avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2018 15:57
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2018 18:52
Odjezd 14.7. v 19.30 od NJ, Bytča, Blava, HU M1, E65, Szombathely, Kormend, Zalaegerszég, Nagykanisza, M7, Letenye- Goričan. Cesta přes HU naprosto v pohodě, bez zdržení. Na hranicích s HR jen zběžný pohled na pasy a vizuální kontrola posádky, zdržení cca 10 min. Lučko rovněž v pohodě, asi pět aut před námi, lístek odebrán v 03.37.. Tankování, kafe a něco k jídlu klasicky na Petrol v Desinci, až dotud vše v pohodě a bez problémů. Pak WC, volné sandály na nohou, obrubník, špatný krok, kotník křup.. Bolest jak šlak, otok, špatná hybnost. A ke všemu na pravé noze. Posádka vozu zděšena, na pohled to opravdu vypadalo hodně zle. Synek zpět do bistra poprosit o větší množství ledu, naštěstí měli. K tomu dva Ibalginy, po půl hoďce otok mírně spadnul, hybnost omezená, nicméně zlomenina se naštěstí nekonala. Sedáme do auta, a razíme dál. Oceňuji tempomat, až doteď jsem ho bral jen jako věc, kterou jsem s autem koupil, nyní nepostradatelný. Brzdění nic moc, naštěstí není moc potřeba. Další větší zastávka na odmorišti Tifon Dobra, zase trochu ledu do ponožky a jede se dál. Hybnost pořád nic moc, brzdění celkem problém.Dojezd do Pisaku v 9.30.. Po čtyřech dnech už celkem v pohodě, ale cítím to ještě dnes.. Z Pisaku pak ve středu k večeru do Privlaky, z plánované Paklenice ovšem sešlo, takže jen válečka. Domů ve středu 26. 7. výjezd v 11.00, v Maďarsku jsem dal celou M7a M1 přes Budapešť, abych se vyhnul všední dopravě od Letenye po Szombathely, a můžu říct, že dobrá volba. Akorát u Balatonu dost foukalo. Kilometrově sice delší, ale časová ztráta zanedbatelná. Doma ve 21.30. Cesta tam i zpět bez problémů, teda až na ten kotník..



Upraveno 2krát. Naposledy upravil radek24 (29. 07. 2018 20:58).
Re: Hustota provozu
29. 07. 2018 19:43
Včera odjezd před patnáctou hodinou z Mělnicka na Prágl, Benešovo a dolů na Budějky s plánem jet na Linz. Od D1 jsem si připadal, jako kdybych jel ráno do práce, jeli jsme ve vláčku od horizontu po horizont. Hlásili v Budějkách zdržení min.40 minut, tak jsem to uhnul na Halámky. Jako mávnutím kouzelného proutku silnice prázdné. Před Grazem dojeta bouřka, dálnice místy vypadala jako dětské brouzdaliště. Za Grazem omezení až po odpočívadlo na 225km. Zde tradiční zastávka. Objezd SLO dálnice klasikou na Lenart. U sv Anny nájezd na objíždku a zde začal můj nedobrovolný poznávací zájezd Slovinska. V dešti, nad silnicí opar jak z Rákosníčka, jsem někde z objíždky nechtěně sjel. Když jsem to zjistil, vytáhl jsem navi a ta mě poslala do Lenartu, ale po cestách, které mají do silnic daleko. Rychlostní průměr tak 25 km. Do Lenártu jsem vjel pro mě z neznámé strany a než jsem zjistil, kudy objet uzávěru, poznal jsem podrobně i Lenart. Nebyl jsem v tom sám, vím, že jedno auto jsem potkal určitě 5x, další dvě určo 3x. Do Ptuje jsem ztratil minimálně hoďku a půl. Kolona na Macelj končila hodně nad Podlehnik, tak jsem to nasměroval na Rogatec, zde jsem byl úplně sám. Dále již bez kolon, na odmorišti Modruš šlofík do časných raních hodin a pak v pohodě dojezd až do Drašnice.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2018 23:01
... při cestě na Jadran i zpět se občas něco přihodí a tak pár zážitků ze včerejšího návratu ...

někde, pár minut před odbočkou z A1, směr Bosiljevo se " tok " vozidel jedoucích asi 100 km/hod a více, začal rychle zpomalovat a oba proudy vozidel, směrující po dálnici k Zagrebu významně uhýbaly do leva, nikdo ale nezastavil ...
vzpomínám, že jsme jeli v pomalejším pruhu a kde se vzalo, tu se vzalo ... zcela v pravo (v odstavném, či co je to za pruh) asi to srovnala svodidla napravo od nás, z mírného kopce mazalo, tak 40/60 km/ hod směrem k moři kolo ... vypadalo to jako rezerva z osobáku, obytňáku či z čeho ...
tak jsem jen udělal ééé ? ... ohlídl se, ale už to bylo pryč ...
... ještě chvíli jsem se díval, jestli někdo před námi zastaví, nebo jestli už bude stát ... a ví Bůh, jestli to nepřeletělo středová svodidla z protisměru ... ale víc už jsem se nedověděl, snad to nikoho netrefilo ...

... druhý moment byl už za Brnem, někde v místech, těsně u D1 směr Vyškov, po 22 hodině na přivaděči z Brna č. 50 hasiči uklízeli něco většího ( osobák(y) ... doufám, že jen plechy ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2018 12:23
Včera návrat domů v pohodě jediné kolony na hranici z Chorvatska do Slovinska, ale jelikož jsem líný objíždět jinýma celnicema neztěžuji si. Co mi vadí jsou polští řidiči a jejich chování na dálnicích. Další jsou uzavírky na naších dálnicich kolona před zůžením,ale nikde problém jenom někteří se dívají co se vlastně dělá a jedou z velkou mezerou
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2018 13:45
Cesta z5 stejně v pohodě jako cesta tam. V sobotu 28.7. kolem 8:00 odjezd z Karlobagu po silnici č. 25 přes Gospič do Korenice, slušná silnice, ale samá zatáčka, slabší povahy s tím mohou mít problém, na přímořské straně Velebitu hezké vyhlídky na Pag.V Korenici napojení na D1. Na D1 byla při cestě tam i zpět kolona směrem k moři mezi benzinkou INA a kruhovým objezdem mezi D1 a D25. V Korenici to při cestě tam i zpět celkem žilo, oproti roku 2012 kdy jsme tam byli naposledy. Všude spousta aut a lidí. Dále po D1 na Plitvice Ulaz 2, tam jsme byli v 10:30. Prohlídka Plitvic do 16:30, následně cesta do Slunje na ubytování. V neděli 29.7. kolem 7:30 odjezd ze Slunje po D1, provoz OK, z Karlovace po A1 na Demerje, tam přes FAST ENC bez zdržení, na Lučku byla kolona několik set metrů, po A4 bez problémů, sjezd na Čakovec, hranice Mursko Središće, před námi asi 10 aut, zdržení jen několik minut, dále silnice 86, M86, Jánossomorja, M15, Bratislava, Brno, Prostějov. Jediné drobné zdržení mezi Vyškovem a Prostějovem.
Re: Hustota provozu
30. 07. 2018 20:34
Mezi nami stoji to objizdeni za to...Letos otom silne pochybuji,...Neco mam za sebou asi 25 x v chorvatsku...Ale az pojedu letos po druhy jedu po dalnici ale vevsedni den
avatar Re: Hustota provozu
31. 07. 2018 19:53
... A sme doma.
V Drveniku to bolo OK, tak sme to predĺžili o jeden deň. Ako vždy, nechcelo sa nám rovno domov. Návšteva známeho domáceho z minulých rokov v Čelina Zavode a kúpanie v Omiši. Pred 15.00 už smer Blato na Cetini, Šestanovac (na diaľnici vymlátený VW transporter s prívesom, kt. rozbil až informačnú tabuľu za zvodidlami), Aržano, Livno (BiH). Klasické pauza. 17.00 smer Glamoč, Čadavica, B.Luka. Niekde za večera a potom potrebovalo papať aj Berlingo. Cena nafty príjemná 2,09KM. Potom 0 22.00 hurá do HR na A3, smer Osijek. Výjazd pri Dakove, Osijek, hranica HU, 15km na M6, rýchlo Budapešť, M0, M3, M30, Miškolc, Prešov. Nejaké prestávky. O 6.20 parking pred barákom. Spolu 1103 km, prestávky čosi cez 2 hod. na hraniciach čakanie spolu možno 15 min. Absolútne bez problémov. Podľa navigácie max. dosiahnutá rýchlosť 167 km/h. Asi dve a pol hodiny šoféroval mladý kamarát kým som sa snažil trochu oddýchnuť. No vysvetlím mu, že na vlastnom aute bude môcť takto jazdiť.
avatar Re: Hustota provozu
01. 08. 2018 12:23
Podávám hlášení ze zpáteční cesty v neděli 29.7

Klasicky odjezd Zavala 3,14 do Sučuraje na trajekt v 5,00, 5,30 Drvenik, projetí Sv.Ilja tunelem, 6,30 Zagvozd, 7 -7,30 snídaně na Kozjaku + paráda presso k tomu.. Dálnice s mírným provozem, opačný směr živější.
Trochu nám to zhoustlo od Zadaru po Sv Rok, hlavně řidiči z PL předváděli obvyklé prasárny, za tunelem se to zklidnilo. U Draganiče v protisměru nějaký ťukanec / pouze plechy/ a tak kolona cca 3 km. My v 11,00 Demerje ENC.
Pak až v11,30 Ljubeščica na A4, dotankováno /XC 90 chlastá jak ruský mužik/, občerstvení. U Varaždinu virtuální pozdrav Václavovi nahoru a ve 12,30 st.Goričan. Zde druzí, náhled do pasů a kessénem.
Na M70 zdržení v řádu několika minut, M 85,M 86 pohoda, u Csorne na 86 na Moson.....r, a v 15,30 Blava. Hladký průjezd, 16,00 tankovačka Sekule.
Přesně 17,55 přistání v KM, vezli jsme domů tchýni a vyzvednutí hafuši z hlídání. Dal jsem sprchu, natáhl se a v 21,30 doma v BM.

Celkově velmi pohodlná a plynulá cesta bez nejmenších problémů. Ani jsem nebyl nějak unavený a to v HU a na SK pěkně topili.
Takže za rok opáčko, termín u domácího rezervován. Destinaci netřeba zmiňovat...grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2018 23:45
18.7. z Kolína kolem 7mé na Linec a dál po dálnici, tunely předplacené, bez front (pravda že na platidlech pár aut). Slovinci 10 minut Chorvatsko cca 20 minut. Druhá pumpa za Lučkem (bez front) tankování, káva a kremšnita grinning smiley . Do Skradinu příjezd po 18.00. Vodopády fajn, ale chce to hned ráno, je tam fajn a není to takový blázinec. Po poledni cesta do Drveniku, trajekt na pohodu, do hodiny a vešli jsme se.
Zpět v neděli z Hvaru do Splitu, trajekt čekačka necelé 2 hodiny, ve 13.00 odplutí a do Splitu po dálnici. Ze Splitu 1.9 středa cca 7.30 Záhřeb kolem 11té (v protisměru ošklivá bouračka a fronta cca 5+km), hranice cca 10+25 minut (do Slovinska docela fronta už tunelem a ne prašnou cestou). V Rakousku na prvním odpočívadle šnicl a dál na Linec, cestou zastávky, voda a palivo. Trochu krize, vedro a řídím sám, voda do mě mizela stejně jako nafta do motoru drinking smiley . U nás už dobrý, dokonce i sprchlo, dojezd po 20.00.
Sice jsem p. Hilla trochu trápil cestou kolem (za rady mu děkuji) , ale D1 je pro mě definitivní strašák, tak jsem jel "na tutovku" spodem.
Stát se může kdykoli, cokoli, ale pojedu zase v týdnu, nebo v neděli. Takhle mi to vychází už po Xté a zůstanu u toho. Sretan put všem smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2018 13:43
Návrat včera 4.8.2018 v sobotu z Hvaru spať domov. Odchod trajektom zo Stari Gradu o 05:30 vylodenie v Splite o 07:20, potom relatívne rýchlo prejazd A1 až po Lučko, stihli sme to pred hlavným náporom - na Demerje žiadne zdržanie cez FAST ENC. Oproti smerom k moru to bolo celkom kruté napr. severne od tunela Sveti rok kolóna smerom k moru asi 10 - 15 km takmer bez pohybu, na viacerých miestach to išlo krokom. My v pohode o 10:45 na Demerje, potom A4 , starý Goričan so zastávkom v reštaurácii Zelengaj. Na starom Goričane smerom do Maďarska asi 20 áut v jednom pruhu , zdržanie len 8 minút, oproti maximálne 2 - 3 autá. Potom obchádzka M70 (je to značené) cez Letenye, Dobri, Tornyiszentmiklos ďalej na Lent. Za Lenti už sú opravy povrchu hotové, takže bez zdržania po prázdnej 86 až do Szombathely, M86, M85 do Gyoru, prekavapivo poloprázdnou M1 na Bratislavu . V Bratislave dotankovaný najdrahší benzín na celej ceste (1,509 EUR/l) a o potom už len D1 do Žiliny a posledných 30 km do Martina kde sme dorazili o 17:30.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2018 22:33
vcera odjazd z BA o 16:05 tej, cesta cez Madarsko(m15, obchvat Csorna, Szombathely, Kormend, Lenti , obchadzka M70 cez Dobri, Muraratka , po ceste cislo 7 na stary Gorican, na colnici iba 1 auto pred nami. Cesty pomerne prazdne , hustejsie iba na M15. Tankovanie na OMV Kormend, benzin cena 399 HUF. Mytne v HR bez cakania, ENC z 2013 funguje. Prichod okolo 20:50 do Karlovacu, prespanie a dnes odchod o 9:15 do Petrcane. Z Karlovacu po Bosiljevo velmi husta premavka miestami sa dalo ist iba 40km za hod.
Exit Zadar 1, vela aut , zdrzanie do 10min, po zaradeni do ENC prechod bez dalsieho cakania, prijazd pred 12tou, priemerna spotreba 6,2l benzinu(mazda 6).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil danosan (05. 08. 2018 22:56).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2018 22:26
O Istrii se toho na fóru moc nepíše, tak jsem se rozhodl přispět svou troškou do mlýna (pravda, doména ihvar.cz asocijuje jiné destinace, snad tedy nikoho nepopudím).
Letos se to sešlo na údajně nejhorší víkendy, sobota 28. 7. tam a sobota 4. 8. nazpět.
Cesta tam: mapy.cz
Z jihočeské metropole (obyvatelé větších měst prominou) v 4.30 směr Linz a Pyhrnautobahn, chtěli jsme stihnout ještě odpolední žár na pláži. Těsně před sedmou na Bosrucku asi 4 auta na každé kase, většina aut registrována v D.
Pak Trieben, vyšplhat do Alp a směr Klagenfurt. Tam v 9.00 dotankováno, koupena SLO známka (bez přirážky, na Dvořišti na ONO kupoval přede mnou platící za 920 Kč, tj. o 22 % více).
Po přejezdu Loiblpassu zastávka, pak hladce na obchvat slovinské metropole, tam před odbočením na A1 na Koper asi 5 minut zdržení. A1 pak také hladce, ale směrem od moře to na více místech stálo.
Přechod Kaštel/Dragonja zasekaný, Sečovlje/Plovanija taktéž, navigace hlásí uhnout z dálnice na Črni Kal. Přechod Sočerga/Požane (směr Buzet) na tom nebyl o moc lépe, a tak zvolena záložní varianta Brezovica pri Gradinu/Sveta Lucija (tzv. malý pohraniční styk - pro celou EU). Odbočuje se v Gračišči u OMV, kde z nějakého důvodu chtěli tankovat snad úplně všichni, takže na benzince nebyl metr čtvereční volného místa a ze směru od Chorvatska to stálo více jak kilometr.
Od dálnice do Gračišče to není zrovna rovná silnice, ale po odbočení jsem si teprve zatočil kolečkem, často kolem dokola na jednu stranu a hned zase na druhou. V protisměru naštěstí nejelo nic větší než osobák, na té úzké silnici se i tak nejednou muselo do trávy. Na přechodu před námi jen jedno auto - za kterým jsme několik km jeli. Celník (Slovinec, Chorvatská strana byla neobsazená) se podíval do pasů, na jednoho z nás se zeptal, jestli je v autě, a jeli jsme. V Rovinji v 13.30 po cca 7 a půl hodiny jízdy + zastávky.

Před odjezdem zpět jsme se ráno sbalili a stavili u známých. Kafe se trochu protáhlo, takže jsme vyjížděli v poledne. Hlavní přechody Kaštel/Dragonja a Sečovlje/Plovanija hlásily hodinové čekání, kolona až daleko na chorvatskou A9, takže odhaduju, že to bylo spíš na 2 hodiny. Přes Buzet na Sočerga/Požane totéž a Brezovica pri Gradinu/Sveta Lucija taktéž. Co teď? Koukám na mapy a vidím, že asi kilometr před přechodem Kaštel/Dragonja se napojuje vedlejší silnice, která je podle google celkem volná. mapy.cz
Volba to byla dobrá, přes krásné vesnice postavené na kopcích. Po dojezdu do kolony jsme za necelých 10 minut byli u budky. Chorvatská strana opět neobsazená. Na té slovinské před námi chorvatské auto s mládeží, doklady kontrolovali několik minut. Doklady z mojí ruky si ani nevzal, mohl je stihnout sotva přepočítat, řekl "oukej", a tak jsme jeli. Z druhé strany kolona 15 km. Těm místním to tedy nezávidím, mají to tam celé léto víkend co víkend a mnohdy i ve všední den. Když jsem koukal na google o něco později, stálo to až do Koperu.
Před Lublaní (okolo Logatecu) cca 30 minut popojíždění. Na hranicích na Loiblpassu kontrolovali doklady, ale ne všechna auta - ani my jsme je nezajímali, zdržení sotva pár minut. Před Klagenfurtem nehoda a zastavený provoz - maďarská cyklistka zavrávorala a spadla z kola, naštěstí bez kontaktu s jinými vozidly, ale i tak pro ni letěl vrtulník (zjištěno druhý den na netu).
U Pölsu jsem si to chtěl zkrátit, tak jsem to vzal po B114a. Značeno je to jako rakouská silnice 1. třídy, ale více jak 50 km/h se tam prakticky jet nedá. Na několika místech jsou tak ostré horizonty, že jsem se začínal bát o žaludky posádky. Takže příště pár km navíc a přes křižovatku B317/B114.
Dál už to celkem odsejpalo, až před Kaplicí jsme dojeli kolonu, která se táhla cca 60 km/h. Až těsně před Budějcema jsme zjistili proč: nějaký týpek jel na motorce bez osvětlení na výlet - po tmě.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2018 11:21
Název tématu je sice kdo už se vrátil, ale já zatím teprve dojel na Jadran. Odjezd Praha včera vpodvečer (pondělí 6.8 v cca 18:40). D1 bez jakéhokoliv zádrhelu (!!), Novomlýnský most jedny světla, Vídeň + A klidno, Slovinsko pro změnu po dálnici a vyplatilo se - hranice sotva 5 minut zdržení. HR klidno a slabý provoz. Brela příjezd ráno chvíli po 8 hodině. Čistý čas jízdy 11hod. 11min. Takto jsem se už dlouho nesvezl.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2018 13:33
Teda ptače, cestu z Triebenu na Klagenfurt znám dobře, je fajn, dokonce tedy na fóru má i svoje téma, ale když si napsal: "Od dálnice do Gračišče to není zrovna rovná silnice, ale po odbočení jsem si teprve zatočil kolečkem, často kolem dokola na jednu stranu a hned zase na druhou", tak jsem si řekl, že se na tuhle silnici musím snad taky dojet podívat. Takové cesty já rád.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2018 09:48
Tak ve čtvrtek 9.8.zpět z Drašnice domů. Odjezd cca v 6,45 ráno, nejkkratší cestou na dálnici. Měl jsem strach z veder, ale překvapivě, čím severněji, tím tepleji. V HR bylo při odjezdu 23. Cesta v pohodě, story s krabkou na Demerje jsem popsal v patřičném vlákně. Až po Macelj. Tam skoro hoďka, než se člověk prokousal na SLO stranu. Tento přechod je neštěstí, v budoucnu se mu budu vyhýbat.
Koupě SLO známky a frrr na sever. Domů jsem jel z Grazu na Linz. Strašně mě to ale otrávilo. Nějak jsem zapoměl na kaskádu tunelů s omezením rychlosti. Hlavně točky z Linze, kdy je dálnice omezená na 100km. Sice je to lepší, než těch původních 80, ale k čemu je to pak dálnice?
Dvořiště, Budějky a na výjezdu z Budějek maglajz. Dojezd na konec kolony před Borkem, či jak se to ta jmenuje. Nikdo nic nevěděl, rádio mlčelo. Po cca půlhoďce se začalo hodně lidí otáčet. Tak juk do mapy, kudy. Naplánoval jsem jet na Hlubokou, pak přes pár vesnic a najet cca 10km nad Budějkama zpět. Jenže za jednou vískou značka slepá bez jakéhokoliv vysvětlení. Otočka zpět na Hlubokou a nahoru na Tábor. Pak už konečně hlásili, že je několikanásobná nehoda, silnice uzavřena v obou směrech a policie to začala odklánět. To už jsem byl 30 km od Tábora. Dojezd domů pak už v pohodě.
Kolik mi auto žralo, nevím, jel jsem na dovolenou. Kolik kde stála nafta, nevím. Byl jsem na dovolené. Auto sloužilo vzorně, byla to jeho tuším jedenáctá cesta dolů.
A pokud se nic nepotento, příští rok znovu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2018 15:17
Proto je lepší se Linzi vyhnout a jet na Passov.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2018 16:24
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Kolik mi auto žralo, nevím, jel jsem na dovolenou.
> Kolik kde stála nafta, nevím. Byl jsem na
> dovolené.


To se mi líbí thumbs up smiley
Taky mám takový přístup. A upřímně závidím takovému Hillovi, který má přesné záznamy. Já na to nejsem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2018 17:34
Něčím posádku cestou zaměstnat musím. Aspoň chvílemi. Není moc co závidět: to ostatní je zvyk z cesťáků, však celý život jezdím a musím vykazovat každou blbost, tak na to mám už léta tabulky a vyplňuju je, i když nemusím (třeba zrovna po cesta do/z Dalmácie, taková jízda trvá výrazně déle, než vyplňování tabulky). Ostatně výsledky se dovím vždy až ex post, cenu paliva nemá smysl řešit předem, když vím, že cestou budu tankovat ještě nejméně třikrát, spíše čtyřikrát, a stejně mi nic jiného nezbude. Zato mám své oblíbené pumpy, kde se stavím na kafčo či svačinku a při té příležitosti doplním nádrž, i kdyby to třeba ještě na 150 kilásků dalo.
Ale to patří do jiného vlákna.
Letos teprve pojedu, samozřejmě cestovní zprávu podám.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2018 19:55
Tak jestli vstoupí Chorvatsko na jaře do šengenu jak je plánováno a nevidím důvod proč by nemělo, tak hraniční přechod Macelj bude pohoda,
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2018 20:17
Stále opakuji, cestou do HR se jen posune začátek kolony k první mýtnici. Takže se nic nezmění.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2018 20:28
No to jo, ale za to nebude moct hraniční přechod, na který jsi si o pár příspěvků výše stěžoval.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2018 20:55
Proti současnému stavu to rychlejší bude. Slovinci přestanou zdržovat se skenováním dokladů ve dvou - třech okénkách.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2018 00:05
nedela 29.7. odjazd z Noveho Mesta n/V o 02:35 smer D1, M15, M1, 86,csorna,M86,86,Lenti a obchadzka M70,stary gorican a nasledne smer Senj a ostrov Rab. 12:35 som vypinal motor pred apartmanom. cesta super, madarsko bez prekazok,v chorvatsku jedine zdrzanie bolo asi 20-30 min cakanie na trajekt. 2 prestavky(stary gorican a hned prva pumpa za Luckom)

naspat nedela 12.8. vyjazd o 09:00 z Loparu na ostrove Rab.
nalodenie do 10-15 minut,velke stastie bolo,ze sme to stihli ako predposledne auto do trajektu. , trochu hustejsia premavka na A1 ale islo to nad 110, demerje o 12:20hod kolona asi 500m, do 10 minut sme boli vybaveni, Lucko 2.7km kolona. prva zastavka crodux pred sv.helenou. asi 40min oddych,kava,jedlo a kontrola trasy. www.hak.hr hlasil 1 hod cakanie na prechode Gorican. Logicky som usudil,ze aj mytnica Gorican bude plna. waze ma posielal cez Cakovec a Mursko srediste. Takze zmena trasy, isiel som tade prvy krat, na moj vkus je to tam sama dedina a obiehali ma len Cesi+domaci. na hraniciach pred nami asi 20 aut, po chvilke otvorili druhu budku, chorvat len pozrel ocami do dokladov, slovinec ich aj skenoval. Zdrzanie mozno 10-15min. nasledne uz bez problemov na jeden zatah cez cele madarsko,cesty prazdne na 86 sa dalo ist 100-110. zastavka az na slovensku OMV Jarovce cca v case 17:50-18:15. doma sme boli o 19:25

pocasie 14 dni super, voda skoro jak vo vani, nepoznam miesto v chorvatsku s teplejsou vodou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2018 08:40
Od moře bude Macelj ok. K moři, až se zruší kontroly, které doposud regulovaly příjezd aut k mýtnici, se začátek kolony posune. Bude i nárust vozidel, které využijí dálnice v SLO, protože již bude hotová. Je to vidět i zde na fóru, mnoho lidí prohlásilo, že až bude hotová, začnou jí využívat. Problémem bude i jízda jen jedním pruhem na HR straně. Takže ubrání na optimismu je na místě.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2018 10:33
I když bude HR v Shengenu, tak si myslím, že od moře Macelj nebude OK. Slovinci budou dělat hraniční kontroly stejně jako to dnes dělají Rakušáci a Němci.
Tom
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2018 15:51
OT: jedinou skutečnou účinnou obranou proti kolonám, je jezdit Po-Pá .Spousta borců už to tak jezdí a jsou OKi. yawning smiley Ti co nemohou, musí imrovizovat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2018 11:17
Prispejem aj ja svojou trochou, zatial len cesta tam:
23:00 start z Banoviec nad Bebravou, na Trencin, po D1 cez BA. Dalej na M15, M1 a schadzali sme az na krizovatke s cestou c.13 (pri Komarome). Takze cesty c.13, 81 a potom uz priamo az do Splitu (8:00) na trajekt na Soltu. Do Maslinice sme prisli okolo 10:30.
BN-TN cesta ako obvykle rozbita, ale prazdna.
D1 docela plna, ale plynulo.
M15 za kamionom 80 km/h, rozbita.
M1 prekvapivo prazdna, toto som vobec necakal.
Cesta c.13 rozbita ale znesitelna, c.81 fantasticka-novy asfalt, bez premavky, nastastie bez policie (zabudnute znacky mpr 40km/h nikto nedodrzuje a to by uz bolo na vodicak).
M7 prazdna, na niekt. miestach docela rozbita.
A4 a A1 relativne prazdna, na mytniciach dokopy 5 minut, na vela usekoch mpr obmedzena na 100 km/h kvoli hmle-opät nikto nedodrziava.
Split upchaty ale inak bezproblemove nalodenie.
Celkovo 4 zastavky, 1030 km, rychlost vsade limit+20-30km/h (niekde aj viac-dakujem waze).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martinus7 (14. 08. 2018 12:41).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2018 20:06
No, my už roky jezdíme "dolů" v neděli večer což znamená že jsme na Macelji někdy v pondělí kolem 1-né az 2-hé hodiny ranní a před námi bývá tak 5 aut.... Když jsme takhle jeli v plné sezóně, tak těch aut tak bylo tak 10.... Jenže tohle záleží na domácích jestli vám na tohle přistoupí. Nám to zatím vždycky vyšlospinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2018 07:39
Pondělí již také není jistota mírného provozu. Nevím, které to bylo pondělí, možná 16.7., ale sledoval jsem tehdy situaci v HR a skoro celé pondělí to bylo všude v HR dost masakr.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 89
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.