Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2022 09:16
Každý jsme jiný, každý máme jiné priority i potřeby.

Já si dát někde při cestě na Hvar (1050 km) XXL schnitzel v Loipersdorfu, tak hledám nejbližší stoh nebo seník a proběhne minimálně dvouhodinové soustředění na zbývající cestu !!! thumbs up smileysmileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2022 09:35
Byli jsme Mostar a Sarajevo 2x a cesty dobrý. Dokonce i simka jednomu z nás jela. Jen celnici fakt dlouho koukají na doklady. Jídlo restauracích u řeky TOP. Benzím jsem radši nebral smiling smiley
U Mostaru bylo i 45c.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2022 18:51
tak druha cast. Rano jsme meli sraz s pani domaci, aby se pochlubila zahradkou na soukromem ostrove mezi vodopady, pak klasicky Korenica snidane s medvedy a na dalnici na tunel Sveti Rok, provoz mirny, dalo se jet na tempomat. Dojizdel jsem LPG nadrz do sucha, abych zjistil dojezd nove LPG instalace. Na posledni dalnicni cerpacce se nepodarilo nabrat vic nez 7 litru plynu, ale porucha byla u nich, hned po odbocce na Split to natlakova dalsi plynovka normalne. Smazl jsem stary rodinny dluh a konecne navstivil pevnost Klis, pekne, ale v prave poledne to nebyl nejlepsi napad. Pak jsme zaparkovali auto k trajektu a sli na 3 hodiny do mesta. Pri nalodovani byla dlouha diskuse s ridicem auta prede mnou. Zrizenci se nelibily bicykly na taznem, ze je auto moc siroke, ale nakonec ho pustil. No a opet jsem si overil, ze sve auto nesmim zamykat. Houpani lodi spousti alarm, houkala takhle 3 auta. Prijezd na Lastovo ocekavam za tmy, uz jsme tam kdysi davno byli. Jinak na silnici prevazovali polaci a kupodivu se chovali slusne. Jeden pomalik dokonce pustil pred sebe vlacek, co se za nim vytvoril za Plitvickama a kamiony zahly do Bosny, takze lepsi nez vcera. Zpatky se asi vratim pres Korculu a Peljesac, abych aspon z dalky videl most
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2022 19:00
a co se tyce XXL rizku, mam to jako tradici a kupodivu mne neuspava, ale probere a dokazu diky nemu ridit spoustu km a ani travici problemy nejsou. Navic byl ve spravny cas vecere. Na stara kolena se snazim co nejmene rozhodit zivotni cyklus, takze i spavame po ceste, pravda, je to dovolena, tak jsme se sli po lahvi vina jeste o pulnoci okoupat do reky mezi skrehotajici zaby. Mival jsem jeste rad na povzbuzeni spec zvykacky pro ridice, ale uz se asi nedelaji. Takze unavu zahanim gumovymi medvidky (kokalovymi flastickami), cukr je energie a kyselou chut mam rad, ale vypada to na zacinanici cukrovku, tak nevim, co bude dal
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2022 08:01
a doplneni, to s temi koly na taznem je jinak, zrizenci se nelibila delka auta s koly vzadu, nikoliv sirka (maly osobak a 2 bicykly na nosici Thule), ale nakonec je pustil.
...
Trajekt na Lastovo vyjel se zpozdenim a dojel se skoro hodinovou sekerou, vetsina vystoupila na Korcule a cesta na Passadur je uzounka rozmlacena asfaltka nic pro auto s nizkym podvozkem. V noci jsem se nedokazal nikde otocit a doufam, ze nebudu muset couvat az na trajekt :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2022 11:02
Pozor! Včera před půlnoci byla zavřená dálnice od Dugopolje do Šestanovce. Sice značená objížďka ale trochu u jsem se ztratil tak jsem to vzal na Čistá Provo a v Šestanovci na Dubrovník tam sjezd na Záhřeb zavřený. Jinak cesta OK. HK, Brno, Bratislava, HU, Starý Goričan BA 95 13,80 95+ 15,15. Plně naložeá Fabia 3kombi s širokou rakví za 5,3l/100.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2022 14:48
Karle z HK, jen tak pro zajímavost, co tam máš prosím tě za motor? Diesel se už asi do Fabie ani nedává co? A byla i lehká noha? Na dálnici jsi jel tak do 120? Díky za info.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2022 14:51
Koukám dnes na dopravu na google mapách a na to že je první prázdninový víkend, tak nějak nijaké velké kolony nevidím ani na Lučku, ani na hraničních přechodech. Že by se lidi už naučili nejezdit jen o víkendech?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2022 17:32
Podívej se na hak a pust si internet hr2.
Jelikoz jedu bohuzel uz zitra. Sledoval jsem dnes Demerje.
Teď až je mezera. Resp zreme prvni mezera dnes mezi napory.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2022 17:58
Zatím cesta tam odjezd v 19h z Kojic (Pce) od Havl. Brodu lilo a bouřka až do HU. Na Hatích troje semafory, Vídeň 60km/h ale jelo to. Pod Vídní na Koszeg, dálnice už skoro bez omezení. V Szombately mi vylitla hadice u turba a od té doby jsem ji asi 8x nasazoval, když jsem prudceji přidal. Dále Kormend, Redics nafta na stojanech 480 ale asi jen pro Maďary. Lendava a na Mursko Srediste ve 2h čekačka asi 30min, hned za hranicemi vše rozkopané a semafory. Naftu jsem bral za Čakovcem těsně před dálnici u Petrolu za 13.08 jinak na dálnici nafta obyc 14.57 a benzín 14.07. Na Svatá Helena asi 10min a Lučko to samé. Dolů to docela jelo teda nebýt té hadice. Před Svatým Rokem loď ve škarpě a vozík hned vedle a auto nikde. Příjezd do Ruskamenu v 10.30. Taky dobře dojeďte. Mirek.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2022 19:47
patrikHR. Motor mám 1l/70kW a nikam nespěchám. Vyjeli jsme 1.7. v 9hod dopoledne z HK a do Živogošče příjezd v 01,00. Čistý čas jízdy 14,47hod, celkem 1125km a průměr 76km/hod. Tankováno HK plná na Starém Goričanu plná 28,5l 95+ za 15,15 . A ta dálnice byla asi zavřená krátce a plánovitě ráno už to byla průjezdná. Najel jsem navíc jen asi 10 km.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2022 19:58
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Koukám dnes na dopravu na google mapách a na to že
> je první prázdninový víkend, tak nějak nijaké
> velké kolony nevidím ani na Lučku, ani na
> hraničních přechodech. Že by se lidi už naučili
> nejezdit jen o víkendech?

Kam koukáš? Byl tam nářez od rána a ucpané byly i přechody Rogatec, Dobovec a Cvetlin. Neskutečné davy jely.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (02. 07. 2022 20:32).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2022 20:44
Přesně tak.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2022 15:25
Tak zatím také cesta tam. Odjezd v pátek 1.7. od Prostějova v 8:45, přes Brno, Bratislava, M15, kousek M1, Jánossomorja, M86, tradičně WC Tesco Szombathely. Na nákup jsme se nikde nezastavovali, nechtěl jsem nechat plně naložené auto delší dobu bez dozoru. Dále Lenti, M70, starý Goričan. Byli jsme tam jediné auto, pohraničníci si vzali jen pasy do ruky, zdržení chvilka. V protisměru kolona asi 30 aut. Tankování INA starý Goričan, lepší nafta lehce nad 16 KN. Byli jsme u prostředního stojanu. Na stojanu zcela vpravo byla dotovaná obyčejná nafta za 13,08 KN, byla tam pistole jak pro osobní tak nákladní auta. Ale už jsem to neřešil, nepřejížděl jsem k jinému stojanu. Nájezd na dálnici, ENC opět fungovala skvěle, příjezd na ubytování Mala Subotica kolem 15 hodiny. Pohodová cesta. Cestou nám nějak zlobila klimatizace. Auto staré tři roky, nájezd necelých 60000 km. Chladivo 1234yf nebo tak nějak. Zatím to řešit nebudu, druhý den klimatizace fungovala téměř až do Splitu, tam občasné výpadky ke konci cesty. Druhý den v 5:30 odjezd z Mala Subotica, nájezd na dálnici, na Svaté Heleně docela kolona, ale díky ENC nulové zdržení. Na Lučku zdržení asi 10 minut než jsme se propracovali k ENC bráně. Potom to šlo. Zagreb - Karlovac hustý provoz, také k Bosiljevo, potom to šlo. Kolona kvůli ťukanci vlastně byla ještě před Karlovacem u odmoriště myslím Draganič. Tu loď a přívěs mimo dálnici jsme také viděli. Policie na motorkách hledala auto, které asi loď táhlo a ujelo.Sjezd z dálnice Prgomet, ubytování Kaštel Stari. Tam také tankováno na benzince Crodux za 13,08 KN. Na cestu zpět by nám to mělo vystačit až do ČR. Příjezd Kaštel Stari kolem 11:30. Odjezd zpět 16.7.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2022 21:34
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Podívej se na hak a pust si internet hr2.
> Jelikoz jedu bohuzel uz zitra. Sledoval jsem dnes
> Demerje.
> Teď až je mezera. Resp zreme prvni mezera dnes
> mezi napory.

Díval jsem se několikrát v průběhu dne. Červená (nebo sitě červená) byla max tak na 2km, zatímco minulé roky to bejvávalo i na 4-6km (Macelj a Lučko).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (03. 07. 2022 21:35).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2022 21:35
Racetiger napsal(a):
-------------------------------------------------------
> patrikHR napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Koukám dnes na dopravu na google mapách a na to
> že
> > je první prázdninový víkend, tak nějak nijaké
> > velké kolony nevidím ani na Lučku, ani na
> > hraničních přechodech. Že by se lidi už naučili
> > nejezdit jen o víkendech?
>
> Kam koukáš? Byl tam nářez od rána a ucpané byly i
> přechody Rogatec, Dobovec a Cvetlin. Neskutečné
> davy jely.

Oproti minulým letem mi přijde tento víkend dost v pohodě.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2022 21:45
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Cestou nám nějak zlobila klimatizace. Auto
> staré tři roky, nájezd necelých 60000 km.

eye popping smiley Masakr, ten soudobý "spotřebák"...

Martine, držím vám pěsti, ař to alespoň nějak zafunguje a neupečete se...
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2022 21:48
Návrat dnes. Lučko bez kolon (cca 10h AM), Starý Goričan asi 2 auta před náma. V protisměru také bez kolon. Celkově dost dobrá cesta. Nikde jsme nečekali, doprava nebyla nijak obzvlášť hustá, přišlo mi, že podobné to je i v protisměru (jasné, že se tam valili davy, ale nijak se to nevymikalo tomuto období, spíš jsem čekal silnější provoz). Spotřeba 6,2 nafty (Hyundai i40), na dálnici jsem jel do 130 (tachometrových), mimo dálnice jemně nad povolenou rychlost. Průměr podle PC vyšel na 92km/h.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2022 21:55
Pavle, moc díky! Včera již klima kupodivu opět fungovala téměř až do cíle.Vypadá to, ze přestává fungovat po delší jízdě při vyšší teplotě. Asi bude prý příčina v tom novém ekologickém chladivu. Asi to tady řešit nebudu, je to služební auto na operativní leasing, poresim asi až v ČR.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2022 22:12
Ještě další postřeh z cesty. Směrem k moři dost plna odpocivadla a dost plné benzínky na tankování na dálnici. Záchody zdarma na INA starý Gorican. WC jsme platili na nějakém odpocivadle bez benzinky. Je nas 5 v autě, neřeším 5x5 KN. Ale problém je mít vždy v případě potřeby 5 ks 5 KN mincí. Takže jsme museli na odpocivadle do obchudku s občerstvením, vystat si frontu, rozmenit a jít na WC.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2022 22:16
Na OMV Jarovce si část posádky chtěla koupit bagetu. OK, bagety měli, ale fronta u pokladny odhadem na 10-20 minut (nekecám). Tak jsme to vzdali. Ještě, ze jsme tam netankovali a nemuseli čekat frontu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2022 22:18
bude stačit doplnit
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2022 12:08
ASI si píšete o cestě tam, logicky. Přeji všem štastnou.

Koho zajímá moje včerejší po 16ti dnech zpět: Cesta z Gradacu do Olomouce 10.53, dle auta. 8.1 (lže smiling smiley. rakev. 1.8. benzín 103kw. Projeto 200 litrů. tankoval jsem ale i pro výlet do Mostaru a 2x Bosna.

Cesta zpět odjezd kolem 10.00 (zdrželi nás domácí).
Po Makarskou kochačka. Pozorovnání příjezdivších.
Makarská průjezdná nad poměry. Od tunelu už to tak veselé nebylo. Poslouchal jsem HR2 Demerje mi vycházelo na 14.00 nebo dříve (sobota byla dle Hak kamer katastrofa, neděli jsem čekal stejně).

Plán byl jet 120, kvůli xxl rakvi a spotřebě, která se viditelně chová jinak, než když letím 160 pro tempo levého pruhu.

Protější pruh furt nervaný - fakt hodně aut. Lodě. Karavany. Busy z Polska. Na neděli celkem "všichni".
Prakticky od Maslenice a za tunelama to začalo být "zajámavé" i v našem pruhu. Čím více jsme se blížili ke Karlovaci a následně k demerje, tím větší to byly závody. Nedalo se v žádném pruhu jet konstruktivně na spotřebu. Pominu tu squadru vozidel a typů - o tom jsem psal už před dvěma lety, že v červnu se vrací opravdu drahá auta. Já potkal pro můj a astry pocit dvě dacie aspoň.
Takže spotřeba šla do háje.

Toaleta a kafe na Skradinu - 37c.

Demerje cajk. Smart karta necajk. Takže slečna cajk. Po 2 minutách jsem jel. Aplikace Hac, super.

Zvážil jsem 49 minut na Macelju, nefunknčí přístup na maďarskou vineťu.

Volba objet Zahřeb na Sv. Helenu a Varaždin a vracet se zde oblíbenou švihulkou na Ilz.

Když si člověk ubírá zastávku na googlu ve chvíli, kdy k ní dojíždí (tzh. jedu do Varaždinu a odeberu jej a další je třeba Ljutoměr), tak ta potvora to seká jinak. Takže Dolnou Radonu jsem neminul ale mezitim všichni ti Sv. Martin atd.

Krásná cesta. Jen jsme měli hlad a u cesty jen sem tam funčkí bar. Jinak moc nás to bavilo, jak astru na spotřebu, doprava nula, ruce si zatočili, oči napásli a bylo to fajn.

Na každém z přechodů jsem byl sám. Na 66 mě to jednou hodilu takovou tangentu, přes nějakou kukuřičnou zkratku smiling smiley a zase jsem byl na 66. Feldbach dobrý. Ilz normál.
Snad jen mne překvapil rakouský celník kontrolou občanek.

Dálnice nájezd a zase "závody" s těma co stáli. Mě se jelo 3 země za 2 hodiny fajn mezitím.

Tankoval jsem PETROL u kruháče jediný otevřený (Ljutoměr doufaám). 1.7. Pán na pumpě hodný a velmi milý.

Od Ilze na Zobern a polévka dobré. Lidi tam vlastně již nebyli. protože všichni již jeli dolů. (píši již, protože mi nejde napsat e jako "ůršele". )

Do vídně 120 - 130
Víden 12+, protože ezavírka (zase e).
Za vídní spěch na toalete, takže 160.

Další vlny v protisměre. Strasěn moc polska. Ale mnogo.
Od Mikelova (zase nejde e)ú).
Katastrofa. Jeden dloehy preh. (průh). Z polska.

Kdyby to od brna zase nepřipomínalo záchrane života, protože ani pravy průh nejel min jak 160...
A z levého mě vyhazoval polak ve focůsů. Asi bych napsal, že cesta bezva a seper /(sůper).

22.53. jsem stál ů domů.

Ty dědinky ve "švihelce" můžeme rozebrat, ale teDDd si je nepamateji. Bylo to zábavné.

Všem přeij moc fajn dovolenoe. Dobre dojedte. A bedte na sebe milm a bedte zdrávy.

ps: sorry za te klavesnici. nevím proč...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2022 13:11
Couddy to hanácké ... bedte zdrávy ... na závěr je už v cajku, nevadí šlo přelouskat smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2022 18:31
Díky. teď to chvilku nezlobí, nechápu. Lenova 430 "medvědobijec", ale nešlo to teď to jde koukej uuuu uuu uuu smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2022 12:08
Zatím jen půlka cesty do Dalmácie. Rakousko na A9 samá 80 km/h, Slovinsko nechápu proč zase samá 100 km/h fakt super dálnice thumbs down za 15/7 dní a rychlost 100 km. Co mě hlavně dostalo, byl průjezd Macejlem v 11.30 hod. v pondělí a ztráta času rovných 7 min od tunelu po odjezd od Chorvatky u budky na HR straně. Prostě jsem viděl přicpaný Rogatec a viděl na kamerách, že se to hýbe a Promet psal do 30 min. Záchody se platí na všech pumpách a odpočivadlech kde je aspoň prodej kávy nebo tak nějaký stánek, tak hned i inkasují za WC. Ve Slo 0,5 € a v HR 5 HRK. Káva za 1,8€ ve Slo a v HR 15 Hrk. Pivo v restauraci značka Pan za 30 a Čevapi za 99HRK.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (05. 07. 2022 12:19).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2022 15:04
Hele nevím kudy jezdíš. Nám na Ině automat na toaletu vypnuli. Pohoda. Co se táká dálnice tam norml 130. Je možné, že samozřejmě s narustající dopravou v "top sezóně", prostě přichází omezení různého typu. atd atd.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2022 07:05
Jezdim klasiku Graz - Maribor - Zagreb- Split. Stavěl jsem na kávu např. ve SLO na Petrolu v Podhledniku a v HR na odmorišti Ličski Osik, kde není benzinka jen stánek s občerstvením a wc, placeným WC. Jinak v Rakousku u Grazu jsem třeba v Seiersberg v Burger King na WC neplatil
.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2022 07:18
Včera horor na diaľnici krupobitie na Krapine úplne bola zastavená premávka na čelné sklo aspoň karimatku ..kým som ju dal tak na podlahe v aute vrstva ľadu našťastie auto vydržalo krúpy cca 2 cm. Na odpočívadle kto mohol auto pod strom.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2022 08:18
A stromů bylo dost? Řekl bych, že ne....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 134
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.