Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 01. 2023 21:24
dalsich 30
[www.uschovna.cz]
...
chorvatske euromince jsme nemeli, ale vim uz proc vyradili bankomaty, musely se seridit na jine bankovky. Jinak mne v posledni dobe bankomaty stejne nasiraly. Mam bezplatny vyber v zahranici, ale provozovatele bankomatu to respektovat nemusi, respektive mohou si prihodit vlastni prirazku a v posledni dobe tohle okradani bylo na vzestupu. Euro situaci zjednodussi, preci jen shanet o vanocich kuny je obtiznejsi nez eura
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 01. 2023 13:20
tak jeste jednu sadu fotek a pak az velikonoce, dnes jsme si objednali apartman na ostrovu Krk, puvodne jsme chteli po letech na potapecskou zakladnu na Pagu, ale oni uz otviraji az v kvetnu
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 01. 2023 20:38
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 01. 2023 14:55
tak posledni, pak zase velikonoce :-)
...
[www.uschovna.cz]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 01. 2023 20:24
Krásné fotečky, ale mne sa zdá, že sťahujem stále rovnaké archívy "Opatija22". eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 01. 2023 14:15
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (29. 01. 2023 17:09).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 01. 2023 12:42
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 01. 2023 13:33
Super to tu spamovat spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 01. 2023 11:08
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (29. 01. 2023 17:09).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 01. 2023 19:40
A proč se furt přihlašuješ? Copak se nepřihlašuješ automaticky?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 01. 2023 20:08
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (29. 01. 2023 17:08).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 01. 2023 12:02
vlado tt napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tam kde som prihlásený, ma to prihlási
> automaticky.
> Jedine na týchto stránkach mi to ani neponúkne
> možnosť "trvalé" (zapamätať si) prihlásenie.
> Netuším prečo. eye rolling smiley

protože jsi to kdysi odmítl. Vymaž si cookies z těchto stránek a přihlaš se znovu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 01. 2023 12:38
Sorry za mimo tému, vymazal som moje príspevkysmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (29. 01. 2023 17:08).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 04. 2023 22:01
Dnes Ostrava - Split, krásně se jelo, odjezd 4:20, příjezd 15:30, jedna větší zastávka a tři menší. Split 14 stupňů, mohlo by to být lepší, ale nevadí. Cesta bez policie, nikde nikdo, českých SPZetek poměrně hodně. Tradičně přes Maďarsko a Szombathely a starý Goričan.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 04. 2023 16:32
Tak tradicne velikonoce, driv jsem se k tomu nedostal. Odjezd ve stredu, prijezd na Krk-Vrbnik za soumraku. Cesta v pohode, hladky prujezd Vidni, IGL nebylo, jen v tesne blizkosti Grazu a tam to zhoustlo. Provoz trochu zvyseny, ale jelo se plynule na tempomat. Spechali jsme, takze na nalehani drahe polovicky to nebylo na Postojnou, ale na Zagreb i s tim, ze je to drazsi. Jezdim opet na LPG, takze stejne jako loni bylo za necele euro. Po ranu je priserna zima, ale pres den slunicko statecne bojuje. A my jsme zvykli, takze i do vody vlezeme, jinak cyklo. Trochu vic stres na zaver, protoze ve Vrbniku je rekonstrukce vozovky a dostat se s autem do apartmanu bylo opravdu obtizne. Trochu zlobi auto, to samozrejme nastane az na ceste, snad to dopadne dobre
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 04. 2023 21:25
@vrgada kde tam jezdite na kole? jsou tam i cyklostezky mimo silnice? Par fotek by potesilo ;-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 04. 2023 11:05
Info z cesty domov-hustá premávka smerom od mora,na mostoch obmedzenia kvôli silnému vetru- prívesy,karavany,motocykle-obchádzka.Pred tunelom Sv.Rok 15°C a slnečno, za tunelom pod mrakom a 6°C ...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 04. 2023 20:43
Fotky samozrejme jako pokazde prilozim, az to protridim. Kola bereme krome silvestra vzdycky i v lete. Akorat jak starnu, tak ty vylety jsou stale kratsi a kratsi. Tentokrat jsem neco zvoral pri preprave manzelcina kola, takze jsme museli vyhledat i pujcovnu kol. Mimo sezonu to neni jednoduchy ukol, ale nakonec se v Krku zadarilo (na henty internety a informace na nich spoleh opravdu neni). Nakonec to dobre dopadlo a pujceni obyc MTB na 4 dny bylo za 50 euro, coz je cena obedu pro dva v levne restauraci. A byli ochotni tam dat i nove pedaly s SPD na jedne strane. Manzelka rika, ze odhadem je to tam vse podrazeno na 150 procentech lonskych cen. Ja mam svuj etalon ananasovy dzus jedne znacky. Dlouhodobe byval v supermarketech cca 12-14 kun, tak letos byl za 22 (uvadeji eura i kuny):-(. Drive jsme hodne jezdivali po silnicich dlouhe streky, ale uz se bojim. Provoz silne zhoustnul oproti minulosti. Ale mezi nekterymi mestecky (treba Krk-Puna) jsou i paralelni asfaltove cyklostezky vedle silnice. Ja davam prednost sotolinam mimo. Ac se to nezda, Krk je docela kopcovity a moc jsme toho tentokrat nenajeli. Pokud tam nekoho potkate, tak uz v naproste vetsine na ebiku. Vyjeli jsme trikrat na kratky vylet, ale pak uz jsme to vzdali kvuli vetru. Ale bylo to lepsi nez loni na Braci, tam jsme jeli jenom jednou a pak uz strasne fucelo.
...
Ke zpatecni ceste, byla v pohode. Jeli jsme z Vrbniku rano klasicky na Postojnou. Zacpa byla opacnym smerem u Ljubljany a pak pred Mariborem, protoze se tam na dalnicnim obchvatu spravuje dalnice. Ale kdyz jsem videl ceduli 4km kolona, zahnul jsem do Mariboru a dobre jsem udelal waze nas rychle protahl na puvodni 4proudovy privadec do Mariboru a tak jsme ten problemovy usek dalnice objeli. Okolo Graze bylo IGL smerem od hranic na 100km/hod az kousek za Graz. Provoz zhoustl, ale porad se to dalo a Vidni jsme projeli plynule. Za Vidni bylo skoro prazdno. Jeli jsme na Reinthal-Postorna, ale je to tam nejaky rozbity a neprujezdny okolo tovarny Fosfa, takze se to objizdelo po prasne sotoline smerem ke keramicce. Navigace to vedela a navadela na Valtice, ale melo to prislo jako blbost, dobre mi tak. Cesta byla v pohode, pocasi pekne, vetsi vitr akorat na pobrezi, provoz prijatelny. Kez by to tak bylo i v sezone. A je moc prijemne, ze na hranicich se jen pribrzdi.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 04. 2023 21:52
Velikonoční víkend na Istrii.
Odjezd ve čtvrtek 6.4. v 3:30 hod z Vřesiny u Ostravy. Přes Mikulov, Graz, Maribor, Ljubljanu do Postojne k jeskyni. Celá cesta v pohodě, až na … IG-L. Začalo to několik desítek km před Grazem a skončilo až za ním. Ještě před tím celou dálnici proměnlivými cedulemi zpomalili a navedli vozidla na 2,7 tuny na vážení. Podle mapy to bylo asi u Sankt Johann in der Haide. Do HR na Makarskou běžně jezdím přes Szombathely, Lendavu a Varaždín, Po této rakouské dálnici A2 jsem jel do HR po 12 letech a stačilo. Můj osobní názor je, že fakt nechápu ty, kteří tudy každý rok jezdí do HR. Ale aspoň máme na HU silnici č. 86 volněji. [smiling smiley] Příjezd do Postojne k jeskyni v 11:38 hod.
Dvě noci v Pule, pak přesun na dvě noci do Rijeky.
Dnes v 8:40 hod odjezd z Rijeky po A7, to jedno EURO mýtného zaplaceno ENC krabičkou z července 2013, která opět nezklamala a na původní baterku stále funguje. [smiling smiley] V protisměru na výjezdu z Ljubljany byla nehoda a kolona měla pár kilometrů. Cesta až k Mariboru v pohodě, na obchvatu zúžení z důvodu prací a popojíždéní v koloně asi 20 minut. Pak zase 5 minut v koloně na hranici SLO a A. To jsem úplně nepochopil. Pomalu jsme projížděli kolem budky, v které na každé auto kývnul, jakože můžeme jet dál, Lojza v uniformě POLIZEI. Prostě, jak už tady někdo v minulosti označil Rakousko jako “nejzbytečnéjší zemi v Evropě”, tak se o tom přesvědčuju stále vice. [smiling smiley] Příjezd domů v 17:06 hod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (11. 04. 2023 07:30).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 04. 2023 22:21
tak se pokochejte kycovitou modri :-) Fotky velikonoc na Krku, byli jsme ubytovani ve Vrbniku
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 04. 2023 22:22
a nic neplatte, pokud bude zajem, tak pridam dalsi, zatim jeste jednu sadu fotek
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 04. 2023 22:58
Vrgado,
Ty máš tuším vysokú školu fotografie yawning smiley
Veľmi pekné fotečky a tie panorámy ani nehovorím. Krása. thumbs upthumbs up
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 06:02
Vrgado
Jste roboti? Že si dáváte 10W-40 k jídlu?
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 09:55
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Pak zase 5 minut v koloně na hranici SLO a A. To
> jsem úplně nepochopil. Pomalu jsme projížděli
> kolem budky, v které na každé auto kývnul, jakože
> můžeme jet dál, Lojza v uniformě POLIZEI. Prostě,
> jak už tady někdo v minulosti označil Rakousko
> jako “nejzbytečnéjší zemi v Evropě”, tak se o tom
> přesvědčuju stále vice. [smiling smiley]

Rakúsko predĺži kontroly na hraniciach s Maďarskom a Slovinskom
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 10:52
Není nejzbytečnější. To je přestřelené. Navíc, spousta z vás tu psala obdobně o Slovinsku. Neviděl bych to tak černě. Až se poženě "kolona" černochů z jihu na Moravu, budete rádi za Rakouské kontroly.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 13:21
Včera návrat domů, Split - Ostrava, odjezd 6:45, příjezd 18:40, hodinová zastávka ve Varaždinu. Cesty prázdné, v okolí Zadaru a před tunelem Sv.Rok silný vítr, rychlost omezena na 40 km/hod. Za tunelem jen 3 stupně a vlhká cesta. Lučko pohoda. Některá WC placená, jiná bez poplatku. Starý Goričan prázdný, následně směr Szombathely, svátek, žádné kamiony, cesty stejné, nic horšího, nebo lepšího. Silný provoz Gyor-Rajka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 16:06
Ad olej, mam stare auto a na delsi strece dostane chut na 10W40 a kdyz ho opomenu nakrmit pred cestou, tak si vzpomene u nejdrazsi rakouske pumpy, ani nechtejte vedet, co chteji za litr oleje. Byl dvakrat drazsi nez ta hromada wienersnitzlu :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 16:11
dalsi dve sady (stejnych fotek) z ostrova Krk
[www.uschovna.cz]
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 16:14
jeste ad cesta, nejprisernejsi je, kdyz se z niceho nic provoz na dalnici prudce zastavi az na nulu a pak se rozjede jakoby se nic nestalo, to je adrenalin. Pak mne jeste stvou auta bezduvodne jedouci po malu, treba /40-50)km/hod na rovne silnici opatrene ale dvojitou carou a zakazem predjizdeni (na Mikulov)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 04. 2023 17:45
@vrgada diky za foto. Oko potěšilo pár čerstvých záběrů z milovaného Chorvatska ;-).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 130
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.