Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2022 09:48
darek: Placený článek u Bureše . . . To ani nemusíme komentovat smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2022 10:09
Hmmm, registrovat se kvůli tomu, abych to dočetl, nebudu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2022 12:30
Článek, ktery vic poukazuje na chyby, kterych se muzete dopustit, nez aby vás v něčem obohatil.
To byla jizda bez absolutně žádný přípravy. Vzhledem k tomu, ze důležitý veci vubec nezminuji, byli asi radi, ze nejak trefili kam chteli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (22. 06. 2022 12:32).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2022 20:26
Dnes cesta tam, pres SK, HU, SLO. Jezdime pres Mursko Srediste (opravuji tam cestu, semafory - spatky pojedeme jinou cestou). Obecne vcelku dobra cesta, zacpa jen rano pred BA. Na prechodu SLO-HR asi 15min zdrzeni. Jen nas SLO policajti namerili - v obci 64km/h, bylo to dolu kopcem, setril jsem palivo, nechtel zbytecne jsem brzdit :-) , ale dali nam minimalni pokutu tj 20EUR (bal jsem se ze to bude podstatne vic). Stalo se to zde, tak bacha!:
[www.google.cz]
Lucko bez kolon (cca v 15:30). Ale nasledne klasicky husty provoz po Karlovac, cca 2x to zhoustlo tak, ze se rozsirila vlna brzdeni, az se temer uplne zastavilo, a nasledne se to hned rozjelo.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil patrikHR (25. 06. 2022 06:28).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2022 08:51
patrikHR: ktorý konkrétne úsek na trase cez Mursko Središće je v oprave? Zdržanie na tomto úseku bolo asi koľko minút?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2022 16:53
Je to priamo v Murskom Sredisci, ten hlavny tah cez mesto. Zdrzanie nebolo velke (chytili sme hned "zelenu"winking smiley, ale celkovy rozkopany usek je pomerne velky, asi 500m, semafor bol len na zaciatku, dalej sa auta vyhybali len tak, ako to komu vyslo. Prislo mi ze to je to tam rozbombrardovane dost, tak neviem ci sme mali stastie, ale pri hustejsej doprave by som sa nedivil ak by tam vnikali mensie kolony.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2022 17:39
Návrat:
1100 km přesně od baráku k baráku. Cesta 10,5 hod. Průměrná rychlost 110 km/hod. Spotřeba 5,8 L nafty. Superb III. combi automat.
Cena dnes něco přes 16 kn / 1 L. Horko je výrazné, voda teplá, lidí dost. Chorvati kolem Omiše si chválí, že mají všichni plno minimálně do září. Aspoň s kým jsem mluvil.
Vše dobré.
J.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2022 09:56
To máš dálnici od baráku k baráku? Průměr je hodně vysoký. A cena nafty taky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2022 10:47
Průměrná spotřeba je dost nízko na takovou průměrnou rychlost. Cena nafty odpovídá prémiovým palivům.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2022 12:03
Já jsem tankoval včera, obyčejnou naftu za 13.08 (INA Rab). Taky mi ta průměrná rychlost a spotřeba jak tady uvedl kolega moc nesedí, tak jsem se díval na svoji a mám to takto: 5.9l/100km, 74 km/h, 818km, 11:40 h (podle palubního PC). Jeli jsme přes Maďarsko, s přespáním nedaleko Karlovače, pak dolů na Rab, takže dost i mimo dálnice, a na dálnici jsem se snažil jet do 120. Auto Hyundai i40, 1.7 diesel, manuální převodovka.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2022 13:06
Tak ono to bude asi průměr čisté jízdy (bez započtení času zastávek)...
K těm spotřebám, to je také těžké... Někdo jezdí nalehko ve dvou, někdo ve čtyřech, někdo naložený ve čtyřech, případně s "rakví" nebo vlekem... To jsou pak naprosto neporovnatelná čísla smoking smiley
Obdobně, jako když někdo napíše bombastickou cenu ubytování... a pak se ukáže, že to je pro dva a na konci září thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2022 17:21
Pro upřesnění:
Dálnici od baráku k baráku nemám, je to včetně okresek. Doba cesty je včetně dvou krátkých zastávek na kafe. Dálnice nebyla vůbec přeplněná, cesta přes Maďarsko. Spotřebu jsem neřešil, počítal jsem že bude vyšší, ale když jedu na jeden zátah, moc se nezdržuji. Bratislava byla prázdná, takže paráda. Snažím se jezdit bezpečně. Vyjel jsem v 6,00 ráno a doma byl v 16,30.
Nafta se v sobotu většinou na dálnici zdražovala, ve vnitrozemí ne. Nebral jsem na INA, nevím už co to bylo, ale jinou cenu měli na ceduli a jinou na stojanu. Neřešil jsem to. Ale pamatuji si, že za 1x malé kafe a 1x velké kafe s mlékem jsem platil 40 KUN. Auto jsem měl skoro prázdné.
Takže asi tak.
Jíra
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2022 18:06
@Jíro, mohl bys prosím prozradit co tam máš za motor a kolik jsi na dálnici průměrně jel (když to šlo)?
syr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2022 19:45
Hr.Král.-Split-trajekt Vis
Cesta po České republice = jedna velká tragédie.
Tam: Zavřený tunel Jihlava, 2x semafor na Hatích, kde se čas na stojanu neodečítá po vteřinách, ale po desetivteřinách. Přijedete, je tam 60 desetivteřin = 6minut přitom žádný velký provoz proti. Jsou tam dva za sebou.
Zpět : Mezi Velkou Bíteší a Žďárem n.Sáz. Špatně značená objížďka neznámými cestami ,nepříjemná hlavně v noci, Ve Žďáru semafor.
Od hranic s Rakouskem až do Splitu nádherná dálnice zatím bez provozu.
Tam 17,30 - 6,00 = 12,5hod
Zpět 15,30 - 2,00 = 10,5hod
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2022 19:53
Jen poznámka: 60 desetivteřin je 600 vteřin = 10 minut.
syr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2022 19:55
Jo jo,Blbě počítám
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2022 12:16
Cesta do Gradacu v nedeli brzy rano na pohodu. Bez kamionu a doprava vseobecne slaba. Tunel Bosruck jsme objizdeli, byla tam nejaka uzavirka. Mel jsem ho predplacenej, takze 6€ jsem vyhodil z okna. Svagrova jela ve ctvrtek na noc a hlasila mi to. Ale druhej den tam normalne byl provoz. Rikal jsem si asi nejaka nehoda nebo tak neco. Takze to zrejme vzdycky na noc odklani. A v Chorvatsku jsem tankoval za 15.66kn. Rikam si sakra ti to natahli... Az z uctenky jsem zjistil, ze jsem nabral 100 oktanovej benzin. No stane se. 1005 km za 11h a se spotrebou 7.5 l/100km. Od Sv. Rocku uz jsem na to trochu šlápnul. Šla na mě únava a potřeboval jsem adrenalin
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2022 17:06
My cesta sem v sobotu odpoledne přes SK, HU. Pauza na odmorisku Jesenice 6 hodin.
Hodnotím ji jako velice poklidnou a bezproblémovou(pouze čekám flastr za rychlost z okolí Záhřebu)
Nějak i těch aut na cestě nebylo tolik, co je tady lidí, to je jako v plné sezóně.
A my takto ,Karoq 2.0 TDI předokolka. [photos.app.goo.gl]

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2022 19:57
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> @Jíro, mohl bys prosím prozradit co tam máš za
> motor a kolik jsi na dálnici průměrně jel (když to
> šlo)?


No, motor 1968 cm3 ( podíval jsem se do techničáku ), na tempomatu jsem měl 153 km ( což je ve skutečnosti asi o 10 km méně ). Když jsem byl místy skoro sám, prostě jsem přidal. Dobrá dálnice to umožňuje. Ale nijak se nepředvádím. Vlastně jsem překvapen, že to, co jsem přečetl na palubním počítači někoho zajímá.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2022 21:09
Je hele, ja taky jezdim na 153 na tempomatu. Asi stejne premejslime...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2022 21:54
Budoucí auto kupuji škodovku :-) S tou spotřebou je to parádní. Já kdybych jel cca 150 na dálnici (tam kde to je samozřejmě možné, tak bych měl výslednou průměrnou spotřebu kolem 6.5l možná i víc. Nemyslím si, že by škodovka měla nějaké zázračné motory, no v porovnání s konkurencí se mi zdá, že jej9 auto jsou o dost lehčí, co se samozřejmě na spotřebě podepíše. Moje auto (Hyunidai i40) váží podle techničáku 1735 (provozní hmotnost, tj i s řidičem), Superb je cca o 150kg lehčí, Oktavie ješté lehčí. Je to o pokroku. Naše auto, i když je z roku 2016, bylo navrženo kolem roku 2011, v roce 2015 přišel facelift, který konstrukčně nic zásadního nepřinesl. Samozřejmě nové modely Hyundai, podobně jako i jiných automobilek, už taky používají více vysokopevnostné ocely, které je potřeba míň a auto tak míň váží.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 11:55
Ja mivam jeste na konci SLO spotrebu okolo 6.2 l/100km. Ale pak prijde chorvatska dalnice a tam uz davam koním napit. Obvykle je výsledná spotreba 7,2 - 7,3, letos 7,5. Je ale fakt ze ten konec uz jsem jel rychlejc. Motor 1.8 TSi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (28. 06. 2022 11:55).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 13:14
Valeri, motor 1.8TSI (benzínový turbo motor) + "dávát koním napít" = spotřeba 7.5? Nevím jaké máš auto, ale takovou spotřebu s dynamickou jízdou s tím (poměrně výkonným motorem) bys podle mně dosáhla tak akorát kdybys ho měl v autě velikosti a hmotnosti trabanta s penumatikama nafoukanýma na 20bar ;-).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 14:39
syr ... škoda že ses nezeptal před cestou , z Velké Bíteše stačilo popojet kousek dálnicí na Vel. Mez. a chytnul bys jen ten semafor ve Žďáru ... ale jinak jel jsem tu tvoji trasu nedávno a je tam skoro nová silnice yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 15:41
taky jsem dával koním pít.... 170km/h při spotřebě 6l/100. Motor 2L TDI 135kW
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 16:18
Spotřeba skoro jako by to ještě vyrábělo naftueye popping smiley
Ale měříte spotřebu dle natankování? A už jste si zkusili porovnat tacho s navigací? Asi by jste byli velmi překvapeni. Auto umí zalhat oproti navigaci při 1200km i o 100km. Stačí si jen uvědomit, že vzorek 3mm je jiný obvod pneu než s novou gumou se vzorkem 8mm, 3,14 cm na každém otočení kola. K tomu přičti lhaní tachometru u dálniční rychlosti min.o 10%. Palubní komp speciálně u koncernu lidových vozítek umí lhát taky půl litru k dobru. Když se to sečte, vyjde to najednou o litr i více nahoru.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 18:31
S tím lze jen souhlasit, sám jsem si to vyzkoušel a byl to necelý litr navíc oproti počítači.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 20:09
A proto u svého šestivála spotřebu neřeším. Bud na to mám a jedu,nebo nemám a čučím doma.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 20:30
spotřeba na palubáku mi sedí s tankováním. Rychlost beru z gps
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2022 20:33
Otázka- je čas výjezdu v sobotu ráno kolem šesté od NJ přes SVK a HU velkou loterií?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.