Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 18:20
Už som to spomínal. Kamery by som zakázal. Nie úplne ale iba zákaz zverejňovať video alebo akokoľvek ďalej šíriť. Je množstvo autokamier a video kde zachytáva chrapúňa vodiča čo napríklad niekoho vybrzdil alebo ho obehol cez plnú čiaru a podobne. No autor mnoho krát zverejní iba koniec záznamu. Nezverejní napríklad že pred pár sekundami mu urobil niečo podobné a horšie a vodičovi praskli nervy. Nemali by ale potom ho národ kameňuje a už sa stalo že si zapamätal ŠPZ a doškriabal mu auto užívateľ internetu. Neviem ako je to u Vás porekadlo ale u nás by sa dalo že autokamera dobrý pomocník zlý pán!
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 18:25
Přesně takovou reakci jsem čekal..

Takže nakonec já jsem ten hajzl? Nejsem si vědom, že bych někoho někdy takto ohrozil.

Kdyby dotyčný zastavil, tak si s ním mile rád popovídám, on předjížděl traktor, vůbec ho netrápilo že jedu v protisměru. Bylo to o centimetry. Jsem zvědavej jak budete mluvit až se to stane někomu z Vás.

Jestli to berete jako bonzování, tak se pak nedivím jak to na našich cestách vypadá.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 18:27
Já autokameru mám, ale mám ji pouze pro svoji ochranu, tzv. třeba v případě havárie. Rozhodně ji nemám kvůli zveřejňování na internetu, či bonzování na policaty, a že bych měl dost záznamů, od levoproudařů, až po vybržďovače.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 18:32
dj_Paul napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přesně takovou reakci jsem čekal..
>
> Takže nakonec já jsem ten hajzl? Nejsem si vědom,
> že bych někoho někdy takto ohrozil.
>
> Kdyby dotyčný zastavil, tak si s ním mile rád
> popovídám, on předjížděl traktor, vůbec ho
> netrápilo že jedu v protisměru. Bylo to o
> centimetry. Jsem zvědavej jak budete mluvit až se
> to stane někomu z Vás.
>
> Jestli to berete jako bonzování, tak se pak
> nedivím jak to na našich cestách vypadá.
Ano, je to bonzování. Tohle se na silnici děje dnes a denně, že předjíždějící to neodhadne, a ty, jakožto řidič jedoucí v protisměru, musíš na brzdy. Kdyby jsem měl posílat každý video, kde mě někdo ohrozil, nebo omezil, tak je posílám furt.

Btw, i když to pošleš, tak se, dle mého názoru, na to PČR na 99 % vysere, páč jednodušší je za bukem měřit rychlost laserem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (06. 08. 2017 18:34).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 18:32
Technická - mám za to, že zveřejňovat na internetu je zakázaný už teď.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (06. 08. 2017 18:33).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 18:45
Já na internetu nic zveřejňovat nebudu.

Pokud bych to nedobrzdil, tak by to byla čelní srážka. Já měl na tachometru v začátku brzdění něco kolem 70km/hod. Kolik mohl mít ten predjizdejici? Jak bych dopadl? To vám opravdu přijde v pořádku?? Podle vás je to Teda ok a s dotyčným se chcete na silnicích potkat? Opravdu mi začíná být z Čechů na blití. I s tím jak se Češi chovali na Kravickych vodopadech kdy mi skupina českých hovado dceru natlacila pod vláček, nebo chování některých českých SPZ na dálnicích... Nebo chování některých českých jedinců v Gradacu....
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 18:51
Co si myslíš, že se tím vyřeší? I kdyby se tím PČR zabývala, o čemž pochybuji, tak šikovnej právník ho z toho vyseká (díky dírám v našech zákonech), max. dostane flastr, ale jezdit bude stejně. Takovýhle "střelci" budou takhle jezdit dál, dokud si nenabijou držku. Ano, bejt za to přísnější postih, např odebrání řidičáku, tak by to možná smysl mělo, ale jak píšu, takhle z toho bude stejně prd. Bohužel, zní to blbě, ale tak to u nás je.

A to nemluvím o tom, že by se to nakonec mohlo zvrtnout v Tvůj neprospěch a byl bys naopak za hajzla ty. Jak člověk chytne "svini" advokáta, kterej se vyzná, je s nim ámen.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (06. 08. 2017 18:55).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 19:01
Jenže pokud takové chování budeme trpět, tak se tu nikdy nic nezmění.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 19:43
thumbs up

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 20:25
Jen to dej policajtům. Sice to policajti asi nedotáhnou, ale slespoň si ho předvolají a trochu to s ním proberou. Je to rozhodně lepší, než se za ním honit a někde se s ním hádat.

Kamera do každého auta a každou prasárnu na internet. Na ta hovádka na našich silnicích nic jiného neplatí. Chtělo by to nějakou speciální sekci na youtube, kde by se to dalo třidit podle registrační značky.
Mě minulý rok cestou na dovolenou vjel do cesty kamion, škoda že jsem tehdy kameru neměl, hned po dovolené bych to dal policajtům a zkusil právníka, jestli ho nepodusit i občanskoprávně. Normálně nahulváta proti mě začal předjíždět a ještě rozhazoval ručičkama, že mu nechci uhnout.

Je zajímavé, že tady bych měl podobných záběrů plný hard disk za půl roku a v Rakousku bych za tu dobu neulovil ani jeden.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 21:34
Jak kde, ja loni najel do MNE a zpet par tisic km a situace jsem mel dve. Kolonu "VIP" v Bosne, kde prvni auto natvrdo vytlacilo protismer (bohuzel jsem si nevsiml, ze se mi podjezdu z benzinky nezapla kamera) a... idiota co predjizdel v Rakousku hlava nehlava. Domaci znacka.

Jinak ja sam kameru mam a matrose mam nasbiraneho... ale ze bych s tim behal za policii...
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 21:54
Jasně, nepoběžíš tam s nějakým tím těsnějším vjezdem na kruhový objezd a pod., když se tě ale někdo pokusí zmrzačit jenom proto, že nemůže pár vteřin počkat, to už si nabonzování zaslouží. Například s tímto bych na policajty běžel.
[www.youtube.com]
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 10:23
Bonzování na policajty....co to je za výraz??? Kdo takhle uvažuje?? Recidivista z Mírova, nebo slušný občan?? Policajty máme od toho, aby řešili tyto přestupky a trestné činy. Stojí nás nemalé peníze z našich daní. Tedy jsou tu od toho, aby za mě vyřešili problém s člověkem, který mě a ostatní ohrožuje a eliminovali jeho chování. Nedovedu si představit, že bych si měl platit bodguardy a neřekl jim, že mě něco ohrožuje, abych nebyl bonzák. To postrádá smysl!!!
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 10:29
No výraz "Bonzování na policajty" podle mne přece používají právě ti, kteří se chovají "nedobře" a spoléhají se na to, že "přece není nikdo takovej haj.zl aby na mě bonzoval. Se občas stane ne?" A jsou i tací, kteří ani nevědí, že se plná čára nesmí přejíždět. Šak on uhne, ne?
A právě proto - za mne - poslat na policii, a světe div se, ona to opravdu řeší.
Ještě lepší je to poslat do TV. :-) Ale pokud pošlete do TV - musíte rozmazat SPZ.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 10:37
Máte oba pravdu (santy, Racetiger). Akorát existuje určitá hranice, od které už je z takového "hlášení" více škody než užitku pro všechny.

Problém bude tu hranici trefit.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 11:32
Mam treba i video, kde se mi pred cumakem odlepil od krajnice traktor s vlekem a otocil se do protismeru. Jet rychleji nebo ladit radio, skoncil jsem pod vlekem. Takovych ko*otin uz jsem za ty leta taky par udelal. Sam ted premyslim, co by mne donutilo pocilat to na PCR. Mozna zjevny umysl zabit? Treba s tim videem bych problem mozna nemel, otazka je, jak byla cela situace, jestli opravdu chtel predjizdet nebo se jen lepil a pri brzdeni mu to kouzlo. Nevim, nechci to rozebirat, nebyl jsem tam.

Protoze pokud by jsme to zacali hlasit vsichni, cajtum by z toho za chvili hrablo a pravnici by meli bal.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 12:50
santy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No výraz "Bonzování na policajty" podle mne
> přece používají právě ti, kteří se chovají
> "nedobře" a spoléhají se na to, že "přece není
> nikdo takovej haj.zl aby na mě bonzoval. Se občas
> stane ne?" A jsou i tací, kteří ani nevědí, že se
> plná čára nesmí přejíždět. Šak on uhne,
> ne?
> A právě proto - za mne - poslat na policii, a
> světe div se, ona to opravdu řeší.
> Ještě lepší je to poslat do TV. :-) Ale pokud
> pošlete do TV - musíte rozmazat SPZ.

Ono dneska na silnici totálně chybí tolerance. Dřív jsem jezdíval a, ano, opravdu nebyl problém, že jak předjížděný, tak ten, co jel v protisměru, uhnuli a na silnici se vlezli 3 auta vedle sebe. Vzájemně se bliklo na pozdrav a jelo se. Dneska se každej snaží školit, jezdit uprostřed, neuhnout, nepustit, natáčet, žalovat a bít se do prsou, jakou odvedl skvělou práci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (07. 08. 2017 12:51).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 12:57
Pokud tady vznikla diskuze posílat videa policii, ANO či NE, tak já jsem za NE. Podívejte jak to dopadlo s kouřením. Část populace si stěžovala na zakouřený hospody, tak zákonodárci zakázali kouření plošně, nezájem, co na to provozovatelé nebo dokonce vlastníci objektu. Vzpomeňte si, když Babiš spustil web na hlášení přestupků v souvislosti s EET. Okamžitě byl zavalenej bonzy bdělých občanů.
A jak dopadne tohle? Policie má určitou představu o nehodovosti, přestupcích a jak se tak vůbec jezdí. A úměrně tomu pořádá různý Kryštofy apod. Až jim lidi začnou ve velkým posílat videa, zjistí, že je to horší než si mysleli a samozřejmě na to budou nějak reagovat. Likvidační pokuty, víc bodů za přestupky, všude radary, kamery... Toho se chcete na silnici dožít? Pojedete jak připos..ný, aby jste náhodou třeba nevědomky nepřekročili rychlost o 5km/h, protože za to dostane pořádnej flastr. Nezapomeňte, že když u nás v ČR začnou poslanci něco řešit, je to vždy z jednoho extrému do druhýho.
No prostě na závěr, nikam bych nic neposílal, pokud to opravdu není prasečina. Otočí se to proti všem, i těm slušným, který ať tvrdí co chtějí, taky občas něco provedou.
P.S. Dneska jsem jel do Č. Budějovic. Přesně tady za přechodem v tom pravém autobusovém pruhu stála policejní oktávka. Nic novýho, stojí tu často, ví se o tom. Ale nechápal jsem, když najednou rozsvítila majáky a hodila otočku do protisměru, zařadila se do pruhu a majáky zhasla. A to za běžného poledního provozu. To je prasečina, kterou bych jim poslal
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 13:32
To Agent0007:
No a když jsem začal jezdit já, bylo normální, že jsem za celý den nepotkal ANI JEDNOHO řidiče, který by mne ohrozil tím, že do zatáčky jede částí vozu v protisměru, přes plnou bílou čáru.
Dnes je zcela normální, že potkám 90% těch, kteří jsou asi líní zatáčet a prostě si jezdí půlkou auta přes čáru a je jim to jedno. Už jednou se mi stalo, že nebylo prostě kam uhnout a pravé světlo jsem rozbil o patník, jak jsem uhýbal a levé zrcátko mi urazil onen ohleduplný chlapík.
Neměl jsem kameru, ale když jsem ho vytáhl (poté co jsem jej dojel) z auta, byl děsně chytrej, že on si může jet kudy chce. Ať si zavolám policajty a dokážu mu, že jel přes čáru. "Vysvětlil" jsem mu, že mám doma dvě děti a ty tátu opravdu potřebují. Vůbec ho to nezajímalo, on byl KING.
No, bez klíčů tam možná stál hodně dlouho, nevím.
Nebudu se rozčilovat, nemám důvod, když mne někdo OHROZÍ NA ŽIVOTĚ, pošlu video a nebudu se rozpakovat. Omezení na kruháči není nic, ale pokud Vám někdo jede v protisměru čelně pak je to pokus o vraždu.
A kecy o tom, jak se na silnici vejdou 3 auta vedle sebe paří právě do úst těchto KINGů. Ohleduplnost je to, že právě tohle nemůžeš nikdy udělat... Ty (jako předjíždějící) se neomezuješ (nečekáš až budeš moci předjíždět, nejsi ohleduplný k protijedoucím) ale od protijedoucího žádáš ohleduplnost? Vážně?
Sakra, aby mi nepraskla cévka... grinning smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 13:38
V pátek odpoledne mne odchytili na odpočívadle mezi Jestřebím a Starými splavy. Já- Landrover freelander s přívesem šterku z lomu Chlum. Dostal jsem kartáč za to, že jsem neměl zaplachotováno a za denní světla(vzdálenoat od okraje vozidla). Bylo to bez pokuty, s domluvou, leč pachuť zůstala. Při pohledu na jejich oktavii v policejních barvách mi zatrnulo- to co meli na předních kolech, na tom bych ani necouval po dvoře. Myslím, že oni ohrožují na těchto pneumatikách bezpečnost provozu víc, než o pár centimetrů blbě namontované denní světlomety. Ten policista si mého pohledu všiml a - trochu hořce se pousmál.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 13:49
Ano, Santy, na dostatečně široké silnici nevidim důvod, proč by se nemohlo trochu uhnout, aby se dalo předjíždět. Pokud je dostatek místa, nevidim problém. Sám kolikrát protijedoucímu uhnu, ale chápu, zákon mě to jako povinnost neukládá, tak co bych se obtěžoval.

Ale asi ještě nejsem dostatečně vyzrálej, řídím jen 30 let.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (07. 08. 2017 13:51).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 14:06
Jenže to jsou dvě situace:
1. na široké silnici uhnu a protijedoucí pak může začít předjíždět.
2. protijedoucí začne předjíždět, i když mne vidí v protisměru a já jsem nucen uhnout, páč "pán" zrovna předjíždí

Myslím, že je nutné to rozlišovat.... smiling smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 14:15
Na tom se shodneme.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 14:25
Souhlas se Santym, a dj_Paule - pošli to na kriminálku, ne dopravku, ohrozil tě zbraní (autem) na životě, ať to vyšetří . Valeri, to bonzování Babišovi byl záměr, lidi k tomu vyzývali na netu právě proto, aby tu blbost ukončili , talže nehrozí, že by "bonzování " darebáků za volantem něco změnilo , kamer je už tak dost, aspoň se policajti chytnou za nos . Včera jsem jel z Jihlavy, pár aut přede mnou nějaký "čepičkář" , v obci 40, mimo sotva 80, (ty bych střílel taky), ale samo 2 blbečci zezadu musí předjíždět hlava nehlava, ten s audinou měl štěstí, předjíždět o pár metrů dál, tak před Novým Veselím chytnul ten retardér na začátku obce .. asi by zbytek života strávil v kotrmelcích ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Isekon (07. 08. 2017 14:26).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 14:28
Ono je to vše jen o tom, co si nechat líbit. Pokud si nechají všichni všechno líbit, nic k lepšímu se nezmění. Pokud "ti nevychovaní" dostanou občas přes prsty, dají si jednou, někdy dříve, někdy později, říci. Takže plošně nad věcmi mávat rukou, ať to pořeší jiný, nelze, protože ten jiný udělá totéž a ve finále to neudělá nikdo. Někdy je to třeba pořešit tak, jak napsal santy. Klíče ve vysoké trávě nebo v obilí se hledají velice špatně. Už jsem taky tímto způsobem "vychovával". Doufám, že klíče nenašel. Takový si to příště rozmyslí, protože neví, kdy narazí na většího rapla, než jsem byl v tu chvíli já.
Valeri má taky pravdu v tom, že dopady bonzů by byly na všechny, bez rozdílu. Je to již dlouho vidět v mnoha obcích, kdy kvůli několika neukázněným je v celé obci čtyřicítka, protože se doufá, že se po této úpravě pojede alespoň do těch.55. Ale toto řešení má dopad na všechny, tj.i na tu většinu, která rychlost dodržuje, ale musí kvůli menšině jet o 10km méně. To je jen jeden malý příklad.
Na silnici svatoušek určitě nejsem, jedu jaksi tak nějak podle frňáku, tj.někde kousek přes, ale někde i dost pod, protože je to třeba v tom místě vhodné. Ale určitě se nechci přizpůsobovat omezením, která jsou kvůli několika bezohledným platná pro všechny.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 16:21
V posledních dnech, tedy, nerad bych to zakřikl, ale jako by kdekdo někde cestou viděl bouračku nebo policajty, nějak se mi jezdí líp, potkávám víc těch, kteří neomezují, neohrožují a kupodivu ani povolenou rychlost nijak výrazně nepřekračují. Že se lepí, to bohužel trvá. Že jsem dnes jel 20 km sotva čtyřicítkou, protože v úseku Hořice - Úlibice jel traktor s vlekem, nikam neodbočil, nepustil kolonu, jejíž délku si netroufám odhadnout. Za ním jel mlynář s cisternou mouky, ten si nemohl dovolit předjíždět. Ostatně za celou dobu mě předjížděl jen jeden a ještě přes zebru a odbočovací pruh u pumpy. Stejně si nepomohl, dál se nedostal, jen já sem se dostal ze sedmého na osmé místo za traktorem. Ale už kdysi dávno jsem si zakázal paprčit se kvůli takovým drobnostem,tak mi to nějak nevadilo ani dnes.

Jen jednou v životě mě mrzelo, že kameru nemám, ale to už je jiný příběh.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 17:07
Ten pribeh by nas zaujimal .... uz len koli tomu ze vsetky Hillove prispevky sa tak dobre citaju
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 17:21
Kdejaký plevel bych neoznamoval, ale zásadní magoroviny, které ohrožují život a zdraví jiných lidí, bych tam rozhodně předal. Prostě nadutý pitomec nic jiného nepochopí. Šoféři kavalíři jsou už jen ve filmech.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 17:23
Ukončete diskuzi o tom jestli nahlásit přestupek nebo ne.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 08. 2017 18:07
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ukončete diskuzi o tom jestli nahlásit přestupek
> nebo ne.

Tak o čem se tu teda smí diskutovat, když je to vlákno Autokamera a záznam jízdy? Tedy i naložení s takto získaným obrazovým záznamem by mělo být součástí diskuze.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (07. 08. 2017 19:18).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.