Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice nebo jinudy???

Autor Hony 
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2021 08:05
... tohle není odpověď mirkovi12 ... byť jsu rád, pokud se ... i výše uvedená mapa bude někomu hodit ...
v roce 2019 (2020 nebylo nic) jsem projel od Mikulova až do Dugopolje (Split) v podstatě po dálnici, tzn. Rakousko A5, S2, A23, A2, A9 ... Slovinsko A1, A4 ... Chorvatsko A2, A3, A1 ...
... nevýhodou byli při cestě domů kosovští řidiči kamionů na přechodu z HR do SLO, kteří nerozlišují cesty pro osobáky a nákladní auta ... a když už se vám nacpou do vašeho pruhu tak nemají ponětí o zipování (masivní kamion snese víc) ... jinak byla dálniční trasa dost pohodlná ve srovnání s rozmanitostí vedlejších cest, které jsem mnoho let absolvoval přes Maďarsko ...

smileys with beer
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2021 13:11
to mirek12 - loňská zkušenost: já to vzal po úvaze pod Vídní na Ilz a dál přes HU na Starý Goričan. Druhá posádka, jedoucí v té době necelou hoďku předemnou, jela dál a sjela na Rogatec. Do Rastoke dojea několik hodin po mě. Vše bylo ucpáno, ze silnic parkoviště. Já jel furt, na HU/HR hranici zdržení jen pár minut.
Na Rogatec jsem jel tři roky zpět, ušetřil jsem minimálně hoďku oproti cestě přes Macelj, ale zatočil jsem si fajnově kolečkem.
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2021 13:19
Zahajskej: Z Ilzu na starýGoričan je to docela zajížďka. Nešlo to přes Feldbach a Bad Radkersburg? Následně se dá využít přechod v Ormoži nebo Trnovec,
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2021 13:27
Jinak v roce 2017 jsme museli jet tam v nejhorší možná termín, o víkendu na přelomu července a srpna. Jeli jsme v neděli brzy ráno. V sobotu jsem celý den sledovat dopravní kolaps na hranicích SLO/HR a v celé HR. Fakt jsem měl před cestou dost respekt z toho co nás čeká. Odjížděli jsme v neděli ve 4h ráno od Prostějova přes Brno, Bratislavu, M85, M86. CZ, SK, H zcela v pohodě. Na M85 a M86 jsme potkali jen několik aut. Starý Goričan zdržení několik minut. A4 v HR v pohodě. Malé zdržení bylo jen na Lučku (z toho jsem měl největší strach). A1 Zabreb - Karlovac dost hustý provoz. Dál do Trogiru to již docela šlo. Takže i ve špatném termínu se dá volbou času a trasy projet.
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2021 14:33
Pánové, děkuji vám za info, kolečkem se tam opravdu točí, navíc nad ránem lišky a podobní "stopaři"... Jedeme letos 22 sezónu, od začátku dálnice někdy v r. 2006 (už si to ani nepamatuju) jezdíme po ní a většinou čtvrtek dolů a v úterý zpět a je to na pohodu. Letos to bohužel musí být v pátek. A teď se přiznám - přes HU jsem nikdy nejel a je to taková ta první obava jak to půjde, asi jsem už starej na měnění naučené trasy eye rolling smiley a už to tady někdo jednou psal, co by se stalo kdyby jeli všichni po stejné cestě spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2021 19:10
to MartinR: koukni do mapy, je to jen cca 20km navíc.
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2021 19:21
Nezkusíš nevíš.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
04. 06. 2021 19:21
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zahajskej: Z Ilzu na starýGoričan je to docela
> zajížďka. Nešlo to přes Feldbach a Bad
> Radkersburg? Následně se dá využít přechod v
> Ormoži nebo Trnovec,

Loni jsem HR vypustil ale zajímalo by mě jestli tyto přechody jsou průjezdné pro přespolní....
Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2021 11:12
Loni jsem volil z Ilzu HU právě proto, že byly přechody ze SLO do HR totál ucpané. A pokud vím, tak přechody z A do SLO byly pozavírané kromě dálničních. I když zde pár lidiček tvrdilo, že tomu tak nebylo, že zákazová značka šla za Mureckem objetconfused smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2021 11:23
Loni jsem to projel a ještě mi kynuli.

Karel
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2021 16:10
Vloni Zahaja jel na Maďarsko já na Rogatec tam jsem chtěl na Hun na Sutli a policajt pouštěl jen HR a SLO takže kochačka krokem a stáním několik hodin směr na Dobovec pri Rogatcu SLO / HR Lupinjak bych se v tu chvilku několikahodinovou zastřelil grinning smiley . pak sesta podél dálnice od Durmanec na dálnici byla nehoda tak alespoň jsem nestál ještě tam . a nájezd na Lůčko . Zpět Hungary a paráda . Odjížděl jsem z Kladna a myslím ,že to Maďarsko dám i letos . Dnes na FB Čt reportáž stojejí 2 hod na hranicích Macejl směr Slovinsko a do Hr je to podobné

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2021 19:56
Díky za vaše poznatky ale uvidíme jak to bude letos, rozhodně se nechci nahnat do nějakého koridoru... smileys with beer
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2021 21:13
No potěš, už i Kladeňáci budou jezdit přes HU... grinning smiley
Ještě, že pak jedou rovnou do HR a cestu přes BiH nám nechají volnou... thumbs up smiley
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2021 21:20
grinning smiley to víš Jak řekl klasik : Všechny cesty vedou do Říma -teda na jih grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2021 17:24
Také jsem opustil před lety cestu přes Slovinsko. Přes Maďary cesta super. Z Prahy jen o trochu delší, ale jistě rychlejší.
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2021 22:15
Jednoznačne diaľnica , keď idem z Pelješacu a prídem na diaľnicu už mám za sebou cca 2 hodiny a 1100 km pred sebou . Rieši sa tu PHM či niečo ušetrím ,,,ano možno ,ale to stratím na čase a miniem na kávu ...ja na to úplne kašlem .
Mal som takú utopickú predstavu , že pôjdem cez BiH , úplne mi to ako hororový odstrašujúci príklad stačí dostať do Ploče na diaľnicu . Kamarát jazdí do BiH služobne , vraví v žiadnom prípade ,,,na dovolenku jazdí len po diaľnici ..a ja sa s ním stotožňujem . Keby to bolo 300km tak aj po okreskách ale 1200 keď urobím na jeden záťah tak auto celú dovolenku nechcem ani vidieť.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2021 23:17
Je zajímavé číst, jak se tu tyto dva názory rok co rok střetávají.
Někoho přestalo bavit sedět hodinu navíc za volantem, někoho k tomu doženou děti či vnoučata, tak jezdí po dálnici.
Taky jsme z ní byli nadšení, najednou se rok co rok otevíralo dalších 30 až 40 kilometrů dálnice, po které jsme mazali až na konec, který se příjemně blížil našemu opět vyčekanému Pelješcu.
Poslední roky se vracíme k jiným trasám, i cestou přespáváme, ale podíváme se tam, kde jsme ještě nebyli. Na pohodu, no tak místo jednoho dne to jedeme dny dva.
Není lepší či horší cesta, jsou jen cesty, po kterých jezdíme raději, než po jiných. Jezděte si každý, kudy vám se zlíbí, vždyť máme každý své priority, které se do žádné šablony nevejdou. Do příslušných vláken se pak podělte o zkušenosti a třeba i zádrhele, ale hlavně o zajímavosti z cesty. Ať si ostatní můžou vybrat, kudy jim bude cesta víc vyhovovat, a kudy raději nejet.
Sretan put!
Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2021 07:19
Letos pohodově trasa Olomouc-BLA-Cszorna-Szombathely a dolů na Starý Goričan. Pak po dálnici až do Šestanovace. Takže prakticky kombinace dálnice a E-čkových cest. Za mě dobrá volba, ale rozhodnuti nechávám na každém z Vás. Kolony, zácpy nebo problémy na hranicích nikdy, ani loni, odjezd 5.8.2021. Sretan put
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2021 07:25
HILL: Velmi, velmi, velmi, velmi dobře napsané, děkuji! smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil santy (09. 06. 2021 07:25).
Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2021 09:27
Loni jsem jel poprvé s přespáním. Starou cestu jsem jel poprvé za světla a vůbec po mnoha letech. Nechtěně jsem to v Kninu vzal na Split, jel jsem podle frňáku, býval bych si to jinak prodloužil mimo dálnici až na Šestanovač. Cestou mě nikdo nezastřelil, ač jsem občas zjistil, že jsem stále v obci s 90 na tacho. Jel jsem i poprvé přes HU, byla to také velká změna oproti průjezdu A po dálnici. Také jsem na vlastní oči viděl Goričan a mýtnici Sv.Helenu, o kterých tady léta čtu. Ale je to o momentální či mentální náladě, zda má člověk chuť jet po dálnici či mimo ní. Podle toho i přizpůsobuji cestu, kolikrát i v jejím průběhu, jako loňské nasměrování v A na HU. Je fajn, že je možnost volby, alespoň se to na silnicích rozmělní.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2021 10:07
Michale, a to teprve, kdyby jsi to vzal přes BiH údolím řeky Vrbas a pak třeba přes Livno vyjel nad Šestanovacem smoking smiley
Přitom již cestou poznal jižní Maďarsko, "český" Daruvar a okolí...
Všude ještě turisticky nezkažené lokality, gastronomické zážitky... srdeční lidé.
To je ještě o třídu jinde, než Chorvatské vnitrozemí... o pobřeží nemluvě.
smileys with beer

To při "průletu" 1200km po dálnicích nikdo nikdy nezažije...
Pravda, (za ideálních podmínek na dálnicích) to budou 2h navíc, ve špičkách to však může být paradoxně i rychlejší... a že nějaká gužva na A1 není žádnou vyjímkou.
Vlastně kecám, nikdy to nebude rychlejší, protože tě to bude stále lákat někde zastavit, něco omrknout, něco ochutnat... thumbs up smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 07. 2021 10:18
Hezký text smiling smiley Zrovna přemouvám ženu, že ruka z okýnka v T5 by mohla nahradit klimatizaci v osobáku smiling smiley. Ale loni je fakt, že jsme se pekli při cestě zpět i v osobáku s klimou. Tuším, že neděle to byla. Ta Tvoje "trasa dolů" mě hrozně zajímá. Letos pro pracovní nové po-covidové povinnosti a covidové startosti a očkovací a testovací starosti a další a jiné "starosti" budeme rádi, za nějaký krátký průlet na KRK a zpět k datu našeho výročí svatby tam. ... Více toho letos asi nestihneme.
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 07. 2021 21:01
Dobrý večer všem čitatelům.
Hill to shrnul dobře. Jen upřesním, mne nezajímá kolik hodin jedu, kolik kilometrů navíc...jaká cena paliva a jinnných polplatků.....Když zamknu barák/byt/ začíná dovolená ...a kolik mne stála?... asi tak... Užívejtesmileys with beer
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 07. 2021 07:23
No někteří ty "drobné" přehazují doma ve sklepě vidlema, to se jim to pak dovolenkuje.
Jdu si pro vidle......musím "obrátit" kout s pětitisícovkama a překontrolovat pastičky na myši. thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.