Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2022 10:59
26.7.2022 - OV Armex N 95 - 45,50,OV 10 00,D1 PR - semaf !,,D 55 až po .Napajedla stále v dešti,místy výdatný,ale díky nástřiku nějakéhp miglajzu bez nutnosti stěrače zapínat,ONO Spytihněv 11 25h - 42,50,Sudoměřice / Skalica 12 45hod,EX 5 na D2 - 13 20h,CZ/SK 14 05h,Blava mosty 2+2 bez omez,
SK/HU 14 05h,Janossos...radary na třicítce a při výjezdu v proti dokonce dva na sobě,M 86,Szombíci,HU/SLO 17 00h,
Lendava Petrol 1,62 Euro,SLO/HR 17 30h - 1 auto,Slovinec jen ukázal prstem na Chorvata a ten jen vzal OP do ruky a obratem vrátil - žádné scenování,Svetá Helena na A4 - 19 00h,po ZG dost drkotalek,Lučko 19 25h do 5ti aut,Karlovac,provoz mírný - 19 50h - 19Kn,
Plitvice,Grabovac - poslední pumpa po cestě do 22hod byla zavřena,asi i zrušena,kousek dále napravo nová INA non - stop ve 21 10h - 12,03 Kn,Gračac rondel 22 30h,nic nikde nejelo a tak kráté odskočení a na blikačkách na široké cestě - a najednou plno aut v obou směrech a všechna zastavovala vč. kamionů a stála.dokud jsme se nerozjeli - tady bych to viděl na ohleduplnost a zájem,pokud by jsme měli nějaký problém - U NÁS - by se buď všichni vyhli,ne- li nás přejeli,
pak některé úseky pěkné,ale dost drkotalek a v podstatě sami celou cestu,tma,že by se dala prodávat,,ale v proti celkém dost i kamionů a někteří na úzkých úsecích přes čáru,Senj - mlaďoši poldové sotva jsme přejeli rondel - doklady v obalech jsem ani netahoval z obalů - čučel,převracel,stejně asi ničemu nerozuměl a řekl něco PUT - asi šťastnou cestu,
Trilj,Šestanovac,Zadvarje,magistrála první parkoviště nad mořem 02 00h,TOI,spánek na lehátku do rána.Lavičky již konečně opravené.kde by už ani nebyla nutnost tahat lehátko,kdy předtím byly 1-2 púlšprušle,8 30h vláčkem Makarska,Podgora Lukoil 12,03Kn,
Živogošče Blato 9 30h.Vodfa super teplá,zmrzka 12Kn,ale první dojem jakoby udělána z vody - možná špatná chuť po cestě,rohlík obyč. 5Kn,ale další den už 6Kn...Večer buřa na ostrovech,u nás jen pár kapek,dnes azůro.
Celkově pohodová jízda,jen v Senji,stačila úprava křižovyatky,kdy se celou dobu dle horního údaje jelo směr Split - dál se v té rychlosti nečetlo, jsem nedočetl další Imotski ap.a už jsem jel 12km špatně,protože se nedalo nikde otočit.
Celkově radarů a tabulí s rychlostí přibylo.Policii vidávat nebylo.HU dvě auta s několika radary na střeše,jak jinak než zašité.
Na pláži boj o místa,v 6 15 jsem si klasicky byl zaplavat a začali pronajímatelé lehátek svůj ancábl rozestvavovat,dokonce dva důchodce z pod stromů vykopli,aby mohli dát svoje vedle sebe.
Kurzy banky jsem zatím nedal,protože nemůžu připojit mobil na wifi,ale platil jsem ČS - někde nechtěli pin,jinde ano,vloni kartou RB.ale asi mají horší kurz.
V kostce veškeré poznatky ať nemusím psát do všch vláken,snad někomu bude přínosem..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 11:57
Tak už jsem taky doma. Včera odjezd z Drašnice cca o půl deváté ráno, poté, co jsme se s Marťas family řâdně oslintali, a i s holkami domácími. Čekal jsem, že bude den svěží po večerní buřině, ale byla prádelna. Výjezd z magistrály na Šestanovač a dále pak na starou do Kninu. Zde jsem chtěl zkouknout tanky. Šotolinová cesta byla téměř nesjízdná, jelikož jsem se neměl kde otočit, tak jsem musel dál. Do pořádného krpálu za jedna, autí se začalo ve vedru pěkně hřát, než jsem dojel na místo, kde se šlo otočit, musel jsem pustit topení. Otočka po cca 2 km zpět a návrat k ceduli, na začátku cesty. Zde jsem dokonce našel info o tom, že ten den se tam 8-13 hodin stejně nesmí, je to snad dopadová oblast dělostřelectva. Takže jediným přínosem zaprášené a notně prohřáté auto.
Dále kochací jízda po staré až do Slunje, zde jsme šli do Centaru na opožděný oběd. Dotaz, zda je možné platit kartou, jen hotovost. Tu jsme již neměli, vyčistili jsme až na pár kovových vše. Hned vedle je banka, ale bankomat mi furt chtěl přičítat 36 kn k transakci, ať jsem volil, co chtěl. Ejhle, o pár metrů vedle jiná banka, bankomat bez mrknutí oka vydal 300kn, strženo z účtu bez poplatku za 3.28 za kunu. Nacpal jsem se čevabama s ljepenicou, umí je zde výborně, jen 46 kuníků za porci. Po zaplacení zbylo ještě 70 v papírových, tak šup pro zmrzku, kugla za 5 kuna!!! Oproto pobřeží dost změna. Zbytek utracen za velkého melouna.
Už od Plitviček byl dost provoz, blavně směrem k moři. Před Karlovacem prošla asi nějaká silná bouře, mraky polámaných stromů a odklizených ze silnice. Průjezd Demerje, docela plno, ani jsem nevěděl, že s ENC je možné projet všemi branami. V protisměru na Lučku kolona několik km. Dál jsem jel na Durmanec, zde sjezd z dálnice, přizvedli cenu. Cvetlin, Ptuj, Mureck, na Vídeň, St.Polten, Halámky a domů.
Na jistotu, abych dal potmě cestu Baden, Alland a pak omezení u Třeboně, jsem použil Waze. Už je z mobilu vymazané, ten shit je k nepoužití. Ujeto kvůli němu cca 50km navrch.
Z auta jsem vylézal ve 3 ráno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 13:48
To Zahajskej: Nevzpomeneš si prosím na název banky, jejíž bankomat ti dal prachy bez poplatku? Je to mor, ještě loni jsem tady v Igrane vybíral z účtu u Revolutu z bankomatu Auro domus bez poplatku a letos je dokonce dražší než Euronet. (39,90/36,90 HRK).
V Makarske včera bankomat Erste bank chtěl taky asi 18 HRKů poplatek. :-(


Edit ať téma dál neplevelím: Díky za odpověď, bohužel pro mě Karlovačka banka na Makarske riv. neoperuje.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (29. 07. 2022 16:59).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 14:20
Jen dnes výběr erste Tučepi 1300hrk 4417 kč strženo spořitelnou .Jinak vrátil jsem se z Makarské Konzum a na světelné má někdo z Litevska po dovolené auto na sračku hodně blbá křižovatka

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 16:09
to dvoukvitek: musel jsem se kouknout na mapy.cz a ty píšou Karlovačka banka.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 18:33
Včera čt 28. 7. 22 odjezd z Puly v 9.30. Sečovlje i Dragonja zasekané, fronta až k exitu 1 na A9, takže padla volba na Sv. Luciji přes kouzelné městečko na kopci Motovun (bez zastavení). Na přechodu sami. Jen zběžně koukl na doklady, nechal si stáhnout zatmavené okno zadních dveří a jeli jsme. Nájezd na SLO dálnici A1 u Črniho Kalu (11.30). První půle cesty k Lublani hladká, pak za Postojnou se to zaseklo a až k okruhu kolem Lublaně přískoky. Pak A2 až na Tržič - taky bylo docela husto, ale jelo to. Vzpomínal jsem si na Liborm, který to jel dost podobnou trasu mimo dálnice, byť opačném směrem (viz předchozí strana vlákna). A trochu jsem litoval těch €15, za které jsem si koupil stres dálničních kolon.
V Tržiči doplněna energie (kebab posádce, naftu vozu) a v 14.30 směr Loiblpass. Na vjezdu do Rakouska celník chtěl vidět doklady, ale snad že za námi bylo několik dalších aut, tak je sotva přepočítal a jeli jsme dál. V 17.00 jsme najížděli na A9, pak na A1 před Lincem zase zásek. V 19.00 krátká návštěva Hoferu ve Freistadtu. Pak jsme ještě stihli postát 5 minut v Apfolternu, v protisměru projížděl nadměrný náklad - cca 5 m široký. 20.15 příjezd do ČB.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ptace (08. 08. 2022 15:00).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 19:14
Na vjezdu do Rakouska celník chtěl vidět doklady

A to je Rakousko i Slovinsko v schengenu. eye popping smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 20:26
Při loňské cestě na Istrii přes Loiblpass kontrola dokladů cestou tam i zpět.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 21:42
V Murecku byla cestou domů policajtka a čučela na telku. Když jsem zastavil u okýnka, vystřelila ven, řekla "Češi" a odmávla.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 21:49
ptace,
dovolená skončila, vrať se do reality a v pondělí do práce.
Včera ve čtvrtek nebylo 29.7. thumbs up smileysmileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2022 21:58
Mirusi, třeba teď zjistil, že omylem odjel o den dřívegrinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2022 07:15
Jeden muj známý přijel do Omiše o týden dřív.thumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2022 07:46
Jo, to se stává.
Taky jsem šel na ušní o den dřív, než jsem byl objednaný. Nikde nikdo a přesto mě vyhodili.
To v Omiši by to bylo horší.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2022 08:16
Neřekl bych. Ani v Omiši nebyl bez šance.
Jednou si pan domácí nějak v únoru poznamenal, že místo na jeden týden přijedeme na dva, ale zapomněl si napsat, že chceme přijet už 26.7. místo 2.8. Zálohu předem nechtěl, tak co?
Že prý "nema problema". Tak jsme jeli.
Měl plno a nás bylo devět. Ale tak to tam chodí - ani uprostřed sezóny nema problema, do hodiny jsme bydleli u jiného domácího a od té doby už osmnáctkrát.

Ale pardon, to jsme zase mimo téma.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2022 13:39
Zatím jen cesta tam. Výjezd z Vřesiny u Ostravy ve středu v 17:30 hod. Přes Místek, Makov, Bytču. S tankováním trvala cesta na slovenskou dálnici skoro dvě hodiny. :-(
Blava, Jánossomorja, Szombathely, Lendava, Varaždin. Měli jsme dost času (Lidl v Makarske otírá v 7 hodin ráno :-) ) tak jsem se z legrace rozhodl nenajet za Varaždinem na A4, ale objet placený úsek po víceméně souběžné D3 a na A4 najet až u Sv.Heleny, tj. za mýtnicí. Rovnou říkám, nestojí to za to. :-) Nepředpokládám, že by to někoho taky napadlo, ale já tu zkušenost mám, tak se o ni podělím. Ušetřil jsem sice 28 HRKů za mýto a nějaké to palivo, ale cesta je velmi zatáčkovitá a samá dědina.
Za Bosiljevem jsem dodržoval těch 100 km/h a ani jsem nebyl nejpomalejší, občas kvůli mlhy nešlo jet ani tolik. Přes Lidl Makarska příjezd do Igrane v 7:45 hod. 14:15 hod hrubého času, auto píše 12:49 hod jízdy, 1119 km, prům. 87 km/h, 4,6 l/100 km, 1.6 TDi, 81 kW. ENC z 7/2013 funguje perfektně na původní baterku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (30. 07. 2022 16:48).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2022 18:52
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Zahajskej: Nevzpomeneš si prosím na název
> banky, jejíž bankomat ti dal prachy bez poplatku?....
.....

Byl jsem koncem května a začátek června, v té době jediné bankomaty, které po mě nechtěly poplatek, byly bankomaty OTP Bank (zelené).

Ostatní bankomaty, např. skupiny Erste, nebo Zagrebačka banka (UniCredit) byly bez poplatku pouze v případě, že má člověk jejich platební kartu. Vyzkoušeno konkrétně na bankomatu Zagrebačka banka, po mě chtěl poplatek 35HRK (mám Fio), když jsme vložili kartu UniCredit, tak ta měla výběr bez poplatku.

** Petr **
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2022 11:38
Tak my sme si určili odjazd z Banjole na piatok 29.7. večer, každopádne až po západe slnka. Dostávali sme info od syna.
Vyrazil okolo 11:00 hod. a hlásil podobné problémy na Sečovlje ako mal "ptace" trochu vyššie ! Po ceste, niekde u Trojane, dokonca na niekoľko kilometrov opustil diaľnicu (doporučenie navigačky) pre kolónu ... cesta mu trvala 10 hod., o dve dlhšie ako obyčajne.
No a nám utekala cesta ako "po masle". Len malý zásek pri výjazde z Istrijskej diaľnice. Záchranným pruhom prileteli policajti, vybehol mužíček, mával rukami nohami a bolo po probléme (a po prebiehaní z pruhu do pruhu nedočkavcov angry smiley). Sečovlje sme prešli bez zastavenia, nikto nemal chuť pozerať doklady, len tradičný pozdrav a dovidenia za rok.
Na dialnici sa občas spomalilo, u Koziny a Postojnej. Ljubljana bola v poriadku a trochu ďalej, benzinka Lukovica pri Domžalah, nachystala malé "prakvapítko", tankovali sme benzín za 1,822 € (cesta tam 1,912€). Maribor - Šentilj akurát znížená rýchlosť a bez zastavenia, potom už max. rýchlosť - mimo IG-L ! Na ceste Graz - Wiedeň nás občas prevádzal prírodný úkaz, ktorý sme 17 dní nemali možnosť zažiť, DÁŽĎ. Na zákrutách v horách som mal radšej cestu vysvietenú mesiacom (pri ceste tam) ako mlhu a dážď. No co už, aspoň bolo trochu adrenalínu. Cez Wiedeň sme prešli podľa predpisov - 80ky a 100ky, okolo 3tej ráno provoz skoro nulový. Smer Brno vyzeral tak, že tam chcem ísť len ja. Exit Grosskrut a Břeclav, Hodonín, Skalica to isté ... "teraz čerstvo" absolvovaná nočná jazda sa mi osvedčila a vidím aj podľa príspevkov, že pokiaľ mi zdravie dovolí, tak to tiež nabudúce dám "cez kopirák". Ospravedlňujem sa, že píšem až teraz, ale keď som neabsolvoval ranné kúpanie v mori, aklimatizácia mi trvá min. 24 hodín ...yawning smiley
PS - Corollka Hybrid nesklamala a dostal som tie pridané hodnoty, aké som očakával ...spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2022 18:15
Cesta tam, pondelok 18.07.2022, výjazd z Bratislavy cca 03:00, smer Rab.
Cez Maďarsko M86, po Szombathely, odtiaľ po 86 smer Redics, Dolga Vas, Lendava Mursko Sredicse, napojenie na dialnicu v Čakovci. Na hranici iba odmavnutie.

Na HR dialnici ma Waze tlačilo preč z dialnice, ešte pred mýtnicou Svata Helena. Nechápal som prečo, neveril som Waze a ostal som na dialnici. Letmo som si pozrel navrhovala mi trasu, nejako severným "obchvatom" Zagrebu z dobou dojazdu o 90min viac ako klasicky po dialnici. Ostal som na dialnici. Pred Svatou Helenou kolona na mytnici asi hodinu a za Svatou Helenou to zastalo uplne. V priebehu hodiny a pol som presiel asi 500metrov. A po najblizsiej moznosti som isiel podla Waze, cez Zagreb. Vela semaforov, cakania aj tam. Cesta dlhsia asi o 3 hodiny ako obvykle.

Cesta spat sobota (ano viem debilina), ale ak by nebola nehoda v serpentinach pri obci "Vratnik" a zle pocasie na dialnici tak by to slo. Chcel som ist trajektom z Loparu na Krk o 09:45. Prijazd na pristavisko o cca 08:50. Chlapik z ticket office mi vravi, ze ak nemam listok tak dnes na Krk to nepojde. Idem teda klasicky na Misnjak. Na trajekt kolona, zdrzanie asi 80minut. Za trajektom po pobrezi to ide smer Senj, potom v kopcoch a v serpentinach v "Utvrda Vratnik" to zastalo a z miesta som sa nepohol asi 60 min. Oproti len 4 sanitky, hasici. Potom sa to pomaly rozbehlo. Zabrzdila to celna zrazka dvoch aut z DE a HU. Desiva nehoda. Desiva nehoda. Desiva nehoda.
Po najazde na dialnicu dazd a zla viditelnost, kopa aut. Kolona. Kolona zrazu uplne zastala, 5 minut sa nikto nepohol a potom sa to rozbehlo znova na 80-100km/h. Toto sa opakovalo uplne rovnako az do Zagrebu asi 15x.. V radiu hlasia obmedzenia uplne vsade. Prizvukuju, nech nikto nejde na Krk, alebo z Krku, kvoli uplnemu zaseknutiu.


Cesta dlhsia asi o 4,5 hodiny ako obvykle.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2022 22:36
Cesta tam: odjezd z Brna v pondělí 1.8. ve 2:30, přes Graz na Trogir, na Macelju fronta cca 20 minut a jen koukli na české pasy. To horší začalo před Lučkem - do té doby cesta naprosto v pohodě. Pak to ale začalo - Google hlásil na Lučku zdržení 2h tak jsme to objeli od Zaprešiče až na Donja Zdenčina, i tady popojíždění v kolonách a i tak jsme potom jeli po dálnici na Karlovac krokem a pak ještě i stáli opět znovu před Sveti Rok a znovu před Maslenickým mostem... Jezdíme tak v pondělky každý rok, ale toto letos byla zatím asi nejhorší cesta dolů.

Okrug Donji (Čiovo), Primošten, 2x Okrug Gornji (Čiovo), Punat (Krk), 2x Vrši-Mulo, 4x Podstrana
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2022 09:13
Včera odjez Drašnice cca 7:20 příjezd Kladno 22:25 Čekání po info do 30 minut Macejl ani jeden celník nechtěl pasy jak HR tak Slo nakonec 1 hodina .Dále kontrola Rakouských známek ,ukázal jsem elektr.mýtné v mobil nechtěl ani vidět . Mýtnice Demerje platba kartou cca 3 auta (zapomněl jsem doma ENC) Jízda HR S LO ok nijak jsem to nehnal do 140 max a to jen když jsem zapomněl na rychlost . Rakousko ok větší provoz okolo Linz rychlost předpisová . Několik zastávek na protáhnutí kávu a oběd . Zastavení na D.Dvořišti prošel jsem se do luk protáhnout . Slo WC PETROL poplatek 0,50eur . spotřeba 7,2 litru grand scenic 1,9dci 96kw . ČR od Budějovic rychlost 148km/h Před ČB omezení havárie podle Waze vyypadalo to jako na železnič.přejezdu policie zablokovala silnici a objelo se to jednou vesnicí do ČB . Jinak vše ok . coural jsem se . HR sjezd z dálnice Zaprešič a jízda až na před Durmanec platil jsem 6hrk .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2022 16:43
... včera ve 22,00 návrat ze Hvaru ... odjezd 07,45 trajekt Stari Grad ... odjezd od Lídlu Split 11,00 hodin ... Lučko zdržení 10 minut ... hranice HR/SLO zdržení 20 minut ... jinak plynulá jízda ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2022 21:56
Jel jsem domu teď v pondělí 1.8. Vyjízděl jsem v poledne z Trogiru. Nebudu popisovat celou cestu, protože na ní nebylo nic zajímavého. Takže pouze v bodech:

1. Překvapil mne hustý provoz v obou směrech. Směrem k moři masakr jak v sobotu. Dlouhé stojící kolony u Maslenického mostu, Bosiljeva a u Karlovace. Směrem od moře se to začalo zahušťovat u Karlovace, kde to nachvíli i zastavilo, ale jinak se alespoň pomalu jelo. Před Demerje asi dva kilometry fronta (30 minut). V pondělí jsem takový frmol fakt nečekal.

2. Vzal jsem to cvičně přes Slovinsko (potřeboval jsem se pro něco zastavit u Gratzu). Jel jsem Durmanec, Cvetlin, Pruj, Maribor, Spielfeld. Jediný zajímavý poznatek je, že z Ptuje do Mariboru na silnici za ty roky ani nesáhli. Jsou tam tak vyjeté koleje jako to bylo než postavili dálnici a je to už docela děravé. Přidali pár kruhouvých objezdů. Provoz minimální, ale docela se to vleče, protože se furt jede padesát.
Příště objíždím Slovinsko přes Maďarsko i cestou domu. Je to o 50km kratší a mnohem plynulejší.

3. Na starém hraničním přechodu Spielfeld do Rakouska nikdo nekontroluje. Na dálnici bylo vidět kolonu a na starém přechodu jsem byl sám. Když je větší provoz, tak se asi vyplatí v Šentilu vypadnout z dálnice a vzít to přes starý přechod.

PS: Ve Slovinsku jsem se kus pod Cvetlinem vyhýbal s němcem, který za velkou dodávkou táhnul obrovskou loď. Měl jsem chuť se otočit, abych vyděl jak to tam přetáhne přes kopec smiling smiley A pak že to objíždímě jenom my socky. Tohle byla souprava za několik milionů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2022 07:39
Odjezd v pátek 5.8. z Igrane v 18:29 hod, od Lidlu v Makarske pak v 19:39 hod. Pohodová cesta s relativně nízkým provozem, zhoustlo to až za Bosiljevem. Demerje bez čekání, ENC z 7/2013 funguje perfektně. Na sjezdu z A3 na A4 stáli na šrafování rozblikaní obyčejnými blinkry policajti...těžko říct co to mělo znamenat. Sjezd Varaždin, příjezd na GP Mursko Središće v 1:17 hod, před námi 5 aut. Čekali jsme 12 minut, nevím na co. Do Maďarska GP Rédics jsme vjeli v 1:42 hod.
Po silnici č 86 celkem hustý provoz na jih, v našem směru skoro nic. Navigace mě stáhla na Jánossomorju (stejně bych tam jel). Před Brnem začalo dost pršet a přestalo až za Olomoucí. Doma ve Vřesině u Ostravy jsme byli v 6:54 hod, tj. 12:25 hod včetně zastávek a nákupu nezbytných potravin na cestu.
Auto píše: 1109 km, 11:38 hod jízdy, prům. 95 km/h, spotřeba 5.0 l/100 km, 1.6 TDi, 81 kW.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2022 10:00
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po silnici č 86 celkem hustý provoz na jih, v
> našem směru skoro nic.

Ty jsi jel přes HU po "staré" 86 nebo jsi myslel M86?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2022 12:32
@dvoukvitek prosim te, Mursko Srediste je jeste rozkopane?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2022 19:58
To Slavkov: Z Rédics do Sombathely jsem jel po sil. č 86 (tam M86 není a asi nikdy nebude) a v Sombathely jsem najel na M86.

To patrikHR: Mursko je již spravené, krásný nový povrch bez semaforů.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2022 06:38
Diky za info!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2022 21:25
Dnes cesta "tam". Na danou dobu mi prisel provel ve smeru "tam" slaby, jelo se dobre, nikde jsme necekali. Start v 7h rano, Chrudimsko, BA, Szobmathely, Stary Gorican, Zagreb atd...
Nekdo se tu pral na cestu ze Szobmately, obchvat a dal na jih - cesta je neopravena, tj to co to tam bylo minuly rok, plus nove hrboly a zaplaty...
Jinak ale provoz oproti mi pristel dost hustej (ale to se dalo cekat).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2022 09:17
14.8.22 Živogošče Blato pův. odjezd 05 00 díky sousedovi domácího,kde se od domu táhla marijána,bylo asi zbytečné ho hledat,
tak po "vydření se" kolem něho,ostatních aut a betonové zídky max na 5cm až 5 25h.Tma,po dešti,zamlžená okna,do svahu a na šterku byl opravdu zážitek.
Hned potížista=ani nejel - ani nestál,Makarská už letos semafory v provozu,Zagvozd 6 11h,mírný provoz až někde po Split,
klasicky Jesenice Tifon 11 30kn,ale min dva stojany bez N 95 - čekali cisternu,WC čisté zdarma,další INA 13,15kn - netuším přesně který na totemu,tak+ cca 80km Jančje 11,30kn,Sveti Rok a další v poho.V proti to jelo i když koncem plné oba pruhy až na jednom úseku dost pomalejší.Drnkačka někde od Bosiljeva,Demerje 6aut,Lučko skoro 1 km,v proti od HU stálo min 1km a od SLO až kam bylo vidět,drnkačka,
EX 9 Svetá Helena už mimo dálnici na Mursko Središče INA stále 11 30kn,Mursko 13 00h bez aut,jeden unuděný mávl rukou,druhý jen hlavou,Szombíci,Janossos...Rajka 15 55h,BM pak info nad cestou + rádio D 46 havárie 4 aut uzavřeno,tak směr ZL,Přerov stále opravy - zasekaný,na D 1
- nedoporučiji cpát se na takové dlouhé cestě i když výborným melounem !
První odpočívka dvě TOI a manželka mne málem pozvracela - holt už jsme v česku.Ten za námi i přes upozornění tam nakonec vlezl - borák,asi opravdu už musel.
Sjetí na Studénku ONO 37,90kč - po čtyři auta,obvykle jezdím až na Mošnov,ale tam by to asi bylo na dlouho.OV 19 30h.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2022 23:28
Návrat od Trogiru v pátek 12.8. odpoledne, klasicky po dálnicích přes Rakousko do Brna. Na Demerje podle HAC appky kolona 1 km ale v reálu pohodový průjezd (v 19h). Na klasickém Lučku jsme míjeli kolonu o dost větší. Před Trakoščanem/na Macelju podle appky kolona na 2h, tak jsme sjeli už na Durmanci a trochu si pomohli po souběžné silnici č. 1 (viděli jsme i stojící kolonu před tunelem), v koloně pak už jen 30 minut před vlastním hr. přechodem. Celníky jsme nezajímali, všichni jen odmávli české pasy.smiling smiley Pak až do Brna žádná další komplikace. Tak žádné velké objíždění se letos nekonalo - zpáteční cesta v pohodě.smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 111
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.