Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 04. 2017 07:12
Odjezd ve čtvrtek večer.Trasa klasicky na Brno Vien Graz Mureck Lenart Ptuj Macelj .Cesta v pohodě akorát u Grazu větší oprava ale dobře označený.Ale potom ta kontrola na hranicích(mysleli jsme že kontroly jsou stále pozastavený) ale nejsou takže 2.5 hodky.Zpět včera přes den stejnou trasou v domnění že to bude lepší a bylo 1.5 hod!! Takže jestli tyto kontroly budou i v létě tak ti co tudy pojedou musí počítat dva dny dovči navíc!! No a včera ve Vídni kolem pátý asi klasika popojíždění na jedničku max dvojka až za mostem se to uvolnilo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 04. 2017 12:08
Taky už jsem se letos vrátil. Od 12.4. do 15.4. Plitvice.
Cesta tam od Příbrami brzy ráno přes Dvořiště, Linz, a A9 bez komplikací, chválím nový obchvat Freistatu s napojením přímo na Linz. První komplikace po sjezdu č.226 z A9 na Mureck. Před Mureckem se frézovala silnice a bylo to málo značený. Objet se mi to podařilo až na druhý pokus, musí se přijet do Murecku po druhé straně kolejí ze severozápadu jinou silnicí. Do sezóny to ale určitě bude OK.
Slovinsko normálně Trate, Lenart, Ptuj. Kruháče jsem projel podle navigace, takže jsem ani nezaregistroval jiné značení mimo stavbu dálnice a napojil se za jezerem na konec stávající dálnice. První cca polovina se jede obousměrně po půlce nové dálnice, druhá část po staré vedle stavby. Pod kopcem k přechodu ale už začínala kolona, tak jsem to otočil a vzal jsem to přes Cvetlin, kde jsem byl sám. Je to ale úzká okreska, karavanistům bych ji nedoporučil. Až cestou po chorvatské straně k dálnici jsem zjistil, že fronta nebyla způsobena až tak zpřísněním kontrol, ale jak píše HonzaD přede mnou, i k přechodu Macelj je úzká silnice do kopce, kde se štosují všichni dohromady a osobáky nemohou projet. Znásobeno je to tím, že ze stavby dálnice jezdí náklaďáky do lomu na chorvatské straně a kolonu prodlužují. Z Cvetlinu na nájezd Krapina.Po dálnici Zagreb, Karlovac a dále po staré bez problémů, jen ty 40 před každou zatáčkou, na sebe navazující konce a začátky obcí atd. Kdo tudy jezdí, tak ví.
Zpátky v sobotu v osm ráno, poprchalo, provoz slabý, bez zdržení. Na Cvetlin jsem ale z dálnice odbočil dříve na výjezdu Sveti Križ Začretje přes Lepoglava, Bednja, Trakoščan. Je to o něco delší, než k Krapiny, ale cesta mi připadala lepší. Na přechodu zase sám. Dále normálně Ptuj a Lenart, ale pak změna. Z Lenartu po silnici 449 na přechod Gornja Radgona/Bad Radkersburg, po B66 k dálnici A2 s napojení u Ilzu a směr Vídeň. Připadá mi to lepší, než absolvovat celý ten oblouk dálnice přes Graz. Provoz v sobotu odpoledne nebyl silný, ale nejel jsem přes Víděň směr Halámky, ale před Vídní vlevo na Alland, napojení na dálnici A1 do St. Pöltenu a nahoru přes Krems, Zwettl a Schrems na Halámky a Č.B. Tudy jsem jel prvně a líbilo se mi to. Převážná část pěkné silnice.
Obě trasy vyšly stejně dlouhé, 750 km.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 04. 2017 22:02
Ak prídem na Gruškovje - Macelj 1.7. medzi 3:00 až 4:00h ráno myslíte že budem čakať? Chodievam vždy v noci a cesta cez Rakúsko Slovinsko je fajn. Teraz ak by kontrolovali všetko bude tam plno aj v takúto hodinu alebo mám radšej zvoliť ešte skorší odchod aby som mal príchod o 2 ráno 1h?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2017 05:52
Zrovna 1.7. bych letos žádný nával nečekal - z nejlidnatějších oblastí Evropy nikde nezačínají prázdniny, takže mezi první a pátou ranní toho pojede asi nejméně. Jenomže to houstnutí a řídnutí provozu probíhá v jakýchsi vlnách - co totiž výběrem termínu neovlivníš, je počet těch, kdo dostali stejný nápad. Ale šanci na co nejkratší čekání máš v tomto termínu slušnou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2017 09:09
Taky mám nástup v HR v sobotu 1.7.2017. Jinak, loni jsem měl to stejný, nástup první sobotu v červenci a to byl teda masakr. Vyjel jsem v pátek pozdě večer z Brna, už před Mušovem se nedalo vůbec najet k benzince, jak byla plná, myslel jsem, že se na jih stěhuje půlka Polska. Potom dál po cestě pořád v koloně, až k Vídni, tam se to trochu rozmělnilo, po dálnici v "A" dost hustý provoz a už u Ilzu se to na dálnici zastavilo, naštěstí jsem byl zrovna u odbočky, tak jsem sjel z dálnice a jel klasickou objízdnou cestou mimo dálnice, abych se pak vyhnul Macelju, neboť tam to taky stálo. No a po dálnici v HR žádná sláva, benzinky a odmoriště taky totálně přeplněné, nebylo kde parkovat. Proto letos vyjedu v pátek už brzy ráno, abych byl odpoledne v HR, tam přespíme v městečku Slunj a v sobotu ráno, už to v poklidu dojedu dolů na místo u Trogiru. Takže já bych cestu dolů na jih o prvním víkendu v prázdninách, zejména z pátku na sobotu vůbec nepodceňoval, z vlastní zkušenosti.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2017 17:05
O hodinu a pul se skratila cesta? Já jsem to mimo zpoplatněné cesty jezdil rozumnou nohou za 3 hodiny. Takže to bych mohl za 1,5 hod :-)

jusil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No my sme sa tiež včera vrátili z Rabacu... Cesta
> tam - vyrážali sme 14.4. o 4:30 ráno smer
> Bratislava na Maďarsko po M86, fakt paráda, jedine
> zdržanie bolo tesne pred zjazdom z M1 na M86 pred
> Gyorom (asi búračka), ďalej už to bolo v pohode,
> prechod cez Lendavu, Mursko Središče na colnici
> cca 10 min., kontrola pasov(tie čítačky dokladov
> sú neskutočne pomalé).
> Cesta späť- Štart z Rabacu tesne pred 12:00 a
> úplná pohoda , cesty prázdne na hranici sme
> strávili presne 2 minúty ,kolóny sa tvorili len v
> Maďarsku na M1 ale až za zjazdom na M15 takže sme
> sa tomu vyhli .doma na Kysuciach sme boli tesne po
> 21 hodine .
>
> Postrehy z cesty: Na M86 hádam na každom druhom
> nadjazde sedel policajt a meral 110km/h takže
> pozor na "ťažkú nohu " , inak pri dodržiavaní
> predpisov sa cesta cez Maďarov oproti starej 86
> skrátila cca o hodinku a pol.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil asok12 (20. 04. 2017 17:06).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2017 17:11
Letos pojedem ze soboty na nedělu první víkend tak su zvědav. Vsetín, Bratislava, M86, Lendava, Čakovec, Podstrana výjezd ve 4 ráno plánovaný příjezd 14-15 hod - tak su zvědav :-)
Jiřinek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky mám nástup v HR v sobotu 1.7.2017. Jinak,
> loni jsem měl to stejný, nástup první sobotu v
> červenci a to byl teda masakr. Vyjel jsem v pátek
> pozdě večer z Brna, už před Mušovem se nedalo
> vůbec najet k benzince, jak byla plná, myslel
> jsem, že se na jih stěhuje půlka Polska. Potom dál
> po cestě pořád v koloně, až k Vídni, tam se to
> trochu rozmělnilo, po dálnici v "A" dost hustý
> provoz a už u Ilzu se to na dálnici zastavilo,
> naštěstí jsem byl zrovna u odbočky, tak jsem sjel
> z dálnice a jel klasickou objízdnou cestou mimo
> dálnice, abych se pak vyhnul Macelju, neboť tam to
> taky stálo. No a po dálnici v HR žádná sláva,
> benzinky a odmoriště taky totálně přeplněné,
> nebylo kde parkovat. Proto letos vyjedu v pátek už
> brzy ráno, abych byl odpoledne v HR, tam přespíme
> v městečku Slunj a v sobotu ráno, už to v poklidu
> dojedu dolů na místo u Trogiru. Takže já bych
> cestu dolů na jih o prvním víkendu v prázdninách,
> zejména z pátku na sobotu vůbec nepodceňoval, z
> vlastní zkušenosti.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 04. 2017 19:45
asok12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> O hodinu a pul se skratila cesta? Já jsem to mimo
> zpoplatněné cesty jezdil rozumnou nohou za 3
> hodiny. Takže to bych mohl za 1,5 hod :-)
>
Ja sa snažím jazdiť podľa predpisov(teda aspoň cestou na a z dovolenky smiling smiley ) a po starej 86 mi to trvalo cca3,5 hodiny, po novej M86 2hodiny .
Cesty sú to zatiaľ kvalitne, pekné rovinaté a kto ma odvahu "pilotovať" auto, môže to dať aj za 1,5 h yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 04. 2017 19:13
Můžeš popsat asoku12 podrobněji pasáž, kdy se dojíždí do Lendavy a pak do Čakovce. Díkhot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 04. 2017 20:34
Hned za hranicí HU-SLO na prvním kruháči 2. sjezd na Dolga Vas!!! Pak pokračuješ po hlavní až do Lendavy,kde se dáš na: prvním kruháči 2. sjezdem zanačeno Murska Sobota,
druhý kruháč rovně
třetí kruháč 1. sjezd už značeno Čakovec
čtvrtý kruháč 3. sjezdem na Čakovec
Čakovec se dá projet i přes centrum,ale když to neznáš,tak raději před Čakovcem na kruháči do prava a po obchvatu už tě značky navedou na dálnici. Já ale jezdím až na Varaždin,časově to vyjde skoro nastejno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 05. 2017 18:52
Jestli myslíš časově tak v 8:30 max Lendava a v 9 hodin Čakovec pokud vyjedu ve 4

kikinek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Můžeš popsat asoku12 podrobněji pasáž, kdy se
> dojíždí do Lendavy a pak do Čakovce. Díkhot smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2017 10:22
Včera sme sa vrátili z výletu na Plitvické jazerá od 6. do 8. mája.
Cesta tam - cez Maďarsko, diaľnica smer Gyor, ďalej po M85 a M86, cesta výborná a rýchla - pozor na 110 km/h rýchlosť, na nadjazdoch bolo vidno policajtov - asi meranie rýchlosti, inak cesta prázdna, veľmi málo áut v porovnaní s dovolenkovou sezónou. Za Szombathely malá obchádzka, ale zdržanie minimálne. Ďalej 86 - Kormend, Zalalovo, Zalabaksa - cesta rýchla, potom Lenti, Tornyiszentmiklos a M70 Letenye, diaľničný prechod. Prechod skoro prázdny, asi 10 áut v našej rade, ale čakanie cca 15 minút... Neviem ako to bude vyzerať v lete, keď bude áut mnonásobne viac... Dôkladná kontrola pasov a dokladov od vozidla. Potom už cesta rýchlo napredovala - po diaľnici Záhreb, Karlovac a nakoniec po starej ceste na Plitvice...
Cesta späť to isté len v opačnom poradí - najviac sa mi páčili prázdne odpočívadlá na diaľnici smiling smiley To človek počas letnej sezóny asi nezažije. Na hraniciach do Maďarska opäť dôkladná kontrola pasov a dokladov od auta. Na diaľnici pred Tornyiszentmiklos autá odklonené na odpočívadlo a kontrola diaľničných známok. Treba mať poruke vytlačený doklad o úhrade diaľničnej známky - skontrolovali ŠPZ a išlo sa ďalej bez väčšieho zdržania. Pred Szombathely znovu spomínaná obchádzka a potom už M86, diaľnica Gyor Bratislava. Jazda bezproblémová smileys with beer
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2017 10:39
"Treba mať poruke vytlačený doklad o úhrade diaľničnej známky" - myslel som si, že hlavnou výhodou elektronickej známky je to, že netreba nič tlačiť sad smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2017 10:52
Pokud máte někdo odkaz na takovou povinnost , tak ho sem (či do vlákna Přes Maďarsko 2) prosím dejte. Osobně mi nic takového není známo. Pouze pro jistotu mám potvrzení v mobilu, rozhodně nic na papír netisknu smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2017 10:53
Ak ťa zastavia maďarskí policajti s otázkou či máte uhradenú diaľničnú známku, asi je lepšie mať vytlačený doklad o úhrade pri sebe, prípadne mať potvrdenie v mobile, to je jedno... Určite to urýchli dokazovanie o tom či máte alebo nemáte uhradenú diaľničnú známku. thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil roman92 (09. 05. 2017 11:02).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2017 11:05
príde mi divné, že odkláňali autá a kontrolovali e-známky, však bežne stoja pri exitoch matrica patroly s kamerami a pozerajú si v systéme podľa SPZ či máš uhradenú známku, toto mi nejde do hlavy.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2017 11:16
Je to divné, ale stalo sa... Najprv som tiež nevedel o čo ide, až ma zastavili a oznámili mi ...hugaria vignette control... Preto som to uviedol v postrehu z mojej cesty, že sa to môže stať a v tom prípade je dobré mať nejakú formu potvdenia o úhrade e-vignette pri sebe...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 05. 2017 07:11
roman92 - prosím ťa kde si kupoval maďarskú známku? išiel si z Bratislavy však?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 05. 2017 09:01
to jaspa - Áno, išiel som z Bratislavy, maďarskú diaľničnú známku som kúpil cez internet na uvedenej stránke:
[www.virpay.hu]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 05. 2017 09:03
Omlouvám se za OT, ale jste OT (komunikaci přece lze takto na dotazy řešit po SZ). Díky. Prosím nereagujte již na můj příspěvek, ať se to vlákno nemarastí. Toto se probírá min. ve vlákně přes Maďarsko.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 05. 2017 18:50
Že by se ještě nikdo nevrátil ??? Hlavně postřehy z průjezdu hranic, díky předem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 05. 2017 19:21
Já jsem se vrátil ale z Albánie. A to sem asi nepatří.confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 05. 2017 19:31
Byl jsem minulý týden na Krku.Cesta tam - výjezd z Liberce ve 3.30,příjezd na Krk cca 16.30.Samozřejmě s přestávkami na kafe,jídlo apod.Cesta přes Vídeň,Lublaň,přechod hranic do Chorvatska v Pasjaku.Před námi 2 auta,celník se jen podíval do pasů a odjezd.Zpět výjezd z Krku v 9.30,příjezd do Liberce 21.30.Přechod hranic do Slo opět Pasjak,před námi asi 5 aut,čekání 5 minut,zase jen kouknul do pasů.Všude silnice v pohodě,žádné zácpy ani nějaká zvláštní omezení.Zatím všude málo lidí,ale když jsme odjížděli,tak už do hotelu začínali přijíždět skupinky nových hostů,a také na hranicích do Hr už v protisměru stál slušný štrůdl aut.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2017 13:27
"před námi asi 5 aut,čekání 5 minut," - No to je ale síla nebo mě to tak jenom připadá?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2017 14:46
tak hlavne napis jak probehla kontrola
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2017 15:34
Jak píši - 5 aut,5 minut.Žádná kontrola neprobíhala,jen se bez zájmu mrknul do pasů a odmávnul nás.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2017 20:15
28. května do HR přes Starý Goričan, pouze kontrola, že dvěma podaným pasům odpovídají dva lidé v autě a odjezd.

3. června z HR přes Nový Goričan, Chorvat skenoval pasy, něco si opsal z technického průkazu auta, Maďar se potom podíval do kufru a odjezd. Na přechodu před námi tři auta, ale nevím kolik v nich bylo lidí, odjížděli jsme za 7 minut po příjezdu k přechodu. skenování je pomalé, nestopoval jsem to, dodatečně odhaduji tak 10 sec jeden pas.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 06. 2017 13:03
Trasa Kaplice - Linz - Graz - Lenart - Ptuj - Zagreb - Šestanovac - Gradac.
Linz - klasická zácpa, ale dalo se.
A9 - oba placené tunely jsme objeli (exit 57 - Spital am Pyhrm, Liezen - exit 69 a S6/S35 přes Bruck an der Mur - S35 obousměrný provoz)
Slovinsko klasický objezd dálnice přes Lenart a Ptuj, cca 40% úseků je nově vyspravených nebo má nový povrch. Za nájezdem Draženci omezená rychlost na 50 km/h až k hraničnímu přechodu, to bude v létě kalvárie a nezbyde, než dát zavděk přechodům Ormož nebo Zavrč.
Chorvatsko bez zvlášních omezení, jen ta Jadranská magistrála od Brely na jih je více a více rozbitá.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 06. 2017 14:58
2.6. v 6:00 Dobříš- Halámky-Krems- Baden. Pak po dálnici až na 226 - Mureck-Lenart-Ptuj. Hodně přestávek a pohoda. Spánek v chatkách KORANA na Plitvicích. Ráno pokračování po staré přes Split do B.Vody. Cesta výborná, všude klídek, málo aut. Prázdné silnice, mýtnice, odpočívadla i hraniční přechod Macelj.
Slovinský celník všechny čtyři OP postupně vložil do čtečky. Celé to trvalo asi 40 vteřin. Při třech čekajích autech paráda, ale v červenci bych nejel. Hlavně kvůli přelidněným plážím. Teď to byla nádhera. Málo lidí a překvapila nás velmi teplá voda. Split naměřil 24 st., ale mělčina na pláži v B.Vodě byla jako kafe. Odhaduji na 26 st. Celý týden bez deště. Vzduch 27 - 30. Ráno 20 - 22. Polojasno a jasno.
Jízda zpátky 10.6. odpoledne v 16 h. po dálnici znovu do chatek KORANA. V neděli ráno návrat přes Graz- alpské tunely-Linz-D.Dvořiště. Velmi rychlá a pohodová jízda. Závidím všem, co teprve pojedou. Musím ještě rok počkat.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 06. 2017 16:51
Némáte někdo info o aktuálním stavu povrchu silnice č. 1 (staré) v úseku mezi Zagrebem a Karlovacem?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 171
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.