod T926K kamera a vyjelo to jako hned první odkaz. Třeba pomůže...

Návod k obsluze - Hadexwww.hadex.cz › navody › t926k
PDF
Re: Autokamera a záznam jízdy.
25. 06. 2020 08:28
jj,díky za snahu - tak přesně tohle mám,ale opět to neřeší kde je problém - ve spodní části - Ix,Ti,pr... je stále záhada
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 06. 2020 21:50
Chci jen upozornit na příspěvek IRCAVOJe z 23.12.2019. Zkusil jsem totéž, tedy zformátovat microSD kartu velikosti 64GB pomoci popisovaného prográmku.
Výsledek: jednoduchý prográmek, který nevyžaduje instalaci, značné zvýšení množství zaznamenaných dat (videa TRUECAM), bez změny v kvalitě nahrávek.
Postup několikrát opakován, výsledek vždy funkční. Pozor: takto upravenou SD kartu kamera odmítla formátovat zpět na 32GB, musel jsem použít klasický postup v PC. Další opakování- přeformátování na 64GB FAT32 pomocí zmíněného prográmku opět fungovalo bez závad, videa byly v pořádku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Cresan (30. 06. 2020 21:42).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
30. 06. 2020 06:40
jak se ti podařilo udělat z 32GB 64GB kartu?
Opačně bych to pochopil, ale takhle ne...
Re: Autokamera a záznam jízdy.
30. 06. 2020 21:33
OMLUVA VŠEM. Omylem jsem v popisu postupu uvedl velikost micro SD karty jako 32GB.

Správný postup platí pro velikost 64GB. Postupoval jsem podle návodu IRCAVOJe. tj. Stáhnul na PC prográmek, pro jednoduchost jsem ho nakopíroval na plochu, vložil microSD kartu velikosti 64GB (ta je formátována systémem exFAT) do čtečky SD karet, vsunul čtečku do USB na PC. Spustil prográmek a tam nastavil nejvyšší číslo (65536) a pak vybral zařízení, tj, kde je micro SD karta vsunuta. Pak spustil prográmek a došlo k přeformátování zase na 64GB, ale na systém uložení dat FAT32. A to je ten fígl. Kamera co mám, neumí číst 64GB formátovaných exFAT, ale formát FAT32 na micro SD 64GB "sežere". Vsunul jsem ji do kamery a hned, bez dalšího pokusu o formátování v kameře, použil. V praxi zatím stále ověřuj, po cca 60ti hodinách provozu není problém. Mnoho úspěchů a ještě jednou se omlouvám.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Cresan (30. 06. 2020 21:39).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
30. 06. 2020 21:40
Hádám, že tady nejde o zvýšení kapacity 32GB karty na 64GB, ale řeší se tu problém ten, že kamera umí běžně pracovat s kartou o max velikosti 32GB. :-D Díky popsanému postupu se karta zformátuje tak, aby i tato kamera uměla pracovat s kartou 64GB a není třeba v průběhu cesty do HR kartu v kameře měnit.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
30. 06. 2020 22:25
Já to pochopil, jen jsem chtěl upozornit na blbost, kterou napsal.

Jakou kvalitu nahráváš, že ti stačí 64GB na celou cestu? Mě to ve FHD stačí na 5 hodin
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
30. 06. 2020 23:58
Řeší se, že kamera primárně neumí souborový formát exFAT smoking smiley

Jedná se o nástupce FAT16 (16 bitů na adresaci) a FAT32 (32bitové adresaci, pro alokaci využívá 28 bitů). To používal operační systém MS-DOS (16) a následně Windows 95, 98...
Každý bit nabývá hodnot logické nuly či jedničky (ano binární, chcete-li dvojková soustava), tudíž 16 bitů může adresovat maximálně 2 na 16. U FAT 32, to je 2 na 32.
Tudíž FAT 32 nemá principiálně problém adresovat více než těch 32GB, bohužel "malý měkký" (Microsoft) se rozhodl pro kapacity nad 32GB používat souborový systém NTFS (NT File System). NTFS je souborový systém používaný primárně od Windows NT, W2000, WXP atd. Tady vznikly potřebné utility typu format32...

Celé je to ještě prozaičtější v tom, že většina kamer má FW běžící na nějakém linuxovém jádru, kde jsou nativní souborové systémy ext2, ext3, ext4... tudíž pro znalé, můžete si otestovat třeba ext3.

Na druhou stranu klasické FAT (File Allocation Table) neustále zapisují umístění souborů právě do FAT, což samozřejmě není úplně ideální, neboť toto místo je nejvíce přepisované na kartě (vs. životnost)... proto na kartách exFAT.

Problematika souborových systémů je velmi obsáhlá... co je vhodné pro HDD, není ideální pro CD/DVD, pro paměťovou kartu atd. Jsou jiné požadavky na klasickém PC a serverech (např. žurnálování...)

Z toho FAT32 nicméně plyne jedno zásadní omezení - nelze uložit soubor větší než 4GB. Proto sebedelší cesta bude rozkouskována minimálně po těch 4GB. Samozřejmě jsou kamery, které to jsou schopné "sekat" po minutě, třech.. Na druhou stranu je to vhodné při krizovce s nedokončeným uložením celého souboru...
To jenom, kdyby někdo na kartu formátovanou na FAT32 chtěl dát např. nějaký větší BR-rip, tak to nepůjde...
smileys with beer
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 07. 2020 21:12
Opět po měsíci Mio MiVue vydalo další aktualizaci rychlostních kamer thumbs up
Re: Autokamera a záznam jízdy.
11. 08. 2020 09:37
T 926 K- kamera do auta se záznamem zrcátku a s parkovací kamerou,LTC - tak to uvádí HADEX
Původní info,při SD 32 GB by to mělo zaznamenávat několik hodin provozu - při jízdě tak 16 - 18 hod. jsem si pořídil 3 ks,ale stejně nebyl prostor to tak obměňovat.Pak jsem uvážil,že stejně bude brát polovinu kapacity zadní kamera.Předchozí rozlišení 720 se mi zdalo jakž takž dobré,dal jsem nejvyšší 1 020,ale nějaký rozdíl se mi nezdál.Při míjení cedulí obcí,proti vozidel jsem to nepřečetl skoro nikdy.
Smyčku mám po 3 min.Nastavení detekce pohybu jsem měl vypnutou s tím,že např. náraz - bouračku to zaznamená přes G senzor a že ta detekce pak snímá každého kolemjdoucího a tak je to dobré jen např. na zloděje v garáži.Po ťuknutí na kameru se mi to něco,pro mne zajímavého,neuložilo/nezablokovalo proti přepisování.Nyní jsem zafajfkoval detekci pohybů.
Ale s tím,že mi nahraje jen hodinu jsem absolutně nepočítal.Je možná chyba v nastavení nebo to byla zavádějící informace - obchodě to byla schopna tak akorát prodat a bez českéhé návodu a ten stejně jen řešil,nač jsou tlačítka,ale už jako návod k ničemu.
Poradí někdo ?
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 08. 2020 17:20
Zdravím, stal jsem se majitelem autokamery Mio Mivue J85. Používáte ji někdo z fóra? Nejde mi stáhnout aktualizace z 1.7.2020. Řešil jste to někdo? Dík za odpovědi.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 08. 2020 11:59
Jak je to prosím s kamerami v Rakousku, prý se tam nesmí používat. Děkuji

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 08. 2020 13:28
Uff, přečti pár vláken zpět, řešilo se to tu.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 08. 2020 16:23
Nesmí

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 08. 2020 19:27
Používat se můžou. Nesmí se zveřejňovat záběry.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 08. 2020 20:09
To by ani nebyla ta správná sezóna, kdyby se Rakousko nedostalo na přetřes. :-)
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 08. 2020 21:06
Martine, nedělej vlny, už jsme to tu probírali hned, jak to zavedli, a nic se nezměnilo.
Tak si to zopakujeme.
Asi nejúplnější rozbor v původním znění bez titulků vyšel tady.
Hned v prvním odstavci je napsáno, že
Citaci

Wer mit einer Dashcam auf Österreichs Straßen unterwegs ist macht sich nicht sofort strafbar, es sei denn…
Kdo jezdí po rakouských cestách s palubní kamerou, není přímo postižitelný, ale může se jím stát...

Dále následují podmínky, které vymezují způsob použití pořízených záznamů, uvádím výtah toho nejdůležitějšího:
Vystavení záznamů online
Kdo pořizuje záznam z veřejného silničního provozu pořízený palubní kamerou a tento záznam zveřejní (např. na tYTrubko nebo sociálních sítích) stává se postihovatelným v případě, že na videu budou identifikovatelné osoby nebo i jen poznávačky aut. Pokud budou jednoznačně rozeznatelné, jde o porušení zákona o ochraně osobnosti a jako porušení zákona zakázané.
Výjimka: všechny osoby i registrační značky budou zakryté nebo rozmazané, pokud tyto vysloveně nedaly ke zveřejnění souhlas.

Důkaz o přestupkovém jednání třetích osob zachyceném palubní kamerou
Kdo náhodně nebo cíleně zachytí palubní kamerou domnělé či skutečné přestupkové jednání či neúmyslně provedený nebezpečný manévr, a předá záznam policii nebo jinému úřadu, vystavuje sám sebe postihu, protože tím porušil zákon o ochraně osobních dat. Postih může být dále navýšen o odškodné vymáhané v občanském soudním řízení.
Tedy předání takového záznamu policii nebo úřadům je rovněž zakázáno.


Důkaz o vlastní (ne)vině pořízený palubní kamerou
Zaznamenané video, které může prokázat vlastní nevinu, lze na vyžádání úřadům předat, pokud je znemožněna identifikace nezúčastněných osob a vozidel. Je však třeba zdůraznit, že předaným materiálem si můžete sami uškodit, když například špatně posoudíte situaci, a soud dospěje k závěru, že pochybení, přestupku nebo trestného činu se dopustil autor videa.
Je to tedy povoleno, riziko postihu autora videa však není vyloučené.

Záznamy z palubní kamery pro soukromé použití
Podobně jako při pořizování fotografií nebo natáčení na dovolené platí podobně pro záznamy pořízené z auta, že jsou z hlediska ochrany údajů neškodné, pouze pokud neslouží pro dohled, sledování, zveřejňování, ani nejsou použity ke shromažďování důkazů. V takovém materiálu nemusí být osobní údaje, jako jsou identifikátory nebo lidé samotní, nečitelné.
Domácí použití je tedy povoleno a není postihovatelné.

Jinak řečeno, pořizujte si záznamy, ale nikomu je neukazujte, rodina si při jejich prohlížení schrupne, jinak je použít jednoduše nejde, na záznamech z policejních kamer jste dohledatelní, až budou zjišťovat, kdo ten záznam vystavil na internetu, takže v Rakousku máte kameru v podstatě l ničemu. Ale zakázaná není!
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 08. 2020 22:19
děkuji

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
autokamera
24. 05. 2023 12:42
Zdravím vás všechny pokud jsem se přehlédl tak smažte ale zkoušel jsem hledat zkušenosti s auto kamerou a na nic jsem nenarazil - tak dotaz, kdo máte jakou kameru,jak jste sní spokojeni nebo by jste koupili jinou? - chtěl bych pořídit ale nevím jakou a recenze mi příjdou že se vychvalují všechny nehledě na parametry - chtěl bych jen přední a zlatou střední cestu.Uvítám i jestli vám v dopravní situaci už i pomohla. Díky
avatar
mdr
Re: autokamera
24. 05. 2023 13:59
Tady:

[forum.ihvar.cz]

Asi jsi měl nastaveno defaultní hledání za poslední rok, tak ti to nenašlo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (24. 05. 2023 14:01).
Re: autokamera
24. 05. 2023 21:45
Témata sloučena
Re: autokamera
25. 05. 2023 07:26
filhou napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Témata sloučena


díky ... su slepoňyawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 100
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.