Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky

Autor Zahajskej 
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
07. 04. 2017 13:26
tak už to vypuklo velebnosti, osobáky 1,5h, autobusy 2,5h, komu nesedí fotka v dokladech podle skutečnosti má smolíka

_______________________________________________________
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
07. 04. 2017 14:28
koukam na kameru macelj .. tak to je slusnej narez . ted mimo sezonu :-O .. to me teda uprimne prekvapilo
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
07. 04. 2017 14:31
a jeste jsem mrknul na kameru prechodu Obrezije ( Zahreb Ljubljana) tak smerem do Slovinska(Schengenu) to je jeste peprnejsi
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
07. 04. 2017 14:32
Tady ( [www.novinky.cz] ) o tom píší. Doufám,že je to do prázdnin přejde..spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
07. 04. 2017 17:26
... Macelj dnes ... na hranicích čekací doba 5 hodin ... hurá do " evropy " ...
[dnevnik.hr]

smileys with beer
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
07. 04. 2017 18:53
No,to nás o týždeň-"poteš Pánboh" ! moody smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
07. 04. 2017 19:44
Teď vysílali na ČT reportáž přímo z přechodu Macelj. Dnes zdržovali Chorvati. Měli na vstupu otevřenou pouze jednu bránu a důkladně kontrolovali vozidla. Oni si hoši asi dělaji naschvály.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
07. 04. 2017 23:04
Poradite kudy na velikonoce? Jedu ve stredu na noc. Jestli dokazi ve vsedni den vytvorit na Macelju 5 hodinovou frontu,jak to bude vypadat na velikonoce? To vytvori strudl aut az do Gratzu? Vubec nechapu, proc kontroluji pri opousteni Shengenu, po Evrope se toulaji statisice bez dokladu a oni budou buzerovat obycejne lidi...
...
Navic si dobre pamatuji stavku slovinskych celniku, ktera spocivala v tom, ze delali svoji praci obzvlast dukladne a hodne hodne pomalu. Podle mne nesmyslne narizeni EU si okorenili jeste vzajemnymi naschvaly.
...
Pobyt na velikonoce mam zaplaceny, zalohu na leto taky, ale ac tam jezdim 20 let i vickrat rocne a mam to tam strasne rad, tak pokud to bude vypadat jako ten titulek v chorvatskych novinach, tak je to letos naposledy. A hajzli zkurveni, vyhlasi to tyden pred velikonocema, to jsem fakt mohl na ty 4 dny jet jinam
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
08. 04. 2017 07:07
[zahranicni.ihned.cz]
...
Europoslanec Tomáš Zdechovský, který je v Evropském parlamentu členem Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci, přísnější kontroly podporuje. A to nejen kvůli posílení bezpečnosti. "Když lidé uvidí fronty na hranicích, může to pro ně být důvodem k zamyšlení, co všechno díky EU máme a o co bychom mohli přijít," řekl Zdechovský.
...
Tak uz konecne vim duvod, proc se delaji kontroly i cestou ven, Abychom si vazil EU a prace nasich EUposlancu, ten Zdechlovsky to umi tak pekne tem sockam dole zduvodnit :-)
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
08. 04. 2017 09:56
Nekde psali,ze kontroly cestou ven jsou proto,aby se "podchytili" ti,kteri chteji do oblasti islamskeho statu na vycvik...
Vetsi kolony zatim smerem do Slovinska to vypada
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
08. 04. 2017 12:48
... dnešní sobotní dopoledne ... Chorvatsko ve znamení dlouhých dopravních kolon na hraničních přechodech ...
... v důsledku nových pravidel při individuálních kontrolách všech cestujících nikdo nechce předjímat co se bude dít v turistické sezoně na hraničních přechodech ... zvlášť problematická je a bude situace na hranicích se Slovinskem ...
... chorvatští řidiči a cestující přes hranice jsou již nyní upozorňováni, aby si před odjezdem zkontrolovali své dokumenty, protože problém s nimi může na hranicích znásobit už tak existující chaos ... je třeba se vyhnout překračování hranic o víkendech ... řidiči jsou vyzývání, aby byli trpěliví a postupovali podle pokynů pohraniční policie ...
.... aktuální doba čekání na hraničních přechodech je tato ...
Bregana (vstup 4 h, výstup 1 h)
Macelj (vstup 1 h, výstupní 20 min)
Pasjak (3,5 h vstup, výstup 30 min)
Duboševica (vstup 1 h)
Pozane (asi 2 h vstup)
Bajakovo (1h)
Brgat (výstup 1 h)
... na dalších hraničních přechodech se čeká asi 30-40 min ...

[www.jutarnji.hr]

smileys with beer
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
08. 04. 2017 13:38
kdo by si chtel z nostalgie naladit HR2 a poslechnout si (nejenom) aktualni dopravni informace :-)
[radio.hrt.hr]
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
08. 04. 2017 15:34
Koukám na kamery. Macelj směr do Chorvatska - kolona tak půl kilometru. Zajímavé, že to zdržují Chorvati.
V obráceném směru je úplně prázdno. Čekal bych to přesně obráceně.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
08. 04. 2017 20:09
.... pokud by měla být pravda, že se na HR hranicích scanují všechny pasy ... tak se nedivím, že se předseda chorvatské vlády obrátil na předsedu evropského parlamentu s tím, že pokud se bude pokračovat v individuálních kontrolách všech osob na hranicích, tak to znamená ohrožení chorvatské ekonomiky, pro kterou je turistika jedním z nejdůležitějších ekonomických přínosů ...
[dnevnik.hr]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 04. 2017 20:11).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
08. 04. 2017 21:41
Mam dotaz,je v Zavrci taky prechod?Neni pak lepsi kvuli kolonam jet od Ptuje pres tenhle prechod na Varazdin a pak po dalnici na Zahreb?Je to drobet zajizdka a nevim jestli by se vyplatila,ma s tim nekdo zkusenost?Pojedu pres noc z patka 30.6 na sobotu 1.7
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
08. 04. 2017 22:32
Teraz už začínam lutovat ze som prebookoval svoju dovolenku z IT do HR. Ale dufam, že ich tá pakáreň do letnej turistickej sezony omrzí a bude klud.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
08. 04. 2017 22:39
[dnevnik.hr]
...
jestli mi to prelozil prekladac dobre, tak to po dvou dnech odvolali, ci odvolaji
...
Po komplikacích na hraničních přechodech vyplývající z nového nařízení, použití stejné bude dočasně pozastaveno.
Politici hledají mírnější kontrolní opatření na hranicích ‚‘, protože to ohrožuje zemi ‚‘
...
Pristi tyden jsou totiz velikonoce, to je srovnatelny presun lidi se spickou v sezone, takze jestli za normalniho vsedniho dne narizeni vyrobilo az 5 hodin cekani, tak o velikonocich by ta fronta opravdu stala az do Gratzu
...
Ja si vybral protentokrat Madarskou trasu, coz jsem na velikonoce jeste nejel. Ale ve Vidni jsou pry nove usekovky a na dalnici s hlukovym omezenim na 80km/hod a ze tam o velikoncich bude od Gratzu az k hranicim zvedavy taky nejsem
...
Za tyden poreferuji jak to bylo
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 06:26
Stoun napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mam dotaz,je v Zavrci taky prechod?Neni pak lepsi
> kvuli kolonam jet od Ptuje pres tenhle prechod na
> Varazdin a pak po dalnici na Zahreb?Je to drobet
> zajizdka a nevim jestli by se vyplatila,ma s tim
> nekdo zkusenost?Pojedu pres noc z patka 30.6 na
> sobotu 1.7


Jel jsem tama již 3krát a super. Nikde nikdo. Aj celnik musel vyjít z hlavní budovy a otevřít závoru. Jinama již nejedu. Zajíždka zhruba 30 Km. Což není žádná hruza.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 07:38
... v pátek, 07.04.2017 ... vstoupilo v platnost nařízení Evropského parlamentu a Rady ze dne 15. března 2017, kterým byly zavedeny individuální kontroly na vnějších hranicích " schengenského prostoru " ...
... v sobotu 08.04.2017 ... byly přísné kontroly na hranicích Chorvatska se Slovinskem a Maďarskem pod tlakem chorvatské vlády a po zásahu Dimitrise Avramopoulose, evropského komisaře pro migraci ... " dočasně " ukončeny ... eye rolling smiley
[dnevnik.hr]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 04. 2017 07:51).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 09:44
@vrgada neni tam jeste ted moc zima?

s tim zrusenim to je teda dobra sprava! :-)
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 09:44
Uzivejte si cest k mori, dokud to jde, buzerace se vrati, je kratke obdobi svobody, ale uz konci. Takhle to maji politici ze vseho nejradeji a rajzovani po svete jen pro vyvolene

Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 09:54
Jezdim tam skoro kazdy rok, samozrejme to neni na koupani i kdyz do vody samozrejme vlezu, kdyz uz tam jsem. Ale jezdivame na kola. Zpravidla na Pag, ale i Krk, Cres, dokonce loni i na Peljesac. Jeden rok jsme byli i na Istrii a na jare se mi tam libilo-vnitrozemi, tam to vypada pry jak v Italii-puvabna krajina. Je tam o trochu tepleji, vsechno rozkvetle i kameni, krajina voni, ovecky s jehnatky a relativne malo lidi, preci jen jsou velikonoce takze mistnich je dost a to je vetsi svatek nez vanoce u nas.
...
Ubytovani neni problem, bud nejaky slevomat anebo booking.com. Pokud se chce clovek koupat mimo sezonu, tak spise na Dusicky, protoze more je prohrate z leta, kdezto na jare promrzle se zimy. I kdyz fotka Vasniveho kolisty, jak se koupe o vanocich na Makarske, ve mne zanechala hluboky dojem, ale ta moje na vanoce nechce a zatim ani na Silvestra.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 10:23
uz davno nedavam fotky na net, ale zrovna z Pagu 2007 a 2008 jich tu par mam v galerii (ostrov Pag) a myslim, ze ta atmosfera tam zachycena je. Co se tyce ovecek (pazski syr), tak je to zajimave, kdyz jsme tam byli poprve, tenkrat byly velikonoce brzo a chytli pocasi, hodne teplo, ale na pevnine zasnezene vrcholy hor, tak tam byla cela stada ovci-vsude. Pak je skoro vsechny vymlatili ale v posledni dobe uz zase jsou-asi nejaka dotace EU na podporu klasickeho zemedelstvi. Nikdy jsem na Pagu v lete nebyl, ale na jare mi to prijde jako spravne misto. A ten prujezd tunelem Sveti Rok, velmi casto je to tak, ze ve vnitrozemi je hnusne a najednou slunkou a zpravidla velmi silny vitr-jiny svet. Z Moravy je to cca 8 hodin jizdy dle planovace, takze na 5 hodin cekani na hranicich rozhodne nejsem zvedavy a ozelel bych to.
...
Jinak samozrejme probiha klasicka hystericka kampan jako kazdy rok, zdrazili rakouskou znamku, dalnice, DPH, nejezdete tam nejezdete tam nejezdete tam a cesi jsou nepoucitelni a jako kazdy rok jich tam skoro milion vyrazi. Ale tohleto buzeracni opatreni bych asi nezkousl ani ja. A clovek do toho nevidi, muze to byt nejaka vyssi politicka hra, vezmete na do Shengenu, nebo buhvi co, tohle preci nedelaji kvuli par lidem kteri se chteji nechat vycvicit, aby mohli umrit za islamsky stat.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 10:39
zajimava myslenka. 2x jsem byl na prodlouzeny vikend 1.kvetna na Istrii, a to jsme meli celkem hezke pocasi, cca 20-25C, koupali jsme se, ale samozrejme byla voda stutena. Jit tam na velikonoce mne nenapadlo (jezdime vetsinou za rodinou) ale proc ne, na kola to tam muze byt uz super, lidi minimum.
Preji hezkou dovolenou!
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 11:42
Z čeho máte vůbec strach? Vždyť kolony byly i dříve. Já jsem např. ze Zlína v roce 2006 cestoval na Makarskou 23 hodin a že bych měl mít teď z toho nějaké neklidné spaní, tak to vůbec. Hlavní je nejet přes velké celní přechody, trochu si to naplánovat a určitě to půjde.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 13:38
Čerstvé info - v noci se vrátila neteřina rodina s lodí ze Zadru, na Maclju stáli včera odpoledne necelou hodinu, dvě brány pro osobáky, jedna pro autobusy, ale směrem do Chorvatska se ještě parkovalo na hodně dlouho. Jak říkali, ta hodinka může člověka potkat i kdykoli jindy, a celkem je nerozhodilo, že ty kontroly skončily pár hodin po jejich průjezdu.
Pokud jde o úsek Draženci - Macelj, jezdí se aktuálně část po tělese rozestavěné dálnice, část po jakési náhradní cestě, omezení na 50 je celkem zbytečné, protože po ní jezdí náklaďáky dvacítkou, a předjet to nejde. Snad s tím Slovinci něco na svátky vyvedou.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
09. 04. 2017 14:37
Tak skenování už je zrušené :-)
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
10. 04. 2017 06:35
2 Gandalf
...
Nemam strach a klidne te trumfnu, na Mali Losinj jsem s malymi detmi pred skoro dvaceti lety cestoval pres 20 hodin taky a jednou za totace, kdyz se jedinkrat zadaril devizovy prislib, trabantem do Vodic 2 dny s ilegalnim prespanim na poli v nejake kukurici. Ale nijak se mi po tom nestyska a uz jsem o dost let starsi, nez abych neco takoveho ve svem veku znovu absolvoval. A doted si pamatuji, jak deti na prechodu v Postorne utikali kazdou chvili dopredu a pocitali auta, jestli nas jeste vezmou nebo ne, predtim nez zavrou vecer prechod. Nebo jak na mne uz dost dlouho po sametu rvali v Hrensku nemecti celnici, kdyz mne odstavili a neco dlouze zkoumali a ja si dovolil vystoupit z auta, abych se trochu protahnul, at zalezu zpet do auta, ze mi nedovolili vystoupit. Obcas jsem ochoten masochisticky to znovu absolvovat, protoze mam rad Bosnu a tam to berou dukladne furt, Takze tam pri trose smuly ty hodinove fronty jsou pri vjezdu tak pri vyjezdu. Ale to je moje volba a mam i takovou cestu za sebou, rano z Hvaru, dolu do Bosny, vecer v Srbsku (vlacky Sarganska osmica), nocni jizda v lijaku a bource zpet a vecer uz jsem byl na Morave (den-noc-den). Ale to bylo z me vule a ne, ze kdyz jedu na tridenni vylet k mori, tak cely den stravim na hranicich. A tem slovinskym celnikum tu jejich pomalou stavku kdysi nezapomenu. Pravda madarsti celnici je jednou trumfli a udelali nam prohlidku ve dve rano, protoze jsme je na nejakem pidiprechodu vyrusili a museli kvuli nam zvednout zavoru.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
10. 04. 2017 12:22
2 Vrgada:

Já to nemyslel zle nebo nějak útočně a to, že jsem uvedl moji cestu z roku 2006 bylo jen o tom, že i přesto, že jsem cestoval tak dlouho, jsem na Chorvatsko nezanevřel a pokud se nepletu, nikdy jsem ani nepomyslel na to, že bych tam nejel jen kvůli tomu, že by se mohlo opakovat skoro celodenní cestování. Určitě to nebude tak jako dřív, v dobách dávno minulých, třeba se někde bude čekat déle, ale je dostatek času si to naplánovat a případně jet jiných přechodem než např. Macejlem (třeba přes Zavrč, kterým jsem jednou taky jel) atd. No a stejně je tu už informace, že se přísné kontroly zmírnily ...

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar
XXX
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
11. 04. 2017 16:51
Stoun napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mam dotaz,je v Zavrci taky prechod?Neni pak lepsi
> kvuli kolonam jet od Ptuje pres tenhle prechod na
> Varazdin a pak po dalnici na Zahreb?Je to drobet
> zajizdka a nevim jestli by se vyplatila,ma s tim
> nekdo zkusenost?Pojedu pres noc z patka 30.6 na
> sobotu 1.7

Také už jsem tudy jel.Bylo to ze soboty na neděli kolem půlnoci.Opravdu nikde nikdo.Dokonce jsem musel
"kašpárka" v budce probudit zatroubením.Podle navigace to bylo: PTUJ - LUČKO přes ZAVRČ 136 Km,
a zpět LUČKO - PTUJ přes MACELJ 87 Km.Takže rozdíl nějakých 49 Km a časově asi 45 min navíc.Ale než poskakovat
v koloně na MACELJi,tak si raději malinko zajedu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.