Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 21:25
@radek24 asi ti nikdo neřekne jak to v reálu bude vypadat, ale myslím, že by to přes HU nemuselo být zlé. Trasa přes HU je podstatně míň riziková (co do vzniku kolon), než přes AT a dálniční přechod Macelj - SLO-HR. Sledoval bych dopravní situaci na google mapách a podle toho se rozhodl, kudy přesně bych překročil hranice (Goričan, Starý goričan, Mursko Središte atd), resp nějaký ucpaný úsek objižděl.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 05:38
radek24: SK a HU by mělo být Ok včetně hraničních přechodu. V HR na A4 taky. Ale očekávám, ze budes mít kolonu na Lucku a hustý provoz mezi Zagrebem a Bosiljevo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 05:42
My jedeme v pátek 1.7. Přespání u Cakovce. Odjezd od Cakovce v sobotu ráno nejpozději v 7 hodin. To bude snad ještě Lucko a A1 Ok.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (29. 06. 2022 05:43).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 06:30
Dík za názory, zatím jsme pokaždé cestovali přes noc ze soboty na neděli, ale loni už to pro mne byl opruz, jsem z toho nočního přejezdu čím dál víc rozbitý. Tak letos zkusím výjezd buď v sobotu, nebo neděli ráno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 06:58
@Radek24
Taky jsem celá léta jezdil na noc. Z neděle na pondělí tedy. Jsem z úplného západu, takže přes Německo, Rakousko atd. Vyjížděli jsme vždy kolem 21h a dole pod Splitem v Brele jsme byli cca před obědem. Ale těch posledních X set km jsem toho měl plné kecky. Tak manželka letos zavelela( pod záminkou, že v Rakousku chce konečně vidět za světla vršky Alp + most v Ptuji přes Dravu), takže letos budeme vyjíždět někdy ve 3 ráno. Tak uvidím jaké podmínky pro řízení budou v tuhle dobu.
Má to tedy ještě jeden háček. V listopadu jsem si objednával nové auto, s tím, že bude přelom duben/ květen a ejhle... auto do dnes není. Starší (4 roky smiling smiley )jsem už prodal a teď musím jezdit v malé nákupní tašce, co má manželka pouze na cestu kolem komína. A v tomhle autě určitě celá rodina jet nemůžeme. Takže se stále modlím aby to dobře dopadlo. Jedeme 1.8 takže ještě nějaký čas je, ale rychle ubývá.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 07:51
Přes SK a HU je trasa v pohodě prakticky neustále včetně přechodů. Je ale potřeba načasovat průjezd přes Lučko. Tam bývá problém určitě v sobotu od dopoledne do odpoledne a v neděli kolem poledne taky nemusi být hladký průjezd. Podobně je to na A1 mezi Zagreb a Bosiljevo. Osobně to plánuju tak, aby jsme byli za Zagrebem co nejdříve ráno nebo dopoledne.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 09:32
Osobně bych v sobotu průjezd Lučkem k jihu plánoval určitě před 5 ráno, ideálně do 4. Některý rok před covidem jsem to dost sledoval a v červenci v 6 ráno to několikrát stálo až někam okolo odmorište Plitvice. Srpen jsem už nesledoval, to už byla na pořadu cesta zpět.
V nejhorším se Lučko dá objet.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 11:55
Apartmán máme volný od soboty od 18.00, takže asi v sobotu ráno vstanu, dám kafe, a kolem deváté vyrazíme. Pokud budu na Lučku kolem 16.00, možná budu mít štěstí. Kouknu teď o víkendu na kamery a uvidím. Šťastnou cestu všem!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 13:21
to Pivisek:
jezdím jako ty ze západu z PM přes Německo a odjíždíme okolo 3h ranní. Cesta vždy super bez problémů. Tento odjezdový čas doporučuji.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 14:24
Jelikož už se vás "několik" vrátilo, tak vznesu odsunutý dotaz na placené WC na čerpacích stanicích na dálnici v Chorvatku.
Tedy tady je: Jak to tam probíhá ? Neříkejte, že nikdo nemusel......smiling bouncing smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 16:10
to kabinet302: při cestě zpět 20.6. INA Zir pustilo mě to na QR kód z účtenky
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 16:35
A pustí to jen jednoho, nebo celou posádku auta?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 17:37
Dá se platit kartou? Drobné kuny ani eura nemáme.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 18:11
V Chorvatsku jsme na pumpách nic neplatili...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 20:13
Já taktéž.
Draganič a atd a zpět.
Super
smileys with beer
syr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 21:27
Isekon....Při sjezdu v Bíteši jsem váhal, jestli nejet na Meziříčí, znám obě trasy, ale navigace řekla doprava, tak jsem poslechl
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 21:39
Na Ziru cestou k mori se normalne prochazelo bez placeni
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2022 21:49
No nemusel a neplatili jsme ,ale viděli jsme i pěkně zaneřáděné WC.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2022 07:44
Lidi jsou čuňata.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2022 08:45
Chce to radne naPlanovat stravu i tekutiny a pak.je vse ok ne jako jefen co zapiji bucek mlekem a pak.je to od benziny k benzine...jeste to praklada cervenou repou...dle informaci je wc na pupmach zdrama...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2022 10:49
V květnu při návratu jsme stáli na čerpačce, kde se platilo. Už si nepamatuji, co to bylo zač, vím jen, že byla červená. Měli to nově, pořádně jim to nefungovalo, přítelkyně snad nakonec platila kartou, aby vůbec prošla. Já využil stromu na parkovišti.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2022 11:17
Co si pamatuji tak na benzinkách v CRO se neplatilo je možné letos, tedy kromě ted si vzpomínám, že chtěli na odmorišti Plitvice, ale to není benzinka, ale restaurace.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2022 11:33
Ctirade, čo bolo, to bolo.
A jelikož se situace i v tržním hospodářství mění ze dne na den, tak i zde je nejspíš změna.
Placení se tady řeší již několik týdnů, ne li měsíců.
Už vloni se tady kdesi psalo, že jsou připraveny na odmoriščích turnikety před záchody.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2022 11:36
Se záchodem mám taky dobrou vzpomínku. smiling smiley Jsem až ze západu, takže jezdíme přes Folmavu a přes Německo pak dolů.
Manželka kousek za hranicemi, že potřebuje na záchod(cca 50km od baráku), tak jsem sjel ve městě do nějaké temné uličky, že jen vyskočí z auta, vykoná potřebu a jedeme dál. A ejhle...eye popping smiley Bylo to tam nějaký rozkopaný. K tomu cedule UMLEITUNG( od té doby nemám tenhle nápis rád) smiling smiley Takže kvůli minutovému přibrzdění na WC jsem najel asi 80km a hodina a půl v háji. Možná, že kdybych jí odvezl zpátky domů, tak to vyšlo nastejno. Navigace mě hnala pořád po té rozkopané cestě a já už to viděl černě. Nakonec jsem tam na jednom parkovišti viděl nějaké maníky, tak jsem se jich musel zeptat kudy na Straubing. A to nás vysvobodilo. Už je to pár let a dodnes jak vidíme po cestě UMLEITUNG, tak všichni mluví o téhle příhodě. thumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2022 11:46
Tak to kvůlli tvé fóbii z UMLEITUNG, už Němci používají třeba jenom šipky s U7, U8 apod... grinning smiley
smileys with beer


P.S. Permanentně mám v autě hozených několik mincí 50cent a 200HUF - právě na WC.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2022 16:19
Jste mimo téma.
Na WC na dálnici se po všechno neplatí
.
Zase tu byly zbytečně fámy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2022 16:25
Samozřejmě u pump, u kterých to z jejich režimu čekáš. Je to furt stejný. I ceny. Není potřeba tady plevit. Nic se nemění.
Jen pivo má rozptyl od 15 do 30 kuna.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2022 00:08
Platí se WC, neplatí... jak kde prostě. Na dálnici u ČS INA Kozjak jsem k účtu dostal ještě papírek s QR kódem na WC. Zjistil jsem to až v Žuljaně, prostě jsem to WC zrovna nepotřeboval. Ale dle toho usuzuji, že tam se asi platí. Při cestě domu, za Slunji je ČS Lukoil Lapovac. Tam jsem natankoval, odjel jsem od stojanu zaparkovat a vrátil se na WC. U pokladny jsem dostal "elektronický" klíč na turniket, takže jinak se tam také platilo. Jelikož jsem tankoval, bylo to zadarmo.

Jenom mě fascinuje jedno. Že u dovolené za několik desítek tisíc, kdy cesta několik set kilometrů dlouhá také není levná, jelikož současným cenám PHM bychom ještě nedávno vůbec nevěřili, někdo řeší pár drobných za WC. To tak trošičku nechápu.

** Petr **
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2022 06:41
zatim pulcesta tam, prespani v Rastoke. Bohuzel jsme trefili odpoledni zacpu ve Vidni a drkocali jsme se pres ni skoro 2 hodiny. Za ni zvyseny provoz, ale pak se to vycistilo. XXL schnitzel v Loipersdorfu. IGL omezeni vypnute, pak to zazatackou v Gratzu zhoustlo po pripojeni dalsi dalnice. Prujezd Schengen hranicebez zpomaleni. Mam po 6lete pauze opet LPG auto, takze tankovani v plynu v prvni Petrol cerpacce litr za euro a dalnice od Mariboru prazdna az k prechodu a na hranicich cca 10 minut a slo by i min, kdybychom nestali za bosenskym autem ve fronte. Opet dalnice prazdna az do Zagrebu, Lucko bez fronty, trochu provoz do Karlovace a dalo sejet na tempomat. Buduje se nova cesta z Karlovace a jinak hruza radar z pocatku temer v kazde dire, 50-70 omezeni i v lese a kde nebyla plna cara, natahli dvojitou. Chytli jsme vlacek v cele s pretizenym kamionem, ktery vic nez 60 nejel, naprosto bez sance predjet. Pamatuji doby, kdy i na Plitvicky slo jet svizne, uz jsou pryc. Nastesti to trapeni netrvalo dlouho. Rastoke nejsou daleko. Uz tu spime druhym rokem Zatim super
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2022 07:41
Tiež zatiaľ len cesta tam - Bratislava, Lenti, starý Goričan bez akéhokoľvek zdržania, doplnenie PHM na pumpe za hranicou, Split. Čas jazdy 7:20, 774km, 8,3l. Na pumpách majú tú zastropovanú naftu najmä pre nákladné autá s hrubou pištoľou, treba fakt hľadať tenkú...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 84
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.