Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2022 06:29
Slavkov. To myslíš vážne s tím časem?confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2022 07:39
Asi prošel časoprostorovým oknem. Pak ale nechápu, kde se tak zdržel....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2022 07:56
dj.Paul.Asi hledal kde je nejlevnější nafta.thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2022 09:08
Když to spočítám....cesta do Vídně na letiště, letadlem do Dubrovníku a pak už to dorazit autem....řekl bych, že to sedíyawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2022 09:33
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2022 10:15
Podle mě je čas v pořádku mimo cesty charakteru dalnice a s vozíkem smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2022 19:11
Takze cesta z Hvaru, jeli jsme uz v pondeli, tak pisi trochu opozdene. Vyjizdeli jsme ve 4 rano, abychom byli vcas na trajektu ve Starigradu, jak jsem avizoval predtim. Cesta byla vcelku v klidu az na silny vitr v okoli Zadaru. To je dost neprijemne, pokud mate kola na strese. Ale poridil jsem nove nosice, ktere drzi vpredu kolo za osku, takze predni kolo je demontovane, myslim si ze se to ve vetru osvedcilo. Ve stoupani na Sv, Rok bylo omezeni az na 40km, ale auta jela rychleji. Na Lucku jsme cekali 20minut (cash), takze jsem se rozhodl nejet na Macelj, ale podel hranic na Slovenskou Bistrici. Na prechodu jen par minut. Je tam pekna krajina, ale je to jak na dopravnim hristi, 60,70,80km omezeni a docela provoz. IGL jen v okoli Grazu. Pred Vidni jsem se rozhodl dat sanci aplikaci Waze. A bud to ma manzelka blbe nastaveny, anebo si z nas aplikace vystrelila. Stahla nas z dalnice a pak po Videnske, centrem a po Brnenske (sedmicka) ven. Kdyz clovek jede skoro dve hodiny Vidni a jeste neprekonal Dunaj, tak je ponekud rozmrzely. Dali jsme si veceri v Mikulove a i zbytek cesty byl poklidny. Auto s novou plynovou instalaci fungovalo dobre. Bral jsem LPG dvakrat pred najezdem na dalnici za Splitem (Grodux tlaci plyn rychle) a pak ve Slovenske Bistrici na kruhaci pred najezdem na dalnici od Postojne. Ve Slovinsku se to dobre pocitalo, litr plynu byl za jedno euro
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2022 07:12
Také jsme zpět, ale je to již víc než několik dní, takže nebudu psát detaily, nebylo by to již aktuální. Jen několik obecných postřehů. Cestou od moře na mýtnici Lučko/Demerje může nastat situace, kdy je na Demerje delší kolona než na Lučko, takže se někdy může vyplatit jet na Lučko. Je potřeba sledovat třeba google mapy. Jeli jsme na ENC, před Demerje opravdu dlouhá kolona, na Lučku menší. Zkusili jsme tedy Lučko a doufali, že tam bude ENC brána. Byla, zcela vpravo a společná pro hotovost. Docela kolona byla i na poslední mýtnici na A4 před Goričanem. ENC vyhrazený pruh je tam jen krátký, takže docela trvalo než jsme se k němu dopracovali. Řídila zrovna manželka, nechtěla to k ENC pruhu vzít odstavným pruhem. ENC bránu navíc zablokoval polský autobus, který neměl ENC a musel couvat. Nezvykle delší kolona na starém Goričanu, zdržení asi 10 nebo 15 minut. Jinak OK.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil MartinR (22. 07. 2022 11:43).
FKP
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2022 11:26
Včera 21.7.2022 cesta zpět Mali Lošinj - Trutnov.
8.30 trajekt Merag (Cres) - Valbiska (Krk), pak nájezd na dálnici Oštrovica, na Demerje (platba Smart kartou) 2 auta kolona smiling smiley , na cash branách fronty cca 15 aut
12.00 přechod Cvetlin, úplně prázdno, cesta Slovinskem mimo dálnici Ptuj - Maribor - Šentilj, nájezd na dálnici v Rakousku cca 13.15 (tankováno naftu ve Slovinsku za 1,70Euro, benzín za 1,62 Euro)
15.15 Vídeň, průjezd celkem v klidu, kolem cca 16.30 poskakování mezi kruháčem před hranicemi Rakouska a začátkem Mikulova (nejhorší část celé cesty, 4km za 30 minut...)
20.30 Trutnov, 980km, s mnoha přestávkami, v klidu, po cestě nejvyšší teplota 38C



Upraveno 1krát. Naposledy upravil FKP (22. 07. 2022 11:27).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2022 13:37
Cesta dolu Jihlava, Znojmo, Vídeň, Szombathely, Lendava, Záhřeb, Podgora

Na cestu jsme se vydali v úterý 19.7. ve čtyři odpoledne. Mezi Jihlavou a Znojmem dvoje semafory bez většího zdržení. Za Znojmem už jsou semafory odstraněné, ale silnice ještě není nalajnovaná. Vídeň v šest odpoledne úplně plynulá. Docela provoz, ale celou Vídeň jsem projel na tempomat. Před Szombathely a kus za ním stále dost rozbitá silnice, pak už je to až do Lendavy paráda. Za Szombathely trochu provoz, ale dál už jsem byl na silnici skoro sám. Obával jsem se zviřátek, ale mimo jedné kuny a jednoho zajíce vůbec nic.
Přechod do Chorvatska chvíli před půlnocí. Na hraničním přechodu jsme byli jedinné auto. Doklady si bral maďar i strašně otrávený chorvat. U Čakovce nájezd na dálnici, ale ouha, na exitu u Varaždinu nás vyhnali ven. Asi nějaká větši oprava. Měli to připravené, vše osazené značkama, vodící desky, značená objížďka... Na dálnici jsme se vrátili až na sedmém kilometru. Pak už pohodový průjezd kolem Záhřebu. Na Lučku tak tři auta celkem. Dál po dálnici doprava slabá až nulová. Od Karlovace běžně na dálková světla. Toalety na dálnici jsou asi většinou bezplatné. Narazil jsem jenom na jedno odpočívadlo bez čerpací stanice, kde byla zděná budka a tam byl turniket. Na čerpacích stanicích to bylo zadara.
Sjezd v Šestanovaci, přes Horní Brelu a po magistrále do Makarské nakoupit v Kauflandu a v devět ráno jsme stáli před apartmánem a Podgoře. Hodně jsme stavěli, chvíli spali, nikam nespěchali. Dali jsme si na cestu dost času.

Obecně tedy žádná komplikace, vše plynulé a podle plánu. Přes ty Maďary je to potmě fakt lepší, než klasické objíždění přes Mureck, Lenart, Ptuj a Cvetlin. Maďarsko se jede pouze 100km furt rovně a pak už jste v Chorvatsku.

Roomster 1.2TSI, průměrná rychlost 75km/h, spotřeba 5,3 L/100km. Dal bych to do Podgory na jednu nádrž. Když jsem kousek před Splitem tankoval, tak mi to psalo dojezd 150km a do nádrže se vešlo jen 44 litrů.
Překvapila mne přesnost tachometru. Podle mapy.cz měla cesta 1003km a auto naměřilo 1008km.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2022 14:46
Atnarfus. Mělo být na hranicích Slovinec a Chorvat, aby jsi někoho nezmátl yawning smiley a co za přechodem Mursko Srediste jsou ještě semafory?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2022 19:46
Odjezd směr Pula v neděli 17. 7. večer, přes Dolní Dvořiště (22.00), pak z A9 přes Hochtauern. Za Klagenfurtem něco přes 3 hodiny spaní, od nějakých 2.00 do 5.30. Dál směr Villach, Udine, Terst. Na hranicích SLO/HR v 8.30, cca 10 aut a 2 minuty, stačilo ukázat, že máme jakési doklady a odpovědí bylo "OK" a "hvala". Pak okreskami na Rovinj, kromě spousty zatáček (s tím jsem počítal a od minulé cesty před několika lety také pamatoval) taky (ne)pěkně rozbité - s tím jsem nepočítal. Koupání a odpoledne do cíle se ubytovat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2022 22:52
Jo melu nesmysly. Samozřejmě Slovinec, ne Maďar.
Semafor v centru M. Srediste pořád je. Vyfrézováno, napenetrovano, asi už budou pokládat novou deku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2022 17:42
Dnes odjezd 3.15 hod ze Sreseru a příjezd do Brna 14.45 hod.Jediné zdržení na HR-SLO hranicích cca 40min a objížďka přes Břeclav. Za Mikulovem je vybouraný náklaďák cesta neprůjezdná.V opačném směru kolem Záhřebu masakr.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tielk (23. 07. 2022 17:44).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2022 18:09
Včera odjezd z Ruskamenu v 17h cesta po staré do Sibeniku tam ještě nákupy, pak nájezd na dálnici. Nafta u Tifonu za 13.43 pouze levý stojan pro nákladní, ale i malá pistole. Dále na tempomat předpisově až na Demerje placeno bank card a i na Lučku pár aut. Za Varaždinem a u Čakovce omezení. V Mursko Srediste už bez semaforů potah je hotový a na celnici v 1 sám proti asi 20 aut. Naftu do plna Petrol Lendava 1.7 eur. Potom skoro celou cestu sám, proti masakr i proto, že někteří nevědí na co mají to kolečko od 0-3 na seřízení světel. Szombately mě Waze protáhlo centrem ale byl to takový fofr že nevím jak jsem ho projel. Koszeg kontrola AT tranzit czechia, koupě známky přes net a jelo se. Před Vídni omezení a Vídeň ve 4h 80 a 60 projeto na tempomat pak směr Znojmo a za Vídni omezení. Před Holabrunem už opravují, toto moc nevydrželo, ten jeden a dva střídající se pruhy takže 60tka. Za Želetavou dva semafory ale krátké. Omezení kolem Jihlavy k dálnici 60tka. V 7 doma v Kojících (Pce). Pár přestávek bylo, čistý čas jízdy 11.45h. Průměrna rychlost 87km/h, spotřeba 4.6l.
avatar
cvt
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2022 22:56
Zdravím,
odjeli jsme 15.7 v 18.00 od Berouna na Dvořiště, Linz, Graz, Baška Voda. Tentokrát bohužel jen na týden, měli jsme sebou 4,5 roku vnučku a navíc to bylo véééééélmi narychlo. Cesta úplně v pohodičce. Zdržení na Cho/Slo tak 5 min. v 0.30, na Lučku žádné. Měl jsem z toho docela strach, jezdíme vždy ve středu ale jinak to letos nešlo. Na trase jsou tři velká omezení v Rakousku ale jede se dobře. Trochu mě štvala 100km rychlost od Grazu, ale nechá se to. Zpět žádné omezení ani v jednom směru nebylo asi měli čistý vzduch. Od Karlovaci je stovka v délce asi 80km, proč jsem nepochopil a to v obou směrech a docela se to dodržuje až na nějaké rychlíky. Dále vše v pohodě.
Domů jsme vyjeli 22.7 asi v 6.30. Na cestě se nic nezměnilo, až na Cho/Slo hranici, jsou to pitomci, úmyslně to zdržovali v obou směrech. Přískokem vpřed asi 1.5 hodiny, potom vše O.K. Doma ve 20.00.
Naftu chorvati zlevnily ze 14.28 na cestě tam, na 13.43 na cestě zpět tj. asi 3 kačky, u nás bohužel za hranicemi stále stejně nebo max 30hal.
Kodiaq 110 kW, tam průměr spotřeba 5.5l ale nepospíchal jsem a zpět 5.9l, asi je to do kopce.
Ještě cestou tam asi z půli Rakouska až po Zagreb střídavě pršelo málo nebo hodně, tam azuro ani mráček, moře nevím kolik ale bylo opravdu teploučké, včera na cestě domů příšerné horko.
Tak si to všichni užijte!!!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil cvt (23. 07. 2022 23:18).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2022 11:44
Podívej se do mapy a uvidíš, že od moře je to domů pořád nahoru, proto ta větší spotřebasmiling smileysmiling smileysmiling smiley
Lidičkové, co přifrčeli včera do vedlejšího app měli v plánu dojezd v ćasném dopoledni, přijeli v půl šesté navečír. Trénovali hodně rozjezdy. Cesta prý brutál.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2022 11:56
A 30.července v sobotu bude taky cvrkot na cestách k mořismiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2022 12:21
Dotaz na Fkp
Prosím tě, co tě vede jet na Lošinj přes Cvetlin. Neříkej, že Šlo známka.,
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2022 18:14
Taky jsem nad tim premejslel, proc jet pres HR dalnici... a nee na Postojnu SLO.
avatar
cvt
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2022 22:09
"Podívej se do mapy a uvidíš, že od moře je to domů pořád nahoru, proto ta větší spotřeba"


Jasně máš naprostou pravdu. Dolu jedu na úroveň moře a i podle mapy je to dolů. Zpět na úroveň 305m nm a podle mapy zase do kopce a více se pospíchá.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cvt (24. 07. 2022 22:10).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2022 22:57
Zdravím Chorvatomilce,
letos cesta na Istrii tam 6.7. odjezd v 9:10 s noclehem v Kranji (SVN) tam příjezd v 16:00, přes Passau, Braunau, Salzburg, Villach, Karavanky.
7.7. odjezd z Kranje v 9:15 jízda bez slovinské dálniční známky vnitrozemím po slušných silnicích takřka bez provozu přes Škofja Loka, Gorenja vas, Žiri, Logatec, Postojna (benzín 1,72 Eur), Senožece, a po silnici 409 až do Črni Kal a dále na hranice Sočerga - Požane, dále Buzet tam oběd Pizzeria Ježič příjezd ve 12:05. Po obědě posledních 85 km do Fažany. Příjez ve 14:00. Ujeto 678 km. Pohodovější cestu na Istrii jsem nezažil (asi 10x).
Nazpět v sobotu 16.7. v 7:35 opět přes Buzet a hraniční přechod Požane - Sočerga (asi 5 min čekání) a pak klasika Črni Kal a dále už po dálnici se zastávkou na oběd v Celje ( tankování benzín 1,72 Eur), dále Maribor, Graz, Linz a domů. Příjezd ve 17:50 ujeto 729 km.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2022 06:26
Včera úspešný navrat z dovolenky domov. Odchod z Malej Duby o 5.30 skoro ráno, príchod domov 17.40 popoludní. Cesta bola dobrá, ale chudáci tí, ktorí išli v protismere k moru. Od Lučka až po Bosilievo kolóny a zápchy, miestami autá stáli. Prechod cez starý Goričan tesne pred obedom v pohode, boli sme jediné auto. Jazda cez HU únavná a monotónna, miestami ma bralo do spánku. Cestou 3 väčšie prestávky na kávu, obed a večeru.
Všetkým ktorí majú dovolenku ešte len pred sebou prajem pekné počasie a bezpečný návrat.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2022 22:35
Ahojky všem po návratu a obvyklé hlášení o cestě zpět.

Nakonec zvolen trajekt 24.7. ve 20,00 ze SG, lodní lístky předem přes net ale byl jen zpoloviny naplněn. Více samostatní cestující.. Vylodění ve Splitu 21,50, 22,15 Dugoplje. Opět stávkovala ENC, tak lístek.

23,45 odmoriště ZIR na natankování. Zrovna ladili systém o půlnoci, tak jsme využili chvilkovou pauzu na zobku. Cena 13,43 nafta Odjezd 0,05

1,15 - 1,50 Dobra na lehký spánek + kafíčko.

3,15 Lučko, tam nikdo tak jednotku + lístek, prý baterie kaput. To jsem tušil, ale po 2 letech..., no nic.

U Varaždinu opět zatroubeno.

4,00- 5,00 st. Goričan, na čáře sami, v protisměru odhadem 40 aut. Lehké jídlo, kafíčko a utraceny poslední lasičky. Na památku zústala 1,20 Kn.

V HU za Szombathely na parkingu hodinový spánek venku na lavičce, narovnána záda. Jen to křupalo...Pak Csorna, Janossmorja.

8,50 Blava a v 10 hod. parking před domem.

Shrnutí: Split - BM 12 hod - 3 hod pauzy = 9 hod. čisté jízdy se spotřebou 6,1, jel jsem trochu svižněji, ale podlimitně.

Krásných 3 a půl týdne u Jadranu s jedním polodenním deštíkem, jinak pořád modro.

No a za 11 měsíců, bude-li vše ok tak zase na naše místo, Termín 2. - 31.7 rezervován.

Všem, co jsou na místě šťastný návrat a těm, co to mají před sebou plynulou jízdu tam dolů a ať to neubíhá u moře.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2022 05:22
Chlapi nechci být za ... jen mj vysvětlete důvod toho troubeni u Varazdinu. Má to nějakou spojitost s tragédií na silnici v tom místě nebo jen pro štěstí kvůli čemukoliv mystickému na tom místě. Už to tady bylo několikrát a tak mě to fakt zajímá. Díky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2022 06:12
Asi si vzpomeneš na Vaška Šatavu, dlouholetého fóráka, nechť mu tam nahoře Jadranské sluníčko svítí. Jeho život byl s Varaždinem velmi úzce spjat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2022 08:52
A někdo také troubí u Grazu, že?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2022 08:57
Taky jsem letos u Varaždinu dvakrát zatroubil a zavzpomínali na Vaška. Pracovali jsme u Pozemních staveb HK tak před 40 lety. Já jsem mu opravoval elektriku u jeho T148 a manželka v kanceláři jeho papíry. Byl to vždy fajnový člověk.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2022 08:58
U Grazu se ze stejného důvodu troubí na památku Fanky...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2022 09:47
Děkuji za vysvětlení, nyní chápu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.