Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 12:27
Přesně tak eny.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 13:42
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 13:47
Ano Valeri.
Zbytek přispivatelů... jen doplním... zjistěte si, nemyslím si, že SM je bulvár a navíc je tam i věta o tom, že můžeš, máš-li přelepený objektiv. Tudíž, ať někoho nešokuje pokuta i ve výši 600 000 Kč na naše.
Co se světýlka týká, některé kamery mají. Možná okem - že je to neobvyklé, a že pokud to auto stojí na zastávce (třeba) a náhodou je třeba tmavých tvarů, nedojbože Oktávky III., pak ano - dá se toho všimnout. Samozřejmě, kdo si vůbec všimne a nemá třeba vadu zraku.

Rakousko - cituji: "platí zákaz používat za jízdy z vozu soukromé videozáznamy veřejného prostranství..." Pokuty 10 000 eura až 25 000 eur. Zákaz se vztahuje nejen na kamery umístěné na předním okně vozidla, ale i mobilní telefony. Účastník nehody může pořídit pouze videozáznam k zadokumentování následků kolize. Ale skutečně jen následků. Naopak nelze vyšetřujícím orgánům předkládat mechanismus děje vlastní nehody, rovněž záběry, kde se některý z řidičů dopouští přestupku proti pravidlům silničního provozu.

Švédsko - na instalaci potřebujete speciální povolení...
Německo - každá spolková země má vlastní regule...
Maďarsko - je povolené k soukromým účelům, kamera musí být ale nastavena na nejnižší rozlišení s dobou uchování do pěti pracovních dní.

Atd. Atd. Atd. ...
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 14:27
A odkaz od patrikaHR jsi viděl?
Podle mě je to mnohem důvěryhodnější zdroj.
Podle mě je to moc hezky popsáno zde

Pokud se to nechce někomu číst:
1) Žádné nařízení v Rakousku nezakazuje použití kamer v autě
2) Použití záběrů z těchto kamer, i v případě nehod, je prakticky nemožné.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 14:32
Nikdy, opakuji nikdy, mi policista v A ani v D neřekl půl slova na kameru na skle (je za zrcátkem, z venku krásně vidět, zevnitř ji řidič nevidí). A určitě ji viděl. Dokonce se mne jeden ptal na kvalitu záznamu a že ji chce také pořídit.
Záznam nesmíte ale použít jinak než pouze pro Vaši potřebu.
Chcete mi říct, že když budete natáčet mobilem krásnou krajinu nebo jízdu autem, dostanete pokutu? Tak omezení nejsou ani v A ani v D. :-)
Stejně tak si můžete natáčet policistu, když Vás zastaví, nic na tom není, nesmíte ten záznam ale nikomu dalšímu poskytnout.
To je celé.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 14:54
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jinak přečtěte si aktuální Svět motorů. Ať víte,
> kdy a kde můžete mít kameru zaplou. Například v
> rakousku pokuta za zaplou kameru převyšuje cenu
> vozu střední třídy...
> Osobně je mi to celkem jedno, najedu tolik, že
> bych neměl denně čas si to ještě prohlížet. Snažím
> se předvídat, takže nepotřebuji mít záznam navíc a
> za další docela mě mrzí ta "masovost", protože
> pokud jedete v noci doprotivky a nejste úplně
> slepí, tak kamera, která si přisvědcuje na
> zdrcátkem je další světelný tok, který v místě kam
> nepatří rozptyluje protijedoucí řidičovo oko. Mě
> to aspoň vadí a vždy si toho všimnu i ve dne...
> (protože se dívám po atributech policejní
> oktávky.. například).
>
> Překvapili mne tvrdé sankce i v německu, švýcarsku
> a na severu...

To se tady řešilo už stokrát...
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 14:55
Jen si dovolím poznámku. Zdroj, který mi byl nabídnut má minimálně v překladové části z rakouska (citací) podobu googlu, takže o věrohodnosti mne moc nepřesvědčil. Jinak samozřejmě veďme debatu. Mě je tu celkem opravdu jedno, já kameru nemám a nikdy mít nebudu. Ale výše uvedené argumenty mě úplně také nepřesvědčují. A to že si tě nechá rakouský policajt natočit jeho, tak to je vyloženě hovadina. To bych chtěl to video vidět smiling smiley (čímž, by jsi samozřejmě porušil zákon smiling smiley.

Celkem nepochybuji o tom, že v dnešní době jsou i tyto restrikce možné a sankce vymahatelné. A to nejsme aktuálně ve Francii, kde "dohořelo"....
Naopak smysluplnost té zprávy (zákon nebo nařízení) vidím v tom, že nechtějí aby jsi natáčel veřejné prostransvtví...to je v mnoha ohledech vysvětlitelné, nejenom o ochranně osob, ale i třeba v rámci terroristických či jiných nezákonných "obavách".

Jinak mohu přidat stejně fabuloidní historku, o tom, jak právě za kameru šel majitel Q7 nejdříve na "kapotu" své audi a posléze na služebnu včetně rektálních prohlídek. Bylo to v německu....

Je možné, že se nám třeba v příštím vydání Světa Motorů redaktoři omluví smiling smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 15:06
Zdrojem dat toho "clanku" co jsem uvedl je OAMTC, co mi prijde dost verohodny zdroj dat. Kazdy si to muze pak prelozit sam, nebo vyuzit nejaky prekladac (napr nechat si celou stranku prelozit primo v prohlizeci).

Co se tyce Sveta Motoru (nebo podobnych motoristickych casopisu) tak, at se na mne nikdo nezlobi, ale prijde mi to jako takovy motoristicky bulvar. Nedavno jsem si to znova koupil a znova jsem si rikal, ze priste si to uz nekoupim. Je to jen o tom upoutat zakaznika nesmyslne pretocenym vykrikem, pouzitym jako nazev clanku (cilem je pritahnout pozornost) a pak v je v clanku ho*no... nebo skryta reklama. Sem tam se mezi tim objevy nejaky smysluplny clanek. Ale to je "problem" obecny, nejenom problem tohoto casopisu. Dnes neni problem vygooglit cokoliv, problem je zorientovat se v tom cemu se da verit a cemu ne.

To je muj nazor na vec, nerikam ze to je svata pravda pravdouci.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 15:24
Jasne a proto je YT plny dashcam videi z Nemecka. Proto ze za ni muze policajt prastit majitelem Q7 o kapotu. Lidi, pouzivejte rozum...
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 16:25
To Jozka:
je evidentní, že ta informace o kamerách (ať už bulvární) je nová. Už se k tomu nechci vyjadřovat. To je tak, když sem někdo něco dá v dobré víře....

Toho borca co dostal na budku znám osobně a viděl jsem ho mi takhle z tohoto incidentu přijet rovnou do rakouska na akci....
Jiného kluka, co vozí 6palet a spí v kabině dodávky, vytáhli ve 3 ráno, když stál před fabrikou ven z auta a chovali se k němu jako k teroristovi.. Osobní předání info. Těžko, horko těžko může soudit, kdo to třeba nezažil a nebo neviděl osobně. Zbytek jsou jen "silný" kecy.

To,že to mohla být prevence a nebo úmyslný počin, kdy i v českých spz jezdí zahraniční "různí jiní řidiči..."..... to už je vedlejší.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 18:28
Děda 65 mám to samé a spokojenost super obraz i při špatném světle stačí nasvícení světlomety

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 19:29
Tý jo, už je to tu zas. Jeden vyštrachá článek se "zaručeným" info, další přijdou se "zaručeným" vyvrácením. Vážení, už se to tu řešilo, hodně práce si dal na toto téma Jarda Hill i s citacemi z A zákonů. Takže najděte a počtěte. A hlavně se pak nesnažte A polišovi vysvětlit, že nemá pravdu, protože v SM psali něco jinéhosmiling smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 05. 2019 23:01
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Jozka:
> je evidentní, že ta informace o kamerách (ať už
> bulvární) je nová. Už se k tomu nechci vyjadřovat.
> To je tak, když sem někdo něco dá v dobré
> víře....
>
> Toho borca co dostal na budku znám osobně a viděl
> jsem ho mi takhle z tohoto incidentu přijet rovnou
> do rakouska na akci....
> Jiného kluka, co vozí 6palet a spí v kabině
> dodávky, vytáhli ve 3 ráno, když stál před
> fabrikou ven z auta a chovali se k němu jako k
> teroristovi.. Osobní předání info. Těžko, horko
> těžko může soudit, kdo to třeba nezažil a nebo
> neviděl osobně. Zbytek jsou jen "silný" kecy.
>
> To,že to mohla být prevence a nebo úmyslný počin,
> kdy i v českých spz jezdí zahraniční "různí jiní
> řidiči..."..... to už je vedlejší.


Nad 3,5t je to porušení zákona. Má spát k tomu upravené kabině nebo na hotelu. Tak ať se nediví.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil siky99 (12. 05. 2019 23:04).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 05. 2019 23:34
Otravovat slušné lidi umí policajti na celém světě.
Včera cestou z Terstu, hned za hranicemi zahražená dálnice, všechno vyvedeno na pumpu a kontrola známek. Slovinci stejná paka jak Rakušáci. O 50 km dal si policajti Pasatem přivedli na odpočívadlo Maďara (starší prošedivělý chlap, v zánovním Mercedesu), všechno z kufru ven a otočili mu každou ponožku.
Když je něčím člověk zaujme, tak otravují. Kamera může být jedna z věcí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (12. 05. 2019 23:36).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 05. 2019 11:19
Asi tak, meho kamarada probrali Svycari na care. Telefon do firmy (svycarske) jestli jim nechybi auto, inzenyr ve slipech, probrany tapecy a tak. Dve hodky. Duvod? Na stredovem u saltrpaky zahledli plechovou tabaterku s obrazkem travy (uvnitr drobaky a doklady). A znamena to, ze je ve Svajcu tabaterka s travou zakazana, Neznamena...
Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 05. 2019 13:24
Zkusím vás "obohatit". Dnes telefonát náhodou s kamarádem, co je profi řidič u Blagus Austria. Pravidelně školení řidičů autobusů a kamionů. Výsledek na kameru? Nesmíš, pokuta, tečka.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 05. 2019 17:35
Coudy: Taky už jsem zažil, že nám školitel říkal nesmysly. .
Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 05. 2019 20:16
..v česku... Ano to předpokládám.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 05. 2019 22:19
Pořád platí, že každý, kdo pevně instalovanou kamerou ve vozidle snímá veřejnou komunikaci, nesmí natočený materiál, na němž by byly identifikovatelné osoby nebo jejich majetek, zveřejnit, v Rakousku pak ani poskytnout policii ani úřadům, jinak se vystavuje postihu v civilním řízení.
Dnes, podle teho oného GéPRDu by i u nás měla ta kamera být vybavená softwarem, který rozeznává obličeje a nápisy, a umí je znečitelnit. Tak, jak to dělá Gůgl na StreetViewu. Prostě tak, abys tu kartu vyndal, a mohl dát třetí osobě, o níž není napříč EU jasno, jestli se za ni policie považuje, nebo ne. V Rakousku jasno mají - policie tou třetí osobou je, čili jako podpůrný důkaz by mohla záznam nehodového děje i připustit, ale nesmí tam nejen být nikdo k poznání, ale ani registrační značky, ani další majetek, jehož majitel by z toho mohl být kýmkoli nezúčastněným identifikován, proto ani případné jméno firmy na některém vozidle.
Viník nehody sotva dá souhlas s předáním záznamu třetí osobě, takže jediné, co by by odvrátilo následky případné žaloby za narušení osobnostních práv poskytnutím záznamu policii, by byl záznam tak nečitelný, že by jej ani jeho auto nikdo další nepoznal, jen ro, co se dělo na silnici.
Školitelé (tentokrát mám na mysli školitele v rakouských spedicích) si situaci zjednodušují tím, že všem řidičům firmy preventivně kamery v autech zakazují, protože by natočený delikvent mohl zažalovat i firmu, že to ve svých autech připustila. Přece kdo nemá kameru, nevykoleduje si postih za záznam z ní. Že si firma takto chce ochránit své výrobní prostředky, svůj majetek? Tak ať si zažádá u Úřadu pro ochranu osobnosti o registraci kamer jako bezpečnostních. Možná se i dočká.
Až tak daleko došla evropská civilizace... i starý c. a k. policajt Dedera by zaplakal a odjel do Brixenu místo Havlíčka....
Plošný zákaz soukromých ve vozidle upevněných kamer ani v Rakousku stále neexistuje, jen více či méně se lišící výklady právníků. Shodující se v tom, že používání upevněné kamery ve vozidle k soustavnému záznamu a hlavně poskytování záznamu z ní je spojené s tolika riziky a podléhá tolika omezením, že se z toho stal byznys. Bohužel, policie, jakkoli prohlašuje, že po kamerách nejde, pokud tím nebude porušen zákon o provozu na pozemních komunikacích nebo o technické způsobilosti a výbavě vozidel (a dokazujte jim, že nebyl, jak a čím asi tak budete argumentovat?), stejně má ještě řadu možností, jak znepříjemnit život.
EDIT - jinak řečeno:
Citaci

Wird man selbst beanstandet und kann anhand eines zufällig vom Straßenrand oder aus dem Auto aufgenommenen Videos einen vorgeworfenen Sachverhalt oder Tatbestand widerlegen, stellt die Übermittlung der Daten dann keine Datenschutzgesetzverletzung dar, wenn auf der übermittelten Passage keine personenbezogenen Daten unbeteiligter Personen erkennbar sind. Unklar ist, ob man aufgenommene Daten hergeben muss anhand derer man sich selbst belasten würde.
Citaci

Kdo chce podat stížnost proti postupu šetření policií, může rozporovat výsledek pomocí videozáznamu náhodně pořízeného z auta nebo i z místa mimo vozovku, na němž nesmí být ale identifikovatelné nezúčastněné osoby ani k těmto osobám se vztahující osobní data. Nejasným zůstává, jestli takový záznam, kterým by mohl poškodit sám sebe, musí vůbec vydat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (14. 05. 2019 22:49).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 05. 2019 07:48
Ehm... a ted jeste obohatit o poznani co ma spolecneho skoleni u RAKOUSKE firmy s debatou o kamerach v NEMECKU...
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 05. 2019 11:37
A tady se debatuje o kamerách v Německu? Jestli je to podle té němčiny, tak nezapomeň, že v Rakousku se také hovoří německy.
Celou dobu je debata přednostně o Rakousku. O Německu je tu sem tam jen zmínka a srovnání víceméně jen proto, že část nás jich jezdí i přes Německo.
Ale, když už jsi zase s Německem začal, tam aspoň od letoška povolil Spolkový soud pro ochranu osobnosti v Aichachu, že při vyšetřování nehody policie smí vidět záznam z palubní kamery, pokud by mohl posloužit jako podpůrný důkaz, aniž by se musela zdržovat čekáním na souhlas s každým jednotlivým případem, jako předtím. Tuto vymoženost v Rakousku nemají, resp. podléhá pravidlům na místě prakticky nesplnitelným.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 05. 2019 15:05
Hille, tohle odstouchl couddy:

Jinak mohu přidat stejně fabuloidní historku, o tom, jak právě za kameru šel majitel Q7 nejdříve na "kapotu" své audi a posléze na služebnu včetně rektálních prohlídek. Bylo to v německu....

nacez nasledovala moje reakce atd. atd...

dodatek... nene v rakousku se mluvi rakousky... jak glosovala jedna znama (prefektni nemcinarka) rozhovor se stajerakem :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jozka (15. 05. 2019 15:06).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 05. 2019 16:21
Osobně kameru mám a zatím nebyl problém,nedávám záznam na internet,jen pro sebe. Jinak moc to nechápu ?? je to zakázáno a záznamy kolují po všech našich televizních stanicích. Např. několik videí našich řidičů v zahraničí. Naposledy nějaký kamioňák,co ho soudí Němci jako zločince. Tak tedy nevím komu věřit.

MirekŠi
Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 05. 2019 19:30
V pátek 3.5. jsem jako řidič zažil kontrolu německou policií na dálnici hned za polskými hranicemi. Všechno korektně, naštěstí anglicky, jen kontrola dokladů celé posádky (čtyři chlapi od 36 do 55 let) a nechali nás jet. Jestli si všimli kamery za čelním sklem nebo té druhé za zadním sklem, nevím. Neříkali k tomu vůbec nic, neptali se.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 05. 2019 21:00
Hille děkuji:
jsi důslednější než 99 procent uživatelů a přizpivatelů tohoto fóra.
To Jožka: "někdo se ptal", "couddy odpověděl, co dostal z první ruky". Osobně je mi to, ale upřímě srdečně jedno. Pokud se chcete tahat o slovíčka apod. , dělejte si každý co chcete. Přidal jsem zkušenost, která se týká mých blízkých známých, kteří se v daných (a zde tedy obou německy mluvících zemích) pohybují velmi často a pracovně.

Jen dodám, že mě hrozně "baví" tady ty "hrdinské", "egoistické", a "tuningové" kecy, kdo co kde měl, a že ho nikdo nechytl a podobně. Já jezdím celkem si myslím hodně a těmito věcmi se nezabývám a do debaty jsem pouze přidal, "ZKUŠENOST", která někomu mohla být přínosná. Pokud jinému není, tak si dejte za okno třeba 4ks těch kamer a ještě 8 telefonů.... Ono přece jen do toho Splitu je to pořád "na jih" grinning smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 05. 2019 07:04
Nevím, třeba taková TESLA má těch kamer snad 8 a taky v Německu a Rakousku jezdí, ne? A záznam z těch kamer běží neustále, tak jak to tedy je? Někdo může, jiný ne? Nerozumím této debatě.
Můj osobní názor je ten, že kdyby byl kdokoliv buzerován/pokutován za namontovanou kameru, už dávno bych to v mediích zaznamenal. Ale třeba jen málo koukám na bednu. :-)
Problém je dle mne pouze s použitím těchto záznamů. Pro osobní potřebu to rozhodně nemůže vadit.
Uveďte konkrétní příklad kdy někoho pokutovali v A nebo D za to, že měl namontovanou kameru.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 05. 2019 07:43
No a ja couddymu odpovedel, ze to, co dostal z prvni ruky byla blbost. Ne to, ze s nekym svihli o kapotu, to nezpochybnuju, ale ze tak ucinili, protoze jsou kamery zakazany. Je to opravdu tak tezky pochopit?

Takhle totiz vznikaji famy... "na internetu psali, ze...". Pritom staci zapojit mozek...
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 05. 2019 22:54
smiling smiley ono na tom neťu je spousta "zaručeně pravdivých zpráv", ale jen taková drobná osobní zkušenost v podobě toho, že už třetím rokem si spokojeně žijí, trvale bydlím, legálně pracují a platím daně v Bavorsku no a shodou okolností poblíž Rakouských hranic (jižně od Passau) a tu "zakázanou věc" jsem dostal jako dárek od manželky před pár lety a samozřejmě je i stále v autě, neb se zde nekrade, no a i když přiznám se ani není povětšinou v provozu, neb se mi ani nechce demontovat ty kablíky co jsem tak pracně ukryl pod čalouněni a popravdě ani nemám potřebu někoho "šmírovat" tak tam jen visí na ozdobu - podotýkám, že dosud jsem netušil, že ve zpropadené EU a především Německu a Rakousku je zaručeně zakázaná kamera do auta a ihned zítra ráno ji dobrovolně předám k ekologické likvidací, ale mohu si za to sám, že nejsem trvalé na social site a tak nemám přehled co vše se kolem děje.
Ale k věcí, myslím docela hodně cestují po celé Spolkové Republice a Rakousku (asi tak 30 tis.km za rok) - a auto mám stále na CZ SPZ, silničních kontrol jsem měl už také více než jen jednu, pravda víc jich bylo v Rakousku kde často kontrolují platnost viněty na dálnicí (i když vidí, že máte celoroční žlutou tak vás stejně zastaví a kontrolují zda není přelepená - dle jednoho velice známého a rozšířeného návodu), ale ani jednou jsem od Německého, nebo Rakouského policisty neslyšel výtku k té věci za čelním sklem...natož aby se mnou zdejší policista vzal za límeček aby mi to z pohledu od kapoty ukázal co že to má na myslí..., naopak, dostal jsem několik napomenuti za drobný přestupek, ale ani jednou finanční, nebo bodový trest, vždy následovala pokorná omluva z mé strany a závěrem salutováni s úsměvem na té druhé....

Všem přejí hezkou dovolenou a omlouvám se za gramatiku.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
20. 05. 2019 11:40
Bukowski - hezky napsáno! Všimni si, prosím, že největší "obavy" mají vždy ti, kteří přispívali do vláken " Co si zavařit do Chorvatska", "Zdražují ceny potravin v HR", "Zdraží nám benzín v sezóně", "Ukažte nám vaší HTP" apod. a ti vždy uvěří nějaké totální píčovině, co si přečetli někde v bulváru! Já mám v gázíku od FauVé celkem 6 kamer a už vidím, jak je rakouskej policista počítá a pálkuje mě 3x double pokutu...thumbs up smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
20. 05. 2019 13:00
Já mám spíše pocit, že největší "obavy" mají právě ti, kteří žádnou kameru nemají... :-)
A tohle je přece jeden z důvodů, proč si ji nepořizovat...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.