avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 04. 2014 20:18
Co s tím ten technik na Makarský dělal, to já nevím, ale byl hodně ochotný a baterku asi zkoušel. My jsme byli rádi, že nás zachránil, protože první chvíli to vypadalo, že autobaterie nebude, měli tam jiné rozměry a parametry baterií. Když auto naskočilo, nefungovalo nám zavírání oken a údaje na palubovce. Pak se chlapi nějak domluvili, něco poštelovali a poplácali se po ramenou eye rolling smiley. Na novou autobaterii jsme dostali i potvrzení se záručním listem (tongue sticking out smiley to by se nám moc nevyplatilo z Česka jí reklamovat). A stará baterka nevím, jestli je ve věčných lovištích, každopádně zůstala na Makarský, měla čtyři roky za sebou, takže jsme jí domů nevezli. Jestli ještě někomu posloužila, to jsme tehdy neřešili, představa, že uvízneme v neděli někde na dálnici nás dost děsila.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 04. 2014 15:42
Velikonocni Pag - cyklistika. Cesta tam ve stredu v noci-uplnek svitil na cestu. Koupil jsem slovinskou a rakouskou dalnicni znamku, takze po dalnici az za Ljubljanu na Postojnu, pak zatacky k hranicim-opravuje se to tam, misty semafory, K Rijece je kousek dalnice a pak je dlouhy dalnicni obchvat (silnice pro motorova vozidla) Rijeky zdarma. Nad ranem je magistrala uplne prazdna. Kvuli pocasi nejel trajekt, takze dlouha objizdka az skoro k Zadaru pres Maslenicky most a Pazsky most. Priserne pocasi, vichr zima. Druhy den se udelalo pekne, takze se dalo lezet i na plazi a tradicne se oplachnout v mori (je samozrejme uplne ledove). Dalsi dva dny to jakztak slo, na kola dobry. Zpatecni cesta trajektem a opet nahoru, lilo jak z konve, na dalnici bila tma od vodni triste, auta stribrna metaliza a dost casto uplne neosvetlena-humus az do Rakouska. Na konci kousku dalnice za Rijekou se skoro ctvrt hodiny popojizdelo kvuli placeni, kreteni se to pokouseli objet odstavnym pruhem a pak se vmacknout pred cekajici frontu. Dalnice jela pomalu, velikonocni pondeli, ale nikde se nevytvorila zacpa a rozkopanych useku je tento rok minimalne. Slovinskou variantu trasy na velmi kratky pobyt mohu doporucit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 04. 2014 21:46
Přidám za sebe příhodu z loňského návratu z Makarské riviery. Odjezd domů jako vždy večer na noc, slovinskou dálnici objíždím. Za Ptujem se pomalu začaly rozsvěcovat kontrolky na palubovce jedna pro druhé, tak jsem na autobusové zastávce kolem půlnoci pod veřejnou lampou ve Starše zastavil, chcípnul motor, aby se to třeba resetovalo, ale už nenatočil. Ani ťuk. Vyndal jsem proto startovací kabely a čekal kdo pojede. Zastavili mi Slovinci, asi na popáté to natočili a hurá domu. Bohužel v Rakousku u Zobernu se opět rozsvítila skoro celá palubovka, auto přestalo táhnout, nešla klima, okna světla, prostě nic. Auto se zastavilo v kopci u Zobernu v sobotu ve dvě ráno. Natočit už se nepodařilo. S manželkou rychle vesty na sebe a auto i se spícími dětmi jsme odtlačili na blízký Panenplatz. Zavolal jsem na pojišťovnu, co dál, dohodli jsme se kvůli dětem v autě a sobotě na odtahu domů do východních Čech. Po 3 hodinách čekání přijela UAMK a na podvalníku nás odvezla domů, cena za odtah krásných 17.000 Kč. Měl jsem sice v pojistce asistenční služby, ale na poruchu zdarma pouze 50 km což je v zahraniční nic. Od té doby si každou cestu mimo ČR speciálně připojišťuji asistenční služby na cenu od 240 do 480 Kč na 1.500 km. A co se stalo? Odešel mi alternátor, nedobíjel baterii, která se tak v noci úplně vybila a auto totálně zkolabovalo. Tak snad jsem si to vybral do budoucna, byla to naše nejdražší dovolaná v Chorvatsku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 04. 2014 22:25
je to nemilé, ale hlavně že jste dorazili s dětmi ve zdraví domů. jsou to jen peníze. horší by byla nehoda se zdravotními následky.
takže všem letos ŠŤASTNOU CESTU A ŠŤASTNÝ NÁVRAT ZE ZEMĚ NÁM ZALÍBENÉ smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 04. 2014 22:41
no ono stačí každej rok jezdit na servisní prohlídky..a tím pádem mít záruku mobility...už sem to vyzkoušel 1x v HR a 2x doma..odtah zadara a opravu hradím sám..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2014 07:48
karlos hk: kdybys mi zavolal tak jsi to mohl mít za 7000

_______________________________________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2014 09:02
karlos hk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přidám za sebe příhodu z loňského návratu z
> Makarské riviery. Odjezd domů jako vždy večer na
> noc, slovinskou dálnici objíždím. Za Ptujem se
> pomalu začaly rozsvěcovat kontrolky na palubovce
> jedna pro druhé, tak jsem na autobusové zastávce
> kolem půlnoci pod veřejnou lampou ve Starše
> zastavil, chcípnul motor, aby se to třeba
> resetovalo, ale už nenatočil. Ani ťuk. Vyndal jsem
> proto startovací kabely a čekal kdo pojede.
> Zastavili mi Slovinci, asi na popáté to natočili a
> hurá domu. Bohužel v Rakousku u Zobernu se opět
> rozsvítila skoro celá palubovka, auto přestalo
> táhnout, nešla klima, okna světla, prostě nic.
> Auto se zastavilo v kopci u Zobernu v sobotu ve
> dvě ráno. Natočit už se nepodařilo. S manželkou
> rychle vesty na sebe a auto i se spícími dětmi
> jsme odtlačili na blízký Panenplatz. Zavolal jsem
> na pojišťovnu, co dál, dohodli jsme se kvůli dětem
> v autě a sobotě na odtahu domů do východních Čech.
> Po 3 hodinách čekání přijela UAMK a na podvalníku
> nás odvezla domů, cena za odtah krásných 17.000
> Kč. Měl jsem sice v pojistce asistenční služby,
> ale na poruchu zdarma pouze 50 km což je v
> zahraniční nic. Od té doby si každou cestu mimo ČR
> speciálně připojišťuji asistenční služby na cenu
> od 240 do 480 Kč na 1.500 km. A co se stalo?
> Odešel mi alternátor, nedobíjel baterii, která se
> tak v noci úplně vybila a auto totálně
> zkolabovalo. Tak snad jsem si to vybral do
> budoucna, byla to naše nejdražší dovolaná v
> Chorvatsku.

to ti žiadna kontrolka predtým nič nesignalizovala? pri poruche alternátora by sa mala najprv rozsvietiť červená kontrolka dobíjania batérie.možno ba sa s tým dalo niečo urobiť ešte skor ako sa vybila batéria.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2014 12:20
To žádná servisní kontrola neodhalí. Ale chce to chladnou hlavu a volat někoho kdo poradí a pokud je baterie KO připojit kabelama ( POZOR ne těma ze supermarketu za 99kč) na jiný auto nechat 15 a třeba víc min. dobíjet to druhý auto musí běžet. Pak se dá BEZ světel, klimy, rádia apod. dost daleko. No po bitvě je každý generál a pokud jsou v autě děti tak nervy tečou. Hodně km bez problémů přeje Karel.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2014 12:57
Bohužel v moderních vozech je těch problémů s vybitou baterií poněkud více... ale jak píšeš, okamžitě, jak se objeví problém s dobíjením, tak naprosto minimalizovat odběry (povypínat, co se dá).
Možná bych ještě doporučil ihned zkontrolovat zda "běhá" plochý řemen, co pohání alternátor... a pokud prasknul - vyběhnul, tak zda někde nezůstal nebo již něco nevzal s sebou.
Pokud tam někde zůstal "viset", tak aby se např. nenamotal do rozvodů (např. u 1,9 TDI), to by pak byla dražší oprava "potkaného" motoru U starších TDI, kde není vodní pumpa poháněna od rozvodů, ale samostatným řemenem, tak zkontrolovat zda tam zůstal (alespoň ohlídat teplotu na budíku) Bacha u některých vozů přestane fungovat servopumpa - posilovač řízení...
Samozřejmě např. u Fábií, Roomsterů atd. jsou již elektrická serva na řízení apod., tak tam zůstane i tento vyšší odběr.
Co se týká světel, tak pokud se to stane v noci, tak přepnout na obrysovky a "pověsit se" za nějaké auto, ideálně za profíka, který pochopí, že mu nejedeš "za prd*lí" na obrysovkách jen tak zbytečně...

Spolehlivým řešením je/bylo také přehazování akumulátoru mezi dvěma auty, bohužel to dnes s sebou nese určité problémy, např. nutnost odkódovat radio, ale u některých vozů i udělat některá tzv. základní nastavení... k některým je navíc potřeba diagnostika.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2014 15:09
alternátor mi odisiel aj na Felde doma na Slovensku, boli sme na sviatky vsetkych svatych na navsteve 120 km od domu. vracali sme sa naspat, ked asi po 10 km zrazu koniec, tak som zavolal bratranca, odtiahol ma na najblizsiu pumpu, kupil som si novu baterku, lebo som si myslel, ze ta stara uz dosluzila. Nova baterka ma vsak odviezla len nejakych 30 km. bolo to v nedelu vecer a bolo mokro po dazdi. Tak som si zavolal brachu, nech ma pride odtiahnut. Presli sme mozno nejakych 10 km a museli sme to stopnut, potreboval som stierace, lebo som mal nepriehladne skla od mokrej cesty. Tak som prehodil zenu a male deti k brachovi, nech ich hodi domov a ja som si volal odtahovku. Cenu si uz nepamatam, ale tu som neriesil, bol som rad, ze sme nakoniec v poriadku doma. Cestou sme kecali s odtahovakom a hovoril, ze bezne chodia cez leto do chorvatska pre podobne postihnutych.

Takze celkove poucenie by bolo mozno skusit odtah, ale k lanu pridat aj startovacie kable, a potom by sa to mozno dalo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dbart (24. 04. 2014 15:10).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 04. 2014 15:45
Ahojte,v utorok sme sa vrátili z Primoštenu a okolia-najlepšie strávená Veľká noc v živote..smiling smiley
Cestovali sme minibusom-cca. 25 ľudí-klasika cez Hu do Chorvátska.Cesta v pohode,minimálna premávka.Vo Vodiciach sme trochu "zakufrovali",potom nám naskočil do busu jeden domáci,čo popíjal kávu v bistre na námestí.Hneď nám oznámil,že "Slováci super-chodí sa lyžovať na Donovaly" a navigoval nás až k rive.Tam dostal plechovkové pivo a spokojný sa vrátil ku kávičke.smileys with beer
Mestečko Primošten je naozaj krásne a teraz mimo sezóny malo svoje čaro-božský kľud,nádherná pláž na polostrove Raduča-pri hoteli Zora,kde sme bývali.Naozaj krišťálovo čisté more so super výhľadom.Hotel síce starší,ale s úžasnou polohou-priamo na pláži,krásny výhľad na mestečko.Počasie nám celkom vyšlo,okolo 20-22°C-prevažne slnečno,len v nedeľu doobeda a v pondelok poobede dážď.Boli sme aj sv.omši v kostolíku hore v mestečku-naozaj zážitok....
Autobusom sme sa odviezli do Trogiru aj Rogoznice-hlavne Trogir žil ako uprostred sezóny,plno turistov-dovolenký ruch.Navštívili sme aj domáci trh,kde sme sa zásobili medom a figami.Len tetušky,ktoré kedysi predávali aj domácu rakiju,mali všetky iba olej.Neviem,možno im to únia zatrhla,alebo čo....no,tak toto nás dosť sklamalo...yawning smileydrinking smiley
Vliezli sme aj do mora/asi 15°C/,aj keď o kúpaní sa hovoriť veľmi nedalo-tak 5 minút s rôznymi "zvukovými prejavmi"grinning smiley
Úžasne sme si oddýchli,tie prázdne pláže,šumenie mora,vôňa borovíc a plno kvetov-hmmm,nechcelo sa nám ani odísť.
Jarné Chorvátsko ma takpovediac "dostalo" a ak sa podarí,určite by sme si mohli na budúci rok takúto Veľkú noc zopakovať...smiling smiley
[www.rajce.net]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 04. 2014 17:34
pro WAJA:

Ahoj,se zájmen jsem si prohlédl vaši loňskou cestu zpět z Chorvatska až do Plzně. Jezdím stejnou cestou jako vy, tj. přes Německo. Bydlím nedalko Plzně, ale partnerka přímo v Plzni. Co kdybychom se domluvili na nějakém setkání? Jinak podobný problém s baterkou jsem měl v r. 2011, kdy jsem musel koupit úplně novou a doma mi vydržela 2,5 roku. A to to byla Varta!!! Sice ji ještě mám, ale pomalu jsem ji musel vyměnit za jinou a tu Chorvatskou používám jen přes léto. Jirka a Jiřka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 04. 2014 22:33
Dada...podmienený Pavlov reflex a nedobrovoľná reakcia spojená s túžbou sadnúť do auta...tie dva mesiace ešte nejako vydržím
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 04. 2014 11:55
Hodně zvěře v noci BACHA !!! Jinak dost policejních hlídek ve dne i s měřením. Veškeré cesty slušné, tam kde loni dělali kanalizaci je nový asfalt.

Omluva neuvědomil jsem si to :-)

celou trasu od Rajce přes Csorna a Szombately do Goričanu je v noci plno zvěře ale všude !!! (mimo obce mezi lesy a polemi)
radary a policejní hlídky skoro ve všech dědinách v sobotu přes den od Szombately až k hranicím na Slovensko hlavně v úsecích kde byla 30km rychlost

kanalizace novy asfalt dědiny na trase csorna szombately kterou mi navigace vyhodila jako nejkratší, ikdyž posadka protestovala silnici 68 jsem opustil hned nahoře a najel na ni při cestě zpět zase před hranicemi poslední úsek.

Upozornění na zvěř berte jako potvrzení předchozích příspěvků které zde popisují o tomto nebezpečí.
Ta blbost za par kaček pomoct může a nemusí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nevolej (28. 04. 2014 15:49).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 04. 2014 09:30
Ještě by chtělo doplnit KDE hodně zvěře, KDE dost policejních hlídek s měřením a KDE dělali tu kanalizaci a mají nový asfalt.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 04. 2014 17:58
Dada:
Moc hezký popis i foto. thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2014 00:37
Jak tady někdo psal že porucha na autě byla že nedobijela baterka tak mě se stalo něco podobného.Na parkovišti jsem zastavil vypnul motor a asi po deseti minutách jsem chtěl opět nastartovat a baterka ko.Z ničeho nic vibítá.Naštestí nastartováno přes startovací kabely a dojezd domů v pohodě.Sice to bylo jen pár kilometru ale zničeho nic se baterka vibila.Vůbec před tím to nic nesignalizovalo potom jsem zjistil že alternátor nedobíjel baterku.

A chtěl bych zeptat těch co už se vrátili,jak vypadají dalnice v rakousku.Zdali je tam nějaké omezení z důvodu opravy.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2014 06:06
Tady to máš trvale aktualizované i s webovými kamerami a popisem.
Mimoto na stránkách ÖAMTC jde stáhnout soubor .KML do GoogleEarth, který si aktualizuje dopravní situaci v Rakousku každou minutu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2014 12:30
zubtel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak tady někdo psal že porucha na autě byla že
> nedobijela baterka tak mě se stalo něco
> podobného.Na parkovišti jsem zastavil vypnul motor
> a asi po deseti minutách jsem chtěl opět
> nastartovat a baterka ko.Z ničeho nic
> vibítá.Naštestí nastartováno přes startovací
> kabely a dojezd domů v pohodě.Sice to bylo jen pár
> kilometru ale zničeho nic se baterka vibila.Vůbec
> před tím to nic nesignalizovalo potom jsem zjistil
> že alternátor nedobíjel baterku.
>
> A chtěl bych zeptat těch co už se vrátili,jak
> vypadají dalnice v rakousku.Zdali je tam nějaké
> omezení z důvodu opravy.

Pokud alternátor nedobíjel , měla by svítit kontrolka dobíjení . Vy - bitá baterie nestačila asi už na samostatný start , ale jenom na dojetí .
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2014 21:05
Pozor, od středy 30.4. od 21:00hod do pondělka 5.5. 05:00hod bude v Rakousku uzavřená dálnice A2 u Wiener Neudorf.
Podrobnosti zde : [www.oeamtc.at]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luis (29. 04. 2014 21:10).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 04. 2014 08:27
Když tady mluvíte o problémech se startováním, tak si vzpomínám, jak jsme kdysi s rodiči absolvovali se Škodou 110 a karavanem Rumunsko a Bulharsko se zajímavou závadou - když byl motor studený, tak šel nastartovat. Když byl zahřátý, normálně fungoval, ale nastartovat nešel. Roztlačit však bez problému, i zahřátý. Můj otec byl docela zdatný automechanik amatér, vozil sebou hromadu náhradních dílů, pokoušel se všelico od elektriky měnit, jen jedna věc ho nenapadla - zapalovací cívka. Nedávalo mu to smysl, že by cívka mohla dělat takovou závadu. Tak jsme se snažili tankovat na místě, kde to bylo alespoň trochu z kopce, aby se souprava dala roztlačit, na celnici jsme nevypínali motor a vysvětlovali jsme celníkům, že bychom už nenastartovali - no komedie. Až někde v Maďarsku cestou zpět se auto úplně zastavilo a pak teprve otce napadlo vyměnit cívku. Od té doby bylo autíčko v pořádku.

Ona ta potvora zapalovací cívka měla asi vadnou izolaci, která za studena izolovala dostatečně, ale po zahřátí se zkratovalo několik závitů a při startování už nedokázala dát dostatečnou jiskru. Při roztláčení, když startér nebral svoje ampéry, nebo při nastartovaném motoru to stačilo. Až postupně cívka odešla úplně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (30. 04. 2014 08:30).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 05. 2014 19:23
Příští týden ve čtvrtek jedeme na Istii, do Novigradu, na takovou krátkou přípravku na Chorvatsko 2014, návrat v neděli, tak dám vědět jak to aktuálně vypadá na cestách :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 05. 2014 08:53
Super. Tak sretan put smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 05. 2014 12:01
Hvala lijepa :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 07:39
Odjezd ve čtvrtek 8.5.2014 v 5:30 od Prostějova, trasa Brno, Mikulov, Vídeň, Maribor, Lublaň, Koper, Novigrad - cíl cesty. V ČR státní svátek, po dálnici do Pohořelic malý provoz, potom to zhoustlo, třeba v Poysdorfu před semaforem ve měste se tvořily kolony, hlavně ale v opačném směru, spoustu kamionů. Po najetí na dálnici i Schricku v pohodě, ale jen kousek. Za chvíli jsme najeli do kolony, popojíždění v koloně až do výjezdu z Vídně, celkem průjezd Vídní od najetí do kolony po výjezd z konce Vídně asi dvě hodiny. Byli jsme tam prostě přesně během dopravní špičky. Další krátká kolona až někde mezi Mariborem a Lublaní, byla tam nehoda. Dále v pohodě. Přejezd hranic SLO - HR více než formální, minimální zdržení. Dále kousek po A9 a sjezd na Novigrad. Nebylo možné použít ENC. Za sjezdem na Novigrad se opravuje nebo spíš staví kruhový objezd, takže průjezd kus po štěrku staveništěm. Celkem cca. 700 km, čistý čas 8,5 h, i s přestávkami 9,5 h.

Výtel na zámek Miramare za Terstem - v Koperu špatné značení, na kruháčí přeškrtnuté značky na směr Lublaň/Terst. Po chvíli bloudění jsme se rozhodnuli jet na Lublaň/Terst, přestože byly značky oranžovou pásku přešrtnuté, nakonec to šlo, asi to zapomněli odstranit... V Itálii v Terstu docela chaos v dopravě, Italové blázni, značení nic moc, občas se z dvouproudé silnice bez jakékoliv značky stala jednoproudá a naopak, občas byly úseky, kde v pravém pruhu dvouproudové silnice najednou parkovala auta, atd.

Výlet do Puly, po istrijském ipsilonu, nebylo možné na ENC, placení mýta kartou bez obsluhy v pohodě. V Pule jsme parkovali u přístavu hned před amfiteátrem za 5,- KN na hodinu. Následně jsme zjistili, že za amfiterátrem bylo několik parkovacích míst prázdných a zdarma, je to např. ulice Ul. Ozad Arene. Ale to asi nebude platit pro sezonu. Další velké parkoviště je na jihozápadní straně amfiterátru, opět myslím 5,- KN za hodinu. Nemá smysl platit za vstup do amfiteátru, chtěli myslím 40,- KN za dospělého, 20,- KN dítě. Vše je dobře vidět, když se celý amfiterátr obejde.

Cesta zpět v neděli 11.5.2014 - hranice opět více než formální, v Koperu jsme rovnou odbočili na Lublaň i přes přeškrtnuté značky. Někde kolem Lublaně byl kus celé dálnice uzavřen a jelo se kus po staré, asi nějaká údržba tunelů. Přes Rakousko totální déšť až cca. do Brna. Celkem cca. 700 km, čistý čas 8 h, i s přestávkami 9 h.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (12. 05. 2014 07:44).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 13:59
Zdravím fóristy, taky se přidám s mým víkendovým postřehem z cesty na jih... Sice jsme nedojeli až k moři, ale jen do slovinské Čateže (kousek za Záhřebem), podstatná část cesty je ovšem stejná...

I my jsme si vyjeli ve čtvrtek 8.5. ze Zlína ve 4.45, cesta pohodová do Vídně, tam se to seklo a navigačka neustále zvětšovala čas v koloně. Nakonec to byl o něco více než hodinový velmi pomalý průjezd s častým zastavováním. Pod Vídní jsem to vzal z A2 na A3 a dál na S31, rychlostka končí těsně před AT-HUN hranicí, dál na Szombáthely, Lendavu, Čakovec, Varaždin a po dálnici za Záhřeb. Prostě klasická cesta. Musím uznat, že Maďaři makají o 106 v opravách "86". Asi na šesti místech mezi Szombáthely a Zalabaksou semafory a "chybějící půlka silnice". Prostě dělají komplet novou 86. Jeden úsek dlouhý tak 3 - 4 km proměnili ve čtyř pruh. Kdo si myslí, že bude do sezóny hotovo, tak na 100% ne, to prostě nemůžou stihnout. Zdržení na semaforech bych odhadl tak na 15 minut, jinak ale pohoda. V HR se opravuje dálnice kousek před Záhřebem, tam je to ale jen formalita.

Naftu nakupte raději v Rakousku, je tam levnější než v HR nebo SLO, např. ve Vídně jsem bral na BP za 1,289 Eura, v HR stojí na INA a Crodux 9,99 KN, ta lepší s aditivem 10,09 KN, na dálnicích vše o 10 lipa dražší. Já bral ve Vídni BP Ultimate diesel (lepší aditivovaná nafta) za 1,399 Eura, auto na ni šlape jako hodinky!

K ENC - i letos funguje bez problémů. Pro ty, co nemají kredit a chtějí "nabíjet" v noci - při zpáteční cestě jsem nabíjel ve Varaždinu, chlapík v mýtnici tvrdil, že dnem i nocí stačí "strčit" ENC do budky č. 3 k tomu peníze a oni se o to postarají. Nekecal, provedl jsem to tak a kredit je na účtě.

Asi největším překvapením pro mě bylo, kolik se "valilo" chorvatskou dálnicí v neděli odpoledne směrem od moře aut se slovenskou SPZ. Hold Jadran láká i na jaře...

Jinak bylo skvěle - odpoledne při odjezdu v Čateži polojasno a teplíčku, ještě u Varaždinu na dálnici 24 stupňů, za to v Szombáthely 8 stupňů kolem páté odpoledne! A šílený liják! Když jsme v tričku a kraťasích skočil na nákup, hleděli na mě jak na blázna...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Morten (12. 05. 2014 14:05).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 14:39
Na "istrijském ipsilonu" nám ENC od HACu nešla, víc napíšu do vlákna o ENC.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 15:26
Servisní prohlídka "běžná" nenajde závadu na dobíjení, vašnivý kolisto ! To prostě potká každého, že přijde závada na cestě na dovolenou. Mně takhle odešlo těsnění na vodní pumpě na novém autě, které mělo najeto cca 2 tisíce kilometrů.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 15:42
mikin123 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Servisní prohlídka "běžná" nenajde závadu na
> dobíjení, vašnivý kolisto ! To prostě potká
> každého, že přijde závada na cestě na dovolenou.
> Mně takhle odešlo těsnění na vodní pumpě na novém
> autě, které mělo najeto cca 2 tisíce kilometrů.

Obávám se, že merito věci bylo jinde

vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no ono stačí každej rok jezdit na servisní
> prohlídky..a tím pádem mít záruku mobility...už
> sem to vyzkoušel 1x v HR a 2x doma..odtah zadara a
> opravu hradím sám..

... a to záruka mobility smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2014 18:26
Asisteční služby snad nemají se servisními prohlídkami nic společného. Prostě si platím pojistku a tak se pojišťovna postará.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.