Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
02. 12. 2018 20:08
tak dobrá reklama na 2DIN :-)))) Chce to fakt něco co má opravdu HD záznam .. ne jen "deklarovaný" HD v manuálu ... link dávat nebudu, každý soudruh pochopí, že kameru pod 2 tkč (k dnešnímu datu) nemá smysl kupovat, pokud chceme použitelný záznam, kde přečteme alespoň SPZ auto před námi ...
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
03. 12. 2018 09:46
Nesmysl, v Číně koupíte kopii GoPro s fullHD záznamem (a krásným) do 700Kč, když chcete s Wifi a FHD s 60s/sec a 4K tak dáte max 1500 kč.
Koukněte třeba sem - [www.banggood.com] a máte malinkou kameru, kterou vycvaknete z držáku v autě a dáte třeba na helmu... Nebo do podvodního pouzdra. Mám v každém autě jednu.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 03. 2019 11:46
Přátelé, nemáte někdo tyhle kamery? Pokud ano, kterou byste doporučili?

[cerne-skrinky.heureka.cz]
[cerne-skrinky.heureka.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Gina (12. 03. 2019 11:55).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 03. 2019 15:12
Nemam ani jednu, ale na ten Truecam byly ohlasy rozpacite. Ne ze by byla vyslovene spatna, ale spis ze kvalita zaznamu neodpovidala cene. Ja nejak tak prubezne sleduju mozneho nastupce svoji krabicky za par stovek a zatim jsou favority:

Ekonomicka verze
Plnotucnejsi verze
Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 03. 2019 17:06
Mám TrueCam A7s třetí měsíc a zatím spokojenost. Co se týká upevnění, tak "snadná manipulace" (nacvaknutí a sundávání kamery) je poněkud scifi, držák je z plastu, západka je tuhá - jde to strašně blbě vytáhnout. GPS modul se sundává zvlášť - je umístěný na horní polovině držáku, která je "přilepená" na sklo. Osobně jsem to vyřešil univerzálním magnetickým kulovým držákem na skle, na kameru (na držák) jsem nalepil kovovou destičku a sundávám celou kameru najednou.
Co se týká záznamu - nemám celkem zásadní výhrady ke kvalitě, pokud jsou aspoň trochu přijatelné světelné podmínky, tak to nemá chybu. V noci, na neosvětlených silnicích je to jen informativní video - SPZ to nevezme, co nenasvítí reflektory, to skoro není vidět - myslím podrobnosti. To je ale u všech kamer téměř stejný, v noci nevidí prakticky žádná.
Ocenil bych taky "automatiku" co se týká přepínání režimu z normálu na noc - jakýsi noční režim to má, ale musí se nastavit v menu. Ale celkem funguje. Taky by nebyl špatný stabilizátor obrazu.
Super věc je "digitální tachometr" jako spořič displeje a databáze radarů. Ještě je možnost zapnutí asistence hlídání vyjetí z pruhu, stačí nahrát patřičný FW, ale to jsme nezkoušel, nepotřebuju.
To je tak v kostce asi vše, za mně - z tu cenu to vůbec není špatný. Předtím jsem měl Sencor FullHD za polovinu ceny - vydržela 2 roky a měsíc a odporoučela se. Kvalita záznamu je u TrueCam lepší - i když Sencor měla větší úhel (170st.), daleko líp je na tom TrueCam v šeru a v noci.
Na běžný provoz - záznam s GPS - Truecam stačí, pokud chci opravdu kvalitní záznam z auta, tak používám akční kameru Vega 5 POP - FullHD 60 Fps s optickým a mechanickým stabilizátorem obrazu. Vega je perfektní, ale zase nemá GPS a tachometr....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrB1 (12. 03. 2019 17:57).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 03. 2019 18:03
Mám TrueCam a spokojenost.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 03. 2019 18:23
Ještě doplním k tomu výběru - Eltrinex neznám z praxe, ale nemá G senzor, to je podle mne dost velké mínus. Jinak jsou u obou kamer parametry celkem srovnatelné, Eltrinex je o něco lepší ve FullHD - má 60 fps, Truecam pouze 45 fps, v praxi to ale asi málokdo pozná.
Eltrinex taky uvádí úhel 170 st, (Truecam 130), jenže při 170 st. už to vytváří "rybí oko" .
Otázka je, jak je to vlastně ve skutečnosti - některé parametry obou kamer se na různých webech liší, takže skutečnost ukáže až realita.
Myslím, že obě kamery jsou schopné zastat funkci, která je od nic požadovaná - nic víc, nic míň, konečný výběr záleží na uživateli. :-)
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 03. 2019 19:35
Ja mam vzadu tuto:
[www.aliexpress.com]

a dopredu som dal tuto:
[www.isix.cz]

mam ju tam bez toho vodotesneho puzdra :-)
Nemusim tahat na dovolenku inu kameru :-)

Obe funguju skvele, Gitup sa mi zda trochu kvalitnejsia.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
12. 03. 2019 21:23
Před pár měsíci jsem přemýšlel o téhle. Parametry skvělý, ale na ruským foru jsem na ní moc chvály nečetl. Prakticky jí chválili, dokud se po půl roce nerozbila.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 03. 2019 08:04
Pánové, díky za reakce. Ta nabídka je obrovská, tak snad něco vyberu co bude OK a splní účel. 10 tis. se mi do toho dávat nechce i když se mi taky líbí tohle: [cerne-skrinky.heureka.cz].
K nabíjení - musí se to nabíjet ze zapalovače (v jednom autě bych ho potřebovala volný pro mobil s navigací, v druhém by jeho obsazení nevadilo) a nebo může přímo z kteréhokoliv USB portu v autě? Případně utáhne ji powerbanka?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Gina (13. 03. 2019 08:12).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 03. 2019 08:05
a k čemu si ji vlastně pořizujete? Pro zaznamenání trasy kudy jedete?
Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 03. 2019 08:14
Osobně se o to zajímám spíš kvůli dokumentaci případného problému na silnici - dopravní nehoda atd....
Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 03. 2019 08:37
To Gina. Jsem to vyřešil doděláním samostatné zásuvky pod palubní deskou.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 03. 2019 09:55
Gina napsal(a):
-------------------------------------------------------
a
> nebo může přímo z kteréhokoliv USB portu v autě?
> Případně utáhne ji powerbanka?

Může a powebanka ji utáhne, ale to asi není moc elegantní řešení.

Já to vyřešil moduly za palubkou, které jsou zapojené na spínaný plus.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 03. 2019 10:23
Valeri, proč ne Mio stejná cena, u některých duální kamera dozadu, G senzor, GPS. Mám je ve třech autech v rodině, vezmou micro SD 258 MB, což je slušná doba záznamu. Obraz vynikající, loni syn dával záznam policii, jeden divočák při výjezdu z vedlejší na Rudnou naboural staršího pána, pak jej obvinil že změnil jízdní pruh. Tak syn záznam odnesl na PČR a agresivní divočák dostal zaslouženou odměnu.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 03. 2019 20:24
Gina, zkus tohle. Mám třetím rokem a spokojenost, kvalita záznamu vynikající. Pokud tedy je ještě v prodeji. Cel-Tec E08s - černá
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 03. 2019 20:39
Marabu
Mio je taky dobrý. Já vycházel jen z dostupných videí na YT. Obraz z DDPai M4 se mi prostě líbil nejvíc. Skoro jsem už objednal, ale pak mě napadlo vyhledat nějaký zkušenosti a tam už to taková sláva nebyla. Rusákům to moc nevydrží.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 03. 2019 08:08
Fousi díky za tip, vypadá dobře, v prodeji je. Já mám totiž ještě jeden problém - buď budu muset pořídit do každého auta jednu a nebo dva držáky a kameru přenášet.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Gina (14. 03. 2019 08:18).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 03. 2019 10:43
V tom je Valeri opravdu zásadní problém, ruské technologie jsou pokud vím, v mikroelektronice trochu pozadu. Zavedený výrobce s určitým renomé bude mít i kvalitnější součástky - střeva. Já mám Mio asi 7 - 6 let.- jede stále bez problémů, stále zapnutá, baterie už nebude nic moc, ale zhoršení kvality obrazu nevidím.- Totéž jsem si vyzkoušel u elektroniky kterou v práci používám, zavedený výrobce - mašina jede i 10 let. mírně levnější konkurence - po dvou letech to můžu vyhodit. Teď chci kupovat 4. Mio i se zadní kamerou, nedávno mi jeden expert ustřelil kus zadního nárazníku a taktně se ihned vypařil, neboť jsem právě odbočoval. Již jsem ho po návratu na hlavní neviděl.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 03. 2019 13:23
Ještě se vrátím k typu kamer - co tohle, má někdo vyzkoušeno? Byly manželovi doporučeny v autorizovaném servise, že jsou s tím velmi dobré zkušenosti a údajně jsou to téměř bezporuchová zařízení s vynikající kvalitou záznamu - sice ta cena, že... ale jednoduchá kamerka by se vybrat dala i tam ...

Nějak se mi do těch aut nechce dávat něco, co bude fungovat napůl nebo bude pořád na reklamaci. To raději asi nic.

[blackvue.cz]
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 03. 2019 22:43
To už jsou v autorizovaných servisech i odborníci na kamery? hot smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 03. 2019 07:03
ja používa túto a max spokojnosť, wifi prepojenie dosiahne až do domu "bývam na 3poschodí" a bez manipulácie pracujem s kamerou doma..... smiling smiley
[shop.solight.sk]
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 03. 2019 07:45
to Slavkov - zda odborníci, to netuším (cítím z těch slov ironii), ale určitě těch kamer do aut namontovali víc než já (žádnou) a možná i víc než většina zde. Tedy samozřejmě krom těch, kteří jsou z oboru a problematice rozumí. Já nejsem ani z oboru, ani tomu nerozumím, jenom vím, co po tom chci a jak to tam chci mít. A tak se ptám - pro někoho možná únavně pořád dokola, ale pro mě je to momentálně "žhavé" téma.
Tak se omlouvám, pokud moc prudím.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 03. 2019 07:55
Být Ginou tak se obrátím na jiné odborné stránky. Zde si každý chválí tu svoji verzi.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 03. 2019 09:03
mam eltrinex a klasicke rybi oko nema, respektive svislice jsou i na krajich rovne, horizontaly se ale krivi. jsem vcelku spokojen, ale poohledl bych se uz po necem s lepsim snimacem a citlivosti v noci a urcite opet s gps databazi radaru
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
28. 04. 2019 21:05
Dal jsem na recenze a koupil tuhle [cerne-skrinky.heureka.cz] ze stránek Mio stažena databáze radarů.Spousta užitečných funkcí zatím jsem z kamerou velmi spokojený
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 08:19
Jinak přečtěte si aktuální Svět motorů. Ať víte, kdy a kde můžete mít kameru zaplou. Například v rakousku pokuta za zaplou kameru převyšuje cenu vozu střední třídy...
Osobně je mi to celkem jedno, najedu tolik, že bych neměl denně čas si to ještě prohlížet. Snažím se předvídat, takže nepotřebuji mít záznam navíc a za další docela mě mrzí ta "masovost", protože pokud jedete v noci doprotivky a nejste úplně slepí, tak kamera, která si přisvědcuje na zdrcátkem je další světelný tok, který v místě kam nepatří rozptyluje protijedoucí řidičovo oko. Mě to aspoň vadí a vždy si toho všimnu i ve dne... (protože se dívám po atributech policejní oktávky.. například).

Překvapili mne tvrdé sankce i v německu, švýcarsku a na severu...
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 09:19
V rakousku je to tak mastný? Já osobně bych ty kamery povolil, spousta nehod nebo jiných situací by se snáz vysvětlila. Sám jí tedy nemám, ikdyž o ní tu a tam přemýšlím, pořád si ale nějak nedovedu zdůvodnit, proč jí mít.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 11:34
Jak si prosím tě ta kamera přisvěcuje? To jako že má na sobě reflektor silnější než máš vepředu na autě? To co svítí nahoře u zrcátka asi nebude kamera, ta pokud přisvěcuje, tak má infra a to nejni zase moc vidět... Kdyby si kamera svítila, tak si osvětlí sklo přes sebou a nebude vidět ven, ne?
Já teda na kameře nemám ani infra, protože snímá dobře i v noci za svitu předních světlometů...
eny
Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 04. 2019 12:15
Nevím sice co zase napsali o zákazu autokamery v Rakousku, nicméně vloni jsem mluvil přímo s rakouskými policajty a ti upozorňují pouze na zákaz "zveřejňování" těchto záznamů na netu popř. bez souhlasu předávat třetím osobám. Toť vše,takže zapnutá kamera pro vlasní potřebu není problém. Asi tak..yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 117
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.