Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky

Autor Zahajskej 
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
28. 07. 2013 00:57
Hill thumbs up
V mé oblíbené trase přes HU po 86 má "itinerář" také pár neaktuálností... Např. nyní lze projet Blavou bezplatně po D2 od Lamače až po Jarovce... a není nutné jezdit po Panonské cestě. V HU a SLO je také pár drobností... např. nějaké nové kruháče...
Prostě ihvar žije aktuálněji thumbs up smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
28. 07. 2013 09:09
Souhlasím s Hillem, ale mám něco lepšího. Kartografie Praha vydala v r. 2011 "Nejkrásnější horské silnice k Jadranu" od cestovatele Z.Blahůška (119 stran). Právě ji čtu a je to paráda. Poutavý text, krásné fotky aj mapky. Je to od Slovinska až po Černou Horu, něco aj z Itálie. Stojí to za to, zajít do knihovny nebo k dobrému knihkupcovi.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
01. 08. 2013 20:16
Ahoj všichni chci se jen zeptat nemusí mít auta značení EU po vstupu Chorvatska do unie takové to modré jako mpz mebo něco takového .Je to asi kravina nevím díkesconfused smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
01. 08. 2013 20:33
Pokud vím,tak pokud máš takové to modré na značce s těma hvězdičkama,tak nemusíš mít označení CZ o velikosti 16 cm,pokud cestuješ po zemích EU,tedy nyní i po HR.Sám jsem to měl nalepené na starším typu značky,protože jsem měl CZ nepředpisově stříbrné.Nikdy žádný problém
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
01. 08. 2013 21:44
A to ti to nalepené modré všude prošlo?
Tady po tom jednu dobu šli jako po nedovolené úpravě registrační značky a trvali na tom, že buď ten pruh musí být neoddělitelnou součástí značky, nebo musí pryč. A vybírali za to. Tuším, že to mělo co dělat s vyhláškou 243/2001Sb.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
02. 08. 2013 06:50
Taky byla možnost, koupit novou podložku pod SPZ, na které to "modré" bylo součástí té podložky a SPZ se za to zasunula. Bylo to schváleno pro provoz v CZ (součást balení), ale pouze pro značky nového typu tzn., že měly před prvním číslem (písmenem) volný kousek místa (to modré se začalo lepit až později). Nebylo povoleno používat na nejstarší typy SPZ, na kterých začínal text hned na okraji značky.
Sám jsem měl namontováno na minulém autě 6 let ( 3x STK a bez problému).
Koupil jsem v prodejně autodoplňků a viděl i v Kauflandu.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
19. 03. 2014 09:41
Tak od pondělka začíná zase pakárna na D1. Na mnoha úsecích bude svedena doprava jen do jednoho pruhu. Omezení budou až do začátku prázdnin. Nově by snad mělo být, že levý pruh v místě zúžení bude mít šířku jen 2,4m a bude do něj povolen jen vjezd vozidlům né šírším 2,2m včetně vnějších zrcátek. Taky budou cedule upozorňující na jízdu cikcak, tj.na střídačku auto v levém a druhé v pravém tak, aby nejely vedle sebe.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
19. 03. 2014 14:33
Myslím, že tyhle podložky už nikde nejsou k mání. Já jí používám mnoho let a jezdím s tím všude i do Bosny a nikde problém. Dokonce se mi ta část podložky s tím inkriminovaným modrým pruhem CZ odlomila z cedulky, tak jsem ji přilepil oboustrankou přímo na spz., nic není poznat a dále s tím jezdím všude. Nicméně používání této podložky není úplně košér, ale pokud někde nebudu nějakého úředníka srát, tak na to ani nezareaguje, protože nebude mít důvod něco hledat :-)
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
23. 03. 2014 19:12
... jak dlouho pod Vídní potrvá tohleto ? ... [www.rajce.net]
smileys with beer
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
23. 03. 2014 21:18
Zde je info o omezeních - [maps.asfinag.at]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavsuch (23. 03. 2014 21:19).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
24. 11. 2016 09:17
Tak příští rok bude z parkoviště D1 ještě větší parkoviště, Je naplánována rekonstrukce na devíti úsecích. To, co se děje na D1 teď, by nevymyslel ani ten největší tvůrce hororů. Stačí na to jen ŘSD.
A co má oblíbená trasa Benešov, Budějky, Dvořiště? Nechystá se tam na příští rok něco?
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
24. 11. 2016 17:35
Zlatá jižní Morava. Do Rakous 50km.thumbs up smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
24. 11. 2016 23:38
ajaxi thumbs up
moja reč, zlaté Západne Čechy - D,A,SLO - Jadran grinning smiley ( bez D1 )

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 11. 2016 12:33
foco
Citace posledního příspěvku nejsou povolené.

... a bez Vídně a trasy Vídeň-Graz



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (25. 11. 2016 12:58).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 11. 2016 13:25
foco - thumbs up smiling smiley
On si to ajax špatně vykládá - jižní Morava je Znojmo, Mikulov a okolí.
Slovácko je východní Morava thumbs up smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 11. 2016 15:41
prý se od nového roku nebudou prodávat dálníční známky ale parkovací lísty thumbs up smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 11. 2016 16:05
Ještě, že to jde až k Jadranu i po cestách mimo "parkoviště, gužviště..." smoking smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 11. 2016 16:34
Vykládá nevykládá furt to mám do rajchu 55Km.thumbs up smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 11. 2016 15:59
my Moraváci to máme fajn,obyvatelé západních a jižních Čech si nevyberou ,každopádně je čeká ucpané Rakousko se svými placenými tunelyZejména když se jedná o strašpytla co nechce jet v noci,ale radši v sobotu ráno.Zlatá M86ka...
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 11. 2016 17:09
Blbost. Osobně nejsem strašpytel ale užívatel silnice - dálnice atd. A je mi jedno kdy pojedu. Ve dne - v noci. Ale vysvětli mi darko, proč mám jet v noci když nikam nespěchám. Já nemusím jet v sobotu, já mohu jet klidně již ve čtvrtek. A ve dne.
Myslím si, že času mám dost a dost. Tam se stavím, tu se stavím a máme pohodičku a nejsme vystresovaní z cesty. A vůbec neštuduji kudy pojedu. Hlavně po silnici. A to se mi vždy dařilo.. A přes maďary jsem jel naposledy někdy v r. 1997 do Bulharska. Před tím parkrát do SFRJ když mne nepustili přes A.
Až budu přesvědčen že to jde - valím přes ně. Možná !!! S maďarem se v případě potřeby těžko, těžko domluvíš. A za klíňák který stál u nás cca 10,- kčs si parchati v servisu někde v MLR řekli 240,- korun československých. Od té doby - kašlu na ně.angry smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 11. 2016 18:16
to Hradečák: sorry ale je to obyčejná výmluva.Ty možná čas máš,ostatní ne,každá hodina dovolené se počítá.Proto jedu tak,aby byl u moře co nejdříve a pokud možno se vyhnout kolonám."Kochačka" uprostřed Rakouska v popojíždějcí koloně není nic pro mě.
P.S.: dnes je 21 století a všude ve světě se dá domluvit anglicky.I v Madarsku... A existuje ještě jedna věc a tou je asistenční služba



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (27. 11. 2016 18:19).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 11. 2016 18:36
Darko, já to myslel jenom tak z hecu. Jasně že mám poněkud více času než Vy ostatní. Jsem asi jeden z mála důchodců které důchod baví. V to platí i celoživotní cestování. Před měsícem jsme si jen tak na skok dali s chlapcema HR. Vyjeli jsme odpoledne a různé poskakování po Vídni a pohoda. Jako řidič jsem byl spokojen. Víš jak to je. Tři ťukance na pár km a Vídeň si prohlédneš dokonale. Zpátky to již bylo okázalé a příjemné.

[goo.gl] ne jako zdespinning smiley sticking its tongue out
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 11. 2016 18:50
"Každá hodina dovolené se počítá". Jen aby jste si vy rychlíci neužívali hodně hodin v nemocnici nebo nedej bože v márnici. Cesta ja součást dovolené a tak si taky užiju. Možná na to věkem taky přijdeš. Že jo Václave
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 11. 2016 20:30
... Vašku, co to znamená ... tři ťukance na pár km a Vídeň si prohlédneš dokonale ... yawning smiley
smileys with beer
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 11. 2016 20:40
pirát silnic nejsem,jezdím cca v rámci předpisů.Ale jet k moři stylem "vezu plata vajíček z Kauflandu" není pro mě.Jistě tě ocení i řidiči za tebou jedoucí v úseku,kde nelze předjíždět.Celé to vyznělo že jedu jako prase,ale není to tak,jde o to vybrat správnou dobu a trasu,aby nestrávil půl dne zbytečně v koloně.Mnoho dovolenkářů ale podléhá davové psychoze a jede tam i zpět v pátek či sobotu ve dne.Pak se diví že stojí na dálnici,v horku v koloně.Komu není rady,tomu není pomoci
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 11. 2016 21:58
Peťo, je to jednoduché: stačí, když se v průtahu Vídní ucpe na dvou třech místech jeden pruh, ani to nemusí nutně být na A22 nebo A23, stačí na výjezdu z nich, a nastanou peristaltické pohyby kolony. A mezi nimi máš dost času si prohlížet Vídeň. Tedy, pokud z toho žlabu někam uvidíš.
Podobně jsme jednou kvůli jednomu ťukanci vpředu stáli čtyři hodiny na Ptujské cestě v Mariboru už za obchoďákem Hofer, takže to nešlo ani dopředu ani dozadu. Moc jsme si toho neprohlédli, protože venku řádila opravdu plnotučná bouřka, co nebylo přišroubované nabo přivázané, lítalo kolem, takže nikoho ani nenapadlo opouštět auta. Horší bylo, že někteří vpředu nevydrželi, usnuli, a, když už se to nad ránem mohlo rozjet, tak nic, napřed je někdo musel probrat.
Proto v roce 2010 jsme jeli naposledy na noc, zdrželi jsme se s odjezdem o 4 hodiny, kvůli počasí jsme do Ptuje nabrali další dvě hodiny zpoždění a spadli do té kapsy za Draženci. Z Ptuje jsme hodinu a čtvrt jeli na Macelj další tři a čtvrt hodiny to trvalo na Lučko. Tedy Ptuj - Lučko za čtyři a půl hodiny.
Od té doby jezdíme mimo víkend a přes den. Ptuj - Lučko najednou trvá maximálně půldruhé hodiny, o čtvrthodinu pomalejší je to, když jedeme přes Videm a Cvetlin.
Ovšem my nemusíme honit čas, prostě až tam budeme, tak tam budeme, máme přece dovolenou. Moře tam je nějakých pár milionů let, tak na nás půl dne ještě počká. Kdyby nějaké neplánované zdržení mělo být opravdu přes moc, tak někde cestou najdeme vždycky nějaký nocleh, dáme si pauzu a zavoláme domácím, ať si nedělají starosti, že dojedeme zítra. Jinak jedeme jako ostatní, nebudeme přece překážet.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 11. 2016 22:10
tak neviem v ktorú hodinu jazdia iný, ale ja som ešte ani raz nezažil ucpané Rakúsko A9 a tunely sú úplne v pohode.( jazdené v noci aj cez deň )

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
28. 11. 2016 09:53
Ano, každá hodina se počítá. Ale pro mě začíná dovolená sednutím do auta, takže určitě dovolenkově nestrádám. A pro ty, co plní hřbitovy vzkazuji, raději zůstaňte doma, možná náte za barákem hřbitov lepšísmoking smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
28. 11. 2016 10:20
Pánové, vůbec nechápu, o čem mluvíte. Obvykle nejedu přes Vídeň, Ptuj, Macelj ani přes Lučko... vždyť já se ani nemám kde zaseknout grinning smiley V principu je úplně jedno, zda jedu v pátek, svátek, sobotu či všední den...
Sretan put smileys with beer
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
28. 11. 2016 11:14
No jo, letadlo je letadlo. Tak sretan put.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.