Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 16:22
Ne všechna auta mají zatmavena boční (přední) skla. Pokud si je někdo dodatečně zatmaví, může přitom překročit přípustnou mez. Objektivně to pak lze posoudit jen speciálním přístrojem, který ovšem policista nemusí mít u sebe.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 16:49
Proč používat kameru.
Jak se jezdí u nás
Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 17:24
Ano napr.Felica z r. 96 je zatmavena nemela.vol.vybava. Bavme se o soucas
nosti.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 17:50
Hoši. Camery.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 18:46
pavelostr napsal(a):
-------------------------------------------------------
Ano napr.Felica z r. 96 je zatmavena nemela.vol.vybava. Bavme se o soucasnosti.
.......

Souhlasím. I v současnosti jezdí spousta aut bez zatmavených skel z výroby (nejen Felicia´96).

(A kameru taky nemají ve standardní výbavě yawning smiley )
Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 21:24
Bez tonovani .To snad ne.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 22:52
Pokud chcete dál řešit zatmavení skel tak si založte nové vlákno. Dále zde prosím k tématu.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 01. 2017 13:32
tak třeba tady se kamera taky šikla, takže milí rakušáci.....
[www.novinky.cz]

_______________________________________________________
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 03. 2017 08:02
Právě jsem si pořídil tuto kamerku odkaz.
Stála mě 1.861,- a zdá se, že funguje skvěle. Má i GPS. Jediné co se mi nelíbí je dodaný program (QtPlayer), který umí zobrazovat zároveň video, mapu a údaje ze všech senzorů. Možná se dá stáhnout i nějaká alternativa, ale ještě jsem se k tomu nedostal.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
09. 03. 2017 11:51
Honzo platil jsi něco navíc?
Myslím dph?
Mám kameru SJcam 4000 wifi kupovat jí nebudu jen se ptám.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
09. 03. 2017 13:34
Milane Hubnere,
já kupoval podobnou kameru na Alliexpresu za asi 65 doláčů a prodejce na balíček napsal automaticky cenu pod 20 doláčů. Někdo na čín'any nadává ale já nemůžu říct špatné slovo. Budu montovat až se oteplí , mám toho víc a budu muset sundat čalounění z A sloupku a to v zimě je riziko , že něco praskne. Koupi jsem si horské kolo tady u nás ale dopln'ky čekám z allika, tam dám desetinu ceny proti nám. Na jejich stránkách jsou věci o kterých jsem neměl ani tušení, že existujou. Je to na dlouhé zimní večery. Dá se nastavit čeština. Karel. smileys with beer
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
10. 03. 2017 00:50
Jasně taky tam nakupuji už asi 5 let.
Jen sem se ptal na to DPH.
Díky.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
10. 03. 2017 07:13
To Milan Hubner - neplatil jsem nic navíc. Už je na cestě druhá tato kamerka do auta manželky. Taky jsem tam našel převodník 12 / 5V s micro USB. Bude schovaný a drát od kamery nebude vidět a zabírat zapalovač. Kvůli tomu jsem si tam objednal i rozdvojky na pojistky - 5ks jich stojí polovinu toho co tady 1ks.

O měsíc později doplňuji: za 2. kameru vyměřili clo něco přes 200,- a pošta za vyřízení 200,-
I tak je to za polovinu než tady.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil HonzaD (24. 04. 2017 09:01).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 03. 2017 16:39
Měl bych dotaz na majitele autokamer: Jak velkou paměť má vaše paměťovka v kameře? Přemýšlím, že mojí kameru vyzkouším a našel jsem doma maximálně 16GB kartu a na tý mám stejně mp3 v autě. Zajímá mě hlavně, kolik minut záznamu se vejde na určitou kartu a při jakém rozlišení. Dík

Edit. Teď jsem našel, že 5 minut záznamu ve FullHD 1920 x 1080 pixelů zabere necelých 500 MB, na 32 GB microSDHC se tak vejde 5 hodin...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (14. 03. 2017 16:51).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 03. 2017 16:56
Je to trochu individuální, nicméně při rozumné kompresi při FHD je těch 16GB na cca 2,5 hodiny smoking smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 03. 2017 20:41
Potvrzuji, cca 5 hodin na 32 GB FullHD, vždycky si říkám, že v půlce cesty do(z) Chorvatska kartu vyměním a zatím jsem nezapomněl snad jen jednou.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
14. 03. 2017 21:41
Mám TrueCam a7s, kde je psaná karta max. 32GB. Normálně tam, ale funguje rychlá karta SDxc64GB. Možná stačí jen vyzkoušet tu větší...a v některých kamerách poběží. Kartu 128GB mám v telefonu,ale tu jsem ještě nezkoušel..smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pawe (14. 03. 2017 21:42).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 03. 2017 06:43
TrueCam A3, nejvyssi kvalita a trimutovy soubor ma cca 420-440 MB mam 32 GB, takze asi neco pres tri hodiny.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 03. 2017 10:23
Ty SDXC (64GB+) karty je třeba vyzkoušet, pokud DVR deklaruje podporu max SDHC 32GB. Osobně mám v DVR FW, kde deklarují SDXC pouze jako experimental . karta 64GB mi funguje a na problém jsem (zatím) nenarazil smoking smiley. Celé je to o tom, zda DVR umí naadresovat celý prostor karty (obsloužit další adresní bity). U souborů není problém, ty obvykle stejně "seká" po 4GB, což je maximální velikost souboru na FAT32.
Občas je třeba vyzkoušet, kde kartu naformátovat, zda v DVR či PC. Pozor, některé Windows nenabízí formátovat souborovým systémem FAT32 disky / karty větší než 32GB (byť FAT32 umí až 2TB ). Pak je potřeba stáhnout např. utilitu FAT32 format.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
15. 03. 2017 13:16
mám na dvě karty 32GB a natáčím tak 7x HR ve střední kvalitě

_______________________________________________________
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 04. 2017 12:22
Borci, v jakém programu vytváříte zrychlená videa?
Kdyby program uměl i nějaký ostrý střih či prolínačku (vystřihnout "nevhodné" pasáže), tak bych se nezlobil.
Chtěl bych dát na YT nějaké fragmenty z cesty po "staré" a třeba 5x to zrychlit.
Vím, že to dělal Tony Stark, ale ten se tady již dlouho neobjevil...
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 04. 2017 19:17
Ahoj, já používám Sony Vegas smiling smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 04. 2017 20:48
Ahoj, díky.
Právě jsem nechtěl "jít s kanónem na vrabce"
Mám v mašině Adobe Premiere a Pinnacle Liquid Edition, nicméně ještě z dob DVCAM-u v SD, tyhle nový HD formáty tomu nějak nechutnají... a instalovat kvůli tomu megabalík nové AP se mi moc nechce.
Ten Vegas bude asi nejmenší a slušný, tak ho jdu prubnout.thumbs up smiley
Mimochodem, kolikrát to zrychluješ, ať s tím nemusím zbytečně laborovat?
Umí to nějak "redukovat po klíčových snímcích" nebo to natvrdo renderuje celé? Předpokládám, že zdrojový kodek zachováváš i na výstupu... nebo?
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 04. 2017 21:50
Kolikrát zrychluju neumím říct, vždycky to zkouším podle obsahu videa. Jinak to renderuje všechno, po key framech umí skákat VirtualDubmod, ale už si nepamatuju jak na to...

Zde je tutoriál ke zrychlení/zpomalení ve Vegasu, je to asi jednodušší, když to uvidíš na videu.

Já na Vegas nedám dopustit, zkouším ještě After Effects... budu muset letos vyrazit, není co sřihnout smiling smiley I když si myslím, že klasická videa z cesty už moc neletí - přece jenom jsme v časech "vlogů", ale pořád budu stříhat hlavně pro sebe.

edit: zdrojový kodek zachovávám, kontejner měním, renderuju s vyšším datovým tokem(spíš pro dobrý pocit z jakéhosi mého "masteru"winking smiley- youtube mi stejně videa dost prasí, navíc zrychlená videa mají tendenci kostkovat už z principu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (06. 04. 2017 21:58).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 04. 2017 02:28
AVS video editor.Velmi malý a jednoduchý program.Umí vše co jeho velcí a známější bratři.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 04. 2017 12:24
Taky používám sony vegas 12. A když něco stříhám, tak to zrychluji 4x, ale asi by to chtělo i trochu víc. Jinak já jsem si koupil kameru lamax c7. Pro mě úplně v pohodě. Docela mě překvapilo, jak jsou tyhle kamery malý. Vždycky jsem čekal větší velikosti. A jinak tedy mám v tom taky kartu 32GB a je to tak těch 5 hodin záznamu, ale pokud ty záběry nechceš uchovávat, tak tam je časová smyčka a nahrávání jede pořád.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 13:17
Jak se dá prosím poslat video PČR?

Jeden dobrák mi nedal přednost, stihl jsem zastavit ale takové chování trpět nehodlám. Naštěstí jsem už měl vozík za sebou vyložený.

Děkuji
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 14:02
Vypálit na DVD a předat příslušnému DI, si myslím.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 15:25
dj_Paul napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak se dá prosím poslat video PČR?
>
> Jeden dobrák mi nedal přednost, stihl jsem
> zastavit ale takové chování trpět nehodlám.
> Naštěstí jsem už měl vozík za sebou vyložený.
>
> Děkuji

Ty jsi nikdy nic nepřehlídnul, nezaregistroval, nebo neudělal něco, za co by sis sám dal přes hubu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (06. 08. 2017 15:26).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
06. 08. 2017 17:43
Jen bonzuj, když ti to dělá dobře. Lepší by bylo pána/paní zastavit a třeba si popovídat, ale chápu, takhle někoho naprášit za zády je lehčí.

Btw, zjisti si, jak to přesně se zákonem o kamerách je, abys nakonec z toho taky neměl polízanici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (06. 08. 2017 17:44).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.