Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2015 16:50
Ale to víš, že bylo yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2015 18:53
Dnes jsme se vrátili z Promajny.
Výjezd ve 4.30 tunelem na Zagvozd směr Karlovac,Záhřeb,Maribor,Graz dále po A9 na Linz,České Buďejovice do Prahy
Příjezd domů v15.45 Cesta byla poloprázdná,průjezdy mýtnic,hranic i placených tunelů v pohodě,vše jsem platil kartou bez problémů
Důležité bylo to- co se dělo směrem k moři.Už od začátku v protisměru hustý provoz a plná odpočívadla.Stojící kolona před Karlovacem,na Lučko štrůdl Tak 2km
Od Macejlu k Záhřebu to jelo velmi pomalu.Kolona aut na Slovinské straně byla až na dálnici,prostě hnus.V Rakousku normální provoz,ale odpočívadla plná.
Nikde jsme neviděli nehodu,to bylo v pohodě.
Všem přeju hezkou cestu,hlavně dobré načasování odjezdu atd.My zase za rok
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2015 09:26
Tak hodím taky report-

Odjezd 2.7 - 15.30h přes Brno,Blavu,Gyor M1,Szekes.,M7,St Goričan,Žluta Lokva,Senj,Prizna(trajekt)Mandre.

Cesta tam- záděr už před(je tam omezení,takže klasika D1) Brnem,takže sjezd z dálnice a lehká prohlídka Brna.Nakormidlování se pak na D2 a frkot na Blavu.Zdržení asi 30min oproti plánu.D2 až na pár omezení v pohodě.Před 19h a jedné krátké pauze(tož baby no)jsem dotlačil na OMV Jarovce Lacno Premávajúceho Gazdu za 0.699E/l a vyrazil do HU.Tam provoz trošku silnější po Gyor,ale v pohodě.Následoval sjezd na 81 a celkem svižná jízda,což mě potěšilo.Bylo i pár závodníků,kteří to mastily tak 130km/h.Já jsem si jel na pohodu kolem 100km/h
Obchvat Szekes.. v pohodě a s jedním omezením do protisměru s rychlostí 60km/h.M7 pohoda i když se mi zdál trošku hustší provoz.
23.15h sjezd z dálnice na Becshely a průjezd Letenye.Hranice HU-HR jen zamávání doklady a zapichnutí auta u stojanu LPG na Ině.
Tankovat v noci si tam musíte LPG sami,takže jsem si dotlačil doplna za 99kn a 3.53kn/l a následně odstavily auto a provedly jsme 20min pauzu.
Poté odpich na HR Autoceste a klasika bez provozu až na Sv.Helenu.I pak provoz v normě a bez problémů.Kolem 2h zastávka na Odmorišti a dal jsem 1h chrupku,protože familia chrupkala též.Pak už v pohodě,sjezd Žluta Lokva a klikaticí do Senj.Na pobřeží teplota ve 4.30h 24°C a pod Velebitem docela dulo.V 5.15h dojezd do Prizny a koupení lístku(neberou karty,takže jen kuna,nebo euro - gotovina)Na trajektu jsme byli 4 auta.
Pak 20km do Mandre,kde jsme po cestě stály díky nehodě jedné vyhulenésmoking smiley hlavy,která si asi ze Zrče jela koupit něco na šňupec a napálila to při výjezdu do Passatu.Zdržení asi 15min.Řeknu vám tam byly vidět individua...drinking smileysmoking smiley.....No na procházku bych tam asi nešel.
Apartman sehnán do 1h a v 8.20h už téměr vybaleno.Cena apartmanu pro 2dos.2děti a i tak tam byl jestě třetí pokoj navíc 45e/den.
K moři 200m.


Cesta zpět-11.7 7.30h
Odjezd posunut o jednu noc a na sobotu.Díky 2 denní BURE byl Čt-Pá hlášen problém přes Paški most a nahoru na D1 před Sv.Rokem.
Trochu mě děsila ta sobota,ale vše OK(až jsem byl překvapen)
Tentokrát jsme nejely trajektem,ale naokolo po mostě.Nájedz na dálnici a provoz v normě.Bylo krásně a už bez větru.
Tunely oba OK a tankování na Croduxu za 4.03kn.Cesta v našem směru bez problémů,ale zato opačný směr jel od Bosiljeva až po Zágreb občas tak 40km/h a někdy skoro stál.Fakt hodně velké proudy aut.Náš směr OK.Následoval sjezd na Demerje na platbu Bank Card a předemnou
2 auta.Zato na Cash to byl mazec.Kolona 2km dobře.Nikdy to nedokážu pochopit v čem je v dnešní době problém a stání jak před 10lety 2h na Lučku.Já Lučko už 4 roky prosvištím za 5min a bez nervů.
Cesta dále v pohodě a provoz na maďary minimální.Následoval sjezd na St.Goričan a dotlačení LPG za 3.89kn/l
Při nájezdu na HU dálnici kontrola policii a přístrojem zda nejedu bez Vignette a to se opakovalo ještě 2x po Szekes.
Obchvat Szekes.v pohodě a cesta po 81 opět bez skoro provozu a zase hodně svižná.Madary projety bez zastávky,která byla provedena opět až na Jarovcich na OMV a tankování Lacno Premávajúceho Gazdy.Pak už bez problémů až do Brna a i za ním taky až do Přerova a domů.
Přijezd i s nákupem v Přerově v 19.30h a ujetí 990km.Spotřeba co jsem tak baj očko v hlavě počital dle dotankovávání 8.5l LPG.Průměrná rychlost nazpět 91km/h.Na dálnici jsem ale nespěchal a jel většinou jen kolem 110-120km/h.Takže na EKO.

Tak asi tak.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.



Upraveno 8krát. Naposledy upravil Borino (12. 07. 2015 16:12).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2015 18:46
Tak už jsme zpátky doma.
Cesta do HR je popsána o pár příspěvků dříve, zbývá tedy cesta domů:

Cesta domů - 9.7.2015, start Sutivan (Brač), cíl Železnice (Jičín):
- start v cca 15.30, příjezd v cca 10.00,
- trajekt Supetar - Split startoval v 16.30, nalodění naprosto v pohodě, vše plynulé,
- nájezd v Dugopolje a opět až do Varaždinu po dálnici,
- před Svetim Rokem bura, rychlost snížena na 60 - dost to s autem mávalo,
- cesta z Varaždinu klasická jako cesta tam, tzn. Ljutomer - G. Radgona - Feldbach a dále po 68 na Gleisdorf - vše v pořádku, pozor ale na srnky, letos jich bylo o dost více než loni,
- dále již klasika přes Vídeň a pro změnu Mikulov, Brno - D1 - V. Bíteš, Žďár n. S., Chrudim, Pardubice, HK a Jičín - vše bez jakýchkoliv zásadních problémů (pouze na dálnici před Vídní a ve Vídní práce na silnici, ale díky brzké ranní hodině bez zdržení).

Jediná komplikace byla, že mi na Demerje 2x odečetl z ENC poplatek za dálnici - a to celkem dost zvláštně, jeden ve 23:35:20 a druhý v 23:44:01, tedy rozdíl cca 9 minut, ačkoliv jsem mýtnicí projel jednou... Napsal jsem jim email a druhý den mi to druhé odečtení připsali zpět.

Tak snad zase za rok...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosta_Klusak (12. 07. 2015 18:51).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2015 21:00
ROSŤO-

Ta BURA byla někdy fakt kvalitní(a za volantem nezávidím),protože já spával celou dobu venku na terase a jak v noci bouřilo a pak se rozfoukalo,tak jsem dostal po palici
plastovým stolem co tam byl.Pěkně jsem sebou škubnul co to bylo.grinning smiley.V mžiku bylo z terasy smetiště a než jsem uklidil židle a všechny bebechy
po juniorovi a juniorce co tam nechaly,tak bylo hned 20min pryč ze spánku.Dvakrát jsem musel i dolů pro odletěné trička ze sušáku.

To je hold můj úděl nočního spááče a hlídače terasy.Nebylo to poprvé.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
tau
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2015 10:16
Pardubice -> Mandre.
Start sobota 27. června cca 22:00. Cesta klasická na Jihlavu, Znojmo, Vídeň, Graz. Pod Grazem sjezd na Mureck a přes Trate, Lenart a Ptuj na hranice. Poté po dálnici do Posedarje a po silnici č. 106 do Mandre.

Cesta v pohodě, žádný zácpy. Špatný počasí (děštivo, mlhavo) v Rakousku, takže po dálnici max 100 km/h. Benzín jsem bral po sjezdu z rakouské dálnice v Murfeldu (jsou tam dvě pumpy cca 10 km od sebe, já bral benzín hnde v té první po sjezdu z dálnice). Cena naturalu asi 1.2 Euro. Objízdná trasa ve Slovinsku bez většího provozu. Silnice místy nekvalitní, semtam výmoly a snížená rychlost - prostě nic, co bysme neznali z našich silnic podobné třídy. Hranice SLO - HR, chorvatší celníci chtějí vidět cestovní pasy (popřípadě občanky) - na rozdíl od hranic ČR -> AUT a AUT - SLO, které jakoby nebyly. Mýtnice v Chorvatsku s minimálním provozem (platil jsem kartou a projel jako nůž máslem). Dálnice v Chorvatsku také poklidná, bez většího provozu. Příjezd do Mandre neděle cca v 11:00. Cesta mně teda se čtyřmi zastávkami (dvě krátké, dvě delší) trvala 13 hodin. V Mandre předem dojednaný app za 39 euro pro 4 lidi. Ale dalo se sehnat i bez předchozí rezervace, sezona teprve začínala a volných ubytovacích kapacit bylo dost.

Mandre -> Pardubice
Start středa 8. července v 15:00. Trasa stejná jako při příjezdu. Benzin jsem bral ve městě Pag (cca 10,4 kuna). V Chorvatsku dálnice, tunely i mýtnice (opět platba kartou) absolutně bez problémů. Větší provoz jen v okolí Záhřebu. V Záhřebu a na hranicích mýtnice mírně ucpané pro ty, kdo platí cash (ale nic velkého, fronty zhruba 10 aut). Při příjezdu do Slovinska opět objížíme dálnici a nad Rakouskem nevidíme nic pěkného. Hustý temný mračna a blesky značím že jedeme do bouřky. Pršet začalo ještě ve Slovinsku a hezky česky řečeno doslova "chcalo" téměř přes celé Rakousko. Do toho se ještě přidala mlha, takže rychlost na rakouské dálnici max 100 km/h, spíše však nižší (kolem 80 km/h). Takovou rychlostí jela vetšina aut, takže jsem nijak neblokoval. Samozřejmě se našli tací, kteří to hulili déšť, nedéšť, ale takových hazardérů bylo minimum. Pršet přestalo až někde u Vídně. Za Vídní na dálnici celkem dlouhá objížďka u Sierndorfu. V Česku nás v Hatích zastavila hlídka. Ale jen přišli k autu, nakoukli dovnitř a hned mávli, ať jedu dál. Doklady ani dýchat nechtěli. Pak bezproblémová cesta do Pardubic. Příjezd asi ve 4 ráno, takže délka cesty 13 hodin se čtyřmi (dvě delší, dvě kratší) přestávkami.....

Možná by zákonodárci mohli popřemýšlet, zda v nočních hodinách nezvýšit povolenou rychlost v obcích (třeba mezi půnocí a čtvrtou ranní). Ve dvě, tři hodiny ráno jsou vesničky liduprázdné a ploužit se po nich padesátkou mně přijde zbytečné...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil tau (13. 07. 2015 10:20).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2015 12:28
Citaci
tau napsal(a):
Možná by zákonodárci mohli popřemýšlet, zda v nočních hodinách nezvýšit povolenou rychlost v obcích (třeba mezi půnocí a čtvrtou ranní). Ve dvě, tři hodiny ráno jsou vesničky liduprázdné a ploužit se po nich padesátkou mně přijde zbytečné...

O takový návrat rychlostních omezení z let 1961 - 1976, tedy 50 ve dne, bez omezení v noci (nebo s omezením, ale daným značkou nebo obecně platící devadesátkou) se už Dopravní Akademie pokoušela několikrát, bylo by to levnější a rychlejší, než stavět obchvaty. Aktuální počet pokusů neznám, poslední informace mám někdy z roku 2001, od té doby mi horké bonzy o přípravě dalších a dalších pastí a bičů na řidiče přestaly chodit.
Ale zase by se v noci vybralo málo. Těch návrhů proběhlo víc, mimo jiné mezi nimi byl kompromisní, jak to známe například z rakouské B66, tedy sedmdesát nebo osmdesát skrz vesnici ve dne v noci, ale naši zákonodárci zjevně radši dají na ty, kdo by rádi skrz všechny obce třicítku a semafor s měřením příjezdové rychlosti a focením průjezdů na červenou, ty jsou za víc, než nějaké překročení o pět sedm km/h.
Nemůžu si pomoci, spousta rychlostních omezení u nás mi připadá zbytečná, ba účelová (jen ten účel bezpečnosti se z toho nějak vytrácí)...
Pardon za OT, a teď, prosím, zpět k zážitkům z cesty tam a cesty zpět.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2015 21:35
Hille, opomenul jsi hlavní důvod, kterým je hluk...dovedeš si představit stovkou letící auto (nedej bože tahač s návěsem) středem vesnice kde všechny domečky leží u cesty? Já si na to ještě pamatují a i v nocí jedu obcí max 60...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2015 23:12
Na tom něco je, tehdy byl náklaďák v noci poměrně vzácný a těžký tahač ještě vzácnější...
Ale že ta sedmdesátka či osmdesátka nevadí v rakouských vesnicích dnes? Zástavbu tam mají většinou stejně daleko od silnice, jako u nás...
Ale jsme mimo téma, vůbec nemám nic proti tomu, aby nás Michal promázl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (13. 07. 2015 23:17).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2015 10:37
Příští týden konečně vyrážíme, jak to vypadá u Vídně, uzavírky opravy?? Nebo ještě připadá cesta přes Linec.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (14. 07. 2015 10:37).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2015 12:09
Filhou, ve Vídni je zpomalení od mostu přes Dunaj až někam před Favoriten. Je tam zúžení o jeden pruh a zpomalení tuším na 60.
Mrknout na aktuální opravy se můžeš tady http://routenplaner.asfinag.at/bin/query.exe/dn?L=vs_asfinag

Já tam tudy projížděl po půlnoci a provoz úplně v pohodě, takže záleží v kolik hodin tam budeš projíždět. Jinak ta oprava, zúžení je naplánovaná do konce roku 2017.!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (14. 07. 2015 12:10).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2015 14:28
hodím to sem..poprosil by som o jasnejší preklad u ikonky práca na ceste na stránke asfinag dialnica Rakúsko - A9..čo sa tam chystá?
díky

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2015 16:00
isquash napsal(a):

> Já tam tudy projížděl po půlnoci a provoz úplně v
> pohodě, takže záleží v kolik hodin tam budeš
> projíždět. Jinak ta oprava, zúžení je naplánovaná
> do konce roku 2017.!


Právě že budu projíždet mezi 19-20 hodinou a v pátek, to bude nářez. Možná právě zkusíme přes ten Linec a přes Vídeň až při cestě zpět.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2015 19:13
Citaci
foco napsal(a):
...hodím to sem.. poprosil by som o jasnejší preklad u ikonky práca na ceste na stránke asfinag
... čo sa tam na A9 chystá?

Tu je přehled v originálu:

km 56.718 - km 69.066 úplná noční uzavírka - Bosrucktunnel, bezpečnostní zkoušky.
Tunel je uzavřen vždy v noci 13., 14., 15. a 16.7. od 21:00 do 17.7.2015 05:00. Objížďka je vedena ve směru na Slovinsko/Spielfeld výjezdem Spittal/Pyhrrn (km 56,718), ve směru na Voralpenkreuz/Linz výjezdem Liezen (km 69,66)

Noční uzávěrky částečné nebo úplné probíhají podle potřeby ve období 26.05.2015, 21:00 - 07.10.2015, 05:00, protože staveniště není vždy možné ráno vyklidit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2015 22:03
filhou napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Příští týden konečně vyrážíme, jak to vypadá u
> Vídně, uzavírky opravy?? Nebo ještě připadá cesta
> přes Linec.

Přes Vídeň jsem jel letos v sobotu 4.7.bylo to asi v 1 hodinu v noci a cesta v pohodě.Zpět teď v neděli 12.7. asi v 18:00 hod a taky v pohodě.Nebál bych se toho.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2015 22:13
Zpátky pojedu Vídní okolo 3 ráno, toho se nebojím, ale cestou tam mi to vychází + - okolo 19,30 a do toho se mi moc nechce. Asi si raději připlatím za tunely a pojedu přes Budějovice. jelikož nebude ještě tak pozdě a tma, děti uvidí něco z vrcholků Alp.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2015 23:14
Hille..díky, takže je možné, že chytím úplnú uzávierku z 5. na 6.8...tak verím, že obchádzka bude kvalitne značená eye rolling smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 06:02
Toho se nemusíš bát, rakouská objížďka bývá vždy značená lépe, než některé naše silnice i bez objížděk.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 08:05
Ano, výborně značené, to jsem si zkusil letos cestou dolůangry smiley Objíždka v A byla značena tak dobře, že zavedla k zavřené dálnici. Než to tam začal někdo organizovat, po zásahu jedné Rakušanky, která volala na policii, tak jsme tam ztratili skoro hodinu a půl. A natavily se nám světlomety, protože tam byla tma jak v zádeli a svítit se muselo. Pro upřesnění, mluvím o A9.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 09:43
To si někdo před vámi odvezl pár cedulí jako suvenýr, či co, když i Rakušanky bloudily...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (15. 07. 2015 09:45).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 10:14
Cedule nikdo neodvezly, ty navedly nás a asi 50 dalších aut k nájezdu na dálnici, na kterém svítila červená. A ta červená svítila i hodinu poté, co jsme k ní dorazili. A možná tam svítí jeětě teď.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 14:11
Jen abych upřesnil, protože přišlo několik SZ s dotazy, jel jsem dolů 11.6. Zavřená dálnice, teď už nevím, jestli 30, nebo 50km pod Lincem a navedeno ven na objíždku, která byla bravurně značená cedulemi snad na každém sloupu. Jen kdyby ty cedule nenavedly na zavřenou dálnici. Kybych na objíždce jel alespoň za světla, tak se budu kochat kopečky, ale po tmě, ve slejváku, jsem občas nějaký zahlédl jen při blejsknutísmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 14:29
malinká výhoda obchádzky tunelu Bosruck je ušetrených a teraz neviem 5, alebo 8 Euro grinning smiley...uvidíme

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 15:44
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> malinká výhoda obchádzky tunelu Bosruck je
> ušetrených a teraz neviem 5, alebo 8 Euro
> grinning smiley...uvidíme

Já myslím že neušetříš první uzavírka v 08/15 má být z 10.8 na 11.8 aspoň jsem to tak pochopil....takže pokud jedeš 5. - 6.8 tak neušetříš



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (15. 07. 2015 15:52).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 16:08
Ttom...taktiež díky za info..a kde si našiel tak podrobné info......tak euríky necháme v tunely grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (15. 07. 2015 16:10).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 16:20
foco
na tom odkazu co sem dával Hill na str. 38 "Tu přehled v originálu"
pro jistotu ještě tady
tak tam si nahoře klikneš na datum implicitně je nastaveno "heute" tedy dnes dej tam august a pak už si jen rozklikneš tu uzavírku s tím tunelem...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (15. 07. 2015 16:21).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2015 18:21
Ttom..díky...už som to rozklikal a keď som to dobre pochopil, tak úplná uzávierka bude 10.8 - 14.8. a potom od 17.8. a to už budeme doma, pretože 16.8. končíme pobyt...

ešte raz díky Hill a Ttom thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2015 10:25
Cesta tam, radeji nakonec o den driv (radeji pod stan do kempu nez jet ve spicce) na noc ze ctvrtka na patek 9.7. Klasika na Viden, objezd slovinske dalnice (Illz Ptuj), do Karlovace po dalnici, pak Plitvicky, najezd na dalnici, tunelem sv. Ilja pred Makarskou do Splitu.
...
Cesta zpet, obetovali jsme zaplacenou noc v apartmanu a poslednim trajektem ze Sucuraje ve 22hod z patku na sobotu vcera. S puvodnim umyslem opet navstivit Srbsko. Plan ztroskotal na nemoznosti v noci natankovat ani LPG ani benzin. Takze plan B - Madarsko, Balaton. V noci v Ploce na dalnici (cca 50km od Ploce nonstop benzinka) a pak opet pred Splitem nahoru na Plitvicky. O pulnoci bylo nahore v horach 29,5 stupne. V Karlovaci na dalnici, pres Zagreb do Cakovce. Za hranicemi doprava na Balaton a pak napric Madarskem klasicky Pes Csornu na Bratislavu a navecer v sobotu doma. Mam veterana bez klimosky a samozrejme v sobotu padaly teplotni rekordy.
...
Obe cesty prakticky naprosto bez aut jako mimo sezonu, nepatrne to bylo hustejsi jen v okoli Zagrebu rano. Balaton oproti Chorvatsku je naprosto priserny. Ale moc pekny hrad Sumeg kousek za Balatonem, no a na Hvaru je vyrubany ve skalach novy kus silnice objizdejici Jelsu, tak snad zase za rok,no. Sretan put.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (19. 07. 2015 10:29).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2015 13:02
cesta Grebaštica ve středu 1.7. směr Praha - Třeboň - Halámky - nájezd na dálnici A2 za Vídní - Slovinsko objezd dálnice - a HR dálnice do Grebaštici. Cesta bez nejmenších problémů a průjezd jak nůž málsem. Čekání nikde žádné.

Cesta domů sobota 18.7.
HR dálnice bez nejmenších problémů. Nutno zmínit, že směrem do Hr už od Benkovace a dál k ČR fronta několik desítek km. Místama to stálo úplně, místama popojíždělo. Nekutečnej mazec. Vím, proč bych nikdy nejel v sobotu.
V našem směru vše OK. Postál jsem jen asi 10 aut u Slovinských hranic. Chtěl sjem jet domů stejně jako do HR, ale před Vídní bylo rozhodnuto, že v sobotu bude dálnice domů prázdná thumbs up smiley ) a že to prubnem na Vídeň - Brno - Praha. Vše OK, jen ve Vídni byla bouračka - zdržení asi 10 minut. Nejhorší úsek byl od Bullendorfu v délve cca 10km. Doba stání ( o jízdě se moc nedalo mluvit ) cca 1-1,5 hodiny. Klima nestíhala a venkovní teplota kterou ukazovalo auto cca 55st. Ukazatele na budově co byla u cesty cca 38st. Důvod stání samozřejmě neznámý- najednou se to rozjelo. Dálnice D1 u nás bez sebemenšího problému až na snížení rychlosti v úsecích na kterých se horečně pracovalo ( dohromady jsme zahlédli na D1 asi 8 pacujících lidí ). Několikrát během cesty průtrž mračen, že nebylo vidět na 100m. U nás za hranicema načerpána nafta za cca 31,50 ( chvíli před tím už u nás byla za cca 36,50 ) ovšem za chvíli u ONO cena nějakých 29,50. Věděl jsem že tam ta mrcha někde je, ale nevěděl jsem že je přímo u cesty eye rolling smiley .Délka trasy cca 1050km, čas všetně stání ve frontách asi 13 hodin, což předčilo mé očekávání.
Z hlediska počasí asi nejlepší dovolená v mém životě. Větřík občas zafoukal, vedro k zalknutí, ale na ostrůvkách hezky profukovalo, takže super. Moře jak rybník a teplé jak ...... No co víc si přát ....tedy jeden den deštíků by byl k nezaplacení, ale co nadělám.
Jo a po cestě domů hromada polišů. Jak v HR, ale hlavně ve Slovinsku. Asi to mělo ale něco společného s neskutečnýma frontama směrem do HR, které byly i ve Slovinsku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2015 13:47
Cesta do Privlaka v sobotu 11.7. ve 20.00 přes Brno,Graz,mimo SLO dálnici..Zpět v neděli 19.7.,odjezd v 10.00 stejnou cestou.
Cesta tam v pořádku,trefil jsem všechny křižovatky i kruháče na objížďce dálnice,což jsem ani v nejmenším nečekal..:-D .Menší spoždění na Macejlu,cca 15min,na Lučku tři auta.Bez problémů jsme byli v 8.00 na místě.Jen v Rakousku jednu chvíli neskutečná průtrž,že ani stěrače nebraly..
Zpět cesta o něco horší,jak píše trosečník,dost horko,taktéž kolona na rakouské dálnici před Vídní-bez nějaké patrné příčiny,nicméně někde jsem zaslechl něco o tom,že tímto regulují průjezd Vídně,páč provoz po dálnici byl sice plynulý,ale nAdmíru houstnul.Jinak vše OK,V Příboře jsme byli 22.30..Z hlediska počasí a teploty vody to snad už ani nemohlo být lepší..:-)
Jen se mi zdá,že proti loňsku se tam zvedly ceny snad úplně všeho..:-(



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (20. 07. 2015 14:08).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 289
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.