Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 10. 2016 11:12
A jen pro zajímavost jsem se ted díval na aliexpress a je tam rozdíl cca 380.- kč (je v aliexpressu dražší)
EBAY cca1500.-kč (48 GBP s dopravou) aliexpress cca1880.-kč (75 USD doprava zdarma)
Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 10. 2016 22:40
Pro hara: Parametrově stejné kamery.

[www.ebay.com]

Dva dny zpět byla za přeškrtnutou cenu.

[www.aliexpress.com]
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 10. 2016 23:45
Ka.S
Za měsíc bude černej pátek, vydrž ještě s nákupem, třeba pak pořídíš levnějc.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
27. 10. 2016 00:12
Mrkni na Alíčko 11.11. smoking smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
04. 11. 2016 21:37
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mrkni na Alíčko 11.11. smoking smiley

Až dneska mi došlo, co je Alicko, když mi přišlo zboží. Takže to přeložim: 11.11. je akce na www.aliexpress.com. Dneska jsem to tak projížděl a jsou tam zajímavý slevy. Pořád je to ale cina
Re: Autokamera a záznam jízdy.
07. 11. 2016 18:53
Já proti Číně nic nemám, mám 7 let navi GoClever 5010 FM BT a v Rapidu MMC, obojí bez problémů. Na černý pátek se chystám, mám pár věcí v merku. Kartu jsem prověřil, můžu s ní platit i do zahraničí, s dením limitem který mi bohatě stačí. Takže budou Vánoce.smoking smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
08. 11. 2016 12:38
Ohlídejte si u prodejců (AE, DX atd.) reference, aktuálně zejména s ohledem na dobu dodání...
Ono do vánoc to už není tak dlouho... a je potřeba počítat, že se to bude (s návalem balíků na poštách) zpožďovat
U dodání jako China Post Ordinary Small Packet Plus NEMÁTE (mimo území Číny) sledovací číslo.
U China Post Registered Air Mail máte k dispozici sledovací číslo i v ČR.
Toto je dobré při porovnávání nabídek také zohlednit...

Veškeré zásilky přijdou na celní poštu. Bezcelní a bezdpháčkový limit je 22EUR (cca 24USD) včetně poštovného. Pokud se celníkovi nezdá deklarovaná cena na balíčku, vyzve vás ČP k doložení ceny zboží. Pokud jste do těch 22EUR, tak stačí emailem poslat printscreen z koupě a výpis z účtu... do dvou dnů to jede poštou dál. Již toto doložení vás bude stát 99CZK (balík přijde jako dobírka) za služby ČP (souhrnná deklarace).
V případě zásilky nad 22EUR (do 150), doplatíte 21% DPH a za služby ČP 192CZK (celní deklarace). Pokud si to v Praze nechcete vyběhat sami...

Vřele doporučuji požádat v objednávce prodejce (a ještě poslat zprávu prodejci) o uvedení reálné ceny a reálného zboží na balík, právě s důvodu celníků, ať tam nedeklaruje nesmysl typu 5USD - GIFT. V případném sporu pak máte šanci z prodejce "vymáčknout" těch 99CZK (cca 4USD), které budete případně platit zbytečně, kvůli jeho špatné deklaraci. Komunikace bývá naprosto bezproblémová v angličtině (s některými prodejci lze i v ruštině).
Na AE jsem již dvakrát takto uspěl s eskalovaným disputem smoking smiley

Pokud koukáte po něčem těsně nad limit 22EUR (cca 24USD) lze se obvykle s prodejcem domluvit na úpravě ceny. pod tento celní limit. Pošlete mu zprávu, pokud souhlasí, tak dáte objednávku (zatím nezaplatit). Napsat prodejci, on upraví cenu ve vaší objednávce, kterou následně zaplatíte (třeba debetní kartou). Bavíme se o legální úpravě kupní ceny...

Rovněž je dobré si uvědomit podmínky záruky - většinou 12 měsící a u nich v Číně (pozor, kdo platí poštovné).
Samozřejmě nechci zpochybňovat, že celnicí leckdy projde lecos... jen aby jste případně nebyli nemile překvapeni smileys with beer
Re: Autokamera a záznam jízdy.
08. 11. 2016 22:34
Slavkov.
Pokud tomu dobře rozumím, když nakoupím na Aliiku asi za 88 doláčů, tak mi napočítají 88 + 21%DPH + 192 za služby ČP ?
Bude to 5 věcí, nejdražší kamera za 64.01 dol. a tamto jsou drobnosti po pár doláčích. Nevím, kdybych to udělal na, třeba 3 nákupy, tak 2 se vejdou do 22 dol a to by bylo bez dalších poplatků. Jde o to jestli to stejně nedají do jednoho balíčku a jestli se to vůbec vyplatí ?confused smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
09. 11. 2016 09:11
Ty USD zaplatíš přímo na eshopu, 21%DPH ti dopočítají u nás (až doložíš cenu nákupu vč. poštovného) + ty služby ČP (dobírka bude rovna DPH + služby).
Objednávku rozděl (pokud to je free shipping, tak není co řešit, jinak počítej). Do jednoho balíčku to nedají, jsou na to zvyklí... Běžně objednávám např. tři objednávky po dvou kusech (během pěti minut u jednoho prodejce) a chodí to separé.
On totiž ještě existuje jeden aspekt této věci. Pokud si například objednáš tři brusky na nohy Scholl, dostaneš se do 22EUR, ALE celník může začít zkoumat, zda je to pro osobní potřebu...a ne na kšecht. Což je opět dokládání ceny, čestné prohlášení, že to je pro os. potřebu rodiny atd. + opět 99CZK pro ČP.

U té kamery zkus napsat prodejci, zda by na balíčku nemohla být deklarována cena třeba 23USD, což je běžná cena levnějších kamer, bude to vypadat věrohodně a velmi pravděpodobně to hladce projde... Pokud ti to prodejce odsouhlasí, tak mu to připiš i do objednávky a ještě mu pošli další zprávu... pak máš 80% šanci, že prodejce udělá, co slíbil.
Samozřejmě můžeš mít štěstí a může to projít celnicí i jinak, třeba jako GIFT, 5USD... ale to je "loterie" grinning smiley

Ještě se podívej třeba na ebay, zda ta vybraná kamera není za podobné peníze dostupná někde z EU...
Re: Autokamera a záznam jízdy.
09. 11. 2016 21:02
Slavkov.
Ahooj, na Alliku si snad můžu vybrat odkud si tu kameru nechám poslat, je tu i sklad DE, podle mě Německo a poštovné je 7.37 dol. pokud bych neplatil DPH, tak je to levnější. Nemám s tímto objednáváním v zahraničních E- shopech žádné zkušenosti, u nás už jsem ledacos nakupoval a na dobírku.
Jde mi konkrétně o tuto kameru, podle mě má supr parametry a v autě skoro neviditelná.
[www.aliexpress.com]

smoking smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
09. 11. 2016 22:43
U těch warehousů pozor.... obvykle to není, jak to vypadá... ohledně "proclení". Napiš prodejci dotaz ohledně případných daní smoking smiley
EDIT: Warehouses nejsou věcí Alíčka, ale jednotlivých prodejců...


Jinak:
- wide angle 120 degree
- 3.2M CMOS
- TF Card up to 32GB

Pokud vezmu v potaz "čím víc proužků, tím víc adidas", (2304X1296/1920x1080/1440x1080/1280x720), tak těch maximálních 32GB v plném rozlišení a rozumném datovém toku bude tak na 3(?) hodiny záznamu.

Osobně jsem před 2 roky koupil toto (poměr cena - výkon)... záruka v ČR, cena podobná.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (09. 11. 2016 22:46).
avatar
cvt
Re: Autokamera a záznam jízdy.
11. 11. 2016 13:35
Tak si také trochu přihřeji polívčičku ohledně kamer v Rakousku. V srpnu jsme tam měli těžkou nehodu na motorce, sundal nás ožralý rakušák v Zell am See. Jako první vzal policajt v civilu z vraku motorky kameru. Později řekl, že motorkáře trochu tolerují ale kamera nesmí být a to ani vypnutá v kokpitu auta. Pokuta 500 Eur. Na záznamu nic nebylo, tak ji ani do protokolu nezaznamenal a doslova tajně mi jí vrátil.
Jinak používám kamery Drift a za ta léta co jsem je na moto vozil, tak maximální spokojenost ale nejsou nejlevnější.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil cvt (11. 11. 2016 13:37).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
11. 11. 2016 18:26
Tak mám objednáno, samostatně kameru a další 2 objednávky po asi á 20 doláčích. Trochu jsem se potrápil s adresou, protože česky psanou to nevzalo, tak jsem zvědavý, jak se na zdejší poště poperou s Anglickým názvem ulice Lipová.hot smileysmileys with beer
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
11. 11. 2016 20:06
Pokud si Ali přepneš na zemi ČR (je tam česká vlajka, je to zhruba vpravo na hoře vedle měny v které se to účtuje ) tak se dá zadat i s háčky.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 11. 2016 16:20
Ka.S napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... tak jsem zvědavý, jak se na zdejší poště
> poperou s Anglickým názvem ulice Lipová.hot smileysmileys with beer

To jako Linden Street, jo? grinning smiley

Osobně používám nacionále bez diakritiky a tlf. čísla v mezinárodním formátu...
¨Na AE lze zadat více dodacích adres a vhodně používat... mám pocit, že zásilky na ženská jména u nás tolik nekontrolují smoking smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
13. 11. 2016 16:41
Strejda Google přeloží: Lipova jako Line. confused smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
30. 11. 2016 21:05
Tak se pochlubím, 11.11 objednáno, dnes doma, dovezla Česká pošta a Čín'an je chytrej, bez požádání napsal cenu pod 20 doláčů, takže bez dodatečných nákladů. Ještě počkám na další drobnosti a hlavně teplo,v garáži je jen o nějaký stupen' víc než venku a pak namontuju. Karel.hot smiley

[www.aliexpress.com]
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
29. 12. 2016 10:06
v Berlíně jim ta palubní kamera byla dobrá jak tam muslimák truckem sešrotoval tržnici... a taky jí mají zakázanou, já jí mám ve všech autech a i v trucku jí máme od firmy povinnou, mám jí dole na palubce pod plyšákemsmiling smiley já žádný videa na net nedávám a náhodně natočený čůrající maminky nesleduju....až vás někdo vytlačí ze silnice tak vám to bude dobrý, za mě nesundavat!
Re: Autokamera a záznam jízdy.
31. 12. 2016 18:09
[lamax-electronics.com]
...tahle si lebedí v Priusu...
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 05:43
Používám kameru stále, několikrát mě už stavěli jak v Rakousku, Slovinsku i v Chorvatsku a nikdy si toho nikdo ani nevšiml.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 18:22
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 18:38
a teda média majú zo zákona výnimku? ked robia repotráže v teréne a točia osoby, autá vč. SPZ, to si tiež od všetkých na ulici pýtajú povolenie?

Druhá vec, dočítame sa všelijaké ,,bubáky,, v článkoch, ale asi to nebude až také horúce. Osobné skúsenosti hovoria za všetko ako píše PavkaHo. Samozrejme každá, ale každá kontrola policie je individuálna a záleží na dotyčnom príslušníkovi, ako to bude riešiť.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar
cvt
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 19:11
Už jsem to tady někde psal a je to od r. 2016. Zagooglete a zjistíte jak to s kamerou v Rakousku je. Já ji v Rakousku určitě sundám.

[bleskove.cz]
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 19:24
Už jsem tu o tom taky psal, situace není tak jednoznačná, jak zděšení lačná média líčí. Zrovna odkazovaný článek je také "velmi kvalitní". Uvozovky jsem zvýraznil.

Výživný a především "mediálně poplašný" je text:
Ale třeba v Německu nebo Rakousku už samotné umístění kamery je mega přestupek, 
za který vám hrozí pokuta ve výši i několik desítek tisíc korun

Nicméně pořád platí, ať si za sklo strčí kdo chce a co chce...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (17. 01. 2017 19:27).
avatar
cvt
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 19:57
Máš pravdu, ať si tam dá kdo chce co chce. Já již ten problém znovu zakusit nechci. A bylo to ve vší slušnosti a bez pokuty. Možná záleží na jakého poliše narazíš ale myslím, že rakušáci jsou všichni nekompromisní a to zejména k čecháčkům. Asi je pořád ještě štve Temelín. Ten odkaz jsem tam nedal pro odstrašení ale pro to, aby si každý našel tu svoji pravdu. Je jich tam o kamerách v Rakousku opravdu hodně. Jo a ještě k vestám, tak od r. 2016 myslím, že nesmí být žluté ale pouze oranžové pro každého pasažéra a musí být v autě. Dokonce to platí i pro motorkáře.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 21:07
Vesty nesměly být zelené (žlutozelené), protože tuto barvu vest používá policie. Nicméně, nyní je možné mít v Rakousku vestu libovolné barvy, důležité je, aby byla v dosahu řidiče v kabině auta.
avatar
cvt
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 22:26
S tou žlutozelenou máš pravdu, já jsem to tak myslel, jen jsem to blbě napsal.
Ale tohle je od roku 2016

Povinné vybavení na cestu

Povinné vybavení vozidla je stejné jako v České republice. Ale pozor, reflexní vestu uznává rakouská policie jen v barvě oranžové a musí ji mít k dispozici každý člen posádky vozidla!

Na stránkách UAMK nejsou aktualizované informace. Vozím oranžové jezdím u nich předpisově a mám klid.

[www.dovolenavalpach.com]
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 22:43
ÚAMK roky opakuje stejné nesmysly. Vesta musí plnit požadavky normy EN ISO 20471:2013, nebo EN 471. Nic víc než vyznačení čísla normy na vestě nemusíte řešit. Vestu musí mít řidič, pro ostatní je doporučena.
Informace hledejte na webu rakouského autoklubu [www.oeamtc.at]

Obdobně se šíří bludy o kamerách.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (17. 01. 2017 22:44).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 22:50
Předběhl jste mne tongue sticking out smiley Právě jsem se chystal vysvětlit cvt, že informace od ÚAMK bývají neúplné či zavádějící (viz např. info o objíždce dálnice ve Slovinsku ap.).

Reflexní vesty:
jsou povinné pro řidiče všech dvoustopých vozidel. Řidič ji musí mít v kabině vozidla a obléká si ji v případě, že opouští vozidlo (nehoda, oprava apod.) na dálnicích, rychlostních silnicích a mimo obce a při umisťování výstražného trojúhelníku po nehodě. Reflexní vesty musejí odpovídat EU normě 471, to znamená, že jsou vyrobeny z barevného, fluorescenčního materiálu (barva oranžová, červená nebo žlutá) se 2 nebo více reflexními pruhy.
Toto opatření se netýká spolujezdců, řidičů mopedů a motocyklů, ale i jim se vesta doporučuje.
avatar
cvt
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 01. 2017 23:01
Nechci se hádat Marius, každý se stejně zařídíme podle svého. Podle mě máš staré informace. Již loňský rok jsme např. museli mít vesty i pro spolujezdce na moto. Loňský rok bylo docela dost změn v Rakousku i v Itálii.
Důležité je abychom ty vesty s jakoukoli barvou nemuseli nikdy vyndávat a v poho dojeli kam potřebujeme.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Mi
Hosté: 87
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.