Jaká byla cesta
31. 05. 2021 16:20
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (18. 02. 2023 15:00).
avatar Re: Jaká byla cesta
31. 05. 2021 22:36
... zvláštní ... že je občan České republiky na základě dvoustranné dohody mezi Maďarskem a Českou republikou počínaje dnem 15. května 2021 pokud se prokáže Certifikátem o provedeném očkování nebo Potvrzením o provedeném očkování ... zařazen do tranzitu ...

smileys with beer
Re: Jaká byla cesta
31. 05. 2021 23:04
To Midax:
Ukázali jste jim certifikát o očkování? S ním můžete cestovat volně, ty případy už byly. A asi by se ani neptali, kam jedete. Mezivládní dohoda hovoří jasně.
avatar Re: Jaká byla cesta
01. 06. 2021 09:02
... jak napsal Midax ... že vyfasoval známku "tranzit" ... (kterou snad i nalepil ?) ... tak bych v případě, že má všechny doklady o tom, že je celá posádka "bezinfekční" ... s čímž si po pravdě nikdo nemůže být jistý nikdy, i kdyby měl naměřen dostatek protilátek, protože Covid19 může převézt, nebo přenést na předmětech, na rukou ad. ...
... takže, pokud chce takový řidič sjet z trasy tranzitu, asi by bylo vhodné tranzitní známku sundat, aby mu případná silniční kontrola "nevyčetla", že si byl vědom toho, že má jet tranzitem ... v jeho případě nebyl důvod si známku vůbec lepit ... ale i blbé zdržení diskuzí s Hugárošpolicajtoš by bylo nepříjemné ... před časem mě kontrolovali při nájezdu na M70 cestou z Chorvatska (tehdy byla tato quasidálnice bez poplatku) a chtěli vysvětlit, proč (na tehdejším typu zeleného řidičáku) tam není datum, do kdy doklad platí ... po dvacetiminutách ruční, nožní diskuze, kdy se do toho přidaly další 4 posádky maďarské policie, které tam do té doby braly všechny, kdo tudy jeli ... jsem to uzavřel větou dazistnafurt ... nato mi jeden policista vrazil doklady do ruky ... a já ve zpětném zrcátku ještě dlouho viděl, jak za naším autem v mírném předklonu zírali s rukama v bok a s asi dost otevřenými ústy ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 06. 2021 11:14
Jen by mě zajímala ta mapka s povolenou cestou.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 06. 2021 11:45
[www.google.com]

[www.mzv.sk]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 06. 2021 11:56).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 06. 2021 13:26
Když vezmeme doslovný text dvoustranné dohody CZ/HU. jak je uveden na stránkách MZV Praha a velvyslanectví v Budapešti, zdá se, že pro volný vjezd se uznává pouze očkování. Pokud ho někdo nemá, může být asi přesměrován na Tranzit.

1. Vstup na území Maďarska
Občan České republiky na základě dvoustranné dohody mezi Maďarskem a Českou republikou počínaje dnem 15. května 2021 může volně vstoupit na území Maďarska, pokud se prokáže Certifikátem o provedeném očkování nebo Potvrzením o provedeném očkování. Vstup do Maďarska je možný ihned po první dávce, při návratu do ČR se vyžaduje 22 dní po prvním očkování, jinak občan ČR musí jít do izolace a do 5-ti dnů na PCR test. Děti do 18 let, které cestují s rodiči, mají do Maďarska volný vstup.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 06. 2021 13:34
Midax: Starý Goričan jen pro náklaďáky: z čeho je to zřejmé? Je tam nějaká zákazová značka pro osobní auta? Vím, že na M70 bývala značka, která náklaďáky posílala doprava na starý Goričan, osobní auta rovně na nový Goričan. Nebyly to ale žádné zákazové nebo příkazové značky. Je to nyní jinak? Je to nějakým způsobem vedeno oficiálně jen pro nákladní dopravu?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 06. 2021 13:41
... na tom textu (Vlada) ... je zajímavá jedna věc ...
pokud jsem ráno navakcinovaný a v poledne mohu volně vstoupit do Maďarska ... tak se nesmím do ČR vrátit dřív, než za 22 dnů ...
pokud bych se vrátil za 3 týdny, tedy o 1 den dřív ... tak musím okamžitě do izolace a do 5 dnů na PCR test, teprve po jeho negativním výsledku mohu vylézt z izolace ... zlatý Maďarsko, který nezajímá, jestli druhý den po vakcinaci po 1. dávce dostanu kovida, nebo ho už v okamžiku vakcinace mám ...
... na základě výsledků testu v USA je přitom pravděpodobnost ochrany po 1. dávce vakciny x Covid19 úspěšná v 50 až 75 % ...

smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 06. 2021 17:36
Vlada, to vyplývá pouze z té bilaterální dohody...
Je potřeba nevytrhávat pouze aktuální dodatky, ale číst to celé...
V "běžných" podmínkách, které platí celou dobu, kde jsou např. vyjímky pro MKD, některé firmy, některé sportovce atd. je celou dobu volný vstup pro kategorii "postcovid 6 měsíců"...
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 06. 2021 19:01
to MartinR: Starý Goričan je mimo sezónu jen pro nákladní dopravu. V sezóně, pravděpodobně kvůli rozmělnění náporu, je i pro osobáky.
Jaká byla cesta
01. 06. 2021 19:03
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (18. 02. 2023 14:56).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 06. 2021 19:29
Tak to je dobrá rada nad zlato. Zbytečně tě nezdržovali a ještě jsi dostal krásnou mapu a nálepku thumbs up smiley

Taky to tak udělám.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 06. 2021 19:59
To Slavkov. Ano to je pravda, postcovid 6 měsíců tam je, ale teď to rozšířili o očkování, na které jsem chtěl upozornit. Zdá se mi, že testy nestačí.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2021 09:31
... to, čím Midax ... upřesnil svůj příspěvek, už má logiku ... thumbs up

... to, že na starý Goričan "nevede" z M70 odbočka pro osobní auta zřejmě vychází z toho, že to místní znají, a turisté byli dosud hnáni po tranzitu, tudíž po dálnici M7 ... a pokud jde o maďarské vyjímky pro dopravu během Covidovém období, tak ty stejně většinou využívali zahraniční TIRáci ...
... už dříve jsme mohli vidět, že si s dopravními značkami Maďaři dávají na čas ... ostatně starý přechod (na maďarské straně) byl po vybudování toho dálničního, trvale diskriminován a už se tam ani nic nového nebudovalo a v podstatě ani neopravovalo ... dosud nasměrované, resp. budoucí investice stran hraničního přechodu Letenye/Goričan a přípojných tras v Maďarsku šly, nebo půjdou na dobudování M70 ...
... o druhé možnosti příjezdu na starý Goričan, (mimo M70), tedy po silnici 7538 a pak přes město Letenye po silnici č. 7 zatím nevíme nic, ale asi by to mělo fungovat jako před Covidem ... (teda pro ty, kdo mají papíry dokladující, že do Chorvatska nepotřebují tranzitní trasy) ...

P.S. jen tak mimo zápis a pro pochopení souvislostí je nutno podotknout, že stará celnice Letenye/Goričan je jak na straně maďarské, tak chorvatské... kdežto dálniční přechod mezi HR a HU je výhradně na maďarské straně ...

... Michale ... pokud vím, tak už pár let před Covidem byla odbočka na starý Goričan celoročně schválena i pro osobní, turistickou dopravu ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (02. 06. 2021 10:01).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2021 10:32
Já jezdím radši přes starý Goričan, protože je to tam volnější a je tam možnost občerstvení (velmi příjemná restaurace Zelengaj). Nikdy nebyl problém tam osobním autem projet. Na dálničním přechodu není nic.

Celnice je sice na maďarské i chorvatské straně, ale od vstupu Chorvatska do EU jsou Maďar i Chorvat spolu na jedné celnici a zastavuje se jen jednou.

Když se tak teď dívám na street view, tak mi něco říká, že tady byl v sezóně i obrázek osobního auta, ale nevím to jistě.
Z maďarské strany byl myslím vždy jen symbol nákladního auta. To ale není zákaz vjezdu pro osobáky.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mdr (02. 06. 2021 10:34).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2021 10:54
Možná bych to vzal i z hlediska dopravního značení, náklaďáky nesmějí přes dálniční HP, na M7 byl v místě sjezdu na M70 zákaz vjezdu náklaďáků dále po M7...
Na druhou stranu osobákům nic ve vjezdu na starý HP nebrání... Schválně jsem se podíval na své video z 22.7.2018 (přijíždel jsem od Nagykanizsa) a na kruháči na té zelené šipce byl jenom náklaďák, cca 100m dál již nad silnicí modré cedule na řazení do pruhů a tam byl i osobák, po dalších cca 300m totéž (v místě, kde se oddělují kamióny vpravo).
Letos doufám, že při splnění nějakých podmínek, nějak rozumně otevřou BiH...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 06. 2021 17:27
Byla tady zmíněna "velmi příjemná restaurace Zelengaj". Rád bych si to ověřil osobně, ale jezdím v noci a nepodařilo se mi zjistit, jak je otevřeno. Má někdo tuto informaci?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 06. 2021 17:46
piatok + sobota 9–0, nedeľa 9–23, pondelok - štvrtok 12–23 smileys with beer
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 06. 2021 17:55
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 06. 2021 18:00
info z [www.police.hu]


Letenye - Goričan I.- 00:00-24:00 "starý Goričan"
Čakacia doba z Maďarska (vypnutá):
Nečaká sa dlhšie ako 15 minút
Čakacia doba do Maďarska (zapnutá):
Nečaká sa dlhšie ako 15 minút
Typ dopravy:
medzinárodná osobná a nákladná doprava (tranzitná) od 1. septembra 2020.

Diaľnica Letenye - Goričan II.- 00:00-24:00
Čakacia doba z Maďarska (vypnutá):
Nečaká sa dlhšie ako 15 minút
Čakacia doba do Maďarska (zapnutá):
1/4 hodiny
Typ dopravy:
medzinárodná osobná (tranzitná) od 1. septembra 2020.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2021 10:55
Informace o cestě do Rogoznice. Odjezd z Prahy v neděli v 7 hodin ráno, trasa přes Blavu, Györ, Szombathely a starý Goričan. Cestou déšť, teploty do cca 23 stupňů. Ideální na cestování. Hranice SK jen mávnutí pro pokračování bez zastávky. HU zavřená dálnice a staženo skrz parkoviště, ukázání euro covid certifikátů(paní má obě dávky, já jednu) a sdělení policisty ok, bay, bay. Zdrženi cca 3 minuty. Goričan cca 10 minut, požádání o předložení certifikátů. Provoz mírný, směrem od moře gužva do Zagrebu daleko za Bosiljevo. Dnes ráno nás probudil hluk a otřeseni postele, přikládali jsme to aktivitám na nedaleké stavbě. Později jsme zjistili, že šlo o zemětřesení.😉
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 06. 2021 20:08
Pepino2018 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Informace o cestě do Rogoznice...

Ahoj Pepino.
Menil si už peniaze v súkromnej mjenjačnici?
Koľko Kuna dajú teraz za Euro?
Ďakujem yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 06. 2021 20:22
Cesta na Krk s odjezdem 21.30 z Liberce.Mikulov,Šentilj,Pasjak.Vše bez jediného zdržení,nikde se ni
c neděje,nikdo nic nekontroluje.Zdravím.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 06. 2021 21:19
vlado tt
Zagrebačka banka má kurz 7,45 kn/euro
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 06. 2021 10:10
včera byl kolega v HU na otočku - nikde na hranicích žádná kontrola jak na SK,tak na HU.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 06. 2021 10:46
Valeri - to je dobrej kurz. Předchozí leta se to pohybovalo 7,14 - 7,23
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 06. 2021 11:06
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
Zagrebačka banka má kurz 7,45 kn/euro

Ďakujem Valeri.
To už viem. Len som chcel vedieť koľko dajú teraz v súkromných mjenjačniciach.
V tých malých kioskoch, nechce sa mi chodiť niekam do banky.
Ale thumbs up za odpoveď smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 06. 2021 12:43
Nevím, tyto služby nevyužíváme. Kde to jde platíme kartou, na zbytek máme hotovost z domova.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 06. 2021 13:00
Ďakujem Pepino.
Ugodan odmor smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.