Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2022 08:20
V neděli cesta do HR z Bíteše po 8-mé hodině (nabírali jsme vnuka přítelkyně), Brno , Blava - někde v okolí jsme stavěli na odpočívadle s restaurací a WC 1 € za osobu confused smiley , ale WC čisté , dál Szomb - Redics - Dolga Vas , natankován benzín ... a v HU jsem se skoro bál, dálnici a M 86 měl skoro jen pro sebe. Mursko Srediště 2 auta, HR celník skenoval pasy , menší zdržení na Sv.Helena, páč navigace mě nahnala do levého pruhu, tak chvíli trvalo přejet do pravého na ENC , pak jen průjezd , na Lučku asi 2 auta, takže bez zdržení , ale teda překvapilo mě, že na platbu keš v protisměru kolona jen cca 200 m a před Demerje několik km a pak min. 50 km narvaná dálnice - docela masakr. Do Otočac na přespání jsme dorazili po 17-té hodině ,takže naprosto pohodová cesta , největší zdržení - cigaretky přítelkyně.
Ale co mě teda vyloženě sere, tak omezení na dálnici na 100 km/hod. Proč teda ty dálnice staví, když to pak omezí na 100 km ??? Letos těch omezení bylo daleko víc jak vloni, přitom snad krom jednoho klesání to nemá žádný důvod, vítr nefoukal, nepršelo. Akorát se zbytečně tvoří kolony.
V pondělí přejezd z Otočacu do Bristu, díky debilním omezením víc kolon , a klasika na závěr - poskakování skoro 1 hodinu do Makarské .... jinak počasí na cestu supr , okolo 28-29 st.a většinou pod mrakem.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 08. 2022 12:03
Včera ve čtvrtek návrat z Viru, cesta skoro až nudná, bez problémů, bez front i kolon. Chorvatská dálnice v pohodě, kolem Záhřebu to lehce zhoustlo, dopolední Demerje nicméně zcela bez front, to bylo snad poprvé co jsem přijel k prázdné mýtnici. Zaplaceno v mžiku, cestou kolem Lučka fronty na placení cash tak 15-20 aut.
Na hranici do Maďarska ani noha. Dva chorvatští policajti se jen znuděně opírali o závoru a vykecávali, chtěli jen stáhnout zadní okýnko a mrknout kolik nás je, do pasů se ani nepodívali. To samé zpruzelý maďarský policajt, ten jen mávnul. Pak jsem se nějak nemohl domluvit s navigací, čili až někde k Szombáthely jsem to projel po maďarském venkově, provoz nicméně zcela minimální, 36 C ve stínu, venku ani noha. Pak nájezd na M86 a přejezd na Slovensko, kolem Blavy hodně husto, ale jelo to. Husto i v Česku, před Brnem nás Waze poslal bokem na Slavkov vzhledem k tomu, že na D1 kolem Brna byly asi půlhodinové kolony. Objeli jsme to a před Vyškovem se vrátili zpět na dálnici, Prostějov i Olomouc už žádný problém.
Shrnuto - odjezd z Viru v sedm, příjezd domů na sever Moravy v sedm, najeto 930 km, asi čtyři větší přestávky, řídím sám.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 08. 2022 19:41
Zatím jsem se vrátil do Slunje, ale - asi jsem letos trhl rekord z Jičína do Znojma za 3:39'. Ještě to prověřím, ale řekl bych, že tak dlouho jsem se zatím absolvování této štreky nevěnoval. Jo, půl cesty byla mlha a na předjíždění to tedy vůbec nebylo... Opět jsem na Hatích prohlásil, že nejhorší kus cesty mám za sebou, a skutečně: dál už to jelo. Jel jsem svou oblíbenou trasou přes Hatě, Vídeň, Ilz, Bad Radkersburg, Lenart, Ptuj, Cvetlin, Karlovac a Slunj, z níž prvních 220 km stálo za howning, posledních 534 km se už jelo dobře.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2022 11:20
tak cesta do Paklenice piatok, domov za 12 dní v stredu, cca 7 hodín, cele bez problémov, benzín všade za 11.20 Kn
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2022 12:44
Polední zpráva ze Žuljany: cesta ze Slunje "po staré Ličké" včera bez problému, od rána hladký průjezd za suchého počasí, jako obvykle přes Gračac, Knin, Sinj, Brnaze, Trilj, v Bisku nájezd na A1 a přes rotor Ploče na most (to je paráda!). Nespěchali jsme, provoz nijak hustý, 502 km za 5:53', to máme i se zastávkami něco přes 85 km/h.
Edit: zapomněl jsem dodat, že zkratka přes most se v Žuljaně zatím žádnou nadměrnou návštěvností neprojevuje. Nejspíše proto, že vesměs tu jsou ti, kdo si objednávali pobyt nejpozději během února, nebo taky už loni při odjezdu. A napřesrok to patrně jiné nebude. Komu to bylo daleko doteď, tomu to bude daleko most nemost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (28. 08. 2022 14:17).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2022 09:56
Na letošek stanoveny předem dané dva reálné cíle.Nový most a pravidlo šťastného návratu.Započato14.8. v 8.45,ukončeno 21.8. 18.15.Po zralé úvaze zvolena trasa s maximálním využitím dálnic,včetně naší D1.Takže MB,Blava,Budapešť,Osijek,po A1 až do BIH ,kde je nutno na úrovni Sarajeva se s A1 definitivně rozloučit a pak se jen kochat.17.8. ve 12.15 má noha-tedy nejen má-spočinula na mostě a s laskavým svolením tamní policice povolila krátce zastavit a pořídit pár foto.Na dálku opětovní díky.Bez dalšího komentáře.Znalí ví a vědí,kde mívám základny a proč.Hraniční přechody neexponované,skenování OP a TP v rozsahu minuty.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2022 14:52
kde prosím dneska začíná dálnice před Sarajevem na trase Doboj, Zenica, Sarajevo? mapy ukazují, že pořád až za Zenicí, jak tomu bylo už před 5 lety...

Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na letošek stanoveny předem dané dva reálné
> cíle.Nový most a pravidlo šťastného
> návratu.Započato14.8. v 8.45,ukončeno 21.8.
> 18.15.Po zralé úvaze zvolena trasa s maximálním
> využitím dálnic,včetně naší D1.Takže
> MB,Blava,Budapešť,Osijek,po A1 až do BIH ,kde je
> nutno na úrovni Sarajeva se s A1 definitivně
> rozloučit a pak se jen kochat.17.8. ve 12.15 má
> noha-tedy nejen má-spočinula na mostě a s laskavým
> svolením tamní policice povolila krátce zastavit a
> pořídit pár foto.Na dálku opětovní díky.Bez
> dalšího komentáře.Znalí ví a vědí,kde mívám
> základny a proč.Hraniční přechody
> neexponované,skenování OP a TP v rozsahu minuty.

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2022 08:40
To Čížek.Dálnice směr Sarajevo stále začíná a končí na severním okraji Zenice,tak jako před lety,dle stavebního ruch práce na tunelu a následném viaduktu pokračují,je vidět rozpracovanost na dalších úsecích směr Doboj.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2022 12:13
Návrat v neděli z ID na Hvaru. Odjezd trajektem v sobotu ve 23.00 ze St. Gradu. Trajekt asi 12 aut v přední části a pak na celé ploše jeden autobus. Ze Splitu odjezd v 01.00 neděle, příjezd na chatu na Rusavě u Bystřice p. Hostýnem ve 12.00. Chorvatská dálnice prázdná, Demerje prázdné. Macejl čistý průjezd, ani nechtěli vidět pasy. Slovinsko, Rakousko volné dálnice, Vídeň prázdno. Jediná kolona u Mikulova přes Nové Mlýny než začala dálnice na Brno. Pak dvakrát zpomalení pro silnou průtrž mračen.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2022 13:47
Návrat v neděli ze Sv. Nedelje, trajektem 4:30 ze Stari Gradu (měli jsme lístek na 7:45, no většinou před cestou blbě spím, takže jsem preventivně zavolal večer do kanceláři Jadrolinije ve Stari Gradu a zeptal jsem se jestli byl v sobotu ráno trajekt v 5:30 zaplňen a kolik volných míst na ráno je volných - řekli mi, že dnes zaplňen trajekt nebyl a že na zítra mají 70 volných míst). Ráno jsem se vzbudil cca ve 4:15, vzbudil jsem ženu, za 20min jsme měli všechno v autě a vyrazili jsme do Stari Gradu. Přijeli jsme 5:10, už probíhalo naloďování, ptal jsem se jestli se vejdeme, prý, že v pohodě. Za náma pak přijelo ještě asi 5 aut. Vešli jsme se v pohodě, zadní část trajektu byla ješte dost prázdná (ale byl to menší trajekt, než kterým jsme jeli minulý rok v 7:45).

Cesta pak probíhala vcelku dobře, v serpentýnách kolem Zadaru bylo omezení na dva pruhy (co byl asi důvod proč se tam v sobotu, i předešlí víkend dělali menší kolony). No nikoho jsem tam ale pracovat neviděl. My jsme projeli tímto místem kolem 9h, doprava už houstla, ale jelo to plynule. Demerje minimální zdržení, na Lučku kolona asi 300m, co je na danou dobu nic. Odpočinek na "Zelengaj". Hranice jsme přejeli Starým Goričanem, 3 auta před náma. Pak jsem blbě odpočil a místo M70 na Lenti jsem jel na Budapešť :-). Následně pak po 74 směr Sárvár. Cesta hrozná, samá záplata, křivý povrch, nic moc na co koutat. Zdálo se nám, že se to hodně vleklo, než jsme se dostali na M86 (v porovnání s tím jak jezdíme tj z Goričanu směr Lenti na Szombathely.

Přišlo mi, že pak byl dost hustý provoz na maďarské dálnici, taky na SK a podobně i v CZ (D2 a D1). Příjezd na chatu nedaleko na Vysočině ve 20:00. Spotřeba 6.7l nafty, průmerná rychlost dle PC 104km/h.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2022 15:30
Tak a zase zpátky k WC a placení za ně.
Vím, že některá WC vybírala "čurné", některá ne. A tak by nás zajímaly vaše zkušenosti z Chorvatské dálnice s čerpacími stanicemi, kde se vybíralo a kde ne.
Buď konkrétně vázáno na odmorišče (podle vesnice) nebo na název čerpací stanice podle názvu (INA, PETROL, Crodux, Tifon, Lukoil atd.)
Děkuji za zprávu,odjezd se pomalu blíží a štěstí přeje připraveným. Nebo se to aspoň říká.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2022 16:57
@kabinet302: INA aj Crodux turnikety síce mali namontované, ale boli vypnuté. WC bolo v júli zadarmo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (30. 08. 2022 16:58).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2022 17:29
Turnikety boli v júli aj na odpočívadle Krka. Ale dali sa obísť a ľudia ich aj obchádzali.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2022 18:23
Odmorište Dobra směr jih bylo 28.7. v noci zdarma bez turniketů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 06:47
Zatim cesta tam v pondeli v jednu odjezd..zdraxena nafta tak za 43 znojmo hate 45 viden ve 4 dost aut ale jeli jsme...za vidni jiz mensi provoz tak v pohode az na sentilj tam primo koupena v budce jak myto znamka sl dalnice 38 minut pohoda na macejlu sam 8 vecer...zpek strasna fronta...chudaci lidi...sjeti a na durmanec....isetreno par kun priste az za krapinu..ta dalnice stejne neni dalnice...luckp
O 2 auta kolem zahrebu trochu provoz...a hura na modruswc turnikety....takova mlada baketka je prekrocila...ale jsou tam I toi....unava slaba tak.jizda pod sv rok.....pohodove v klidi vzdy dojet kamion a za,nim pivesen cesta necesta....na benxine pod sv rokem wc otevreno ale vedro....25 o pulnoci...takze po odpocinku opet cesta cil.krka zachody uzavreny obludnym systemem...takze zase jizda benzinka vrpolje klid pihoda chladneji 17 wc otevrene...spanek do.cile uz jen 90 km..jozda v noci po dalnici kdy jetete v minimalnim provozu zazitek....jsme tu more ciste...pivo 20 kun
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 09:36
Ještě by si měl přiložit překlad tvého příspěvku....do srozumitelné řeči.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 09:48
Já to vidím tak, sem tam nějaký překlep, ale průběh cesty, popsán tak, že si ji živě dokážu představit......
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 10:41
Ale nepochopil jsem, jestli jel po dálnici zavěšený za kamionem?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 10:57
Citaci
Mucik napsal(a):
...v pohode az na sentilj tam primo koupena v budce jak myto znamka sl dalnice...
Jojo, nakonec jsem to taky dešifroval.
Taky tu máme sousedy, co si stěžovali, že nákup slovinské známky v budce trval dlouho, sice před nimi byli ve frontě jen tři, ale, než to ta teta v budce vyplnila, nějakou chvíli to sežralo. A měsíční známka je vyšla na 11 stovek v naší měně, rozdíl 335 Kč proti elektronické byla asi vysokohorská přirážka.
Rakouskou desetidenní známku kupovali doma ve směnárně za Kč 310 (nás vyšla elektronická kartou na netu o 65 korun ražby poctivé levněji).
Inu, je to cena za to, že nikdy přes internet nic neplatili, a nechtějí s tím začínat, tak si elektronickou známku nekoupili. Ani já jsem s tím nechtěl začínat, ale přinutil jsem se na tu nedůvěru k internetovým platbám kartou překonat - a skutečně mi to nic neudělalo, jen ušetřilo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 13:07
Dostaj jsem bumazku strhnuto 15 e....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 13:33
Kazdy po svem...hlavne jsme v poradku zde a jeste chvili pobudem...more ciste ceny v restauracich hrozne...)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 18:12
Mucíku. Tvoje příspěvky radši ani nečtu bo než bych to dočetl do konce tak bych zapomněl co bylo na začátku.confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 18:22
A vos ze je mi to.jedno...napsal.jsem ale par dulezitych veci z meho pohledu....a lidi odsud to.uz projelo....ze slo znamka se da koupit primo na sentilju bez cekani a od dars...bez doplatku a phm stejna cena vsude pd hranic po omis.....to je pro.spustu ludi co jeste pojedou dobra imfo....jinak je tu hezky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 19:10
V pátek vyrážím směr Žaborič a zvažuji , kterou cestou se vydat. Potáhnu loď. Buťo klasika po dálnici do Šibeniku nebo Karlovac , Slunj, Gračac, Knin ,Drniš, Šibenik. Nejde mi o poplatky za dálnici, ale spíš se vyhnout stoupání ke Sv. Roku. Má někdo typ, názor? Díky. Kdybych jel bez přívěsu, tak to neřeším a upaluji po dálnici.hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 19:11
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 21:18
S kocábkou určitě dálnice. Na staré....zatáčky, stoupání, klesání, občas nějaký magor, co předjíždí na nepřehledném místě a nevšimne si, že táhneš na lafetě kocábku a pak nemá kam zalézt.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 21:55
Asi to tak dopadne. Stoupání ke Sv. Roku nějak přežiju.Navíc síť odpočívadel je na dálnici dobrá a k délce soupravy potřebná.hot smiley Určitě i spotřeba je lepší.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2022 22:23
Kikinek. Jaký vuz potáhne tu lod?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 09. 2022 18:14
Kocábku potáhne dvojková oktávka 1.6 lpg. Když jsem to táhl ze Šycarska bylo všechno v pohodě. Pravda, teď bude víc krámů, ale přes 1000kg bych se nemněl dostat. hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 09. 2022 20:59
To kikínek . Chudák auto.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hill , Jarka , Mi
Hosté: 195
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.