Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 17:58
Co máš za auto, že je taková olejnička?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 19:59
dvacet let stare volvo v70 po generalce motoru (praskla vlozka valce) s priznanymi 300tkm, motor je uplne suchy, nic nekape, ale asi neudelali pri generalce gufera na ventilech. Bere si to tak 0,5 litru na 1000km. Pokud bych dolil doma, tak by to asi dalo bez nakrmeni, ale nejak jsem to opomnel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 20:10
predtim jsem dojizdel ackove omegy z vrakoviste a to byl ke konci jeste vetsi adrenalin, tam zase praskaly (nesehnatelne) slozite tvarovane hadice od vody a bylo to uz jak ve filmu Na samote u lesa (dolival jsem na zastavkach vodu do chladice). A protoze se u nich nedala naplnit (freon) klimatizace, jezdival jsem zpravidla v noci a dostal jsem pak od partnerky nuz na krk, ze uz nikdy auto bez klimosky. Volvo mi prisla jako jedina prijatelna nahrada kombikove omegy (24ventilovy dualram porizeny za flasku a korunu, byl pro mne tenkrat vrchol techniky :-). Rad na ackove omegy vzpominam, neexistuje vetsi kombik. Volvo je zvenku vetsi ale zevnitr mensi, ale zas nema papirove dvere. U more mi ted volvo v nizkych rychlostech knucelo (brzdy nebo lozisko), ale doma samozrejme nic, nechce k Turkovi (do servisu :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 20:54
vrgada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bere si to tak 0,5 litru na 1000km.

Možná se kolegové vyděsí, až si přečtou návod ke svým plechovým miláčkům a zjistí, že 1 litr oleje na 1000km je v normě smoking smiley

Jinak jsem jezdil na výlety i s 20 litry motorového oleje a pár litry PP90H...
S PV3S jsme si v roce 1986 dali Praha - Hungaroring - Balaton - Praha thumbs up smiley
Možná jednou najdu čas a diapozitivy z tehdejších cest zdigitalizuji...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 21:12
Tolik oleje mi žrala šáde 120, ještě užovka. Když jsem brzdil motorem a pak přidal plyn, nebylo za mnou vidět. Poslední auto, do kterého jsem musel mezi výměnami dolívat olej, byl koncern, Seat Cordoba s haťapkou. Ale to auto bylo omyl samo o sobě.
Alespoň je vidět, že starými krámy nejezdím jenom já a Slavkovsmiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 21:37


Baška je skoro stejná jako před 27lety.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 04. 2023 07:07
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
>
> Baška je skoro stejná jako před 27lety.

A ted mě porad jak jsi tu fotku dostal do příspěvku.confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 04. 2023 09:32
Musíš používat tu ikonku s kopečkem a sluníčkem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 04. 2023 09:47
kdy pouziju zminenou ikonku, tak ono to ale chce http odkaz na web, ne na muj disk, kde mam fotku umistnenou.... jak na to teda?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 04. 2023 10:34
Toto fóru nepodporuje vkládat soubory / fotky "samo do sebe", ale pouze odkazovat na fotky uložené někde jinde na netu...
Např. na serveru rajce (musí se pak ještě trochu ručně změnit odkaz) nebo jde nalinkovat google drive apod. Ostatně i proto je časem dost fotek nedostupných (jiné linkování, konec jpeg.cz apod.)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 04. 2023 14:46
ajax napsal(a):

> A ted mě porad jak jsi tu fotku dostal do
> příspěvku.confused smiley

Návod tady [forum.ihvar.cz] a jak bylo napsáno výš přes ikonku s kopečkem a sluníčkem.(img)

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 04. 2023 08:56
TAM ve čtvrtek 6. ZPĚT v úterý 11.4. Cesta v pohodě mírné zdržení u Mariboru nad kruháčem je tam čilí pracovní ruch a zúžení uvidíme v létě. Jinak nevím jak kde ale na odmorišti Krka WC za éčko s turnikety. Benzín na dálnici levnější než mimo co jsme viděli za 1.39. Při cestě zpět chtěli rakušáci vidět pasy tak zase možná 15 min zdržení ale jinak vše ok.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil morskyvlk (13. 04. 2023 09:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 04. 2023 16:39
Placená WC jsou vážně jak kde. Smutným faktem je, že ta placená (0,50 euro) byla v horším stavu, než ta zadarmo.....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 04. 2023 20:21
dobry vecer, tak jeste jedna varka velikonocnich fotek z Krku a pokud to vyjde tak priste Dubrovnik na vikend
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2023 08:47
Mezi fotkami je i 155716 a k té mám otázku. Co jsou ty tři "návleky"? První je kousek vlevo a dolů od středu a další pak směrem ke břehu. Odhadoval bych to na krytí proti mrazu, ale na Krku? Nebo je to ochrana proti okusu od ovcí?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2023 10:06
Podľa označení na tabuľkách na kolíkoch, to vyzerá ako zakryté elektrické napájacie stanice pre karavany. Podobné som už niekde videl, ale neboli také veľké.

Doplnené - napr. tu: [www.google.com]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (18. 04. 2023 10:36).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2023 11:11
Dobry den, poslu jeste jednu sadu fotek, ted k nim nemam pristup, takze ani nevim, co jsou to za navleky. Pokud se jedna o kemp, tak tam mne fascinovalo kdysi davno ty ovce v kempu. To byla asi pred 15 ci kolika lety nase prvni mimosezonni dovolena, shodou okolnosti taky na Krku. To byly predbookingove doby a tak jsme hledali ubytko pres cestovni kancelare: Ale pane, tam se preci jezdi v lete! A tenkrat jsme na Dusicky chytli neuveritelne pekne pocasi, more olej, teplo, fotky jsem tu kdysi mel ve zrusene galerii. A to rozhodlo a zacali jsme jezdit mimo sezonu. A jsem velky propagator techto pobytu, Samozrejme pocasi nemusi vyjit more studene, ale mnohem mene lidi. Manzelka ne, ale ja to mam mimo sezonu radsi. A pokud se doziji duchodu, tak v hlavni sezone uz nikdy
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2023 13:08
jeste jedna davka fotek
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2023 13:11
ty navleky v kempu asi budou nejake pripojne body elektro a mozna vody
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2023 18:25
To máme i v tuzemsku: někde jsou jen ty elektrické přípojky, zato mají sociálky se slunečními kolektory a za teplou vodu se neplatí, jinde jsou boxy ze živého plotu a každý má vlastní sloupek s vodovodem, elektrická přípojka bývá zvlášť, ta je společná pro čtyři či více boxů z živého plotu (většina karavanistů s sebou vozí dostatečně dlouhou síťovou šňůru, ale hadici ne), dokonce v jednom kempu mají v rozvodnici se zásuvkami i rozbočovače kabelové televize, protože většina území kempu nemá pokrytí pozemním signálem (musel jsem se projet do nejbližší, 20 km vzdálené, elektry pro 40 metrů koaxiálu, ten sloupek byl totiž společný pro 8 karavanů a blíž to nešlo; a stejně k ničemu - v kempu překládali televizi ze satelitu a vždycky zrovna, když přišel velkej tlustej mrak, nedalo se vyjít ven a hodilo by se zabavit děti, na všech programech cestovalo oznámení, že není signál, který by se dal dekódovat, a dokabelovky nepustili nic..., no, snad už si pořídili větší parabolu).
V jiném kempu loni vysadili živé ploty na boxy pro karavany a do nich staví i sloupky s vodovodem a elektrické přípojky s průběžně doplňovanými samostatnými elektroměry pro každou síťovou zásuvku. Konkrétní lokality neuvádím, aby to někdo nebral za reklamu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 05. 2023 09:13
dobry den, tentokrat netypicky a proto i s velkou nervozitou, ma draha polovicka vymyslela prodlouzeny vikend v Dubrovniku letecky z Vidne. Nema nekdo zkusenosti?, za cely dlouhy zivot jsem v letadle sedel jen jednou a nejak jsem necitil potrebu to opakovat.
...
Letel takhle nekdo?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 05. 2023 09:17
Ano, minulý rok s Wizz Air. Autem do Vídně a pak jsme měli transfer (od domácích) do Molunatu, analogicky zpět.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 05. 2023 11:01
ano, letěl a je to naprosto na pohodu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 05. 2023 21:12
Minulý prodloužený víkend jsme si udělali výlet poprvé na Istrii (dosud vždy do Dalmácie). Takže v sobotu po dálnici Brno-Vídeň-Graz-Maribor-Lublaň-Piran. Cestou prohlídka Predjamského hradu, odpoledne procházka po Piranu. V neděli výlet do Terstu, Miramaru a kostelu Hrastovlje s návratem do Piranu. V pondělí cesta do Puly se zastávkou v Poreči. V úterý potom z Puly domů, jen krátkou procházkou v Pazinu. Původně jsme chtěli zůstat až do středy, ale předpověď na úterý stabilně věštila déšť, takže jsme ten skutečně deštivý den použili na cestu domů. Poprvé jsme použili slovinskou dálnici (jinak jsem zatvrzelý objížděč). Cesta tam úplně v pohodě, zpět to bylo hustější před Lublaní, navíc ve slušném lijáku, jinak až přicpaná Vídeň kolem 17. hodiny. Přes nejisté předpovědi na celý víkend nám počasí nakonec docela pěkně vyšlo, pršet začalo až v pondělí večer. Na čtyřdenní výlet jsme toho stihli projít celkem dost a rozhodně to stálo za to.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 05. 2023 21:55
Tak mate pravdu, je to na pohodu (muj druhy let v zivote), Do Vidne vlakem, prespani u pribuznych a dopoledne na pohodu letiste. Let neco pres hodinu, ale nekolik dalsich rezie okolo. A Dubrovnik je nadhernej. Naposledy jsem tam byl v r 2002. A sezona uz je tu v plnem proudu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 09:30
Tak let se zvladnout da, ale rozhodne to neni, co bych vyhledaval, na druhou stranu leti to neco pres hodinu a cekani si clovek muze zkratit mobilem, coz unavi min, nez rizeni. Vyzvedavala nas dcera autem, ktera si udelal vylet do Vidne. Takze je to jeste treba overit, ale tvrdila, ze komplet cela Vïden ma den parkovani za 25euro a po 120 minutach je nutne preparkovat a platit lze jen pres neprehlednou mobilni aplikaci a zrusili i bezplatne parkovani o vikendech, no a 10 minut za 5.5 euro na letisti uz je jen drobnost (pry tam jednou cekala na pritele a let mel hodinu a pul zpozdeni.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 09:55
@Vrgada, muzes sem pak pls napsat dobu trvani cele cesty (od dveri ke kverim) vs dobu trvani kdyz to same jedete autem?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 10:32
Delka cesty se da orientacne urcit pomoci planovace cesty v navigaci, ale ta nezohledni aktualni stav. Driv pred mostem jsem jezdival na jeden zatah do Orebice (a kdyz se to posralo tak i 24 hodin, jinak je to asi tak za polovinu) dnes uz bych jel na dvakrat a spal po ceste. Na vikend jet do Dubrovniku autem je samozrejme nesmysl. Pred letem se ma byt na letisti cca 2 hodiny pred. Cestou zpet jsme z pristavu vyrazili letistnim autobusem (koupen po priletu zpatecni listek) uz o pul pate a letelo to az ve trictvrte na deset. V jedenact nas vyzvedla dcerka na letisti, takze jeste cesta domu autem. Jenze je rozdil ridit anebo sedet, popijet kafe a mobilovat v letistni hale. A cestou tam jsme jeli vlakem do Vidne a prespali u pribuznych. Vzhledem k tomu, ze to letelo po poledni, tak to slo pohodlne realizovat i naraz. Vlakem na hlavni nadrazi a vlakem na letiste. A byla to akce me zeny, vi ze by mne o hlavni sezone do Dubrovniku nedostala. A hlavne byl to primy let s relativni levnou spolecnosti (pripadal jsem si jak v dobytcaku, zadne misto na nohy, kolmo operadla a jak sardinky). Kazdopadne nebyl jsem unaveny ani tam ani zpet a mohl jsem rozumne fungovat, coz by po odrizeni takove dalky neplatilo
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 10:39
A jeste klasicky fotky, pokud mozno bez lidi. Dubrovnik je opravdu nadherny a drahy (pivo i 9,5 euro). S temi lidmi je to trochu podvod, dost jsem se snazil, aby na fotkach nebyli, ale uz zacala sezona vcetne tech obr lodi, viz fotka davu pri pruchodu branou. Chytli jsme i svatebni pruvod. Pokud znate knihy Blanky Cechove, tak takhle nejak si predstavuji jeji svatbu. Sezona uz je tam i na koupani, ne pro mne, ktery tam vleze i na Silvestra, ale pro normalni juchajici a vyskajici lidi. Pobavily i trhovkyne nabizejici projizdku lodi, kdyz mi ukazaly clun, tak jsem rekl, dekuji do toho nejdu a druha ukazala, ze jeji clun je drevena barka (stejna cena delsi trasa), tak jsem kyvl a ty dve si malem vyskrabaly oci, holt konkurence
....
[www.uschovna.cz]
...
pokud se fotky vycerpaji, pridam dalsi davku, foceno mobilem



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vrgada (09. 05. 2023 10:42).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2023 11:04
vrgada, tak parkováni ve VŠECH velkých městech má svá specifika, zóny, appky atd.
Pokud jedeme do Vídně na výlet, tak zaparkuji někde na okraji (dokonce to jde i zdarma) v rozsahu platnosti jízdenky MHD a máme vyřešenou dopravu po celém městě a klid s parkováním...
Pokud letíme, tak využíváme služeb Panda Parken. Co si vzpomínám, tak 13 dnů bylo za necelých 100€.

patrikHR, Slavkov - Molunat cca 7,5h až do moře. Jízda do Vídně autem, 2h na letišti před odletem, plus nějaká rezerva, transfer z Dubrovníku do Molunatu (Bruna na nás čekala na plánovaný čas příletu)...
Relevantních porovnání s autem moc nemám, neboť pro nás je opravdu i cesta cíl a vždy něco cestou (HU, BiH) navštívíme... Pak to vychází i s "výlety" na cca 20-23h, když to jedeme bez přespání. Pouze jednou jsem se vracel bez výletů a cca 14h.
Let je super, ale tím okolo to dost "nabobtná". Nám k dovolené v Chorvatsku tak nějak chyběla ta poznávací cesta, prostě jsme to zkusili a do HR už takto nepoletíme. Pro "dálniční letce" to samozřejmě může být zajímavá alternativa. Je potřeba si také ujasnit např. obvyklou výbavu, třeba tři paddleboardy jsou pak tři 20kg kufry navíc atd. Auto na místě, výlety, půjčení(?) apod. Pokud někomu stačí pouze AI hotel nebo AP + pláž, tak asi také OK.

Nicméně tak, jak si vyrazil vrgada, jenom na krátký výlet "na lehko", za mimosezónní ceny letenek... SUPER thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 207
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.