Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
Re: Autokamera a záznam jízdy.
18. 01. 2017 00:00
To jsem rád, že se nechcete hádat, já už vůbec ne. Informace, které jsem uvedl, nemám staré já, je to aktuální info od AXA assistance.
A vůbec nejde o to, že se každý zařídí podle svého, to je přece nabílední, ale abychom k tomu měli relevantní a správné informace.
(Ani spolujezdec na moto v Rakousku fakt nemusí mít vestu).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
18. 01. 2017 10:23
Ahoj, v červenci jedeme na dovolenou do Chorvatska a chtěl bych si pořídit autokameru na cestu. Už to řeším teď, abych měl tu kameru odzkoušenou. Neporadil by někdo? A nemají s tím policajti v cizině problém když si toho všimnou? smiling smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
18. 01. 2017 11:17
A co takhle si přečíst pár stránek zpět?????
Re: Autokamera a záznam jízdy.
18. 01. 2017 20:25
Tak ještě jednou. Zde je článek o kamerách na webu ÖAMTC. To je organizace, které se snad dá důvěřovat.
[www.oeamtc.at]
a zde je kostrbatý překlad
[translate.google.cz]

Samozřejmě ale na čelním skle nemá být nic připevněného a to Vás policajt kdykoli udělá tak jako u nás.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
18. 01. 2017 21:03
Na čelním skle nesmí nic být ? A co třeba dálniční známka .
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
18. 01. 2017 21:06
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Samozřejmě ale na čelním skle nemá být nic
> připevněného a to Vás policajt kdykoli udělá tak
> jako u nás.

thumbs up

Nicméně, pokud máš kameru umístěnou "za zpětným zrcátkem", tak už bývá klid (není v zorném poli řidiče, nebrání ve výhledu...). Samozřejmě, pokud se někdo chová jako kretén, tak bude následovat kontrola atestu držáku atd.thumbs up smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
18. 01. 2017 21:10
Držák nemusí mít atest .
Re: Autokamera a záznam jízdy.
18. 01. 2017 22:48
V rámci Slovenska je používanie kamery do auta legálne. Zaujal k tomu stanovisko aj Úrad na ochranu osobných údajov. Problémom samozrejme naďalej zostáva otázka nakladania so záznamom, jeho spracúvania a  zverejnenia mimo trestného či správneho konania. Tento problém je problémom aj v iných krajinách EU.

Opakovane zdôrazňujem, že v rámci kontinentálneho právneho systému v zásade platí, že všetko čo nie je zakázané je dovolené. Ak niečo nie je zakázané, môžem to robiť a aj to robím. S kamerou v aute v Maďarsku, Rakúsku, Slovinsku a Chorvátsku som jazdil, jazdím a budem jazdiť. Už som to na fóre uvádzal, že každý súd a každý správny orgán /policajt/ pripustí takýto záznam ako dôkaz o nevine a to je to čo by nás malo zaujímať. Či je to dôkaz o vine iného vodiča, prípadne či natočím niekoho ako kopuluje na verejnosti ma nezaujíma a časová slučka v kamere na pamäťovej karte spoľahlivo zabezpečí výmaz toho, čo ma nezaujíma a čo môže byť problematické z hľadiska ochrany osobných údajov a ochrany súkromia.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 00:29
"Samozřejmě ale na čelním skle nemá být nic připevněného 
a to Vás policajt kdykoli udělá tak jako u nás."


Já tam mám z výroby zpětné zrcátko a dálniční známku. :-)
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 07:18
pavel72 si mi nahral na smeč

mne osobne prekáža spetné zrkadlo ( pri mojej výške 197cm ) a to ho mám urvať? grinning smiley

kamera by nemusela vadiť ani napr. v spodnej časti skla uprostred, skoro z palubnej desky...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 07:34
Pánové, vím že komentáře píšete z legrace, ale se známkou i zrcátkem předpisy počítají. Stejně tak ale jednoznačně hovoří i o umístění jiných předmětů do zorného polo řidiče. Co je a co již není v zorném poli, je na posouzení příslušného příslušníka co Vás zrovna zastavil.

Mrkněte do vyhlášky 341/2014 Sb.
cituji:
3. Úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti, je možno provádět pouze při dodržení podmínek daných předpisem EHK č. 43 a musí být schváleny podle této přílohy vyhlášky. Vozidlo v zorném poli řidiče nesmí být vybaveno žádnými předměty, např. okrasné a upomínkové předměty, které by omezovaly výhled řidiče všemi směry, s výjimkou schválených označení určených k umístění na skla vozidla nebo označení či zařízení povinně umisťovaných podle jiných právních předpisů jako například funkční elektronické zařízení pro úhradu mýtného nebo platný kupón prokazující uhrazení časového poplatku. Ustanovení tohoto odstavce neplatí pro zadní skla vozidel kategorie M3. Výhled zadním sklem vozidla kategorie M1 může být částečně snížen schváleným příslušenstvím nebo přepravovanými předměty, avšak jen za podmínky, že je vozidlo vybaveno pravým vnějším zpětným zrcátkem schváleného typu. Výhled předním sklem u vozidel kategorie M3 může být částečně snížen vedle schválených označení určených k umístění na skla jen směrovou tabulkou. Provedení a umístění tabulek na vozidle musí být schváleno podle této přílohy vyhlášky.

Nalezení rakouského ekvivalentu tohoto předpisu máte za domácí úkol yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (19. 01. 2017 07:36).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 07:46
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> atnarfus napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Samozřejmě ale na čelním skle nemá být nic
> > připevněného a to Vás policajt kdykoli udělá
> tak
> > jako u nás.
>
> thumbs up
>
> Nicméně, pokud máš kameru umístěnou "za zpětným
> zrcátkem", tak už bývá klid (není v zorném poli
> řidiče, nebrání ve výhledu...). Samozřejmě, pokud
> se někdo chová jako kretén, tak bude následovat
> kontrola atestu držáku atd.thumbs up smiley

Díky za rozumný komentář. Přesně tak to je. Existuje dokonce předpis co je to vlastně to zorné pole a jak to na místě vyhodnotit. Máš pravdu i s atestem držáku. Veškeré používané přislušenství, které má vliv na bezpečnost provozu, musí být schváleného typu. V praxi to znamená, že ve vozidle může být bez homologace jenom řidič, přepravované osoby a přepravovaný náklad. Že kamera na skle je přepravovaný náklad, a nemá vliv na bezpečnost, o tom asi žádného úředníka nepřesvědčíte.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (19. 01. 2017 07:59).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 09:15
Drzak kamery ani telefonu nepotrebuje atest .Za zorne pole se povazuje plocha stirana sterači.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 10:14
Pavelostr napsal: Za zorne pole se povazuje plocha stirana sterači - ano, dle naší legislativy. Ale posuzuje se stejně i v zahraničí?
Stále se to tu mele okolo toho, že někdo s tím jezdí a neměl problém, ale třeba jen proto, že si ho nikdo zatím nevšiml? Kamera za zpětným zrcátkem a je klid taky nic neřeší, protože je to jen na vůli pomahače. Články v Blesku nejsou směrodatné, na stránkách UAMK taky píšou dost často nesmysly. Co není zakázáno, je povoleno. Hezká hromádka spekulací, názorů. Vytiskněte si to a až vám bude pomahač věci přilepené na okně mlátit o hlavu, výtisk mu ukažte, třeba to na něj zabere.
Stačí se podívat na okna aut okolo. Neplatná známka na okně nemá co dělat. Jen těch slovinských, už neplatných, co je vidět na oknech nalepených, snad možná proto, aby všichni viděli, že si to mohli dovolit? Kamera nalepená pod zpětným zrcátkem, pod tím navi a pod tím v držáku mobil. Taky běžný obrázek. Jenže tohle vše je možné jen z toho důvodu, že jaksi chybí důsledná kontrola. Mnohým připadá, že jsou A pomahači agresivní. Nikoliv, oni jsou jen důslední!!!Až k tomu dojde i u nás, mnoho lidí zamáčkne slzu.
Pro mě resumé - pokud si nejsem jistý, zda můžu tu věcičku na skle použít, nepoužiju ji.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 10:20
Zdravim,resite tady umisteni kamery,ale podivejte se kolem sebe kam lide davaji navigaci.Specielne majitele skodovek (nevim proc zrovna oni),maji snahu ji davat pod zrcatko, rovnou doprostred celniho skla.Byt policajtem,naparil bych za to flastr ve vysi vyplaty.ja osobne davam navigaci ( a tam bych dal i kameru ) na spodni cast celniho skla,kousek nad sterace.nicemu to nevadi
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 10:48
pavelostr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Drzak kamery ani telefonu nepotrebuje atest .Za
> zorne pole se povazuje plocha stirana sterači.

Prosím o číslo předpisu, který držákům kamer a telefonů uděluje vyjímku. Sám mám všechny držáky bez homologace.

Stíraná plocha se nerovná zornému poli. To je další blud, který se šíří léta veřejností. Ministerstsvo dopravy vydalo stanovisko, které ale již na původním umístění není dostupné. Já mám naštěstí kopii a zde cituji:

Stanovisko ministerstva dopravy k umísťování navigačních systémů na předním skle vozidla

Obecné určení míst, kde je možné umístit navigační systém připevněný přísavkou na čelní sklo, není možné, protože zorné pole řidiče, tj. pole výhledu řidiče, je nutno posuzovat pro každý typ vozidla individuálně. Plocha čelního skla není u všech silničních vozidel totožná se zorným polem řidiče. V důsledku konkrétních konstrukcí čelních skel a předních částí vozidla dochází v některých případech například k tomu, že řidič čelním sklem vidí na části karoserie a ne na vozovku a okolí vozidla (např. výhled je i na kryt motoru) a tato plocha čelního skla tedy není zorným polem řidiče.

Další plocha čelního skla, která není zornou plochou řidiče, je horní část plochy čelního skla se sníženou propustností (horní ztemňovací pás). Tyto plochy čelního skla jsou uvedeny jako příklady, kdy celá plocha čelního skla není zorným polem řidiče, neznamená to však, že jde o schválení možnosti montovat předmětná zařízení do těchto míst, bez kontroly plnění všech požadavků v konkrétním případě. Při silniční kontrole může policie např. ověřit, zda navigační systém je v konkrétním případě umístěn tak, že nezakrývá výhled řidiče.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 10:54
Prisavny drzak cehokoli neni soucasti auta ani se k nemu pevne nemontuje . Proto nepotrebuje atest.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 14:08
Jde umístit i jinam než na okno,já ji měl takto.


Nechápu proč sem fotka nejde vložitconfused smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Pavel.R (19. 01. 2017 14:30).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 14:50
A používáte jí teda někdo? A jakou používáte a nějáký zkušenosti? smiling smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 15:21
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jde umístit i jinam než na okno,já ji měl takto.
>
>
> Nechápu proč sem fotka nejde vložitconfused smiley

Fotka jde vložit z rajčete pouze přes trvalý odkaz TJ: ta 8 nakřivo.

S dovolením vložím odkaz na fotku.



.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 15:51
Diskuze o atestu skončí, až to při nárazu (zezadu) někomu vymlátí zuby thumbs up smiley
Mimochodem, z dané logiky ani přísavkový či magnetický držák na lyže či anténu nepotřebuje atest?
P.S. Už jsem viděl i autorádio na zadním sedadle grinning smiley

Je to každého věc, 95% řidičů také neupevňiuje náklad... skoro by člověk věřil, že se to nemusí, že? "Extrémisty" naskládané až po strop nechávám stranou smoking smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 17:20
Sem ji přilepil sem. Přes den ji skoro nevydím a v noci vypnu displej. Takže v pohodě.
avatar
cvt
Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 19:07
Zahajskej napsal:

Pro mě resumé - pokud si nejsem jistý, zda můžu tu věcičku na skle použít, nepoužiju ji.

Máš naprostou pravdu!!!
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 01. 2017 22:24
Mám kameru asi 5 let, dostal jsem jí jako dárek. Ale nikdy nepoužil v autě. Nesmějte se, ale jsem pověrčivej. Jak jí tam přidělám, něco se semele.
Je to FULL HD F900LHD
Re: Autokamera a záznam jízdy.
20. 01. 2017 11:25
Ja to mam takhle s pojistenim skel. Co jsem si ho poridil, klid. Predtim dve celni za dva roky.

Co se atestu tyce... ve chvili, kdy by mi mel byt drzak autokamery nebezpecny, bude zaroven ten drzak tim, co mne bude zajimat asi nejmin. Bude asi tak nekde za zadni napravou nebo steracem pripadne cimkoliv jinym, co mi v tu chvili proleti kabinou.

Jako dbat na bezpecnost ano, ale celkem rozlisovat kde konci starost a zacina autismus :-D
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
20. 01. 2017 19:26
Zajímavé, že se debatuje o několika cm2 na skle osobáku. A všiml si někdo, co vše mají za čelním sklem někteří řidiči tahačů? Záclonky,závěsky se vším možným, sbírka plyšáků či jiné podivnosti. Někdy k vidění i busech. Tohle nechápu. K tomu jednotky na mýto, navigace, na stř.panelu telka.
To jsem ale odbočil, mám kamku také za zpěťákem, ani o ní nevím. Už jsem tady někde výše uvedl, co mě přimělo k nákupu. Tehdy šlo o hu ústa.
Tom
Re: Autokamera a záznam jízdy.
20. 01. 2017 19:56
Kameru mám na VW asi 6 let - ve všech zemích EU a nikdy žádný problém.Nesundám jí.
Zorné pole? Neřeším.Navi? Jasně klasicky na držáku.
Starou slovinskou známku tam mám také. Rakouskou také. Že na to mám? yawning smiley Blbost, jen jsem líný jako prase to sundat.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 09:54
Problém snad není, když jedeš. To je pohoda. Problém může nastat, když tě zastaví pomahači a chrániči a začnou "kontrolovat"
Minulý týden v TV říkali, že do Francie nesmíš mít zatmavená skla v souvislosti s islámskými teroristy. Neříkali tedy, jakou intenzitu "zatmavení" ještě tolerují, ale určitě se tento "problém" časem objeví ve všech spřátelených zemích EU a okolí.( zatmavení skel se už tady někde řešilo, takže diskuze tam, jestli se vlákno najde)
Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 12:57
Jde o stupeň zatmavení skel oken předních dveří. Policista musí vidět "skrz" auto předními dveřmi a také osoby v autě. Je to otázka subjektivního posouzení policisty, takže o různá překvapení asi bude postaráno. Ale tato "subjektivita" policie je obecně širší problém, nejen tmavosti skel.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 01. 2017 13:12
Vzhledem k tomu bocni predni skla jsou zatmavena jiz z vyroby na max.povolenou tak kazde dalsi zatmaveni je nepripustne .Zadne objektivni posouzeni . Toto plati i nas a docela dlouho .Nekteri novinari porad potrebujou objevovat jiz objevene.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.