Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky

Autor Zahajskej 
A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
03. 01. 2013 10:10
Asi největší novinkou letos bude zahájení rekonstrukce několika úseků dálnice D1. Dnes se mají na Ministerstvu dopravy otevírat obálky s nabídkami. Opravy budou rozfázovány do několika etap. Asi největší kámen úrazu bude oprava úseku u Velkého Meziříčí. Letos uvažuji, že pojedu od nás z Mělnicka po silnici č.38 na Kolín, kdy díky novému obchvatu je jeho objezd na pár minutek a pak dál na Havlíčkův Brod, Jihlavu a Hatě. Dálnici D1 se úplně vyhnout.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (30. 11. 2016 20:05).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
03. 01. 2013 14:19
D1 je pro sebevrahysmiling smiley jezdím jen Hatě a o nic jsem nepřišel....

_______________________________________________________
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
03. 01. 2013 16:13
Jezdíme z Kladna,D1 po Jihlavu a pak Znojmo atd a vždy v poho
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
03. 01. 2013 17:33
Cesta po dálnici D1je opravdu pro pevné nervy. Pokud nebudu muset,tak při rekonstrukci na D1 nepojedu a pokud ano tak jedině sobotu nebo neděli. V prosinci jsem jel na Prahu ve čtvrtek a vracel se v pátek a bylo to opravdu hrozné . Kvalita povrchu je jako na tankodromu a cestu kterou jezdím v sobotu za tři hodiny jsem jel čtyři .Nedovedu si představit co se bude dít při rekonstrukci kolony budou jen pro silné nervy.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
04. 01. 2013 12:03
Po D1 zásadně jen v levém pruhu,v pravém nejezdím to se nedá.confused smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
04. 01. 2013 18:26
Zdejší debata mě donutila k zamyšlení, kudy-tudy letos pojedu k Jadranu? Podle plánovače tras Google map mám jasno.
Hrádek nad Nisou-Praha-D1-Jihlava-Hatě je to 338 km a čas 3hod. 44minut.
Hrádek nad Nisou-M.Boleslav-Kolín-Havl.Brod-Jihlava-Hatě je to 300 km a čas 4hod. 17minut. Rozdíl je 33minut. Věřím že čas trochu zkrátím, tak jako po dálnici a nebudu se muset modlit aby Rakouská Policie spala . Vyjíždím pravidelně ve čtvrtek kolem 20-té hodiny a do Rakous jsem vjížděl před půlnocí a známka mi platí od půlnoci.Karel.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
04. 01. 2013 18:46
Tu tvojí trasu zvládneš po silnici 38 minimálně o půl hodiny rychleji. Kolín už má obchvat, Nymburk a Mor.Budějovice taky. Místama se na okreskách lítá hodně přes sto.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
04. 01. 2013 20:09
A co na to Pašíci s bradavicema ??? Karel.confused smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
04. 01. 2013 20:46
Nymburk na obchvatu bývaj, ale většinou v opačným směru od Kolína, začíná tam padesátka trochu dřív a noha z plynu nějak neslejzá. Na obchvatu Kolína jsem je ještě neviděl. Jezdím mezi MB a Čáslaví hodně často, takže mám trasu prověřenou. Ale když vidím v zrcátku pašíka, tak jde noha z plynu nějak sama i když nemá bradavici grinning smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
10. 01. 2013 00:14
to Ka.S:
Na Pašíka bys měl být zvyklej, na cestě mezi Libercem a sjezdem na Bílý Kostel ho potkávám skoro každou cestu a pomalu si na to už zvykám. Hlavně když vidim v pravém pruhu kolonu "rychlých" aut jedoucích 80-ti km rychlostí, je mi jasné, že je mezi nima někde zasunutej a číhá. Pak dávám 90 tempomat a kochám se jeho pomalým předjížděním.
Tumlingu, jakou barvu má ten ůlibereckej pašík? Jo, registrační značka by nebyla?
mm
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
10. 01. 2013 13:02
Tomme - já vím o antracitovým sedanu SPZ 3L4 7195. Operuje v okolí Turnova, ale potkal jsem ho i u Chrastavy.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
10. 01. 2013 13:22
Nedávno jsem mluvil s klukama ze zmiňovaného antracitového sedanu a ze srandy jím říkám, že si opíšu jejich SPZ. Dali se do obrovského smíchu a prý až si přečtu jejich SPZ, tak už je to stejně na nic, neboť už mě dávno měří.
Rada od nich, jezdit max. o 10km/h víc než je povoleno.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
10. 01. 2013 15:58
mm napsal(a):
-------------------------------------------------------
Tomme - já vím o antracitovým sedanu SPZ 3L4 7195. Operuje v okolí Turnova, ale potkal jsem ho i u Chrastavy.



To je přesně on, ta SPZ sedí. Dneska jsem ho teda nepotkal, ale jsem rád, protože bych to asi neokecal.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
10. 01. 2013 21:05
Letos se i já dé jedničce vyhnu...přes Havlbrod a Jihlavu na Haťovky...spinning smiley sticking its tongue out

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
11. 01. 2013 08:50
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Letos se i já dé jedničce vyhnu...přes Havlbrod a
> Jihlavu na Haťovky...spinning smiley sticking its tongue out
a pak zjistíš, proč jsi tudy nejezdil i před tímspinning smiley sticking its tongue out

_______________________________________________________
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
11. 01. 2013 20:20
Ahoj všichni nedávno jsme dělali v nedaleké vesničce před Č.Budějovicemi a zjistil sem,že jsem tam z Loun za chvilku.Zajímalo by mě jak to pokračuje dál.Jestli jsou tam v rakousích tunely a co to stojí ta D1 je strašná tak přemýšlím jestli letos nejet jinudy díkes.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
11. 01. 2013 21:07
dovolím si citovat:

Na dálnici A 10 Salzburg - Villach: Taurská dálnice s Taurským a Katschbergským tunelem (Tauernautobahn - Tauerntunnel a Katschbergtunnel) - 10,00 EUR. Placený úsek se dá objet po kvalitních horských silnicích přes průsmyky Tauernpass a Katchbergpass s minimem km navíc, avšak značným převýšením.
na dálnici A 11 Villach - Slovinsko: tunel pod Karavankami (Karawankentunnel) - 6,50 EUR.
na dálnici A 9 Wels - Graz: Bosrucký tunel (Bosrucktunnel) - 4,50 EUR. Bosruckému tunelu se lze vyhnout menší objížďkou z města Spital am Pyhrn po silnici č.138 přes Pyhrnpass (945 m), Liezen zpět na dálnici.
na dálnici A 9 Wels - Graz: Gleinalmský tunel (Gleinalmtunnel) - 8,00 EUR. Gleinalmskému tunelu se lze vyhnout objížďkou přes Leoben a Bruck an der Mur, vede krásným údolím řeky Mur (84 km).

_______________________________________________________
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
11. 01. 2013 21:18
Citaci
Peter1 napsal(a):
Citaci
Radomír napsal(a):
Letos se i já dé jedničce vyhnu...přes Havlbrod a Jihlavu na Haťovky...

a pak zjistíš, proč jsi tudy nejezdil i předtím!

Já bych tu osmatřicítku tak neodsuzoval. Tak velká časová ztráta to zase není. A v létě, až (pokud) zase poběží opravy na D1 mezi Jihlavou a Brnem, budou za tuto silnici vděční i mnozí jiní.
Jen jednou jsem to zkusil po dálnici (2005) přes Pohořelice tam a přes Břeclav zpět a jak rád jsem vždycky příště zase najel v Kolíně na osmatřicítku a mazal po ní na Hatě.
Z Jihlavy do Vídně tak ušetřím něco přes 30 km proti cestě přes Pohořelice a Mikulov (a téměř 45 km proti cestě přes Břeclav) a ztratím asi čtvrthodinu proti kterékoli z nich, samozřejmě za předpokladu, že se na našich dálnicích nikde nezaseknu. Zaseknu-li se, vyjde osmatřicítka od Jihlavy na Hatě rychlejší, i když, pravda, dnes se dá zasekat kterákoli silnice.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
12. 01. 2013 14:31
Jezdím tudy každý rok a mám to raději než po D1 z Kladna nebo Loun je to asi lepší dolu na Č.Budějovice.
Jsou zastánci jízdy po D1 prej smrad v tunelu ,poplatky za tunel -jasně smrad tam bývá dá se vydržet .poplatek ten tě při cestě na dovolenou nezabije jako mě . smiling smiley Jel jsem okolo Wien jednou a pak po D1 domu a nějak se mě cesta na Dol.Dvořiště líbí víc. Je to na každém kudy pojede .hlavně ve zdraví dojet thumbs up
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
13. 01. 2013 07:39
martas74: taky jezdím z Kladna ale jezdím v pátek ráno ve 3h což je ještě D1 prázdná,do Jihlavy to vydržím a pak hurá na Hatě atd.Zpátky jezdím většinou v neděli a jedu na Graz a Linz,Dvořiště,Budějovice,Písek,Příbram.Zdice,Beroun a Kladno a to z důvodu velkého provozu na D1 v neděli odp.Co se týká tunelů,myslím si že je to v poho,žádný problém jsem tam nikdy neměl a těch 12eur je pakatel.V červnu frčíme opět.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 12:34
Nepotěší - ale co se dá dělat. Zvýšení cen paliv v Croatia od 22.1.2013: [www.dalmacijanews.com] smiling smileyR.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 14:01
Renato, v cestě dolů nás to nezastaví.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 14:04
...a tak nezbýva nic jiného, než tiše závidět všem těm kterým spotřeba, ba ani cena palív na cestě do HR vůbec nevadí, eye rolling smiley asi zkusim chodít, nebo spíš běhát do práce yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bukowski (20. 01. 2013 14:10).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 14:30
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (25. 10. 2013 17:44).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 14:44
Z podkrušnohorského Mostu zdravím všechny přítomné Louňáky, Kladeňáky a vlastně i Pražáky - z našich končin se opravdu nabízí i varianta přes Dvořiště a Linz.
Trasa Graz-Linz co se okolních scenérií týče musí být asi hodně pěkná a asi tam nebude takový provoz, neboť Němci, Holanďani atd. pojedou spíš i po A10, že ano?
Trasa Linz-Praha však bude ze „silničního pohledu“ asi dost zdlouhavá (pouze meziměstské silnice atd.), nebo ne?

Dívám-li se do mapy, tak v souvislosti s Linzem uvažuji, jestli nepodniknout něco podobného:
HR-ČR "rovně"
Nejet na Linz přes Graz, ale jet přes Slovinsko. Sice to obnáší dát 15 Eur nenasytným Slovincům, ale zase se člověk vyhne Lučku, občasného parkování na dálnici před Maceljem, samotnému hraničnímu přechodu Macelj a koneckonců i objezdu slovinské dálnice tam u Mariboru, i když to je oproti předchozím jmenovaným „kratochvílím“ v pohodě.
Kilometrově každá varianta vyde vlastně téměř nastejno (Linz nebo Vídeň), spíš jde o to kde bude méně "komplikací". A i ta zmiňovaná tankodromácká D1 v tom jistou roli hraje.

To Rero: do léta ještě může nastat takových změn… smiling smiley
To Bukowski: s tím chozením… ty jsi asi četl tuhle diskuzi, ne? smiling smiley
http://www.auto.cz/chorvatsko-utahuje-srouby-silnicni-prestupky-hrozi-az-3-roky-vezeni-72260/diskuse
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 14:53
Na Vyškovsku havarovala dodávka volejbalistek. Devět osob je raněných

Podle prvotních zjištění se řidič zřejmě dostatečně nevěnoval řízení, vyjel ze silnice do příkopu a pak s autem narazil do betonového sloupu billboardu.
Kdyby ty muziky nebyly. Tedy bilboardy.
Dostatečně se nevěnoval řízení. Jsem za volantem každý den. A jezdit po kopcích je trochu složitější než po rovinách. Na krajnicích zmrazky, vyjeté koleje, celkově namrzlo. Prostě zima. Stejně jsem ale často předjížděn mladšími řidiči a v daleko méně výkonných autech. Zabočoval jsem v pátek doleva - domů - viděl jsem za sebou fabii. Pochopitelně jsem dával znamení o změně směru ale ten chuj se mne stejně pokoušel předjet. Proti jelo auto. Absolutně to nemohl ubrzdit. Takže jsem musel trochu přidat, jinak by do mne vletěl ze zadu. Ubrzdil to ale očima brousil po asfaltu. Neštěstí nechodí po horách ale po lidech. A tady jsme na horách. Není dne aby nebyla na okolí havarie. Přeci není možné jezdit v tomto počasí stovkou i více. Já jedu šedesát a proti mně jede mladík 100. Mezi námi je 20 cm mezera. Já jedu po zmrazkách na krajnici. On ve vyjetých kolejích. Prý ho " nechtěly pustit aby se vyhnul." Debil ať je rád. Jinak kdyby ho pustily, tak je ve stromořadí, v bilboardu nebo 100 m v poli. Myslíte si, že je to pro něho na začátku cestovatelské sezony 2013 poučení ?
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 15:05
To Hradečák: naprosto souhlasím.
A z toho vyplývá jasný závěr - je jedno kudy pojedeme a jak rychle to stihneme, hlavně ať dojedeme v pořádku!!!

Mimochodem k mému příspěvku výše: zdržení na Lučku jsem samozřejmě myslel při platbě v hotovosti :-)
A jak se vlastně platí u těch rakouských tunelů na A9ce? Je tam nějaká obsluha? A netvoří se tam fronty?
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 15:17
[www.stream.cz]

Jinak Tvůj dotaz bude muset zodpovědět někdo jiný. Já jezdím po 2. Přes Vídeň a dolů. Tam se neplatí nikde.
Stejně se již těším. Možná pojedeme s manželkou samotní, bez dětí/vnoučat. U jedněch se čeká na začátku června třetí přírustek. Takže asi jenom já a žena a nebo ještě dva kluky od jedněch a děvče a kluka od druhých. 8 a 12 let. Je podezřele moc ticho. Zatím je klid. Ale v dubnu začnou. No co klidně v šesti. I to bude pohoda. Stejný apartman jako loni. A opět tak 12 dní.drinking smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 15:28
No já tankuju ve Slovinsku a v Bosně. Tak se zatím můžu těšit, že to tom snad nezvednou. Uvidíme, uvidíme yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 151
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.