Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky

Autor Zahajskej 
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 08:18
Nehledě na to, že jsi i omezen maximální rychlostí. Takže pokud to nenacpu do auta, větší kocábka je pasé.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 09:06
Zahajskej: to jsem si před lety říkal taky, ale pevný člun má _nesrovnatelně_ větší komfort a možnosti než nafukovák do kufru. Toho omezení rychosti a podstatně delší cesty jsem se bál taky, ale není to zase tak dramatické. Kde bych vlastně mohl rychleji než 100, co teď jezdím s vozíkem? (sice má ofiko limit 80, ale těch 100 nikdo neřeší) Jedu z Brna, takže kousek po dálnici po Pohořelice, pak dálnice kousek před Vídní, celý průtah Vídní je omezení, pak kopce za Wnr.Neustadtem zase omezení, v Ilzu sjíždím na Bad Radkersburg, Ormož, Varaždín, od Varaždínu k Zagrebu je to na dálnici taky většinou omezené myslím na 110, pak je rychlejší úsek od Zagrebu po Malou Kapelu a pak zase co chvíli tunely a zatáčky s omezeními. Takže cesta se kvůli vozíku protáhne řekněme o 1,5 hodiny. Včetně přestávek ji teď jezdíme do 11 hodin (po 5 hod ráno odjezd a na místě býváme kolem 16 hod)
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 09:15
Budu ještě chvilku OT - já vím, ale ono je pak i kam s tím doma, když není místo na uskladnění a pak i kam s vozíkem na místě, když je k app jeden flek na auto. Samozřejmě by se mi to líbilo, ale když to dám na váhy, převažuje to "nacpání do kufru"
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 10:23
Ano to nacpani do kufru je asi nejvhodnejsi reseni.
Jeste si vzit bile ponozky ve Splitu stahnout okenko trochu vyvetrat a hura na more.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 18:59
Ahoj kdyz jsem mel nafukovací clun tak z důvodu místa v aute jsem ho vozil take na voziku ( max rychlost 130 km/ hod), jasne ze bez voziku je to o trochu rychlejší, ale nic zásadního, vloni jsem jel s laminatem na voziku (vozík omezen do 100 km/ hod) tak to bylo zase trochu pomalejší, ale zase kdyz jsem byl unavený, tak jsem se v lodi relativně pohodlně vyspal. Za to mírně zdržení to opravdu stoji, mohu na delší výlety, lépe se jezdí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martasik (31. 05. 2017 20:26).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 20:36
martasik

Smazaná citace

Mám tedy dotaz,podle vyhlášky smí jet vozidlo s přípojným vozíkem max 80km/h,nebo se může jet podle toho,jakou má vlek cedulku s rychlostí?Já jel pořád 80.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (31. 05. 2017 21:12).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 21:23
Další možnost je box na střeše auta.
Myslím si že by se tam dal "narvat" složený člun včetně malého motoru ale vozík tak to asi ne to není vhodné řešení.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 21:40
s vozíkem v zahraničí max 80, vyjímka je tempo 100 od Dekry... nikoliv 100/130 od výrobce

_______________________________________________________
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 22:17
V zahraničí? Dá se to tak paušálně napsat?
Bylo by asi dobré si ověřit jakou max rychlost má povolenou souprava vozidel v té které zemi. U nás to také bývalo 80. Až když to ze zákona zmizelo, začali výrobci přívěsy homologovat na 130.

Pro letošní rok jsem žádnou novinku v rychlostních limitech nezaznamenal a proto v Rakousku stále platí trochu komplikovaný systém. S přívěsem do 750kg můžete jet po silnici i dálnici 100km/h. S přívěsem nad 750kg je to ale 80 na silnici a 100 na dálnici. Netuším ale, zda berou celkovou hmotnost, nebo okamžitou hmotnost.
Ve Slovinsku je to 80 na silnicích i dálnicích bez ohledu na hmotnost.
Jak je to v Chorvatsku netuším.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
31. 05. 2017 22:32
V Chorvatsku tuším ze je to 90 na dálnici.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 00:00
Záleží na tom co se za čím táhne souprava přes 3,5 t je na dálnicích v A, SLO jen 80km/h v HR je to 90km/h. Souprava do 3,5t je v A,SLO 100km/h v HR je to 90km/h.
Ale zkušenosti jak píše raschi
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 09:37
V HR nebržděný na dálnici 90. Řešilo se již v jiném vlákně. Okamžitou hmotnost - to máme snad jenom tady v tuzemsku. Všude jinde v Evropě je vždy celková.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 10:10
Z tohodle duvodu mam treba rad Francii, pokud je celkova hmotnost auta a privesu dohromady mensi nez 3,5t, muze se 130. U toho TEMPO 100 (nevim, jak je to dnes) byly jeste podminky na pneu a vysku teziste u privesu.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 10:11
V TP privesneho vozidla mam max rychlost 80. To znamena ze ji nemohu ani v Chorvatsku prekrocit. Byt by tam byla jiz zminena povolena 90tka.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 11:30
ano, měl by si jet 80 km/h, ale nikdo to neřeší. jezdím s karavanem cca 95 km/h a v Rakousku jsem suverénně nejpomalejší, pořád mě někdo předjíždí. jednou jsem při předjíždění dosáhl cca 120 km/h a za mno celou dobu policajti (já je přes karavan neviděl). A vyhubovali mi prstem, ukázali, ať přibrzdím, usmáli se, a ufujazděli přeč. Faktem je, že u toho karavanu je hlavním hlediskem pomalé jízdy spotřeba, nad tu stovku strašlivě roste.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 12:16
Jak neřeší???
To chceš říci že můžu jet 90 a když mě změří mám říci ať to neřeší???
A odkázat je na nějakého chodace z fora ???
Co je za to informaci ???
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 13:11
Oves prosím klid.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 18:01
My to neřešíme. Nebo přesněji neřešíme konstrukční rychlost určitého přívěsu. Řešíme kolik se kde smí s přívěsem jezdit.
Konstrukční rychlost nesmíš překročit nikdy a nikde.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 19:34
oves napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak neřeší???
> To chceš říci že můžu jet 90 a když mě změří mám
> říci ať to neřeší???
> A odkázat je na nějakého chodace z fora ???
> Co je za to informaci ???

Ta informace je naprosto přesná mám stejnou zkušenost prostě jezdím s přívěsem cca 100km/h pokud pojedu 80km/h v podstatě zdržuju a předjel by mně i kamion.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 19:48
Tachometrovych 100 jezdim po dalnicich CR, A, D, SLO a nikdy mne nikdo nestavel. Jednou jsem si malem znecistil, kdyz za mnou zablikala majekem raokuska policie, ale nastesti to nebylo na mne. A taky nejsem zdaleka nejrychlejsi "vlekar". Jo, to kdyz jsem se jednou pri predjizdeni zapomnel a uvedomil si, ze mam vlek az ve 160... to by byla jina...
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 20:15
Hele pripojím moji zkušenost. Třeba já měl půjčený karavan, který by měl v ČR 80km, ale byl z německa a byl typlej na 100km, přečemž, jak píše kolega výše, byl jsem při stovce nejpomalejší. 1.8 103 kw. V kopcích u Zobernu jsem měl nohu na podlaze, abych to vyjel. Předjížděli mne normálně T4+podvalnik s autem cca 140km. Dostal jsem se pak pod tlakem času a okoností (karavan mi začal vybíjet auto) i do situace, že jsem s tím "hrnul" ve slovinsku 140km. Astra brala 15l/100km....
Myslím, že policisté nejsou moc benevolentní k váze, pokud vás zváží. Ta rychlost bude asi v toleranci úseku, rychlosti, náhody atp.. Pokud pojedete s vozíkem 140 a bude vám "vlát" za autem, asi se jim to líbit nebude (ale třeba do nedávna na D1 z Brna na sever to ani jinak nešlo..smiling smiley viděl jsem borce vézt postel a vozík přestal "skákat" až u 140km. Ale to je OT. Omlouvám se.

Chtěl jsem se podělit, hlavně s tím, že "lodě" jezdí budˇ 80km nebo rychleji (za auty). Ale co potkávám němce s velkými suv, tak také nad 100km. Jak kdo, dálnice i více. Nebo například od slovinské Postojné "dolů" v servpentinách max. 80. Asi co vydrží vydličky a nože v šuplících. Taky jsem tam jednou švihal, protože kemp zavíral bránu v 24:00 a nemělo by smysl tam přjet a spát před branou. Ale je fakt, že karavan to třeba dává, ale to vybavení pokud není zavřené a přikurtované....smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 20:41
K tomu mám jednu příhodu.Když jsem si jako mladý kluk po vzoru kamaráda koupil starý karavan a po náležitých úpravách vyrazil s rodinou na první víkend z Prahy po staré benešovské směrem do jižních Čech na Bezdrev.Zastavili jsme v Nespekách abych kamarádovi ukázal finální podobu úprav interiéru,A nestačil jsem se divit,zajištění horních dvířek nedrželi podle mých představ,po otevření dveří karavanu to uvnitř vypadalo jak po náletu,ze všeho nádobí to přeźil jeden hrnek.Od té doby jsme nádobí vozili v přepravce na podlaze.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 21:44
Nechci tady dělat kazatele o rychlosti s přívěsem, ale málokdo z vás si dovede představit, když vám při rychlosti (jakou se tady mnozí chlubí) bouchne pneumatika. Nechtěl bych potkat v protisměru někoho takového jen při 100km/h. Mám osobní zkušenost (s teplem v kalhotech) ato i s " třecí tlamou", kterou má u nás málokdo a hodně lidí o ní ani neví. To jen tak na okraj.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 21:49
Pane Jiří Velmez

Já jsem úplně v klidu ale když mi bude někdo tvrdit že s přívěsem na kterém mám max rychlost 80 mohu jet 90 tak to si myslím že by jste mohl napomenout toho kdo tu píše nesmysly. (v případě i nezaviněné DN se poukáže na to že jsem jel vyšší než je daná povolená rychlost) - ( to samé platí i po požití alkoholu jak je známo viníkem je ten kdo požil a ne ten kdo nedal přednost).

Děkuji za pochopení.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
01. 06. 2017 22:25
Vraťte se k tématu vlákna, neřešte kdo kolik jezdí s přívěsem/karavanem. Díky, jinak to budu rovnou mazat.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
02. 06. 2017 08:07
Ještě bych doplnil čerta... Velmi dobře přemýšlejte, jak vozík či karavan naložíte - ve smyslu rozložení váhy. Ono to totiž může zafungovat jako kyvadlo thumbs up smiley A pokud je to naložené hodně blbě, tak ani moderní elektronické systémy (i pro jízdu s vlekem) to zcela neukočírují smoking smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
02. 06. 2017 09:06
Omlouvám se za OT, jen děkuji za příspěvek Slavkova. To jsem tam nenapsal, tuto situaci jsem také na vlastní oči viděl. A jednou mi rupla guma na malinkém naloženém vozíku za dodávkou cca v 60km a bylo to opravdu nepříjemné. Jak píší kolegové hore. Můj příspěvek nebyl o "machrování", spíše o výčtu těch poznatků, které pak další doplnili. Ale moje zkušenost je, že němci jezdí s karavany více, jak 100km. A je to dané i tím, že je mají jinak typované. Končím debatu o "vozejcích". Omlouvám se za OT. A ještě jednou díky Slavkovův příspěvek je asi nejvýmluvnější.

Opraven "češtin" smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil couddy (02. 06. 2017 11:05).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
02. 06. 2017 10:06
taky to beru jako silácký řečičky, něco podobnýho jako na videu jsem osobně viděl u Liberce, frajer čučel jak puk když to hodil do "jedničky"....

[www.youtube.com]

_______________________________________________________
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
03. 06. 2017 14:05
Hodně záleží za čím to taháte !!! pokud je to auto "nadoraz" tak může bejt průser hned a dobře naložit, viz Test
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
04. 06. 2017 19:51
Dnes byla v Událostech na ČT1 dlouhá reportáž o cestě autem do Chorvatska. Pro zájemce to ČT bude mít v archivu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.