Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2015 17:29
Cesta tam 2.6. Žilina - Bratislava - Csorna - Szombathely - Vasvár - Zalaegerszeg - u Nagykanyzse na dálnici - Zagreb - Karlovac - Slunj (Rastoke nocleh), 3.6. Slunj - Korenica - Gračac - Obrovac - Benkovac - Biograd - Pirovac - Murter.
Zpátky 13.6. Murter - po silnici č.59 směr Knin, před Kninem na silnici č.1 a po ní do Slunje (Rastoke), kde zase nocleh. Pak 14.6. směr Karlovac, po dálnici na nový Goričan, pak na M70, Lenti a pak po maďarské 86 zpět do Bratislavy a Žiliny.

Pohoda až na asi hodinové zdržení směrem tam před Csornou, které mohlo být mnohem delší, kdybychom neobjeli centrum Csorny vedlejšíma uličkama. Cestou tam na 86ce mnoho kamionů, proto jsem za Szombathely sjel z 86ky na Vasvár a pak jsem jel po 74ce na Nagykanyzsu.

Pokud má někdo nějaké konkrétní dotazy, rád odpovím. Ale asi až za 10 dní, protože zítra zase vyrážíme směr Omiš hot smiley

Mirek Dr.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2015 20:39
Ahoj,
5.6 2015 jsem odjížděl v 16,30 Chrudim - Brno - Blava - Rajka - Csorna - Szombathely - Redis - Lendava - Čakovec - Zagreb - Lůčko /cca 2,5hoď spánek/ Karlovac - Svetý Ilja - Podgora. Příjezd 8,30. Cesta v pořádku a pohodě. Madˇarsko - velmi slabý provoz.
Cesta zpět - odjezd v 9,30, stejná trasa doma v 21,30hoď. Bez problémů. Již dlouho jsem neměl tak klidnou cestu.
Zdraví Mirek
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 06. 2015 09:09
to mjlh: Mirku, jak to letos vypada s opravami na trase Szombathelly - Redics (resp. Kormend-Zalalovo). Vloni tam bylo asi 6 useku se semaforama. A ta M86 z Szombathely na sever je skutecne bez vinety? Jinak diky moc za aktualni info.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2015 13:01
Tak včera návrat z Živogošče,odjezd v 5hod.,tankování v Makarské- nafta 9,46kuny/l.Dále po dálnici až na Macejl,pak objížďka přes Ptuj a Mureck.Ve slovinsku začalo pršet a vydrželo to až před Víden.Na rakouské dálnici vesměs omezení rychlosti na 80-100km/h,místy chcalo opravdu vydatně.Průjezd Vídní ve 13,30 bez komplikaci,což se nedá říct o té koloně co byla do protisměru směrem na Graz.Dále přes Mikulov,Brno až do Slavkova.Příjezd v 15,30.Prostě pohoda.
Přeji podobný průběh cestováníyawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2015 10:46
Včera cesta domů z Hvaru trajektem ze SG ráno v 5,30. Na cestu jsem si přál, aby bylo po mrakem. Splnilo se, ale až moc. Bylo ráno po dešti, foukalo to fest, zataženo. Po výjezdu z trajektu ve Splitu 20 stupňů, nahoře na dálnici již jen 14. Po nájezdu na dálnici slejvák s bouřkou, že vše plavalo. Dálnice byla pro vodáky sjízdná grinning smiley U Ziru teploměr v autě ukazoval 13, na tabulích dokonce i 11. Déšť postupně slábl, před Záhřebem ustal úplně. Stále různá omezení kvůli dešti a větru, u Maslenice dokonce na 40 až nahoru k tunelu. Byl chvílema problém se i udržet kvůli větru v pruhu. Za Záhřebem na INA tankování nafty, která pěnila jak ďas (je to ta čerpačka s motorestem a lávkou na druhou stranu dálnice). Cena 9,56 za tu lepší, obyč o dvaceťák níže. Celnice v pohodě, jen na obou odmávnuto. V boudě hned za hranicemi koupena SLO známka. Dá se zde koupit i A známka bez přirážky, nevzpomínám si, že by jí předtím nabízeli. SLO konečně sluníčko a tepleji. Dále na Graz a Linec. Občas dešťová přeháňka, jeden slušnej slejvák. Linec trochu odpolední zácpa, ale ve srovnání s Vídní prkotina. Dále Dvořiště, ČB, Prágl a domů, příjezd po půl deváté večer.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2015 11:47
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
.........................> nabízeli. SLO konečně sluníčko a tepleji. Dále na
> Graz a Linec. Občas dešťová přeháňka, jeden
> slušnej slejvák. Linec trochu odpolední zácpa, ale
> ve srovnání s Vídní prkotina. Dále Dvořiště, ČB,
> Prágl a domů, příjezd po půl deváté večer.

příjezd večer domů a dál? pokračuj! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2015 12:43
Myslíš taky na něco jinýho?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2015 12:55
Vítej v domácí kotlině, hlavně že jste všichni v pořádku absolvovali návrat. Určo se ozvu s louděním novinek. Zatím se aklimatizuj.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2015 15:51
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslíš taky na něco jinýho?

Promiň, že jsem se chtěl bavit o večeři grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2015 21:09
Mám dotaz-co uprchlíci ??Nikde na parkovišti v Rakousku neobtěžovali?
Díky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2015 23:34
Sice jsem se ještě nevrátil, ale alespoň jedna část cesty je za námi:

Cesta do HR - 26.6.2015 (pátek), start Železnice (Jičín), cíl Sutivan (Brač)
- start v cca 16.00, příjezd v cca 11.00 (vč. 1 hodiny trajektu Split - Supetar),
- vůz Citroen Xsara Picasso 1.6, posádka 5 lidí (40 + 38 + 11 + 10 + 2)
- na základě zvyklostí a tradice jízda v ČR přes Kolín, Havl. Brod a Znojmo:
> kolem Čáslavi průjezd v 17.15 - oba směry průjezdné, omezení na 30 km/h,
> Stonařov jsem nechtěl riskovat - u Jihlavy jsem sjel na Třešť a ve Stonařově vyjel přímo pod
semaforem - v pohodě, moc pěkná cesta,
- dálnice v Rakousku až na pár omezení pod Vídní v klidu,
- dále sjezdem u Gleisdorfu a po 68 na Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždin - vše pěkný průjezd po dobré silnici,
- přechod mezi SLO a HR v Ormoži funguje pouze na jedné straně, symbolicky,
- kvalita dálnice Varaždin - Záhřeb celkem ujde, oproti naší D1 se jede jako po peřince, pozor, pár omezení a jízd jedním pruhem,
- dálnice Záhřeb - Split paráda, na Lučku absolutně bez zdržení,
- tankováno v Ilzu a na Ině před Dugopoljem - palivo bez problémů, platba kartou,
- příjezd na trajekt v 8:30, kupodivu i Splitem se projelo bez čekání.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2015 07:29
Ahojte.
Chcem sa spýtať tých ktorý už majú cestu do HR za sebou. Aké mate poznatky o bezpečnosti na chorvátskych odpočívadlách v súvislosti so súčasnou imigračnou vlnou.
počul som, že v maďarsku už sú prvé problémy s nimi.
ďakujem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil peter964 (30. 06. 2015 07:30).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2015 08:01
... jak sleduji Dnevnik.hr, Slobodna Dalmacija, nebo Jutarnji.list ... tak se v Chorvatsku neděje nic ...
zatím ...
... jediné, co se často v článcích objevuje ... jsou razie na pašeráky drog, ale to se týká osob bývalé SFRJ ...
pohyb těch, které máš na mysli je směrován přes Srbsko, Maďarsko, Rakousko ...
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2015 08:24
nedovedu si dost dobře představit, jak by se tam na odpočívadlech vzali a hlavně co by tam dělali. Jsou to odříznutá místa a oni potřebují vyřizovat doklad a pod. Osobně bych se tohohle neobával.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2015 10:06
My černoušky v adidas při cestě tam zahlédli v Chorvatsku na dálnici. Jak se tam vzali, to mi hlava dodnes nebere. Bylo to úplně mimo odpočívadlo.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2015 10:14
asi teda budou muset udělat nové značky... značky pozor medvědi už nebudou stačit smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2015 18:28
Jak to vypadá na parkovištích v Rakousku s uprchlíkama?Setkali jste se s nimi cestou?
Díky
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2015 18:54
Neviděli jsme ve dnech 19.6. a 27.6. ani jednoho. Pouze na našich hranicích kontroly při vjezdu zastavovaly auta s exotickými značkami.

Michal
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2015 09:39
Ahoj všichni.Dám sem poloviční report z cesty.
Odjezd v úterý večer z Prahy na chatu do Horní pěny za Jindřichovým Hradcem.Plánovaný odjezd do HR v 5.00 ráno.Vzhledem k tomu naplánovaná trasa na Krems a Polten na A2.
(Abychom nejeli přes Vídeň v ranní špičce)
Vše se ale změnilo,jelikož jsem nemohl dospat,a byl jsem vzhůru ve tři bez budíku.V půl čtvrté jsem začal balit a vyjeli jsme ve čtyři,trasu jsem operativně změnil a jeli jsme přes Novou Bystřici na Vídeň.Cesta prázdná,ani zvířátka kolem cesty.Ve Vídni se to v šest ráno zahustilo,na opravovaném úseku A23 to jelo v koloně,bez zastávky.
Cesta do Grazu dobrá,provoz tak akorát,pár kamionů.Před Grazem práce na silnici,menší zácpa.
Slovinsko po dálnici,při průjezdu starou mýtnicí stáhli provoz do jednoho pruhu a kontrolovali známky.Na Macejlu kolona 10 aut,takže asi 5 minut,na Chorvatské straně tak 2 minuty.
Chorvatská dálnice v klidu,větší provoz jen kolem měst.Na lučku bez čekání.Odpočívadla poloprázdná.Tankovali jsme na Ziru diesel BS Class za 9.46
Cesta od Zadaru byla úplně prázdná.Sjížděli jsme v Zagvozdu,tunelem na pobřeží a do Promajny ve 14 hodin.
Nikde jsme neviděli ani policii,ani uprchlíky.
Tak to je všechno,takovej sloh si žádá odměnu,jdu si cvaknout trošku rumíku
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2015 19:13
28.6.2015 - odpočívadla i pumpy - v pohodě. Ale asi 70 km před Grazem nás a ostatní auta začala rychlou jízdou předjíždět kolona 10 policejních aut - takových těch velkých -lidově se jim říká "antony". a ještě pár normálních policejních. Hledali jsme na internetu - zda se něco v Grazu nebo na hranicích s Maďarskem neděje, ale nic jsme nezjistili.
Při vjezdu ze Slovinska do Chorvatska - se mi moc "nelíbilo" jedno auto s poznávací značkou Velké Británie - a fakt ho na hranicích zastavili k prohlídce.
Jinak byla cesta super a vše v poklidu a pohodě. Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2015 22:24
Citaci
Rero napsal(a):
...se mi moc "nelíbilo" jedno auto s poznávací značkou Velké Británie - a fakt ho na hranicích zastavili k prohlídce...

Aspoň jste měli příležitost nemít ho cesou moc blízko.
Kdybyste za ním nebo těsně před ním museli jet potmě po magistrále v koloně, teprve byste si užili.
To se mi jednou povedlo a byl to zážitek - předjet se nedá a z protijedoucích když ne každý druhý, tak každý třetí protijedoucí bliká dálkovými. Chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to, proč: zatímco nám potkávačky svítí vpravo nahoru, jejich potkávačky svítí nahoru vlevo, takže protijedoucí si myslí, že je to mamlas, který nesklopil dálková světla. Radši jsem po nějaké době zajel na odpočívadlo a nechal ho odjet, přece jen mi z toho brzy začaly slzet oči...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2015 05:42
Oni by měli mít nálepky na světlomety taková kolečka ,která mají rozhodit tok světlometu
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2015 22:29
staří bawoři měli kolíbku, jednoduše se to v anglii přehouplo a už byl nastaven jejich režimsmiling smiley

_______________________________________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2015 21:01
včera a dnes cesta z Pelješacu domů v pohodě, dnes ráno cca v 8.00 fronta na Macejl až na dálnici z Ptuje
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2015 21:28
Ahojky cestovatelé,
dovoluji si podat zprávu cesty na Pag, Vidaliči. Cesta v pohodě a na pohodu. Tam 19.6., 17:30, klasika vyzkoušená pěšinka přes Maďary s lehkými úpravami kvůli Hu DZ, tedy objezd placeného úseku od hranic SK/HU přes Rakousy.
Po Lučku žádný provoz, od Lučka na normálu, za Bosiljevem směrem na Split bez znatelného úbytku i na odmorištích dosti plno. Spočinuli jsme za Malou Kapelou asi ve 2 ráno a pokračovali v 7 ráno do Gospiče, odtud dál do Karlobagu a pak 15 km na sever po Jadranské magistrále do Prizny k trajektu. Ten v 9 nás nevzal, tak až v 10. Jezdil jen 1.
Počasí příjemné, ani hic, ani zima. Z Út na St bouřka a vydatný déšť a bura. Ve St ráno azuro, ale zima, neb bura vytrvale funěla celý den. Teploty do 30°C, voda osvěžující (velmi), odhadem do 23°C.
Zpět 27., ráno v 8, stejnou cestou, nestihli jsme trajekt v 8:30, tak hoďku čekačka, zas jezdil jen 1. Ale už tam parkoval 2., ale asi čekali, až bude větší provoz, což se potvrdilo, když jsme přistáli na druhé straně, protože začali naloďovat i ten 2. Na dálnici dosti silný provoz, ale asi se to dalo čekat, byla sobota, i když před sezonou. Ve 13:30 hod na mýtnici Demerje bylo u kartových terminálů po jednom autě, u ENC prázdno. Zato na Lučku kolona až k Demerje, dle mého měření 3,5 km. Průjezd přes FAST ENC se podařil! Jen krabka pípne a jseš fuč!
Na Maďarské hranici rovněž stejné, jak loni - u všech tří terminálů za hotové fronta 4-5 aut, zato na ENC jsem byl zase první…. Na hranici CRO/HU - pasovce jen mávačka. Zbytek HU bez provozu, jako vždy. Tam i zpět úsek přes Maďarsko cca 235 km; 3,5 hod se zastávkou na jídlo a kávu. Takřka žádný provoz a bez kamionů.
Toš tak. Calada
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2015 20:32
No, jaká byla cesta...asi takhle:
Odjezd čt 18.6. asi v 17.30 - všechno šlo tak hladce, až nás to mělo varovatyawning smiley silnice volné, večerní Vídeň už v klidu, Slovinsko pohoda, hranice něco mezi zasalutováním a odmávnutím, na chorvatské dálnici se zdálo, že jsme někde přehlídli zákaz vjezdu, neb nikde nikdo.
Na Demerje přiložíme krabičku k oknu - a nic...takže - UZMITE KARTICU. Uzmuli jsme a tradá na Dugopolje, kde víme, že mají non-stop.Chlapec nám s úsměvem pravil, že uredžaj neradi, no to nás teda překvapil!tongue sticking out smiley A jestli prý máme račun, když jsme jí kupovali. No neměli jsme. Tak nám opět s úsměvem pravil, že do 15.6. by nám jí vyměnil zadarmo, ale teď je to za sto. No bože, už jsme přišli o víc - jsem si naivně pomyslela, a vzhledem ke slevě se to pořád vyplatí. Na novou krabku nám převedl peníze, obsluha mýtnice všechno odečetla, fajn, v 9.30 jsme stáli před barákem v Gradci. Proběhla dvě setkání se Skanesovými, teplota stoupala pěkně nahoru, idylka, nádhera. Výlet do Makarské si příště necháme ujít, možná to už bude ruská gubernie, nával, blázinec, hnus, šupem zpátky do našeho útulného městečka - ale co to, po cestě je nám nějak tepleji - aha, nejde klimoška. Uvidíme, zkontrolujeme, třeba naskočí. Po týdnu směr Drvenik a přesun na Hvar, vypadá to, že na trajekt se v pohodě vejdem, ale ouha, na čekané stály dva náklaďáky a autobus - ano, byli jsme první, kdo se nevešel.
No co, máme dovolenou a za 90 minut jede další. Dopadlo to ještě líp, fronta aut byla až na magistrálu, takže přikvapila posila a jeli jsme ani ne za hodinu. Přes Hvar už to není ta romantika, ale nová cesta a opravený povrch cestu ulehčují, v ID u Jitušky vše skvěle připraveno jako obvykle, příjemné setkání s Vojto62 i dalšími, kteří jezdí v tuto dobu. Druhý den jedem pro ribice, nemůžeme se dočkat. Ještě pár maličkostí v Konzumu, když už jsme tady...nějaká sviňa mi vytáhla peněženku s 300HRK - asi i tuším kdo, ale je mi to platné jak mrtvému zimník. Jako by nestačilo, že vloni mě tady jedna pokladní málem probodla očima, když jsem řekla, že 200-50 je 150, nikoliv jen 50... Z toho už jsem byla kapku rozhozená, teda docela dost, ale naštěstí mám vedle sebe chlapa do daleko větší nepohody, než je tatosmiling smiley Ale do Konzumu už nikdy, vedle je Ribola a naproti Studenáčyawning smiley Užíváme si každý den, až musí přijít poslední, pondělí 6.7.trajektem v 8.15 z Drveniku - a zase je cesta naprosto bez problémů, dokonce tak moc, že bychom do Vídně měli dorazit o hodinu a půl dřív, než jsme plánovali, tj. odpolední špička...navigace hlásí 60min zdržení, stojící kolony přes Vídeň - po celou cestu je 30-33 stupňů ve stínu a ta klimoška, jestli si vzpomínáte, tak ta stále nenaskočila...takže bleskově sjíždíme a volíme okresky lesem mimo dálnici, protože jet hodinu navíc je 100x menší zlo než hodinu stát. Doma jsme kolem 22.30, o půlnoci v posteli a dnes ráno v prácitongue sticking out smiley
Takové to tedy letos bylo...už teď se těšíme na příštěhot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2015 20:38
Krátké a výstižné. Tak to ma byt .thumbs upthumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2015 21:01
... Květuli, občas se to vyvede, ale než bude příště ... přijeďte do místního Jurského parku
... no né, tady se Vám nemůže nic stát ...
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2015 21:01
Vítejte doma thumbs up pěkně se to čte ,hlavně ,že v pořádku.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2015 16:19
Citaci
kvetaca napsal(a):
...Na Demerje přiložíme krabičku k oknu - a nic...takže - UZMITE KARTICU. Uzmuli jsme a tradá na Dugopolje, kde víme, že mají non-stop...

Na Demerje se přece na dálnici nevjíždí, takže tam nelze ani kartičku vyfasovat. Květo, nebylo to na Lučku?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.