Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2023 16:20
patrikHR+fmodel
nějak už ti komouši nebyli - v 1998 - / ne 1989 / - to nás na hranicích ještě vítali,do Francie,jak jsem přibrzdil bus před celnicí na mne z dálky celník mávl něco že jsem na hlavičku a odmávnul mne ať zmizím,do španěl taky nikdo,zato domů v Mikulově,jak jsem po celní kontrole už pasovou / či naopak / přeprášil mne chtěli málem zavřít
na otočku říkám i já - to nestojí zato,sotva se člověk zbráboře,už aby zase balil zpět,jenže letos už nebylo jiné místo ale druhou fůru na 18 dní
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2023 20:11
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
......kdybych mel dostatek casu, taky bych takto jezdil...

Jedeš na dovolenou nebo závody? Tohle jsem jaksi nepochopil.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2023 20:35
@Zahajskej reagoval jsem na styl jizdy Vikouse - tj. temer minumum dalnic. Ja se dalnicim nevyhybam, i kdyz jedu na dovolenou, nemam volno mesic, ze bych dolu jel 3 dny a zpatky taky tak ;-).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2023 21:21
Hmm, naložený Transportér s naloženým vlekem, mimo placené silnice (vyjma ČR) a běžně jedu standardně Slavkov - Pisak za 14,5h (i ve špičce)...
To nejsou 3 dny, že ne? smoking smiley

P.S. Nebudu psát, že to v té špičce je problém i pro "parkující" platící "dálniční letce" na trase Brno - Makarská...
P.S.2 Pokud to vezmu jako "poznávací zájezd", tak je to samozřejmě nějakých 17 - 21h na cestě nebo to změním na s přespáním někde...
P.S.3 Pokud jedu na noc, vyjedu někdy v 8 večer, tak ani tu klimu nepotřebuji...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2023 06:14
Zhýčkaná spotřební společnost. 130 od baráku k baráku po dálnici tabletem na kolečkách. Tím myslím současné spalováky s televizí místo palubkysmiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2023 06:18
@Slavkov, 14.5h mimo dalnice, s vlekem, v noci, prepokladam s minimem predstavek (jestli vubec se nejaka za tu dobu da stihnout) - to uz asi ale taky nebude moc pohodova jizda s vychutnavanim si krajiny a kochanim se, ze ne? Kdyz se uz bavime o tom, ze se neni kam ponahlat, kdyz uz mam tu dovolenou, co? ;-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2023 08:05
Jak si v noci představuješ vychutnávání krajiny, Patriku? Výhoda noční jízdy je snad jen v tom, že se dá jet bez klimy a můžeš si dát i delší pauzu, auto se nerozpálí. To ve dne jo, klima neklima, málokde máš možnost zastavit ve stínu. Pak ještě máš v noci o něco větší šanci, že třeba i podstatnou část trasy pojedeš v relativně řidším provozu, ale ani to ti nikdo nezaručí. Horší je, že tu noc předem ani potom kale nenaspíš.
Jenomže dálnice už zase ztrácí svůj půvab, když na ní přibývá omezení, ať už kvůli opravám, hluku, nebo ve jménu jakýchsi emisí. Zrovna tam, kde jsme na to ještě loni (neřku-li před více lety) mohli šlápnout a jet, protože nikde nikdo, komu by to vadilo, dnes číhají s foťákem, nebo číhá i foťák samotný. Přibývá jich podél silnic i dálnic, jsou levné, každoročně je asi mají někde v akci, rychle si na sebe vydělají, protože předražené fotky posílají až domů, prodražují dovolenou, zaplatit za ně musíš. Nakonec se kdekoli naštosuje fronta, která nemůže jet rychleji, než ten první, který už zase projíždí měřeným úsekem... inu, to je pokrok. Nejrychleji ta omezení s fotkou přibývají v Rakousku a u nás.
Asi nejkratší doba jízdy se dala napočítat v roce 2014, to už vedla dálnice A1 až do Pločí, od roku 2015 zase doba jízdy narůstá - hlavně u nás, nejpomalejších 220 km cesty. Nakonec to vedlo k tomu, že od roku 2018 jedeme nadvakrát, prostě si zajistíme přenocování cestou a něco přes 300 km jedeme po ličké D1, sem tam někam odbočíme, kam se většina k moři se řítících nikdy nepodívá, jsme zkrátka na dovolené.
O Žuljaně existují zmínky starší, než 2000 let, moře je ještě starší, tak tu chvíli ještě počkají. A místní kamarádi o nás vědí.
Prostě dobro došli...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2023 10:00
patrikHR, jasně, však píšu: "Pokud to vezmu jako "poznávací zájezd", tak je to samozřejmě nějakých 17 - 21h na cestě". Nicméně, to už je opravdu přes den, s návštěvami zajímavých míst a nikoli pouze s průjezdem okolo...

Těch 14,5h je na pohodu. Vyrazím, na Shell-ce Ladná uložím posádku na noc a jedu... Pak v Szombathely "čůrpauza", další někde před Zagrebem a pak ráno v Karlovaci snídaně. Další "čůrpauza" obvykle Gračac... a pak už je to kousek do Pisaku. Skoro bych splinil i AETR grinning smiley
Vpodstatě totéž se dá zajet i přes Bosnu, takto na noc to vychází na přechodu v Gradišce okolo 4 ráno a to bývá docela hladký průjezd...

K tomu, co se dá za jaký čas zvládnout... Někdy v jednu v noci jsme se vraceli po dálnici M6 od Moháče, M0 a pak M1.
Tak mě napadlo, když už budu na obchvatu (M0), zda by se nechtěli podívat na Rybářskou baštu, Dunaj a parlament v Budapešti v noci. Někdy ve tři ráno jsem byl z obchvatu v centru za nějakých 20 minut, půl hodiny kochačka a tradá domů...
Líbilo se, tak jsem je pak musel vyvézt do Budapešti na tři dny... thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2023 19:37
@Hille, to se neptej mne. Ja jsem reagoval na Vikousuv styl jizdy, ze bych si taky dal takovou jizdu mimo dalnice, ale udelal bych to jen kdybych mel na to cas, jako kochaci jizdu, rozdelil bych si to na nekolik dni. Pak na to reagoval Slavkov, ze se to da dat i za 14,5, v noci s vlekem ...

Myslim ze se nam tady v tom psanem textu cast informaci ztraci...

@Slavkov, ja rozumim ze se to da takto projet (jizda v noci za dany cas), no kazdemu vyhovuje neco jineho a kazdy si jede podle sveho. A to je super. Ja se na noc jet bojim (bojim se ze bych usnul), kdo to ale dokaze, ma to svoje vyhody jak zminujete. Ja volim jizdu pres den, snazim se jet mimo hlavni koridor (pres HU), mimo dny kdy se meni turnusy. Primarne jedeme po dalnicich, ale sem tam neco objedeme. Mame uz svoje mista, kde se radi zastavujeme, cestou tam vetsinou na jednu noc nekde prespime abychom si tu cestu rozlozili. Takto to my mame radi, toto nam vyhovuje.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2023 08:38
pro mnohé to nebude - jen tak orientačně v 2022 - OV klasicky v 10 hod,ONO Spytihněv 11 30,Sudoměřice/Skalica 12 45,
ex 5 na D2 13 15,Rajka 14,
Petrol Lendava 17 15,Mursko S. 17 30,
ex 9 na A4 Sveta Heli 19,Karlovac mýtnica 19 50,na Plitvice dost radarů takže umírněna jízda,Grabovac INA - bývala do 22,ale vloni už byla zavřena,ale kousek dále je nová INA non - stop,vč. obchodů ale po tmě netuším jaké,Gračac rondel 22 30,pak už požitkářská svižná jízda,aut pomenše,ale kamióny v serpentínkách někdy o hubu,parking na magistrále 02 00 a chrupec do rána,courík přes Makarskou,Lukoil Podgora...
zpět
díky blokáži na parkingu až 5 25,Makarska bez semaforů,Zagvozd 6 10,Jasenice Tifon 8,Demerje 10 40,Sv.Heli z A4 11 05,
Mursko S. INA 12 50,Rajka 14,BM 17 15,pak hlášení uzavření dálnice pro havárií,tak na KM,PR,s mezipřisáním ONO Studénka 19 a OV 19 30 takže snad za 9 - jen ještě nemáme neoprény
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2023 09:06
Vikoš. Příště až pojedeš tak sa stav va Veselí na cafíčko. Aj Bomíno by došel.thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2023 11:43
Jen kratce k ceste k moři. Vyjezd ve čtvrtek 1.6. v 1:10 z jiznich cech. Trasa Budejovice, Linz, Graz, SLO dalnice, Zahreb, Sestanovac, Gradac. 1000km, celkovy cas 10:50h včetně 2 zastavek. Prvni byla teda az pred Zahrebem na pumpe Sv. Kriz Zacretje. Benzín E5 za 1.32€. Druha klasicky na Tifonu Jasenice, benzin opět za 1.32€. Cestou me dostalo snad jen mnozstvi kamionu a jejich nedodržování rychlostnich limitu v Rakousku. Aby na me jednou blikal a podruhe dokonce troubil kamion, jedouci mi 3m za zadkem v Rakousku v usekovym mereni rychlosti, kdyz jedu tacho 5km navic, to jsem jeste nevidel. A pak rakouska A9, sama oprava, zúžení, omezeni rychlosti a samozrejme radary. Byl slabej provoz tak to nebyl problem, ale v sezóně? To nechci videt. Průjezd hranicí SLO/HR je parada, zavzpominali jsme kdy jsme kde stavali.
Kdo nemáte ucet u Asfinagu, zalozte si ho a rovnou i sluzbu Flexi. Mam ho par let, ale vzdy jsem si myto predplacel. Letos poprve pres Flexi, tzn vlozite cislo platebni karty a samo si to castku ztrhne. Na vjezdu u mytnice je digitalni cedule kde uvidite svoji znacku a v pripade ze je vsechno OK tak napis VALID.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (04. 06. 2023 11:50).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2023 17:42
valeri
to vždycky zbožňuji - dálnice - a jak jsem se vracel min dva roky po sobě zpět - mezičasově 9 - 10 hod dopol - v proti kolony a to dost před Svetim Rokem či Mala Kapela - kolony stojících či posouvajících se aut,někdo šel i vedle pěšky a za Lučkem kolona cca 60km...díky
havárka - rampy na Plitvice či jinde na mostech taky stály
ajax
díky za pozvání.žel klasické kafíčko nepiju a aji alkohol míňám
což takhle na Blatě ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2023 19:48
Valeri, jaká je voda?
A to flexi myslíš na tunely v rakousku a nebo si nekupuješ vinetu? Já jsem to nepochopil. Díky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2023 20:11
Voda je tepla, aspon tedy pro me. Domaci rika ze ma 24, odpoledne bych tomu veril. Rano je studenejsi ale to je logicky. Ale je fakt horko, kdybych nevedel kolikatyho je, rekl bych ze je srpen.
Jj, myslím myto na tunely. Mytnici pak projedes vlevo po zelenym pasu 50 km/h. Znamku musis zaplatit dopredu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 06. 2023 07:32
valeri
tak to nějak nekoresponduje s info na netu - voda 19 - 20 st,vzduch též tak nějak,bouřky...
vezmu - li včerejší tv - reportér v Opatiji - v okolí se koupali a žádné fialové rty vidět nebylo,takže ?
pro mne Makarska a níže
mj. vždy jsem míval akvarijní teploměrek a po šesté ranní první plavání vč. měření,letos už mám jako jeden takysenior,bazénové teploměřisko na provázku na krku,bo už na ten malý mi nestačily brejle
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 06. 2023 11:21
Ja to tyden pred odjezdem sledoval několikrát denně na ruznych webech a predpovedi byly dost odlišný. Od 21 st po 26. Melo tu prset kazdy den a prselo jednou, v sobotu vecer. Melo byt oblacno a taky nebylo, az po 5 odpo nejake mraky prisly. Dneska rano v 6 hlasili slunecne dopoledne a slunicko jsme neviděli.... Tak jsme si udelali vylet na Peljesac, tam slunicko bylo
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 06. 2023 22:13
Vzhledem k dnešnímu zamračenýmu počasí jsme to zabalili o den dřív. Při snídani jsme usoudili, že nemá cenu být celý den zavření na apartmánu, během hodiny jsme se sbalili a v 9:10 vyrazili domů. Hned v Gradacu na pumpě dotankováno do plna za 1.38€ E5. Tentokrát jsem to vzal na Zagvozd, takže radar v Zadvarje jsem neověřil. Od Makarský po Split neustálý déšť. Krátká zastávka na Tifonu Jasenice bez tankování. Na Demerje jsme byli v 13:50. Tam jsem se snažil zaplatit Smart kartou přiložením k bezkontaktní čtečce a pořád jí to odmítalo, než mi po asi 5 pokusu došlo, že jí přikládám ke čtečce bankovních karet a ne k tý malý krabičce. Tak na to pozor. Další zastávka na Croduxu Sv. Kříž Začretje, dotankováno opět za 1,38€. To byla poslední zastávka. Na hranicích HR/SLO na slovinské celnici něco bourali, celá celnice se objížděla vpravo. Překvapením bylo, že slovinci kontrolovali auta. Každý auto muselo zastavit a celníci nahlíželi dovnitř, pasy nechtěli. Asi opatření proti migrantům, hádám. Ve Slovinsku opět začalo pršet a s přestávkama pršelo až do Lince. Ale byl to naštěstí takovej ten normální déšť, ne jako když se otevře nebe. V Linci sluníčko a 24 st, nejtepleji za celou cestu. V Č. Budějovicích jsme byli v 19:01. I přes ten déšť to byla bezproblémová jízda, byl slabej provoz, jelo se pěkně, užil jsem si to. Za 67 dní repete opět Gradac
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 06:29
Ahoj Valeri,
Jak Ty píšeš o mýtném v Rakousku FLEXI, tak já takhle jezdím už několik let.Taky jsem dříve předplácel tunely, ale pak se také stalo, že byla Umleitung, já pak blbě odbočil a celý tunel jsem objel. Tak jsem si právě aktivoval FLEXI MAUT a od té doby pohoda. Jen přijedeš, brána se zvedne a cca do pěti minut přijde na mail, že bude stržená patřičná částka. Takže tohle je super.
My letos vyrážíme až 6. srpna. Do toho možná ještě budu pořizovat nové auto, takže budu muset měnit u Asfinag SPZ.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 06:59
@Valeri, jakou jsi mel prumernou rychlost?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 08:48
Někde na konci Rakouska to ukazovalo 105 km/h, pak už jsem se nedíval. Stejně jsem od Dvořiště jel za 2 kamiony a šlo to dolů. Ale nejel jsem rychle, o čemž svědčí spotřeba 6,7. Obvykle mívám přes 7. Když zrovna víc pršelo, jel jsem místy třeba jen 100 km/h. Hodně se do ní asi promítla absence hodinovýho cukání na HR/SLO hranici.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 09:06
Ja jen ze jsem hodil tvoji trasu do google map a hodilo mi to stejny cas trasy jak jsi jel (cca 10h), a to jsi jeste mel nejajke prestavky. Moje zkusenost s dlouhymi trasami je takova, ze k tomu co mi vypocte google, jeste musim poradne pridat :-). Ale jasne, nedel jsi v sezone, mozna nepotrebujes delsi prestavky atd...
Jinak proste super cas, 10h, to je parada.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 10:18
Google do toho běžně počítá aktuální (či zvolený) provoz.

K těm časům, průměrům a přestávkám. Pokud pojedu 3 hodiny po dálnici konstantních 130km/h (ryze hypoteticky, neporušuji předpisy a není tam žádné omezení), po třech hodinách udělám pauzu, tak
- 20 minutová přestávka srazí průměr na 117km/h
- 30 minutová přestávka srazí průměr na 111km/h
- 45 minutová přestávka srazí průměr na 104km/h
- pokud pauza bude hodinová, tak na průměr 97km/h

Pokud ty pauzy budou po 2 hodinách, tak:
- 20 minutová přestávka srazí průměr na 112km/h
- 30 minutová přestávka srazí průměr na 104km/h
- 45 minutová přestávka srazí průměr na 95km/h
- pokud pauza bude hodinová, tak na průměr 87km/h

Osobně, když plánuji nějakou trasu, tak to takovým selským rozumem počítám, v případě dálničních tras na průměr 90km/h, mimo dálnice 60km/h. Reálný provoz a běžná omezení, na pohodu s dětmi, s časovou rezervou... smoking smiley
Samozřejmě, že nějaká ta "gužva" či nehoda na dálnici či mýtnici do toho hodí znatelné vidle...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 10:26
Valeri. Bylo by dobré napsat jakým vozem jsi dosáhl takové spotřeby.thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 10:37
Ajax pokud Valeri nevyměnil autí tak Okta3 1,8t.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 10:38
Moje přestávky podle Googlu byly 10 minut na Jasenici ,13 minut na Sv. Kříži a tuhle ztrátu jsem zřejmě nahnal rychlejší jízdou v HR, takže jsem se s Googlem sešel. Mám spočítáno, že mezi Lůčkem a Šestanovacem každých 10 km rychlosti navíc, zkrátí jízdu o 13 minut.

Jak jsem někde psal, nerad stavím a když už, tak žádný zdržování. Když jsem poprvé vezl kolegyně z práce na školení do Brna, chtěly zastavit už po hodině jízdy. To jsem fakt nechápal proč jako, vždyť jsme sotva vyjeli. Prý na kafe. Proč si ho nedaly doma? Odmítnul jsem a v autě málem vzpoura. Musel jsem, jinak by se zbláznily. Daly si hnusný kafe z automatu, došli na WC a mohli jsme dál. Dodnes si to pamatují.

V srpnu pojedem znovu, tentokrát se 2 dětmi, to už taková paráda nebude, tý starší je 8 let a je zvyklá. Ale prckovi je rok, tam se stavět bude muset, s tím ale problém nemám, je to malý dítě. Musím do tý doby vymyslet kdy vyrazit, aby toho co nejvíc prospal

ajax
Je to tak, O3 1.8Tsi, po chipu upravená na 169kW. Je jí holce 8 let, ale jezdí parádně. Chtěl bych Superba, ale zbavovat se takovýho auta je mi úplně líto



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (07. 06. 2023 10:43).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 10:43
Kafe byl jen krici duvod, proste musi casto curat :-)

Ja teda taky nerad stavim, taky nemam rad kdyz se stavi jen co se vyjelo, ale manzelce se chce casto na WC tak co se da delat. Ale oddaluji to jak jen to jde. No pri tak dlouhe jizde (HR) se musim priznat, ze mi dopre padnou tak 2 vetsi prestavky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 11:04
Na mě právě délka přestávky žádnej vliv nemá. 5 minut by mi asi stačilo na narovnání páteře a protažení nohou. Mám kliku, že mě z jízdy nebolí záda. Potřebuju si opláchnout obličej, oči, ruce studenou vodou a můžu jet dál. To mě osvěží víc, než stepování po odpočívadle.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 12:10
To jses dobrej. Ja si nemuzu pomoct, noc pred cestou blbe spim (vecer se mi honi hlavou veci kolem cesty), tak pak si musim davat delsi prestavky, kde na chvilku zavru i oci.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2023 19:15
patrikHR mám to stejně adrenalin před cestou .Jízda v noci není zatím problém. Na krku budu mít v čase dovolené 49 let .
Poslední cesty jezdíme tam stylem odjezd cca 2 hodina ranní do Slunj cca min 10 hod ale většinou jedeme déle . Někdy zasekané na hranicích SLO-HR např Rogatec Dobovec pri Rogatcu Kdy Michal Zahája jel Halámky -směr Maďarsko a já zakufroval několik hodin na hranicích . Příjezd večer cca 19 hodina. Těžce vyšťavený . Hodně se staví trasa Kladno- Slunj zastávka 1. Dolní Dvořiště 219km cca 2:50 +- dotankování
Pak Občas kouřovka Rakousko .Zastávka na Gralle a pak čoud za hranicema SLO-HR . Couračka směr Karlovac tam bylo dost radarů a omezení (stavba nějakého obchvatu) Druhý den cesta do Drašnice na pohodu .
Nemám problém jet celou dobu jeden den ,ale rád navštívím domácí ,nebo jejich příbuzné ve Slunj -dáme večeři koupačku v řece pohoda klídek.
Už jsem zažil bratrance co cestou směrem domu od A hranic na Dvořiště lítal od čáry k čáře a byl rád ,když to zapíchnul na tankONO a spal .
Hlavně dojet do cíle v pohodě a pořádku. PS . v sobotu mě málem sundal náklaďák pekárny Kompek cca 6 ulic pod domem co bydlím . Mladej magor vletěl do zatáčky a ještě asi čuměl do mobilu ,nebo na zem a vyneslo ho to do protisměru .Já jel cca 40km/h .Kdyyž jsem zatroubil a šel prudce na brzdu (stál jsem) tak to strhnul a srovnal. Vůbec neřešil ,že je v protisměru. Klepal jsem se jak ratlík na parkovišti . (to jsem jel koupit dárek v 9 hodin Lucii ke kulatému výročí svatby ) Mohlo být vše jinak. UF fakt dávejte na sebe bacha .
Jinak piju poslední plech Karlovačko a těším se na cestu .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.