Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 11:13
omyl
Parkování ve Vídni
Ve Vídni nelze zaparkovat nikde na ulici ve všední dny. Resp. lze v zónách, které nejsou označeny jako parkování pouze pro obyvatele, ovšem maximálně na 2 hodiny za částku 1,10 EUR na každých 30 minut. Pro turisty je tak parkování na ulicích v pracovní dny nerealizovatelné, a to v žádné části Vídně, ani na okrajích města.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 11:15
ted jeste googlim, zda je ci neni mozne alespon o vikendu, to zprisneni je uz od lonska a nesmite ani zastavit, aby nekdo vystoupil a vylozil naklad

[rakousko123.cz]

edit
takze o vikendu, o svatcich a v noci asi zdarma a pak je ze par ulic na uplne periferii, ktere maji neplacene stani, ale to nejsou obvody, opravdu jen kousky ulic, maji na strankach vyjmenovano



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vrgada (09. 05. 2023 11:36).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 11:40
vrgada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A jeste klasicky fotky, pokud mozno bez lidi.
> Dubrovnik je opravdu nadherny a drahy (pivo i 9,5
> euro). S temi lidmi je to trochu podvod, dost jsem
> se snazil, aby na fotkach nebyli, ale uz zacala
> sezona vcetne tech obr lodi, viz fotka davu pri
> pruchodu branou. Chytli jsme i svatebni pruvod.
> Pokud znate knihy Blanky Cechove, tak takhle nejak
> si predstavuji jeji svatbu. Sezona uz je tam i na
> koupani, ne pro mne, ktery tam vleze i na
> Silvestra, ale pro normalni juchajici a vyskajici
> lidi. Pobavily i trhovkyne nabizejici projizdku
> lodi, kdyz mi ukazaly clun, tak jsem rekl, dekuji
> do toho nejdu a druha ukazala, ze jeji clun je
> drevena barka (stejna cena delsi trasa), tak jsem
> kyvl a ty dve si malem vyskrabaly oci, holt
> konkurence
> ....
> [www.uschovna.cz]
> LR/
> ...
> pokud se fotky vycerpaji, pridam dalsi davku,
> foceno mobilem

Jaké bylo moře..
Podle fotky jak máš nohu v pěst tak asi nic moc.


.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 12:25
vrgada, hádat se nebudu, opravdu to nemám zapotřebí...
smileys with beer

Doporučuji hledat informace u nějakého relevantního zdroje, třeba zde

K tomu, co jsem napsal v předchozím příspěvku - vídeňská MHD nekončí hranicemi Vídně, ale pokrývá i vlaková spojení v určitém rozsahu okolo. Kdo to neumí / nechce až takto optimalizovat a mermomocí musí autem až do (centra) města, tak i tam má stále k dispozici P+R parkoviště...
Co je rychlejší a efektivnější, nechť si posoudí každý sám, dle jeho potřeb a načasování. Máme dceru ZTP-P, tudíž i parkovací průkaz a tím (relativně) bezproblémové parkování po celé Vídni, přesto do města opravdu nezajíždím ani pokud jede s námi...

Přidám ještě tip na MHD ve Vídni, pokud by se to někomu hodilo, není nutné kupovat 24h jízdenku za 8,00€, ale na daný den stačí denní jízdenka za 5,80€ smoking smiley Lze nakoupit dopředu zde.
Pozor, případná doprava na letiště je samostatná "kapitola", která má více možností...
Pokud by člověk chtěl být ve Vídni déle, něco (hodně) navštívit, tak vícedenní nebo se podívat třeba i na City Pass apod.
S dětmi případně nezapomenout na ISIC karty (vstupy, někdy je to lépe, jindy rodinné vstupné) a také lze načasováním (neděle, vídeňské školní prázdniny, rakouské státní svátky) mít MHD pro děti do 15 let zdarma. Děti do 6 let jsou zdarma vždy.
Při vhodné volbě data návštěvy lze mnoho muzeí atd. navštívit zdarma nebo téměř zdarma...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 18:40
vrgada - nádherné fotky, díky.thumbs upsmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 20:19
ja se nechci hadat, informaci o parkovani jsem mel vcera cerstve od dcerky, ktera pro mne prijela autem a stravila den ve Vidni za tech 25 euro na den. Dnes jsem si dal tu praci a googlil vcetne oficialnich stranek mesta Vidne s vyznacenymi zonami. Navstivila pribuzne a ti ji rekli, jaky je nove e Vidni pruser s parkovanim, plati to od lonskeho brezna. Ano samozrejme jsou moznosti, nechat auto v nejakem parkovacim dome a pak pouzit mestskou hromadnou, ale vezla nejake veci a odvazela domu bicykl, takze sice moznost, ale v jeji situaci neprakticka. Proste predstava, ze oficialne nelze ve Vidni nikde zastavit ani na vylozeni nakladu a pokud uz clovek vyplazne silene prachy za misto na ulici, tak aby jeste kazdy dve hodiny zvedl u navstevy zadek a sel preparkovat, mi prijde silena. Nastesti vikend je zatim zdarma a nasel jsem na oficialnim webu Vidne, mista ktera maji vyjimku a jedna ulice je 2km od bydliste pribuznych. Takze to budu resit takhle a temi vikendy pro pripadnou navstevu. Co se tyce parkovani u letiste, zjistoval jsem, je samozrejme rada moznosti vcetne taxiku do republiky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 20:33
ad koupani, ja nejsem reference, protoze do more vlezu i na Silvestra, ale tohle bylo takove to klasicke viskani a juchani, jak v lete na koupalisti. Voda mela 17 (dle jinych pramenu dokonce 19) s slunko prazilo a nefoukal vitr. Pro Dalmatince to urcite nebylo (Menzel ve filmu Vase more-nase more, uvadi jejich hlasku: Ze do more vleze jen osel), ale ostatni narodove se vesele cachtaly. Prsty mam zkrivene nikoliv zimou (mam velmi silnou izolacni vrstvu bioprenu), ale protoze je tam navezeno spousta jemneho oblazkoveho sterku (na kraji plaze jsou videt i nachystane dalsi hromady) takze se nohy bori do toho sterkopisku a snazil jsem se udrzet balanc a neutopit mobil (chtel jsem dvaknout ty rybicky). Jsem velky propagator mimosezonich pobytu, takze pro Dubrovnik, zacatek kvetna je z meho pohledu uz pozde. Na fotce uz mate i cruiser a v pondeli uz to vypadalo ve starem meste, jak na fotce toho pruchodu rozdeleneho dopravnimi znackami, aby se davy nepozabijely. Pokud byste se nechali nalakat, tak ubytko nekde u lanovky. Pokud se prehoupnete pres kopec smerem k pristavu, tak je to obyc nepekne mesto a k pamatkam pesky daleko. Za mne na navstevu ten prodlouzeny vikend staci. A stoji to za videni. Jinak jsme udelali financni chybu. Hradby za 35 a pevnost naproti za 15. Ale vstupenka na hradby plati i na pevnost (dokonce 3 dny). kopecek zmrzliny 3e, verejne zachody 1e (a hnusne s chybejicim prkynky). Je tam opravdu draho, ale mohou si to dovolit, je to fakt unikat. Da se samozrejme trochu financne uhnout nakupem v marketu a kuchtenim v apartmanu. To pivo jsem si dal jen jedno na te vyhlidce u lanovky. I pres ty ceny cekali lidi trpelive, az se uvolni misto na terase
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 21:09
V lete jsme z rodinnych duvodu museli zrusit tradicni pobyt na Hvaru, takze jako nahrada byl zvolen Mljet. Uz jsme tam kdysi byli 2x na jednodennim cyklovylete, tentokrat to bude dovolena. moc si od toho neslibuji, protoze Hvar je Hvar :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 21:29
vrgada
Já to myslel ve srandě.
Jinak když jsem byl na hradbách po válce tak to byl o dost jiný pohled.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 05. 2023 20:43
Zapomnel jsem jeste uvest cenu letenky, zpatecni pro dve osoby byla za 7 litru a slo to asi i levneji, ale ne ve dny, kdy mohu z prace. Ale jinak dobytcak, jak sardinky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 05. 2023 20:52
[www.uschovna.cz]

a sice jsem si na stara kolena poridil dinosaura (zrcadlovku), protoze jsem ji kdysi strasne chtel, ale ta by se mi do minizavazadla k tem dvema trickum a manzelcine kosmetice uz nevesla. Takze vse je to foceno PRC mobilem s jednopalcovym snimacem. Obrazky jsou resiznuty na 50 procent v irfanu a je to dostatecne, aby z toho sly tisknout fotky. Exif zustal zachovan vcetne GPS souradnic, tak se muzete i podivat, kde presne to bylo foceno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (10. 05. 2023 20:52).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 05. 2023 23:11
Jak se do mobilu vejde palcový čip?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 05. 2023 07:45
Vejde a dokonce na rozdil od mobilu podvodniku Sony? je vyuzita cela plocha snimace. jen to oznaceni je zavadejici, ten palec je prumer kruhu elektronky vidikonu a aktivni plocha je mensi, a protoze to dobre vypada, tak to tak nechali i u polovodicu. Cele je to nesmyslne znaceno v palcich a jeste ve zlomku.
...
Mam echt cinskej Xiaomi 12 ultra s obcasnym rozsypanym cajem a chybejicimi evropskymi kmitocty, ale uz dali ven 13ku a ta by mela byt homologovana i pro Evropu a ma i mechanickou clonz. Predtim jsem mival Huawei a ten umel i desetinasobny opticky zoom (240mm ekv) s dvojitym periskopem a fotil i po tme barevne, ale Trump znacku zarizl, Leica zacala podporovat Xiaomi
...
Slusne fotila i 11ka,ta zas mela vychytavku pomocneho displeje na druhe strane, takze selficka sla fotit i hlavnim objektivem, ale obrazek mel mazle rohy, ale na DXO lepsi hodnoceni
...
Kompakty jsou mrtva zalezitost
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 05. 2023 07:51
A kdyz uz jsem se rozepsal, tak na smetiste dejin miri i zrcadlovky a nahradily je bezzrcatka, jako starec jsem si ale zrcadlovku zanikajici znacky jeste koupil. Tady bych to videl na vitezstvi Sony
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 05. 2023 15:43
Vrgada já se Ti moc omlouvám, zřejmě nejsem takový znalec jako Ty, ale můžeš mi nějak objasnit ten termín "podvodníků" Sony?

Pokud je to pod vodní ků, tak ano s telefonem jsem byl nekolikrát pod vodou, ale mám ho i protože, když spadne do sněhu, funguje dál.

Co se fotek týká a to si zakládám na tom, že mám ZX3 compact už roky, mám jich doma plný šuplíky. Tak se jedině předháníme s nadsázkou "arogantními" majiteli jablek o to, co fotí lépe.

Nevím, ale já mám z toho mobilu posládané i moje lyžařské weby a nemám úplně pocit, že by něco kolem fotilo lépe.

Ostatně málo se ví, že sice v novém modelu sony je "karl ceiz" starý čip, ale ve fotoaparátech nikon jsou čipy sony....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 05. 2023 21:13
Zdravím Vás priatelia,

napíšem súhrn z našej "ženskej" akcie. Poznáme sa z kurzu chorvátčiny, každá je z iného kúta Slovenska a tak slovo dalo slovo a prvý krát sme sa takto vybrali pred rokom do Zagrebu. A kedže to zapasovalo hneď na 1x, hneď sme dohodli termín na ďalší výlet.
Výlet Istria - 5.5-8.5.2023
odchod: 5:30 Leopoldov (spolujazdkyne prišli vlakom, kde nasadli do môjho modrého tátoša)
Ja som zarytá milovníčka jazdy Maďarskom, a teraz ma čakalo 1x AT+SI. Zhodnotenie, ak pôjdem na Istriu - tak jednoznačne AT+SI, ale inak zostávam verná HU smiling smiley
Známka AT kúpená na SVK - 9,9 EUR, jazda plynulá, z BA som išla na Pandorf, Eisenstadt, Viedenské Nové Mesto, za Grazom kúpa dialničnej SI - 15 EUR (čerpačka Shell), tam sme si urobili raňajkovú pauzu cca 30 min.
Prejazd SI bol plynulý ... miestami zhustená premávka, ale stále sa išlo, žiadna "zácpa" žiadna dopravná nehoda. Takže okolo Mariboru, Ljubljany a dialničný zjazd Črni Kal, cieľ Buzet - hlavné mesto hľuzoviek - príchod 12:20.
spotrebu pri našej Sportage neriešim .. podľa mňa žere i trávu pri diaľnici smiling smiley ale je mi to jedno .. triasť o 1 EUR sa veru nebudem.

Ubytovanie Apartmani Xenia a Desiederie, ľahko vyhladatelné na nete. Ubytovanie čisté, dostatočne veľké izby, veľmi milý domáci.
Mesto Buzet krásné, navštívili sme slap Sopot. famózna distilleria AURA, paradny obchod s hluzovkami. Odporúčam jedlo v konobe Paladin so skvelou hostitelkou Bisarkou. 1x som okusila tartufi - výýýborne smiling smiley fuži s tartufama.
Sobota - výlet smer Rovinj, prechádzka po meste, kúpanie v mori 15 stupnov (som ľadový medved, takže pre mna bolo už "teple" ). Po celodennom túlaní sme sa zastavili v meste umelcov Grožnjan. Čarovné mesto, túlanie sa uličkami.
Nedeľa - začali sme v Kotli - málo vody, ale niečo tieklo smiling smiley prechádzka mini obcou, žiadny stály obyvatelia. Dá sa tám zabezpečiť i ubytovanie. Po Kotli do najmenšieho mesta na svete HUM - paráááada. Bola tam nejaká akcia, takže to bolo i s hudbou ... neskutočne bolo veselo. Po Hume návšteva Zarečki krov, tak isto menej vody, ale vodopád bol smiling smiley Plno žiab smiling smiley
Potom Pazin, návšteva Pazinskeho kaštela, tu sme sa pomotali i 2 hodiny, dalo sa čo pozerať, Pazinku jamu i zip line sme žiaľ nestihli ...
Pri návrate do Buzetu sme navštívili ešte mesto Motovun - mesto filmového festivalu. Neviem nájsť slová, ktoré by to opísali - proste jednoducho krááása. Dole sme odparkovali auto a autobusom (za 2 ečka nás odviezol hore) premáva len do 18tej . Ľudí akurát, v reštauráciach sa dalo vždy nájsť miesto.
V pondelok žiaľ už odchod, ešte návšteva distillerie Aura - dá sa objednať i na prehliadku - nám ju urobili, koštovať som žial nemohla (ako vodič smiling smiley ) tak som aspoň nakúpila - tak teraz koštujem smiling smiley
Ako vždy "opustenie" sa v Plodine. Tak mám aspoň z čoho čerpať.
spiatočná cesta ok, plynula, čerpačka pred Grazom Shelka v smere na Viedeň bola v rekonštrukcii. Donov sme sa vrátili štastné a oddchnuté manželky smiling smiley

Zhodnotenie - plánovali sme rok 2024 návštevu Slavonie, ale po prehodnotení tohto výletu, opäť Istria a teraz smerom ku Opatiji..možno k Pule.

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2023 03:22
Nemam nic proti Sony a je tam otaznik, protoze si nejsem jisty. Ale pred Xiaomi uz byl mobil s jednopalcovym snimacem s velkou reklamni masirkou, aby se pak zjistilo, ze je z nej vyuzit pro foceni jen vyrez (takze humbuk). Vsechny informace co mam, jsou z netu (agentura JPP). Sony je spickovym vyrobcem snimacu a asi ho mam i v zrcadlovce, ale spoluprace mobilni divize a divize foto jim nejak skripala, takze Sony mobily nepatrily k nejlepsi, nebo jinak ostatni dokazaly vytezit z jejich snimacu vic (a prodat levneji)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2023 03:29
Huawei nema klasickou RGB Bayerovu masku, ale myslim RYB, coz mu zajistuje neskutecnou citlivost ve tme. Vyzkouseno treba v noci v pokoji, ja zrakem nevidim, mobil to vyfoti (samozrejme si asi pomaha skladanim obrazku), ale totez Xiaomi s RGB nedokaze. Ale zas ma RGB hezci barvy (bavim se o hlavnim objektivu)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2023 03:37
Ale jak se Sony nedari v mobilech, tak se mu dari ve fotoaparatech. Tam osobni zkusenost nemam, jen ze pred par lety k Sony prebehlo hodne fotografu a opustili sve zrcadlovky. FF bezzrcatka se zpozdebim maji i Canon a Nikon, ale vsechno je to bohuzel drahy. Nicmene bazarove dostupnejsi, protoze uz je to skoro jak v mobilech, pomaly co rok, to novy model
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2023 03:46
a zpet k tematu. Istrii jsem roky ignoroval dle hesla Chorvatsko zacina pod Splitem. A ted tam jezdim kazdy rok. Nejkrasnejsi je na podzim. Ta mestecka na kopcich jsou uzasna
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2023 09:34
Ahojky, děkuji Ti za názor. Ano řešil jsem v opravně a potvrdili jak nedostupnost náhradních dílů, tak že Sony vlastně divizi mobilů odepsala (nevím, co budu používat dál ameriku ani čínu nechci).

Zpět k tématu. Já naposledy řešil - loni v červnu - docela veliký nárůst kamionů, které "si jedou" pro loď. Obdivuhodné. Končí u prvních velkých marin. Nevim jestli v Rijece, do Punatu je uplně všechny pustit nemůžou. Pod splitem už se neobjevovali.

Letos za pár dní se na to zase těší. Rád to pozoruji. Ať už z jakéhokoli auta.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2023 13:24
Ad mobily, krome jablicek jeste pekne foti korejsky Samsung (ma dcerka). A fascinuje mne i pokrok pri skladani panoramat a ne nejaka slozita konstrukce s panoramatickou hlavou na stativu. Staci se s mobilem v ruce otocit na obrtliku a oproti minulosti se prakticky vytratily artefakty. Dve panoramata Dubrovniku v plnem rozliseni
...
[www.uschovna.cz]
[www.uschovna.cz]
...
No a samozrejme dalsi pokrok je Quad Bayer, kde subpixely maji moznost ruzne expozice, takze HDeRko atomaticky aneb zvlada to kontrasty lepe nez zrcadlovka (jedna bezzrcatkova Sony uz to ma myslim taky). A i to umele rozostreni (rezim portret) uz mi prijde pomalu lepsi nez nejaky portretni objektiv. Za mne nastal neuveritelny pokrok v (drahych) mobilech...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2023 16:54
Za 19
má někdo info o problémech na trase OV - PR - Sudoměřice/Skalica,EX 5 na D2 - BA - Janossosmorja - Szombíci - Mursko Središče - po okresce na Sveta Helena - ZG - Karlovac / ubytko a pak po A1 za Makarskou ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 05. 2023 09:11
Můžu znát důvod cesty z Mursko Središće - Sveta Helena mimo dálnici? To musí být šíleně zdlouhavé a otravné. Když jsme jeli přes Mursko Središće tak jsem se vždy těšil co nejdříve na dálnici (Čakovec). Ideální je asi Szombathely, Lenti, M70, Stari Goričan.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 05. 2023 18:24
Vikouš: dalo by sa to na nete cca za 2-3 hoďky dohľadať, ale po 18 dňoch do tvojho odchodu to už nebude asi pravda yawning smiley
MartinR: čakal som že ti odpovie...Chodí z Ostravy až do Karlovaču všetko mimo diaľnice okrem Zagrebského okruhu, ten je bez poplatku a pred Lučkom zíde na 1tku. Ušetrí tak približne na cestarinu za Karlovač - Zagozvod a späť (diaľničné CZ=13€, SK=12€, HU=14€, Goričan - Sv. Helena 6€ spolu 45€. Karlovač - Zagvozd = 27€ x 2 = 54€).
1.deň: Ostrava - Karlovač 658 km/10 h 42 min a tam prespí. [sk.mapy.cz]
2.deň: Karlovač - Živogošče Blato 430 km/ 4h 20 min [sk.mapy.cz] to je už pohodička a na obed sa už rochní v mori.
Osobne by som ten prvý deň ja nedal po okreskách. Pre mňa ťahanie sa 90/70/50/30tkou je premárnený čas na dovču a hlavne na zaspatie. Ja +10 až 30 nad limit - samozrejme nie ako hulvát, ale predvídavo a ohľaduplne k ostatným. Kde sa nedá tam sa držím v normále, netrtoším za každú cenu dopredu. Trasu a radarythumbs up smiley poznám naspamäť, ale oči a hlava - furt v pozore!
Mňa by zaujímalo, či tak Vikouš chodí aj naspäť domov? To by som určite nevydržal.
Všetkým šťastnú cestu a bezpečný návrat thumbs up
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2023 09:12
Jednou jsem jel z Krku s Karavanem a objížděl Vídeň. Z Krku jsem jel 15!! hodin. Oči a hlava, jak píše Vlado už "nevládli" takže musel by to být jiný koncept cestování. Taky radši jedu. I když motat "ve tři ráno" taky není k zahození na probrání jako někde před Metlikou směr od Slovinského "pivovaru" smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2023 13:33
MartinR+vlado tt
sorry byl jsem mimo,
jezdím na pohodu od roku 1998 - Istrie,Kvarner,Jižní Dalmácie - to ještě moc dálnic zpočátku nebylo a někdy to vyšlo i na 24 hod a byl nějaký chrupec po cestě,zvláště pokud jsem jel s někým dalším.
Jsem noční jezdec od profese - najetých nějakých milión km je už dávno pryč a to v těžké dopravě či bus, "zkratky " či alternativy jsem měl vždycky jako koníček.Itálie pobřežím s busem se nedalo - vystrčit čumák z poza skály a jestli nic nejelo v proti tak šup do další skály - nakonec na dálnici,Francie dálnice,Španělsko - okreska kopírovala dálnici - pohodě.Monte Carlo - ruce zauzlované ze zatáček,ale hlavně od středových kovových sloupků...
Dříve dálnice Rakouskem byla pro mne jako bezhlavá jízda a tehdejší Ladu 2105 jsem málem uštval.Pak SK/HU mimo dálnic do doby M86.
Kalkuloval jsem všechny trasy,ale nejde až tak o peníze,ale s vypořádáním se s následky bývalého zdravotnictví a nyní přísným denním režimem.Mám své oblíbené odpočívky dle svých představ a měnit asi ani nebudu.V Ladě jsem měl dva ventilátory na palubovce a čekání na mýtnici s puštěným topením,kdy motor v koloně vařil a zhasínal jakmile se dala noha z plynu - takže buď držet motor v otáčkách nebo stále startovat - je minulostí a dnešní klíma je pohoda.Zpět jezdím po dálnici a spotřeba je už znát.
Letos OV klasicky ke Karlovaci - nocleh přes booking,protože beru vnučku,ráno pak do Živogošče Blato,kde mne pak poprvé v životě dojedou další dvě vnučky.Takže za 11 a druhou " fůru " za 39 - to už asi zase po staru přes Plitvice.
Synátor to má o 250km delší - BM,BA,kolem Balatonu,Goričan - Zágvozd.Jednou jsme s mladším vyjížděli zpět stejně,stejně na pumpě
i hranicích SK - CZ,tak i doma a to on pod 130 nejde oproti mne.
A to ještě MartinR asi nezná vychytávku u Murského Središče přes Sv.Martina na Muri,když by byla neúměrná kolona na hranicích...
...ale to už je dnes historie...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2023 13:57
@Vikous kdybych mel dostatek casu, taky bych takto jezdil :-).

Btw: ti co jezdili za komouse do jugosky na autach te doby maji muj velkej obdiv, nevim jak to zvladli. Takovy "ne-komfort", auto, klima, cesty (minumum dalnic). Ale asi byla i vetsi motivace, min aut na cestach a taky se nejo na otocku (tyden) ale uz se par tydnu asi zustalo. No i tak, klobouk dolu, ani si to nedovedu predstavit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2023 15:36
Mě za komoušů do Jugošky nikdo nepustil ,nebyl jsem kovanej soudruh spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2023 16:05
Jj, také naše cesta směrem na jih končila u Balatonu...

Na druhou stranu, jsem pochytil pár nevyslovitelných slov k nepřečtení... thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.