Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
ED
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 08:05
Již delší dobu toto nefunguje KDO UŽ JSTE SE VRÁTILI,JAKÁ BYLA CESTA

Začaly zde žabomyší války o předjíždění,ale co bylo na cestě-opravy silnic,kolony aut,policajti,vážení aut o tom ani řádek.

Pánové vytvořte si nové téma neukáznění řidiči a tam se můžete vyřádit s psaním
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 08:27
Prosím, jel jste někdo v posledních dnech trasu Kolín - Havlíčkův Brod - Jihlava - Znojmo - Hatě - Stockerau? Je průjezd v pořádku? Dnes touto trasou jede kolega, ráda bych mu předala nejčerstvější info. Díky. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (22. 08. 2014 08:29).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 08:41
petr70: dobře, vysvětlil si to úplně dokonale.... díky ale stejně neslouhlasím
asi tě hodně štve když tě takto někteří řidiči předjíždí co?
ale tyto řidiči nedělají nic proti předpisům, to víc ohrožuje ten řidič co nechce pustit řidiče při sjíždění dvou jízdních pruhů...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 09:19
Připojovací pruh je vedlejší silnice. Tady zip neplatí!
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 09:53
Asi by to chtělo jiné vlákno, ale když už se tady rozjela debata na téma dopravní předpisy vs. slušnost, tak přidám dva své postřehy z každodenní praxe:

1. jezdím po silnici, která vede kolem obce a často na ní dochází ke kolonám, které buď pomalu jedou, nebo dokonce chvílemi zastavují. V této situaci se najdou tací, kteří jedou přes onu obec a za ní se zařazují do téže kolony, aby tím předjeli několik desítek aut. Nedělají tím nic proti předpisům (opravu? Viz moji poznámku na konci příspěvku), ale nelíbí se mi to, protože:
a) je to neslušné předbíhání a zpomalují tím tu kolonu, kyž se do ní zase zařazují
b) je to bezohledné vůči obyvatelům té obce. Silnice vede mimo obce proto, aby tranzit přes obec nejezdil.

2. včera jsem stál v koloně po silnici s odstavným pruhem. Odstavným pruhem občas projelo auto (i autobus MHD), které asi 300 m dál odbočovalo vpravo. Porušil tím předpis (jízda v odstavném pruhu), ale nevadí mi to, protože:
a) nikoho tím neohrozil ani neomezil, plynule projel kolem stojící kolony a odbočil
b) pomohl tím zkrátit samotnou kolonu. Kdyby čekal až na začátek odbočovacího pruhu, nikomu by tím nepomohl a sám by se zbytečně zdržel.

Poznámka: pokud vím, v zákoně o provozu na silnicích se klade účastníkům provozu za povinnost chovat se ohleduplně. Co je ohleduplné na tom, že někdo objíždí kolonu přes benzínku nebo obec a pak se do ní zase vrací? Podle mého názoru tito objížděči tuto povinnost porušují. Jsou neohleduplní k ostatním v koloně a k obyvatelům té obce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 10:39
....včerejší návrat z pelješackého horkého ráje do děsivé zimy Vysočiny...confused smiley.
Cesta tam bez problémů - Ji - Mikulov - Valtice /objezd Poysdorfu- pro jistotu/ - Barcs - přenocování v Pakraci / k dispozici celý prázdný domek/ - Gradiška - poprvé po dálnici do BL - liduprázdná autostráda - práce na mýtnicích před dokončením... nejhorší stav v Metkoviči : hodinová kolona - nechápal jsem proč - náš průjezd "mezi budkami" cca 30s...tongue sticking out smiley. zelená karta +OP a byli jsme pryč....Chorvat jen mávnul rukou.
Cesta zpět to samé - Metkovič zasekaný od čáry až do města : cca 70 minut...baterie se mi dobíjely asi 12x...yawning smileyyawning smiley
My znovu průjezd bez povšimnutí...
Zajímalo by mě,jestli bych to projel Bosnou pod Mostarem -odbočka na Bunu - Stolac - Neum....jestli tam není přechod jen pro místní...Jel tudy někdo?
Přátelské zdržení ve stoupání na Makljen s místní policií - jako obyč. - denní světla - nemáš tlumená - zaplať 15 E...za 5 minut debaty rozlučka bez ztráty "kytičky"...
Další zdržení v koloně Jajce - v tunelu smrtelná nehoda motorkáře - stroj na hadry - těžko to asi přežil....
Údolí Vrbasu se už zatahovalo - děs v Banja Luce : černo a v centru začal liják že to stěrače nebraly - přidaly se 4cm kroupy /auto přežilo/- stihli jsme se schovat na benzince - obsluha nás všechny naváděla kam se dalo - nárazník na nárazník.
Ještě dvě zdržení u Balatonu - semafory na opravě mostu,a havárka za Kezsthely.
A+CZ už v klidu..a po 2600 km se doma klepu zimou
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 13:15
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím, jel jste někdo v posledních dnech trasu
> Kolín - Havlíčkův Brod - Jihlava - Znojmo - Hatě -
> Stockerau? Je průjezd v pořádku? Dnes touto trasou
> jede kolega, ráda bych mu předala nejčerstvější
> info. Díky. smiling smiley


Ahoj jel jsem v neděli zpět u i V Havl. Brodu byl nový asfalt ak nebyli semafory,jinak cesta v klidu...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 14:45
Citaci
ježek (mimo jiné) napsal(a):
...Zajímalo by mě, jestli bych to projel Bosnou pod Mostarem - odbočka na Bunu - Stolac - Neum...., jestli tam není přechod jen pro místní. Jel tudy někdo?...

Jel jsem před lety po silnici 17.3 od semaforů v Neumu přes Hutovo a Cerovicu, ale tam pak vlevo kolem Deranského jezera do Dračeva (odtud je to už doslova pár metrů do Metkoviče).
Od Neumu do vnitrozemí úzká silnice, vyhýbání po šotolině nebo zastavit. Kamiony jsme tam nepotkali, jestli tudy vůbec mají šanci projet. Průměrná rychlost nedolezla k padesátce. Ale byl tam vedle hned nad Neumem rozestavěný kousek nové silnice, třeba už se po něm jezdí.
V úseku Cerovica - Dračevo je silnice velmi pěkná a, až na ty zatáčky, po ní jde docela svižně ujíždět (po tom začátku z Neumu opravdu značný rozdíl), a vypadá to, že tak dobrá končí až ve Stolacu na silnici M6 od Ljubušek na Trebinje a dál.
Ale hlavně ses ptal, tak odpovídám: za Neumem samozřejmě žádná závora, natož přechod jen pro místní!
Jednou tě pustili do Neumu, tedy do BiH, po magistrále, tak co by tě ještě kontrolovali, kam se vrtneš ve vnitrozemí.
Těch pár kilometrů nad Neumem a odlehlý kraj rozhodně nepřejí nějaké mezinárodní přepravě zboží ve velkém, tak to nikdo neřeší.

Pevnost a památník Hutovo (Hadžibegova kula):
a tady je vidět typická silnice Neum - Cerovica:

a tady je pro změnu vidět kousek té lepší silnice Dračevo - Stolac, dokonce i s autíčkem pro představu:


Ale bylo to tam krásné, oči dostaly nažrat dosyta...

Abych nezapomněl: když je Metkovič ucpaný, doporučuje HAK použít pro osobáky vedlejší hraniční přechod Nova Sela na dvaašedesátce mezi Metkovičem a Vrgorcem, zřejmě ho ještě nevedou jako dálniční, ale dnes není problém z BiH přes Ljubuški a Zvirići použít tento dálniční přechod a za ním najet na chorvatskou A1...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (22. 08. 2014 14:49).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 16:19
Hille,děkuji za přiblížení situace...tak si představuji pomoc na cestách,místo sáhodlouhých citací a kopání kolem sebe...
Samozřejmě to byla blbá otázka ohledně závory- nějak mi nedocvaklo,že jsem před Metkovičem a Neumem pořád v Bosně...confused smiley - a kontrola bude až na pobřeží.
Úzké cesty mi nevadí,spíš nalepený domácí nebo kamion na zadku...grinning smiley.
Takže info uložím do "databáze",aby se daly použít při případné další cestě.. Takže díky moc za ně.
Ještě mně při průjezdu napadlo - původní přechod směrem od Dubrovníku byl těsně za mostem - teď je o hodně dál - zabrali Bosně území..?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 16:27
Zdravím a zatím popíši cestu tam, zbytek po návratu v neděli. Odjezd v sobotu 16.8. v 01,00 hod z Brna. Hned u Pohořelic na odbočce na Mikulov kolona až do nedohledna, tak přes Uherčice, Hustopeče na D2, Poštorná, Reinthal a pak již na Vídeň ,Graz, Dálnice Maribor, Postojna, Koper. Za Koperou / sorry Honzo grinning smiley/ kolona na HR hranice, nic se tam nedělo, ale hoďka popojíždění. V opačném směru na výstupu z HR masakrální kolony.
Zbytek cesty ok, dojezd na místo v 11,45. Celkem cesta s několika zastávkami, jeli jsme naloženi do plných a 5 osob. Ujeto 740 km, spotřeba 4,8 l diesel. Jinak zde samý D,A a I. Na můj vkus přelidněno, ale je to rodinný typ dovči, takže hlavně prťata si užijí. Ale preferuji něco jiného. Jinak Istrie i celkem předraženo v některých směrech, stavěno vše na jinou klientelu.
Hlavně slušné počasí a teplé moře. Zítra již finále.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 19:04
Proč se většina cpe přes Mikulov, když přes Břeclav je to lepší, rychlejší a bez front. I silnice je lepší.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 19:41
Citaci
ježek (tedy mimo jiné) napsal(a):
...Ještě mně při průjezdu napadlo - původní přechod směrem od Dubrovníku byl těsně za mostem - teď je o hodně dál - zabrali Bosně území..?

Nezabrali, jen se k ní přiblížili, předtím tam stejně bylo mezi hranicí a Bistrinou "území nikoho", celnice tedy stála hluboko v chorvatském území. Asi by to nevadilo, nikdo tam nebydlí, ale v rámci připojení Chorvatska k EU přestala ta původní celnice stačit, hlavně kvůli odbavování přepravy zboží, tak vybudovali novou těsně u hranice, kde také je víc prostoru na odstavné plochy.

Omlouvám se všem, že nepíšu, jak jsme se vrátili, ale nevrátili jsme se, ještě jsme ani neodjeli. V neděli odjíždím do Schwarzwaldu, vrátím se někdy z pátku na sobotu v noci, tak až podle toho, jak se budu ráčit vynacházet, vyrazíme v neděli nebo v pondělí. Jak už jsem tu v jiném vláknu psal: první zmínky o Žuljaně jsou prý už z dob antického Říma, tak tam na nás snad ještě chvíli počká...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 21:13
Tak už jsme taky doma. Odjezd v sobotu 9.8. asi ve 22 hod. ze Zubří (přes Brno, Vídeň, ve Slovinsku objezd dálnice, zastávka v Karlovači v muzeu války, cesta bez problémů, bez kolon. Spali jsme dvakrát asi 1/2 hod.. Příjezd do Trogiru ve 12 hodin. Cesta zpět ve středu 20.8., odjezd 10.30, příjezd domů asi ve 23 hod.. Asi půlhodinové zdržení na mýtnici. Cesta tam i zpět celkem v pohodě.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 21:22
MotoMoto: protože jsou to volové nepoučitelní.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2014 21:42
jirkatoledo: děkuju moc, to je příjemná informace. thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 09:10
Taky už doma,návrat ve čtvrtek večer.Slatine 7.00,pak až do Karlovace celé po staré,Knin kompletně hotov,po celé trase žádný problém,i v dešti
slušný průměr.Trochu obavy z Lučka,protože zprávy HR TV uváděly několika kilometrové kolony.Ano,stále nepochopitelné a opakující se,na placení v hotovosti několik stovek aut,délku kolony odhaduji na 3 km.Demerje prázdno,otázka několika vteřin.Trocha zdržení při výjezdu z Vídně,někteří
nezvládli jízdu na navlhlé silnici,jak jsem koukal,byly to jen plechy,ale odtahovky byly nutné.Doma po 22 hodině.Jen několik vět k Neumu.V neděli
jsme vyjížděli z Kotoru a abych se vyhnul eventuálním problémům,za Risanem odbočit v pravo do vnitrozemí na Trebinje,nádherná tříproudá výpadovka,nebrat ohled a rady navigace,ta vás má snahu navést už v Risanu na původní starou.Celá trase vede po velice slušných,prázdných silnicích naprosto bez problémů všechny hraniční přechody prázdné,včetně zmiňovaných Čaplina ,Ljubušky.Kilometrově naprosto shodné,jak přes Dubrovník a Neum.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (24. 08. 2014 08:04).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 10:27
Vašku, také jsem byl překvapen tou tříproudovou cestou za Risanem. V mapě je ta cesta značena jen žlutě..Jel jsem ji v opačném směru, z Nikšiče směrem nahoru a pak dolů do Boky Kotorské. Jel jsi do MNE přes Sarajevo?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 11:38
Karle,jsem rád,že nejsem sám,kdo tímto byl překvapen,já to našel na Google a na satelitu,ale skutečnost vidí člověk až na místě,s trochu nadsázky se to dá jet naplno.Mapy i ty nové nevystihují skutečnost,máš naprostou pravdu v tom značení,osobně se tím už dlouho neřídím,třeba celá ta silnice na Trebinje je dle nich jen vedlejší silnice a přitom je to normální velice slušná státovka snesoucí vysokou rychlost.Ano jel jsem přes Sarajevo ,kde jsme byli tři dny,protože nasát atmosféru nočního starého města Beščarčija vyžaduje více času na vstřebání.Ubytování jako loni,
zajištěno přes net přímo s majiteli penzionu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (24. 08. 2014 08:06).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 15:03
Je to děs s googlem a aktualizacemi map - nová část dálnice do Ploče je taky asi hotová příliš krátkou dobu na to, aby to google zaregistroval angry smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 15:56
Já vidím na google mapách dálnici A1 až za hranice BiH a přivaděč D425 od Karamatiči do Ploče taky...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 16:55
jj, máš pravdu, asi jsem to špatně zadala - spletl mě kolega, který říkal, že nový přivaděč jeho navigace nezná.yawning smiley omlouvám se strejdovi googlů. yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 18:10
Nerad bych se pletl,ale jak jsem teď viděl,tak stavba dálnice skutečně už asi překročila hranice s BIH včetně postaveného či rozestavěného mostu,ale nevím,jak a kde vede přesně hranice.A možná novinka,možná ne,ale vláda HR uvažuje a bude jednat o privatizaci tohoto klenotu.Jak
jsem viděl v TV je z toho dost velké pozdvižení.Viděno v HR TV ve středu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 18:14
Pro jistotu to zde znovu zopakuji, ono to značení je poněkud matoucí:
A1 vede Chorvatskem až na budoucí čvor Metković (kde zatím není kam odbočit, A1 dál na Dubrovník dál prostě nevede), za ním ztrácí označení A 1 a zůstává jí číslo A10. Dál chorvatská A10 pokračuje přes výjezd 1 Kula Norinska (zde lze sjet na silnici D62) na hraniční přechod Nova Sela/Bijača (platí se na mýtnici Čarapine), ale za hraničním přechodem už má zase označení A1, tentokrát v bosenskohercegovinském systému značení, zatím je na území BiH však průjezdný jen malý kousek. Tato dálnice má jednou vést až k Sarajevu, kde už kousek dálnice do Zenice hotový je.
V opačném směru, tedy z BiH do HR, je to k vidění například tady:
video: [www.youtube.com]
Tedy úsek mezi čvory Ploče a Metković je společný pro A1 a A10,
Kdo tedy jede dál na Dubrovník, sjíždí na čvoru 31 Ploče zatím jen na silnici D425, na níž je i mýtnice Karamatići. Silnice je z větší části dálničního typu a vede na čvor Čeveljuša mezi Pločima a Rogotinem, kde navazuje na Jadranskou magistrálu D8. Plánuje se dokončení této silnice, sloužící zatím jako přivaděč, v plném profilu a její přeznačení na A10 až do Pločí.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 21:06
Má to tam i ve směru HR -> BiH, ale v noci: [www.youtube.com]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2014 23:02
Ted jedem z Rijeky smer Postojna. Pred hranici Rupa zdrzeni. 8km kolona :-(

V Slovinsku 30km pred Mariborem o 2:30 jeste teplo
A 50km od Bratislavy v 6 rano, priserna zima, budu si muset na ni zvyknout. :-( Na triko, kratasy a sand
aly to asi nebude.
V HR jsem spal pri otevrenem oknu, tady ne.
Musim rict, ze Slovinske a Rakouske dalnice jsou kvalitnejsi jak ty Slovenske.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil dino111 (24. 08. 2014 06:58).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2014 13:34
tak jsme taky doma, ale cestu nebudu popisovat podrobně
odjezd z Čiova po staré od letiště nahoru na Drniš, Knin až po Karlovac, pak dálnice až na starý Goričan. Tam tankování LPG a večeře. Pak přes HU , Lenti, pak 86 s odbočkou na E66 - ILZ a šup na A2 Vídeň a domů. Ale to hlavní...ještě jsem fakt nejel cca 800 km v dešti. Na staré mě cca 20 km před Plitvicema chytla bouřka s kroupama, vody na cestě mraky a pak mě to drželo až domů.Skoro nepřetržitý déšť a místy to nebraly ani stěrače.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2014 14:45
... mirek113 ... s tím deštěm je to teda pech ...
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2014 18:24
To víš, že nálada pod psa, ale v autě se spívalo a Česky smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2014 20:22
... tak pokud se v autě zpívá ... tak za sebe říkám ... s takovou osádkou mi může půl dovolené propršet ...
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2014 21:00
pokud se zpívá..ještě se ...,.,,,
Nám propršelo půl cesty z Gratzu až do Splitu...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.