Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
02. 03. 2014 16:44
[cerne-skrinky.heureka.cz]

Recenze jsou rozhodně zajímavé.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
02. 03. 2014 17:11
kabinet302
tu jsem měl před reklamací, teď mi došla tahle [cerne-skrinky.heureka.cz]
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
02. 03. 2014 17:46
Aha, ta je pěkná. Vypadá to, že s ní budeš spokojený.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
02. 03. 2014 18:58
Tony Stark, to *.kml vypadá naprosto standardně thumbs up, tudíž s tím půjde dál dělat cokoli grinning smiley
... akorát škoda, že tam jsou pouze X,Y (ve formátu WGS84 = GPS) a chybí Z (výšková souřadnice, v *.kml je všude rovna nule))...
Soudě toho snímku obrazovky, výšky tam zaznamenané máš.
Mohl by jsi prosím zkusit, zda se tam ta Z-souřadnice objeví pokud uděláš export (v nějaké variantě) do *.csv. Díky.

edit: Teď koukám, že ta křivka (S) asi není výška, ale rychlost a ta druhá (G) přetížení - otřesy... Má to záznam výšky?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (02. 03. 2014 19:38).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
02. 03. 2014 20:51
Slavkov, bohužel jsem teď všechny trasy smazal, ale zitra jak povalím do práce, tak budu mít nový záznam a vyzkoumám to.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
04. 03. 2014 18:09
Zdravím všechny,co si takhle pořídit něco univerzálního,třeba AEE MAGICAM SD21,nemá s tím někdo zkušenosti?eye popping smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
04. 03. 2014 18:24
Kolega má něco trochu jednoduššího, nevím přesně co (nějaké HD s 5Mpix, vodotěsné asi do 10m) vypadá to jako kus trubky, jde to přichytit na helmu apod. Na podvodní záběry opravdu super a v autě to také využívá...

Nicméně mě osobně tam chybí GPS logger sad smiley... ale to je opravdu o tom, na co to člověk chce a co má prioritu...
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
04. 03. 2014 18:44
Dám do placu svoji zkušenost z kamerou GoPro Hero3. Jak píše Slavkov tak absence GPS je jedním z důvodů proč ji v autě nepoužívám a dalším a docela hlavním důvodem je velikost nahrávky a nemá automatické zapnutí a vypnutí při jízdě.Musí se manuálně pustit a manuálně vypnout. Na kartu 32GB se vejde cca 2,5 - 3 hodiny záznamu. Jinak obraz i zvuk je super ,ale prostě to není děláno do auta. Používám ji hlavně na lyže a ostatní blbosti.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
05. 03. 2014 04:06
Ahoj,
přidám zkušenosti s kamerou CarCamOne, kterou prodává Conrad.cz. Není špatná, ale nemá GPS a má velmi malou obrazovku. Co je však horší, výrazně ruší příjem GPS navigace a to tak, že ji občas vyřadí z provozu. Částečné pomohla instalace odrušovacích feritů na napájecím kabelu, ale I tak jsem ji musel dát daleko od navigace. Ani ovládání noc moc, takže nedoporučuji.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
05. 03. 2014 11:26
Rušení rádia nebo navigace je bohužel vlastnost snad když to přeženu každé druhé kamery. Tady nakupovat jen podle recenzí uživatelů a né podle tech. dat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (05. 03. 2014 11:28).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
05. 03. 2014 18:50
Přihodím zkušenost s touto kamerou [cerne-skrinky.heureka.cz].
Nemá GPS. Na první mojí kameře Helmer Carcam FULL HD - GPS byla, ale nikdy jsem to nevyužil. Kamery jsem se zbavil, protože zabrala hodně místa na okně a jednou mi za to poldove chtěli pokutovat. Měla pěkné video, ale byla poměrně předražená ( v té době 5000Kč). To u této nové kamery je video taky velice dobré a cena přijatelná. Mám ji za zrcátkem a ani o ní nevím.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
19. 05. 2016 21:28
Po úterní zkušenosti, kdy se na mě v protisměru přes dvojitou plnou čáru /BM ul.Úvoz směr nahoru/ hnalo trojkové bávo a já musel do bus pruhu a ohrozil trajfl, jsem se z definitivní platností rozhodl pro toto: [www.alza.cz]
Navíc jsem se utvrdil v poznání, že vlastnictví, nebo řízení auta z Bavorska je v mnohém případě spíše diagnózou, ať si o tom myslí kdo chce co chce, zkušenosti hovoří jasně.Nemíním rozproudit debatu a s tím související veletoče, pouze několikátá zkušenost.
Všem přeji takovýchto okamžiků co nejméně, nejlépe žádné.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
20. 05. 2016 15:13
S kamerou jezdím už několik let a situace jakou popisuješ jsem už také několikrát zažil a mám je na kameru zaznamenané a v počítači uložené, ostatně takových záznamů je plný youtube.
Ať Ti ta kamera dobře slouží, jen si ještě zkus zjistit jak moc vibruje ten držák na sklo. Já mám bohužel s těmito přísavnými držáky špatné zkušenosti a u obou kamer, které jsem v autě měl jsem prakticky ihned přecházel na pevný nalepovací držák, ale třeba u té co mám teď Truecam A5s byl součástí balení, což u té tvojí nevidím.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
20. 05. 2016 15:25
tumling, prosím tě, mohl by jsi se podívat, zda již konečně u A5 je v záznamu/exportu i nadmořská výška dle GPS?
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 05. 2016 18:15
Tak jsem na to kouknul, ale nadmořská výška v záznamu není a nezobrazuje se ani při prohlížení záznamu pomocí výrobcem kamery dodávaného DVRplayeru.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 05. 2016 21:46
Je to tak, pouze přísavka, ale velmi pevně držící i na černě tečkovaném poli nad zpěťákem. Zatím jsem řešil vedení napájení a trasu na kabel modulu GPS, snad zítra první ostrá zkouška. Sympatické je umístění pro napájecí konektor shora, takže neplandá kabel zespodu, dobrý počin výrobce. To samé GPS.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
21. 05. 2016 23:10
tumling, díky.
... dovozce se asi před 2 roky chvástal, že to bude sad smiley
Kdyby náhodou někdo věděl o nějaké podobné FHD kamerce s GPS, která má v záznamu-exportu nadmořskou výšku, tak dejte info. Dík.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2016 11:12
Ahoj,já včera obdržel k narozeninám novou kamerku,stará (kamera) šla do kytek ,nová je tato:

[www.truecam.cz]

Super je to,že ta zadní se dá používat i jako parkovací,jen musím pořádně vyzkoušet.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2016 12:41
TrueCam A6 má opravdu výhodu, že v ceně je i zadní kamerka, ale nechtěl bych tahat kablík zepředu dozadu (myslím že ty kamery musí být navzájem propojené) a v ceně není GPS modul, ten si musíš dokoupit, pokud tedy chceš mít i GPS záznam.

U tý Fousovy kamery mě zaujal úhel záběru 170 stupňů oproti 130 u TrueCam, ale i těch 130 je na videu celkem slušnej záběr.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2016 21:56
Dnes vyzkoušeno cestou na kola do Lanžhota. Ale záznam jsem neshlédl, měli jsme toho dost, tak snad zítra. Ale drží perfektně, nechvěje se ani na nekvalitním povrchu včetně D2.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
22. 05. 2016 22:00
Tak ať Ti dobře slouží spinning smiley sticking its tongue out
Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2016 10:23
Přeji všem hezký den. Já používám kamery MIO, S kvalitou obrazu jsem spokojen, jsou k mání s GPS i bez, hlavně se vejdou mezi zpětné zrcátko a sluneční clonu, mám pokovené přední sklo, tak to ani jinam nejde.smiling smiley
Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2016 10:46
....hm,hlavně si dejte pozor na cestě přes Rakousy...nepovoleno a finančně trestáno...cesta by dost zhořkla...možná by prošla ještě kamera zabudovaná v zrcátku...
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2016 14:40
Tak jsem zakoupil LAMAX X8 EXTRA a uvidíme, co s tím provedu. Chtěl bych jí využít nejen jako černou skříńku, ale i na video v moři a horách.
O tom, že v Rakousku je používání kamery v autě zakázáno pod pokutou, se dovídám dosti často, takže video bude bez něj, no. Pokud máte někdo nějaké triky, co lze s kamerou v autě udělat, sem s tím. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2016 14:49
Zatím jsem měl kameru v autě při cestě do HR i zpět v letech 2013 a 2015 a pokaždé jsem pořídil záznam celé cesty včetně Rakouska.
Nejsem si jistý, jestli je v Rakousku zakázáno pouze pořizovat záznam z jízdy nebo i umístění záznamového zařízení ve vozidle, aniž bych v danou chvíli záznam pořizoval.
Každopádně u kamer jde většinou vypnout display, tak to policajty nemusí provokovat, ale klidně si to mohou jednoduše splést s navigací umístěnou na přísavce na předním skle, což mi připomíná, že jsem dost často vídal v autech navigaci umístěnou právě v místě poblíž zpětného zrcátka, kam se nejčastěji dávají kamery.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2016 14:53
Tady je odpověď na použití kamery v Rakousku od ÚAMK
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2016 14:57
Z odpovědi pana doktora Vaníčka bych málem chápal, že ji nesmím mít v autě vůbec.
Ještě že pan doktor práv není skoupej na slovo confused smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2016 15:09
Pan Vaníček není politik, aby kecal 2 hodiny a dozvěděli jsme se ho*no. Proč stále polemizovat, zda ji tam mít či ne. Tady na foru i kamarádi také pořizovali záznamy z jízdy po Rakousku. Jeden dokonce říkal, že policajtům v Rakousku ukázal že je vypnutá a víc je nezajímalo. Jenže ...... všude můžeš narazit na na jelito, ať jsi 10 km od baráku, v Rakousku či v HR. Můžeme se tady dohadovat co a jak, ale jasnou odpověď dává Zahajskej v odkaze, a votom to je.
Kdo chce, ať si jí nechá za oknem, třeba natočí krásné Rakousko, nebo ji bude mít vypnutou a nebo ........ narazí na jelito a má zkažený min. začátek dovči.
V Rakousku se prostě točit nesmí. eye rolling smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2016 15:12
V Rakousku se točit může .... ale hrozí Ti pokuta smiling bouncing smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
23. 05. 2016 15:14
taky stručnej jak doctor Vaníčekgrinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.