Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Všem co jedete v sobotu!!!

Autor Láďa 
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 21:34
jfk, budem rada ked sa vratis ak napises ako bola cesta kadial si siel ,ako cez hranice ja idem do Omisu 15.8. tiez v piatok a planuejm vyrazit okolo 17.00
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 21:39
čau Jarik.Hele máme jet ted 11.7 na týden do Podgory,a čtu jak máš vyzkoušené cestování v pátek.Zajímá mě jestli je vyzkoušeno někde po cestě přespat.A ráno dojet do podgory s čistou hlavou.Někde cca 100-150km před cílem nějakej nocleh,apartmám pro nás 2+2,nebo vezu stan takže kemp?....
Pojedu klasicky po dálnici.
jedu podruhé ale po nové dálnici poprvé,netuším kde by se dalo složit k spánku,díky za rady.Pokud by někdo jel ve stejný čas stejným směrem,budu moc rád když se k nám připojí a přeci jenom je to lepší pocit nejet uplně sám,aspon pro nás myslím...My pojedem přes Brno.Čítám že kdybych dojel tahem až do podgory, v nezatíženém provozu,tak těch 1000Km se dá ujet za 11hodin,a pak je přímo tam Kemp Sutlik (tuším) kde jedou nonstop,takže přinejhorším složíme hlavu tam no...
Tak čao,díky za pomoc.Dušan
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 22:18
Já jedu v sobotu v 11 z Prahy na Pelješac. Ti, co se chtějí v sobotu ubytovat, budou daleko přede mnou, musí vyrazit za úsvitu, aby byli odpoledne-večer na místě. Já budu HR hranice přejíždět kolem čtvrté odpoledne mimo hlavní tahy, takže mně kolony netrápí. Pokud pojedu po dálnici, tak kolem sedmé Kapela, kolem osmé Sv.Rok, kdo chtěl bydlet v sobotu, už musel tou dobou dorazit, takže tunely volné. O půlnoci budu u Metkoviče, ve dvě ráno na místě v klidu a pohodě. Do roku 2005 jsem vyrážel v pátek kolem páté, vždy byla kolona, ale tak do půl hodiny a v noci. Dva roky jsem vyrážel ve čtvrtek odpoledne, vždy super bez kolon. Letos to zkouším v sobotu s příjezdem v neděli, zpět odjezd v neděli a příjezd v pondělí nad ránem.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
08. 07. 2008 22:19
To monina:Ja idem zo soboty na nedelu z Kosic okolo 20.00 takze cca 980km za 13 hodin uz by mal byt klud.Inak sledujte kto ktory den ide na web kamery a uvidite aka je premavka ktory den
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
09. 07. 2008 00:09
to jaja:
idem síce v piatok to je pravda, ale až 22.8, týždeň po Tebe. oops zabudol som uviesť dátum. ospravedlňujem sa. smiling smiley
takže ti moc nepomôžem, ale skúsim pomôcť aspoň takto

ako bolo spomenuté sleduj webkamery z piatka na sobotu v plánovaný príchod na hr. prechod a mýtnice a urobíš si názor.

čo sa týka cesty, čakám ešte na info o Slovinsku, krátky úsek Lendava. Idem klasiku Maďarsko a v Lenti sa definitívne rozhodnem, či Redics alebo Goričan (výhody a nevýhody nájdeš na inom vlákne)
pred 2 rokmi som išiel cez ten krátky úsek v Slovinsku. cesta v pohode a hranice boli v pohode. a na diaľnicu som sa napojil až za Varaždinom. cesta späť cez Goričan. (a pomohlo mi toto fórum thumbs up)

chcem ísť nonstop až do cieľa. v Omiši-Duce mám vyhliadnuté miestečko (dúfam, že tam ešte nič nepostavili, alebo nespravili platené parkovisko, to by bol smola sad smiley ), tak tam zaparkujem a budeme relaxovať (rozložím stan). je to hneď pri ceste a pri mori smiling smiley a hlavne pri pláži. uvidíme, všetko sa rozhodne počas cesty. ak budeme unavení zastavíme skôr.

želám všetkým šťastnú cestu tam aj späť
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
09. 07. 2008 15:59
dušan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> čau Jarik.Hele máme jet ted 11.7 na týden do
> Podgory,a čtu jak máš vyzkoušené cestování v
> pátek.Zajímá mě jestli je vyzkoušeno někde po
> cestě přespat.A ráno dojet do podgory s čistou
> hlavou.Někde cca 100-150km před cílem nějakej
> nocleh,apartmám pro nás 2+2,nebo vezu stan takže
> kemp?....
> Pojedu klasicky po dálnici.
> jedu podruhé ale po nové dálnici poprvé,netuším
> kde by se dalo složit k spánku,díky za rady.Pokud
> by někdo jel ve stejný čas stejným směrem,budu moc
> rád když se k nám připojí a přeci jenom je to
> lepší pocit nejet uplně sám,aspon pro nás
> myslím...My pojedem přes Brno.Čítám že kdybych
> dojel tahem až do podgory, v nezatíženém
> provozu,tak těch 1000Km se dá ujet za 11hodin,a
> pak je přímo tam Kemp Sutlik (tuším) kde jedou
> nonstop,takže přinejhorším složíme hlavu tam
> no...
> Tak čao,díky za pomoc.Dušan

Já si pouze dávám přestávky na odpočívadlech. Někdy i chvilku "spací" venku na karimatce. Postel to není, ale lepší než nic. Trochu to k té cestě patří a já se na to i těším. Pěkné odpočívadlo je "KRKA", jsou tam čisté sociálky a auta jezdí nad tebou a tak tě při odpočinku neosvicují a navíc po rozdělení máš bonus - krásný výhled na záliv .....................
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
09. 07. 2008 16:16
Několik let po sobě jsem jezdil do Dalmácie (naposledy loni Zadar) vždy od soboty do soboty. Vyráželi jsme vždy v pátek kolem 15.00 od Ostravy přes Bratislavu, přechod Rajka, Maďarsko, přechod Redics, krátký Slovinský úsek, pak Čakovec a HR dálnice. Mezi 2-3 ráno za druhým tunelem (Sveti rok?) hned první odpočívadlo - rozlehlé odpočívadlo mimo dálnici (dálnici nevidět ani neslyšet!) se spustou spících dovolenkářů v autech i mimo auta - tady schrupneme, posnídáme (jsou tam i stoly a lavičky, krásný výhled z hor na mořský záliv) a pak již jen pár km k moři.
Jezdíme tak opakovaně a nikdy ani minutu čekání na hranicích ani před tunelem....zdůrazňuji z PÁTKU na SOBOTU!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mars (09. 07. 2008 16:22).
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
09. 07. 2008 16:33
Máš pravdu Mars. Já musím ve 12 hodin, protože vyjíždím od Kladna a tak to mám dál. To odpočívadlo, o kterém tady píšeš znám také. Je super a jmenuje se snad Jesenice. Stavím tam také. Ono to totiž stejně díky tomu vzrušení spát moc nejde a navíc kolem 9 hodiny ráno je v Omiši už pěkný šrumec a možnost kolon a to samé na sjezdu z dálnice nad Brelou ......................
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
09. 07. 2008 16:41
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:16).
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
09. 07. 2008 17:01
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
09. 07. 2008 19:03
tak borci MOOOC DÍKY! aspon už vím že to je možné a z přiloženého obrázku to není snad ani nějaká divočina!!
Takže si to poznačím a dle momentální situace se rozhodnu kde se odfrkne.
ZATÍM ČAU. jo samo jestli ještě někdo má něco vyzkoušené-sem s tímsmiling smiley
Dušan
avatar Re: Všem co jedete v sobotu!!!
09. 07. 2008 19:18
Jezdí někdo na Makarskou v sobotu tak, aby kolem třetí, čtvrté hodiny ráno překračoval česko - rakouské hranice? Cestu dál na jih bych si představoval "Bessyho" trasou po chorvatské dálnici.
Máte zkušenosti, zda nejsou kolony u tunelů (asi se musí tunely směrem k moři objíždět ).
Kolik km je objížďka tunelu Mala Kapela směrem k moři? A nebylo by lepší v případě objíždění tunelu Sveti Rok sjet dříve z dálnice na Gračac a pokračovat "po staré"?
"Stihnu" to na místo dovolené tak do 15, 16 hodin abych se přihlásil v hotelu? Je reálná doba jízdy 12 hodin?
Děkuji za odpovědi.
čoko
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
09. 07. 2008 21:12
My vyjizdime kazdy rok v sobotu kolem 18.00 hod.a rano v 6.00 hod.jsme na miste.Jezdime porad po stare silnici a kazdy rok si rikame,ze snad k mori nikdo nejede.Jedeme proste sami,zadny provoz
Jedu na Krk, nemáte někdo zkušenost o průjezdu Slovinskem na Rijeku, když už si zakoupím dál. známku, tak bych ji chtěl využít a projet Slovinskem až dolů.
Chci vyrazit v pátek večer nebo v sobotu brzy ráno, díky za podělení se o poznatky, jedu poprve.
chodac
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
10. 07. 2008 09:23
to JIRKA300 propočítej si zda není výhodnější Bessyho trasa (z Rakouska přes maďasko a rovnou do Chorvatska). Když jsem v roce 2004 jel do Noveho Vinodolskeho, tak jsme jeli do Zahřebu a pak po dálnici těsně před Rijeku. Na Krk jsme se koukali a na most jsme to měli cca 8 km. Já jedu do Rabacu, takže pojedu normálně přes Slovinsko až do Koperu a pak po Y. Nikdy jsem tam fronty nezažil. Cestou zpět v sobotu odpo bývaly fronty před Lubjanou na mítnicích, protože Slovinci jeli večer domů od moře, kam jezdí jako pražáci do hor (ráno tam, večer domů). V každém případě hezkou dovolenouá a šťastnou cestu.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
10. 07. 2008 10:50
to Chodac
tak to jste klikař já jezdím od do kempu mezi Pořeč a Funtanu tam přes Buje nebo po Y a izlazem Nova Vas přes Novigrad abych s vlekem nemusel platit most přes Mirnu navíc je to dál a mám už za ty léta naučenej rituál vitání s mořem na Antenalu za Novigradem zpět zásadně přes Buje protože se mě ještě nestalo aby u Kaštelu v SO večer nebyla z Y fronta už se mě za ty léta parkrát stalo, že celej ten sjezd do Koperu byla kolona takže na parkoviště Studenec cca.100 km od Poreče kde v lese večeříme jsem jel 3 hodiny, protože nejen Slovinci, ale hlavně Italové z okolí Terstu tam jezdí jak na chalupu.Jinak pozdravujte Rabac také jsem tam byl, ale protože rád jezdím na kole a tahám je i do HR, ale v Rabacu to moc nejde kopec do Labinu je smrtící takže kola jsem používal jen na přesun na pláž u Giraldely, protože pláž u kempu Oliva mě moc nenadchla, ale jezdil jsem tam dobách po začátku války v Y kdy byla v MF DNES 2 roky po sobě reklama na kemp Oliva a po jeho předloženi na recepci byla sleva takže ve 3 nás to v době kdy jsem váhal jestli do Y vůbec z důvodu války jet a když tak kam, protože předtím jsem jezdil do Bibinije což za války nešlo stálo 11 DM za den..
chodac
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
10. 07. 2008 11:16
Most v Antenalu taky miluji (když jsme byli se ženou v roce 1999 na svatební cestě, tak jsme na něj z kempu Lanterna u Poreče koukali), pravidelně se tam zase s mořem loučím a nahoře pak beru u OMV za poslední kuny benzín. Jinak mám takovej fórek, v Koperu jedu rovně podél moře, zatímco ukazatele všechny vedou doprava na most a do hor a na hranicích jsou potom fronty. Já tam nikoho nemám smiling smiley .
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
10. 07. 2008 12:12
To Chodac to tedy jedete z Koperu podle moře na Izolu a pak se vratíte na silnici na Dragonju - Kaštel nebo někde kolem Portorože na přechod Plovanija.
avatar Re: Všem co jedete v sobotu!!!
10. 07. 2008 12:17
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jezdí někdo na Makarskou v sobotu tak, aby kolem
> třetí, čtvrté hodiny ráno překračoval česko -
> rakouské hranice? Cestu dál na jih bych si
> představoval "Bessyho" trasou po chorvatské
> dálnici.
> Máte zkušenosti, zda nejsou kolony u tunelů (asi
> se musí tunely směrem k moři objíždět ).
> Kolik km je objížďka tunelu Mala Kapela směrem k
> moři? A nebylo by lepší v případě objíždění tunelu
> Sveti Rok sjet dříve z dálnice na Gračac a
> pokračovat "po staré"?
> "Stihnu" to na místo dovolené tak do 15, 16 hodin
> abych se přihlásil v hotelu? Je reálná doba jízdy
> 12 hodin?

Nemusíš mit strach,v sobotu to pouští přes tunely pouze na jih,tedy k moři,ale kolony se určitě tvořit budou.Většinou to je kolem poledne a dopoledne...šťastnou cestu všem,za chvilku vyrážím...
> Děkuji za odpovědi.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
10. 07. 2008 13:44
Jmenuje se Marune, ve směru k moři hned za tunelem a musí se podjet dálnice, je jen v jednom směru - proto tam vůbec není slyšet hluk projíždějících aut. Ale letos tam budují nějaký obří barák - sned hotel?


Jarik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Máš pravdu Mars. Já musím ve 12 hodin, protože
> vyjíždím od Kladna a tak to mám dál. To
> odpočívadlo, o kterém tady píšeš znám také. Je
> super a jmenuje se snad Jesenice. Stavím tam také.
> Ono to totiž stejně díky tomu vzrušení spát moc
> nejde a navíc kolem 9 hodiny ráno je v Omiši už
> pěkný šrumec a možnost kolon a to samé na sjezdu z
> dálnice nad Brelou ......................
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
10. 07. 2008 13:52
Už je ten hotel i funkční, aspoň část.
chodac
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
10. 07. 2008 14:44
to obelix rovně pořád po stejné silnici nikam neodbočuji a jak se jmenuje ten přechod netuším, ale oba přechody jsou od sebe asi 1 km. Po překročení hranic se asi po 0,5 km napojím na stejnou silnici, co po ní jezdí ostatní. Tímto přechodem ve vedená doprava směrem do Slovinska
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
10. 07. 2008 15:59
kvetaca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jmenuje se Marune, ve směru k moři hned za tunelem
> a musí se podjet dálnice, je jen v jednom směru -
> proto tam vůbec není slyšet hluk projíždějících
> aut. Ale letos tam budují nějaký obří barák - sned
> hotel?
>
>
> Jarik napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Máš pravdu Mars. Já musím ve 12 hodin, protože
> > vyjíždím od Kladna a tak to mám dál. To
> > odpočívadlo, o kterém tady píšeš znám také. Je
> > super a jmenuje se snad Jesenice. Stavím tam
> také.
> > Ono to totiž stejně díky tomu vzrušení spát moc
> > nejde a navíc kolem 9 hodiny ráno je v Omiši už
> > pěkný šrumec a možnost kolon a to samé na sjezdu
> z
> > dálnice nad Brelou ......................


Máš pravdu. Já to pomotal. Jesenice je až potom.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
11. 07. 2008 08:29
to Chodac děkuji to bude ta Plovanija asi to taky prubnu i podle web kamer na přehodech tam nejede nikdo a na Kaštelu je fronta.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
11. 07. 2008 16:10
To Obelix a Chodac: ten přechod Plovanija, myslíte, že je to ta Dragonja ze Slovinské strany? Jiný tam nevidím. Tedy směr Koper-Izola-Portorož-Dragonja?
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
11. 07. 2008 22:40
Ne to je vedle když si na [www.hak.hr] tu mapu zvětšíte tak to uvidíte blíže k moří je Plovanija silnice v HR D200/E751a hned vedle je Kaštel silnice D21 která vede do Buje a až asi před 4 lety je tam udělaná spojka na Y. Když už z Koperu pojede na Izolu a Portorož tak je asi zbytečné se vracet na Kaštel ze SLO je to Sečovije silnice 111.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
11. 07. 2008 23:09
No, Dragonja je podle mě Slovinská část přechodu - přechod se nazývá Dragonja-Plovanija (SLO/HR). Sledoval jsem dnes webkamery z Plovanije a přišlo mi to taky docela nahuštěné, a teprve se hrozím toho, jak to tam bude vypadat v sobotu kolem poledne, kdy tudy budu projíždět.
Uvažuji ale ještě o možnosti sjet z dálnice ještě před Koperem na Crni kal a na přechod Sočerga (SLO) směr Buzet(HR).
Co myslíteconfused smiley
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
20. 06. 2009 22:20
Pokusím se oživit toto vlákno. Jedem do Puli 11.-18.7. Odjezd plánuju na pátek kolem půlnoci v Hatích. Na apartmánu máme být nejdříve 14:30. Tím nechci říct, že tam nemůžem být už v 10 a nesmočit nožky na pláži. Podle toho co jsem si zatím přečetl mi vychází lepší varianta pokračovat na Portorož a nesjíždět v Koperu na Kaštel. Tím pádem bych použil přechod Plovanija. Jedu poprvé, z cesty nemám žádné zkušenosti. Jsme dva řidiči, máme v plánu jet pohoda klídek 100-120 se zastávkama. Nemám auto s klimou. Ptám se hlavně na to, zda vyjet např. ve 20hod, tím pádem být na místě teoreticky cca v 8 ráno, vyjet ve dvě ráno abych tam byl cca do nějakých 14ti, později, nebo něco mezi? Nebo se ještě nabízí varianta, kterou bych osobně řadil až na poslední příčku a to sjet před Koperem na Buzet (přechod Sočerga) a pak směr Pula. Děkuji všem
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
20. 06. 2009 22:46
Mapu ti radit nechci. Jel bych přes slovinsko po dálnici.
Ale časově jestli vyjíždíš z Hatí, tak by ti mohlo stačit jet i před půlnocí. Já jezdím do Gradacu bývám tam kolem 9té a vyjíždím z čáry po 22h. Ty to máš rychlejší.

Nevím, třeba Ti nědko napíše, kdo tam byl, nebo hledej jestli nenajdeš v dalších vláknech.
Viamichelin Ti taky spočítá čas.
Re: Všem co jedete v sobotu!!!
20. 06. 2009 23:05
Myslím si, že sis vybral docela nešťastný datum. Od 10.7. má celý koncern VW (VW, Audi, Škoda …..) celozávodní dovolenou (poprvé všichni najednou), musím se přiznat, že i já dělám v tomto koncernu a znám spousta lidí, co vyjíždí tento osudný pátek na noc. Tím tě samozřejmě nechci strašit, jen ti radím, aby sis pro jistotu dal vjedší časovou rezervu. Ještě se musím přiznat, že i já jedu tento víkend,ale vyjíždím až 11.7 (sobota) navečer tj. cca 19h.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 122
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.