Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2014 07:58
dejff: založilo se nový vlákno.. tak nevíš proč to pořád cpeš sem..
hele nic jsem nepřiznal.. jen říkám, že to není zakázané.. tak to plno řidičů dělá...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2014 13:00
A ještě slibovaná cesta nazpátek.
Odjezd z Rovinje v neděli ve 3,00 přes Koper,Lublaň Maribor atd. Cesta naprosto pohodová, místy jsme jeli snad sami, na SLO hranici jen symbolické mávnutí pasy, u Postojné dotankováno na OMV / 1,36/l diesel/. V Rakousku 2 pauzy / Gralla a Zöbern/, v 11 hod příjezd Brno. Dle palubních údajů čas jízdy 6 hod.,50 min. Jeli jsme 4, spotřeba 5,2. Jako vždy cestu zpět trochu přišlápnu, těsně nad pravidla, kdyby někdo šťoural. Přijel jsem neunaven, nejhorší úsek od hranic k Pohořelicím. Různí loudalové a svátečňáci a navíc zpomalení na opravovaném úseku. V sobotu odpol. na výstupu z HR asi 6 km kolona na hlavním rondelu, říkal zeťák po dojezdu. Počasí ideální na cestování, jen kolem Postojné mírný déšť a místy mlhy, v A již drobně slunečno. Ovšem tady ta klendra, to je velký zvrat. Musel jsem dávat tekutý penoš,preventivně.
Tak zase v červenci 2015, ach jo.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2014 13:26
chtěl jsem napsat něco o cestě tam a zpět,ale po přečtení 5ti stránek dohadování se kterej občan kterého státu je lepší mě to uplně přešlo, vzpamatujte se lidi...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2014 15:08
Sponiku: na blbíky nehleď a info dej nám, kteří máme cestu před sebou. Pro nás má opravdu velkou cenu. smiling smiley
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2014 15:37
Byli jste letos někdo na Rabu? Je tam něco nového? Jaká byla cesta?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2014 19:00
Na část otázky v názvu odpovím. Sice jsem se ještě nevrátil, ale cesta byla dobrá, rychlá, jen na konci místo asi 8 km objížďka 25 km dlouhá, silničkou, po které se tu snad někdy i jezdí rallye Schwarzwald. Ale aspoň je tu krásně. Jsem ve Wehr, odtud je to přes Rýn jen kousek do Švýcar a odtud vás teď zdravím, a musíme sebou hodit, ať v pátek můžu vyrazit domů (jedu totiž sám, ostatní jsou místní), přes sobotu se z té cesty odtud vyblízat a v neděli ráno do Žuljany... nebo aspoň v pondělí.
Samozřejmě zprávu podám.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2014 19:32
To Hill
Zdravíme do Němec,tak at ti jde práce od ruky a nejsou žádné komplikace a doufáme že dorazíte do Žuldy co nejdříve... smileys with beer
Růžičci
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2014 11:29
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proč se většina cpe přes Mikulov, když přes
> Břeclav je to lepší, rychlejší a bez front. I
> silnice je lepší.

Chtel bych upozornit ze, vyjezd z D2 na Breclav je uzavren, alespon podle tohoto zdroje ZV Musi se vyjet uz u Podivina ...
Naopak u Pasohlavek uz by melo byt po objizdce... Muzete prosim nekdo potvrdit kdo tama jel ?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2014 12:08
Ano je to tak.Exit 48 uzavřen.

Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2014 12:35
Sjezd je u Břeclavi uzavřen jak píše petr.
Jel jsem to před hodinou, nejlépe sjet v Hustopečí a po staré do Břeclavi nebo Strachotín, Věstonice, Mikulov.
Tím se zároveň vyhnete Pasohlávkám. D
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2014 12:37
Tak to padá ta výhoda jet po dálnici skoro až na hranice. Navíc je to pěkně drncavé a průjezd Hustopečemi také nic moc.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2014 15:35
Ač mi není nejlépe, bo jsem včera přijel a další důvod, jsem uvedl ve složce Ostatní - Co mě dnes......, tak i tak napíšu co a jak a přijdu aspoň na jiné myšlenky..

Cesta tam - 17.8. 2014 v 19:30, z Ostravy do Pakoštane, Fiatem Stilo MW 1.6 16V

ČR - i přes různé komplikace s autem, jsem to risknul a na dovolenou vyrazil. Odjížděl jsem kolem 19:30 s mezi zastávkou na O-Svinov a nabrání 4tého účastníka dovolené. Na dálnici spousta aut, hlavně poláků, kteří letěli jak hova*a, což je klasika, jinak celkem klid. Za Olomoucem omezení na dálnici a cca 5 km kolona aut, popojížděli jsme zhruba půl hodky, posléze o pár km dál další omezení, opět půl hodka, poté sjezd do Pivína a zase zpět na dálnici. V Brně kdy se cesta rozděluje na SK a A, jsem byl rád že jezdím přes SK a HU, bo všechny ty auta fičela na Rakousko. Ufff. D2 směr SK už v klidu, na poslední benzince, Shellce dotankováno doplna (a my prý máme drahý benzín... hahaha) a při startu mi vyskočila očekávaná chyba - ztmavení palubky a všechny hlášky. Vypnuto, nastartováno a vše ok, krom chyby motoru.

SK - na SK jsem vjížděl kolem 22:42, původní plán byl půl 10té, ale to zdržení se projevilo. Na dálnici pár Slováků, co fičeli domů, jinak dosti klid. Slovensko jsem profičel za 3/4 hodku a na hranicích s HU jsem stál o půl 12té. Známku jsem zakoupil u nás, takže jen protáhnutí, už bez vypnutí motoru a hybaj směr HU

HU - bylo po půl 12té, na M1čce směr Budapešť trošku provoz, oproti trase z Budapeště nic moc. Na M1 viděna jedna hlídka stojící při výjezdu z benzinky a do cesty svítící radar? Nvm, akorát mě to modře osilnilo. Budapešť jsem míjel po čtvrt na 2 ráno, na první benzince pauza na protáhnutí a zima, brr. M7čka v klidu až na jednu hlídku, opět. Na hranicích s HR jsem byl kolem půl 4té ráno.

HR - na Goričanu (novém, na dálnici, předemnou cca 3 auta), šlo to rychle u nás celník s kolegyní mrkl do pasů a říká - ááá, češka. Kam jede češka? Říkám - Zadar, Pakoštane a on: super, dobro došli. A dal mi zpět pasy. A4ka klidný provoz, fascinují mě ty hrboly, díky kterým je i omezení na dálnici. Lučko kolem půl páté, předemnou 1 auto. Tankování na benzince na Lučku bez problémů. Malá pauza a hurá směr Zadar. A1čka trošku hustší provoz, nasadil jsem svých 140 km/hod tachometrových a ujížděl jsem jim, ač to nechápu. V horách zima jak v Rusku, místama 6°C a dost často mlha a díky tomu omezení. Jak jsem tak zjištoval, tak jsem omezení dodržoval jen já a pár Čechů, pak ani oni a tak ani já. Nebyla to tak strašná mlha. Potom jsem se dostal do kolony Poláků, s kterýma jsem se neustále přejížděl, tak aspoň nebyl čas na únavu, když mi posádka usínala smiling smiley Za Svetim Rokem oteplení na 17,5°C a na první benzince pauza a výhled na hory a sluníčko pomalu smiling smiley Bylo nějak po půl sedmé ráno. Příjezd do Pakoštane nějak po 7mé hodině.

Až na startovací výkyvy Stilouše a vyšší spotřebu, tu cestu zvládl dobře a věřil jsem mu. Ujeto i se zajížďkou do Pivína 1148,7 km s průměrnou rychlostí 97 km/hod a spotřebou 8,4 litrů/100 km.


Cesta domů - 26.8. 2014 v 19:47, z Pakoštane do Ostravy, Fiatem Stilo MW 1.6 16V

HR - nájezd na dálnici 20:08, s mírnějším provozem, Chorvati se asi vraceli domů včetně cizinců (Češi, Poláci a Italové). Cesta po A1 dosti klidná, pohodová, za Malou Kapelou pár kapek, jinak teplo (něco kolem 20ti stupňů). Za Bosiljevem natankováno a poté směr Lučko. Na Lučku kolem 3/4 na 11 a opět sotva 2 auta. Po rozdělení na SLO a HU klídeček a pohodička. Na A4ce jsem byl snad sám, měl jsem i 10 minut v kuse zaplé dálkové, dosti děsivě prázdné, ale mi to nevadilo. 15 minut před půlnocí jsem byl na hranicích. Mám takový pocit, že jsme tam byly 3 auta.

HU - na dálnici od moře klid, k moři ze začátku větší provoz. Opět viděni na M7čce policajti, jinak až na chrápající kamionáky a Ukrajince, jsem tam byl pomalu sám. Budapešť míjena po půl druhé ráno, na první benzince opět pauza. Na M1čce poté opět viděni policajti a kamion v příkopě. Jinak celkem malý provoz a za Gyorem pár kapek.

SK - na Slovensko jsem vjížděl po 3tí hodině ráno. Na OMV pauza na WC, no už tu chybu nikdy neudělám, fuj! Před Bratislavou poté v příkopě zašití policajti. Za Bratislavou spadlo trošku více kapek, ale poté klid.

ČR - do republiky jsem vjížděl po čtvrt na 5 ráno, na první Shellce dostal Stilouš napapat, koupil jsem si čokoládu a fičel jsem. Začínalo pomaličku před Brnem chcát a pak to utichlo. Z Brna na Olomouc malý provoz, spíše žádný, z Olomouce na Ostravu to stejné, akorát před tunelem začalo pršet. Na Svinově v Ostravě jsem byl před čtvrt na 7 ráno a vykládal jsem prvního člena.

Cesta velice klidná a pohodová, užil jsem si ji, jak jsem chtěl smiling smiley A Stilouš to taky zmákl! Nenechá mě nikdy v nouzi a to je pro mě i přes to vše hlavní! Ujeto 1140 km s průměrnou rychlostí 96 km/hod a spotřebou opět 8,4 litrů/100 km.

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2014 21:54
Michale. Ode mne za 1.thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2014 22:53
ajaxovi - díky moc, snažil jsem se..

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2014 00:58
Letošní dovolená se obstarávala na poslední chvíli, takže těch pár dnů před odjezdem nezůstal na mnoho věcí čas (například na odpočinek).

Cesta tam - odjezd v pátek 15.8. z jihu jižní Moravy (i přes dřívější příchod z práce) po 17 h přes Vídeň, Gleisdorf, Feldbach, Gornju Radgonu, Lenart, Ptuj, Záhřeb, Šestanovac, Gradac. Ke svému překvapení jsem už ve Vídni (!) pocítil první známky únavy. Vzápětí mě probral déšť, místy dost silný, trvající až po Ilz. S ohledem na intenzitu deště rychlost 90-110 km/h. Cestou bylo ještě několik přeháněk. Letos poprvé jsem skla ošetřil přípravkem Sheron RainOff, takže nebylo potřeba vůbec použít stěrače – vynikající, doporučuji. Dcerka i žena byly fascinovány star trek efektem. Letos poprvé jsem vyzkoušel cestu Ilz–Gleisdorf–Feldbach a mohu ji těm, kdo tudy jezdí, jako náhradu za úsek Ilz–Feldbach jen doporučit – přímá, rychlá cesta s kvalitním povrchem, bez záludných zatáček, časově nastejno. Čekání na hranicích SLO/HR do 5 minut (22:00 h). Překvapily nás nekonečné kolony aut směřujících od moře. Vzhledem k teplotám ve vnitrozemí (14°C) přespání až na odmorišti Marune (18°C), i když i zde ráno foukal nepříjemně studený vítr. Vytvořil jsem si nový osobní rekord v dojezdu na plnou nádrž (nádrž 46 l, ale objem až po hrdlo cca 52,5 l) – tankování po 782 km (zbývající dojezd 27 km) na Prokljanu (INA), průměrná spotřeba 6,46 l/100 km (hatchback, 1,4l, benzin), klimatizováno po celou cestu. Od Bašky Vody po Makarskou kolem poledne 10km kolona, zdržení 60 minut navíc. Někde na konci Rakouska jeden malinký mikrospánek.
Zastávky cestou: Draganići (jídlo), Marune (spánek), Prokljan (tankování a kávička), Krka (krátké zastavení na vyhlídku), Zadvarje a vyhlídka na moře nad zátokou Vrulje.

Pobyt - Gradac: 30°C, moře 25°C, čtvrtek dopoledne zataženo, využito k výstupu na Sv. Paškal (714 m n. m.).

Cesta zpět - po stejné trase (odjezd z Gradace v sobotu 23.8. po 17 h), od Zadvarje asi 45 minutová silná bouřka, setmělo se jako v noci. Během cesty ještě několik přeháněk, po celou cestu až k Vídni vlhká vozovka. Stěrače po celou cestu nepoužity. Průjezdy bez čekání (ENC, Demerje). Tankování po 757 km (zbývající dojezd 37 km, průměrná spotřeba včetně pojížděk v cílové destinaci 6,61 l/100 km) na odmorišti Plitvice (INA). Čekání na hranicích HR/SLO do 15 minut (odjezd v 02:00 h). Ve Slovinsku jeden drobounký mikrospánek. Po vjezdu do Rakouska se vyskytl problém s navigací a po následném chybném odbočení v Bad Radkersburgu dojeto do Ilzu po jiné než zamýšlené trase. Přespání na Raststationu Loipersdorf (teplota nad ránem 13°C, v 9:00 h 16°C).
Zastávky cestou: vyhlídka na moře nad zátokou Vrulje, Marune (jídlo), Draganići, Plitvice u Záhřebu (tankování) a Loipersdorf (spánek).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2014 07:26
Pro Rubbse: Jak to myslíš s tou cestou Ilz-Gleisdorf-Feldbach? To se nedá jet po dálnici až do Gleisdorfu a potom do Feldbachu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (29. 08. 2014 07:43).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2014 07:42
A co cestu Ilz/Riegersburg/Fehring/Gornja Radgona/Ljutomer/Varaždin - a potom už dálnice v HR - odtadycuď platí EMC, když jedeš přes Ptuj, tak k Zagrebu se nedá použít EMC... Vyzkoušel si tuto cestu, Rubssi?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2014 11:30
Rozdíl v mýtném činí 20 Kn. Ale mě tato verze cesty neoslovila, viz výše. Budu se raději držet klasicky osvědčené varianty. Toť můj náhled na věc.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2014 12:35
Jen pár slov k těm,kteří se kochají, nespěchají a spěchat nebudou.Po letech jednotvárnosti je třeba změna mi nevelel rozum ,ale chuť,lenost.
Známá trasa Havl.Brod,Jihlava,Znojmo,Vídeň,přeprogramována na Jihlava,Brno,Blava,Harkany.Katastrofální chyba č.1,Octávka ještě dnes dává hlasitý nesouhlas s jejím použitím na tankodromu s označením D 1.Včera jsem vyměnil zadní tlumiče včetně horních závěsů.Efekt nulový, o 3000.-
Kč chudší,zvedák bude k mání příští týden.Blava-Rajka zakoupení registrace na dálnice v HU v ceně 12.90 € jinak 420.- korun českých?,ale to už bez účtu nebo potvrzení.Takže asi chyba č 2. Náladu spravily HU dálnice,netřeba komentovat,znalí ví a znají.Co nás čeká v Harkanech jsme věděli
už po několikáté zajištěno přes nejmenovanou CK síldlící přímo u vchodu do termálů s hotelem za zády a navíc mluvící jazykem pro mě srozumitelným.Den druhý směr Sarajevo a zde nechci radit,ale po loňské zkušenosti jsem nejel přes Slavonský-Bosanský Brod,ale přes Šamac-velký přechod,téměř nevyužívaný,bez front a jakýchkoliv problémů.Dále pak Gračac,Tuzla,Sarajevo,silnice velmi dobré,značení až na výjimky bez problémů,navigace netřeba,na čerpacích stanicích všude lze platit kartama.Závěr-jihomoravanům se omluvám za několik nevhodných výrazů,které
jsem měl na adresu jejich dálnice,myšleno Jihlava-Znojmo a pokorně dá-li Bůh i ti ostatní,se vrátím na E 59,snad si už konečně hlavně v noci při cestě nazpět,budu pamatovat těch několik sežráváků,myšleno horizont většinou s pravou zatáčkou.Ostatní jsem trochu vypodobnil na jiném místě,ve zdraví až na záda jsem se vrátil,takže za rok.Snad,rád bych se opět kochal.Nespěchám,mě stačí z Čiova až domů průměr 79 a nafta 4.5
já taky nevynikám,jsem průměrný.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Vašek (29. 08. 2014 16:45).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2014 01:04
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak to myslíš s tou cestou Ilz-Gleisdorf-Feldbach?
> To se nedá jet po dálnici až do Gleisdorfu a potom do Feldbachu?

Ano, samozřejmě že jsem jel po dálnici do Gleisdorfu a potom po 68 na Feldbach. Je to jízdně velmi příjemná silnice s kvalitním povrchem.

Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co cestu Ilz/Riegersburg/Fehring/Gornja Radgona/Ljutomer/
> Varaždin - a potom už dálnice v HR - odtadycuď platí EMC,
> když jedeš přes Ptuj, tak k Zagrebu se nedá použít EMC...
> vyzkoušel si tuto cestu, Rubssi?

Je to možnost, ale já tudy nejezdím. Pokud se nechytne fronta před slovinsko-chorvatskou celnicí u Macelje (a to se mi zatím nikdy nestalo, projížděl jsem tudy vždy kolem půlnoci), je ta tvá uvedená trasa delší kilometrově i časově – o 35 km a min. 30 minut. S ENC máš sice pravdu, ale já mám svůj způsob jak ušetřit mýtné na dálnici A2 Macelj–Záhřeb. Neplatím 48 kn, ale jen 27 kn ;-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2014 08:16
Rubbs napsal: Neplatím 48 kn, ale jen 27 kn ;-)
To bys měl trochu rozepsat, člověk se vždy rád poučí.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2014 08:52
Takovému matadorovi fóra to uteklo?... už je to tady dostkrát popsáno (včetně fotek účtenek) smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2014 09:13
No jo, vím, už tady někdo psal kdysi sjezdy a nájezdy z dálnice, ale opakování je matka moudrosti. A za ty minimálně 2 roky se tam něco mohlo změnit. A i když ne,tak prosím Slavkov, dej se odkaz. Díky. A když ne sem, tak můžeš SZ. Díky předem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2014 09:48
Tak jsem se vrátil z Německa. Na to, že tam nekončí tento víkend prázdniny v žádné zemi, to byl docela masakr: kolem Stuttgartu třicítkou, na dálnici na Heilbronn to nejelo přes 80, pak se to na šestce rozjelo a vypadalo to nadějně, až po Norimberk: úsek, který mi normálně trvá do 15 minut, jsme se cukali přes hodinu. Ale špičková byla Praha. Kvůli nějakému omezení na D1 se totálně ucpala Jižní spojka včetně většiny výjezdů, tak jsem se ani nepokoušel o únik.
D11 jsem neopustil u Poděbrad, jako obvykle, ale pokračoval na Hradec. Před chlumeckým výjezdem se to ucpalo znovu a předcházeli nás důchodci o berlích. Zkrátka zpáteční cesta trvala o tři hodiny déle, ačkoli jsem po německých dálnicích, kde to šlo, mazal o dvacet víc, než cestou tam a vlastně to v důsledku bylo úplně jedno.
V rádiu hlásili něco o tom, že kvůli konci prázdnin nařídilo Ministerstvo dopravy zrušit všechny uzavírky, zejména na dálnicích a jedničkách. Hezké prohlášení, zvlášť, jestli se o tom stavební firmy vůbec dověděly. A, i kdyby to bylo známo o pár dní dřív: kdo nařídí betonu rychleji tvrdnout? Tak si myslím, že úzká místa i úplné uzavírky zůstaly v naprosté většině na svém místě a prohlášení MD je jen plácnutí do vody a výsměch řidičům trčícím v kolonách, protože práce potřebovaly být zorganizované tak, aby to skutečně šlo provést...

Ráno vyrážíme na Pelješac. Konečně!
Samozřejmě zprávu podám.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2014 10:04
kabinet302 - odkaz je to 32 HRK, 27 pouze v případě,že jede Durmanec - Trakoščan mino A2. Jinak by mě těch 27 taky zajímalo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (30. 08. 2014 10:12).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2014 10:25
To Hill,to nařízení má platit tento víkend,také by mě zajímalo jestli to tak bude..a jak píšeš to asi bede:-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2014 11:57
Jooo to určitě bude platit :-) U nás včera spustili novou uzavírku, kterou začali značit v hustém provozu a odnesl to těžce jeden silničář, kterého nabral kamion.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2014 20:01
Jeli jsme do HR v pátek 15. 8., cesta Rakovník - Brno - Bratislava - Györ - Székesfehérvár - Letenye - Zagreb - Split - Drvenik a pak trajektem do Sućuraje... Cesta celkem ok, menší zdržení na hranicích HU-HR (asi 10 minut), potom u vjezdu do tunelu směr Makarská (u sjezdu z dálnice Zagvozd).. a pak už to byla hrůza, od výjezdu z tunelu až někam do pr**** kolona, v podstatě polovinu cesty do Drveniku jsme jeli krokem sad smiley No a v Drveniku nějak nestíhali, takže jsme 2 hodiny čekali na trajekt...

Cesta zpět včera - pátek 29. 8., stejná trasa, provoz dobrý po Záhřeb, pak to trochu zhoustlo a pak směrem na Maďarsko už úplně pohoda...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2014 06:57
Návrat včera přes Mostar,Jajce,okolo Balatonu po 68.,Csorna,Bratislava,Bytča .Odjezd 29.8 v 10.00 - příjezd 30.8. v 9.00. Po cestě oběd v Bosně, zastávka Jajce,spánek za Bratislavou(už to nešlo).Cesta super.Pouze za Barscem safari na 68.Takového jelena jsem volně ještě neviděl.Na úseku jednoho kilometru celé stádo.Naštěstí jsem včas zareagoval a potom jel pomalu.Byla to podívaná.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2014 11:11
Výjezd v pátek ve 13:30 z Trogiru, přes Záhřeb, sjezd Durmanec - abysme se vyhnuli kolonám před poslední mýtnicí (ty ale nebyly tak strašné jako v předchozích letech). Pak klasika Ptuj, Lenart, Mureck, Graz, Vídeň, Třeboň. Celkem najeto 970 km, dojezd v sobotu 02:30. Opravy komunikací po cestě - klasika mezi Grazem a Vídní, pak kus za Grazem směr Maribor (tak 8 km, 80 km/h).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 105
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.