Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 05. 2022 21:28
Zahajdo,
INA je Chorvatská pumpa a Lenart je ve Slovinsku.
V Lenartu si myslím, snad žadná čerpačka ani není, pouze na dálnici A5 u Lenartu je MOL a Petrol BS. smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 05. 2022 21:57
Mirku, INA má čerpačky i BiH a SLO. V Lenartu je čerpačka tady.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 05. 2022 22:46
Omlouvám se, už jsem tudy delší dobu nejel ! smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 06. 2022 20:11
Ve Slovinsku je to jedno kde tankuješ. Mají strop na cenu paliv a všichni to prodávají za povolené maximum.
1.56 EUR za benzín ať tankuješ někde na vesnici, nebo na poslední pumpě před hranicema na dálnici.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2022 14:22
No takže pohoda, pokud to někdo bere tak, že "potká" pumpu na dálnici, u které je jediná pravděpodobnost, že má OPEN. Jak jsi psal výše. Je tak a ne jinak.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 06. 2022 20:47
Jedu po covid pauze opět k moři...jedeme na noc...Nevíte jestli na odmorišti Marune za tunelem funguje nějaké občerstvení? Hotel je několik let zavřený co jsem pochopil...ale chtěli jsme si tam někde za tunelem dát po ránu dobrou kávu :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 00:49
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vlado tt (15. 06. 2022 13:38).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 05:07
Tak to je škoda..
To bylo vždy fajn místo..ale díky za tip.Na jasenici jsem ještě nestál,tak tomu dám letos šanci .
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 07:22
Jen jestli se tam vejdeš.
Zastavují tam skoro všichni. I některé autobusy, bývá tam pěkný šrumec, fronta na záchody i na to kafe.
Možná je to taky tím, že jak tak lovím v paměti, další takové "všestranné" parkoviště je na cestě k moři od odmorišče Jesenice celkem dost daleko, nějakých 50 km, půl hodiny jízdy (zhruba podle mapy)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 08:35
Kabinete302 pravdu dí, Jesenice je tam v té pasáži dálnice, kdy je daleko z pumpy na pumpu.
My jsme minule zvolili odjezd právě z ... a teď nevím. Myslím, že to byla Jesenice, protože byla děsná bouřka a spát se stejně nedalo. Pak to ale na odmoriště Krka bylo zatraceně daleko mezi 3-4 ráno na čas. Vůbec to neubíhalo. Krka krásné ranní probuzení posádky, zatímco já už jsem kolaboval. Ale kafe nám tam udělala paní a za ten výhled a rozjařené oči syna, že už jsme u moře to stálo...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 09:00
Odmoriště Jasenice už 2 roky vynechávám z popsaných důvodů nahoře, hordy lidí celou noc, fronty lidí na kafe, wc, parking taky plný. V okolí plotů to taky moc nevoní, riziko velké koncentrace lidí se logicky projevuje. Ale chápu, že je to první místo po cestě, kde už obvykle cítíš teplo od moře, rozdíl před a za tunelem citelně rozdílný a dá se tudíž odpočnou relativně v teple. Raději to natáhnu těch cca 30-50 km dále a tam to zabalím.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 12:07
Jasenice je myslím 1. Po tunelu Sveti Rok. Já občas dávám pauzu na Ziru, posledním odmoristem před Sv. rokem. To co jsem potřeboval tam vždy bylo, včetně nočního odpočinku. Po sjezdu dolů k Jesenici už je přeci jen větší horko jak před Velebitem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 13:00
No já vždy stavím co 3 hodiny...v lendavě naberu naftu a první stání řeším až na brinje.ale jedeme letos více auty a oni chcou stavět co dvě hoďky...asi to vidím na brinje a pak co jsem koukal tak asi odmoriště nadin.se holt budou muset snažit :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 13:40
No, stavět co 2 hodiny asi bych to jel 2 dny, ale každému co jeho jest. Zkušenosti z dětmi velí přizpůsobovat se jim. Zprvu klid tak se jede třeba i 5 hodin a pak další třeba po 3h. Žádné coly a energeťáky pro děcka. Snickers, gumídky svačinku a k pití studený meduňkový čajík, soda s mátou a když dáš mamce 2 pivka, máš auto plné ochrápaných spáčů a jedeš podle sebe. FUNGUJE TO. Na někoho víc, na jiného míň.
Ne pro taťku řidiče!!!! drinking smiley
A jízda s více auty? Zkušenosti mám se 3 auty. Stále se hlídat je na prd. Vjede ti tam kolona jinejch a pak se zbytečně plaší, hlídá, do to děcka, kolona vojáků atd. Dobré je vjíždět na dálnici společně a dát si vztyčné body, kde se setkat v případě ztráty. Dnes fungují mobily, žádný problém.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (08. 06. 2022 13:55).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 14:38
Dvě auta jsou již moc. Jednou jsme tak jeli a naposledy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 14:38
Souhlasím s Grizzlym, jet podle osádky a hlavně řidiče. Naše děti od jakživa na cestách v pohodě, takže se spíše vše řešilo podle stavu v nádrži a stavu řidiče, ale časté přestávky nejsou taky úplně ideál.. V koloně je to taky na dvě věci jak píšeš, je to pro řidiče náročné dvakrát tolik. Pokud jedeme s někým, nastavíme místa setkání a tam se pak ladíme přes mobily, obvykle nejsme od sebe moc rozházení. Paradoxně, když jsme jely dvě auta a první byl můj otec, tak jsem mu dal dal fóra k výjezdu z ČR a řekl jsem jeď si svoje tempo, zastav až na dlouhou zastávku za tunelem, tam se potkáme. Rozdíl výjezd 3 hodiny, na místě rozdíl do hodiny a oba spokojeni se svým tempem. Hlavně jsme museli mít stejnou trasu, kdyby se něco stalo (myšleno porucha), tak abych na ně narazil, ale ty mobily jsou fakt v toto případě k něčemu užitečné. Potom zbytek k moři už spolu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 14:51
Petr...... Optimálníconfused smiley
Dlouhé přestávky ti mohou udělat i 4h+ a pak dojíždíš na krev s nervózní osádkou v zádech.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 15:44
Kvůli syna jsem pravě zvyklý stavět na 4 zastávky...teď jedeme vícero aut a už teď z toho mám hrůzu...
Vím jak syn usne za bratislavou tak otevře oči jen na hranicích s chorvatskem a pak to prochrápe až do rána..takže já taky nemám problém jet 5-6 hodin v kuse...ty dvouhodinovky mě nelákají a asi to opravdu nastavím na dané místa kde se dole k ránu sejdeme...mé oblíbené odmoriště kolem 6 ráno je na skradinu...ještě jedna otázka,jedeme do Bašky vody...je lepší sjet na šestanovci a serpentýnama k brele nebo až na zagvozdu?tam je otevřený už ten tunel ne?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 15:54
Podle chuti, někdy sjíždím průsmykem nad Brelu, je to takové romantičtější i když zdlouhavější, kór když se chytne třeba autobus, někdy Zagvozd a tunelem. Je to rychlejší, asi o 7 kuníků dražší, tunel je grátis. Jen mi ty poslední km na dálnici do Zagvozdu připadaly vždy nekonečné.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 16:39
Stýskalo se mi po staré cestě Šestanovac - Brela, tak jsem ji předloni projel a zavzpomínal. Stále to má něco do sebe, to kouzlo z první cesty před 23 lety nevyprchalo. Ale jinak jezdím až do Ploče, neboť Gradac je tak nejrychlejší.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 17:59
Grizzly chápu, že tam jede po X-té. Moji známí také, ale prostě jet do Ploče mi přijde bez kouzla. Vymotat z tunelu a první co uvidíš je "železo" a Lidl. Proto si nadhazuji oslí můstek na Gornou Brelu, tak to tam mám rád.
"Onehdá jsme byli tak nedočkovaví "modra"", že jsme sjeli už do Trogiru. A má to taky něco do sebe. Pak koupačka první v Omiši a pak to dokodrcat "dolů-domů", ale trvá to a je to takovýto adrenalinový rally s dalmatinou, radary, místňáky v levým pruhu atd. Znáš to.

Počet aut jedoucích spolu sleduji roky, od 3 vejš to nikdo neumí ani neuhlídá.
Dvě se dají, když se dobře znají. Mám svého svědka ze svadby v HR a my to jezdili styl "přečuhující vozík", který určoval levý pruh blikáním a zařazováním kryl prvního. Ale musí se člověk znát za tím volantem. A když se blikne jednou u cedule pumpa, je jasné, že je potřeba sjíždět. Není třeba ani vysílaček ani mobilů. Ale nikomu to necpu, málokdo to umí pochopit a nebo provézt.

ps a žádné lepení na prdel. Jen prostě dvě auta s rozestupem jedou jako souprava.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 20:20
Taky sjíždíme Šestanovac, protože není nad ty rozjiskřené oči mořem naspeedovaných dětí. A taky není kam spěchat, obvykle apartmán volný kolem poledne, tak se chvilku kocháš cestou po staré pobřežní magistrále. Zpátky jak kdy, někdy poslední zamávání moři ve skalách nad Brelou někdy tunel, Zagvozd a tradá domů.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 21:13
Párkrát... slovy dvakrát grinning smiley jsem to vzal až do Ploče... ale teď už jen přes Zagvozd yawning smiley a ranní kochačka od Bašky do Bristu. Zpět to samé, ranní rozloučení s mořem a tradááá domů ( a když jedeme na konci září bohužel už jen s tmou grinning smiley ). Do Ploče už jen do Lidlu nebo lékárny. Radši nakupujeme obchodech v Metkovići... yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 06. 2022 21:25
Sk@nes.
Už 4 roky jezdím přes den, přeci jen léta přibývají a oči nejsou tak jako ve 30 kdy jsem ještě dělal na směny., takže po celodenním tahu co nejrychleji do kurníku. Nyní jsem dostal nové zuby a brýle, prostě nový člověk, a tak se chystám zase na noc. Proto asi zkusím ten Zagvozd, protože ranní cesta jadranskou magistrálou kolem moře je určitě super. Díky za typ. thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (08. 06. 2022 21:27).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 06. 2022 12:27
Asi by se měla debata nastěhovat do správného vlákna
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 06. 2022 14:49
HU diaľnica Goričan - Budapest pravý pruh katastrofa prídete o nápravy, nafta 822 HUF 2,20 EUR jedno či MOL alebo Shell majú rovnaké ceny dohodli sa .Smradľavé sociálky po jednej návšteve som musel dezinfikovať obuv aj auto - nikdy viac, turnikety 100 HUF a špeciálny automat pred turniketom s fantastickým kurzom 5 EU - 500 HUF zlodejina .

HR diaľnica Goričan -Ploče za prechodom robia na pár km nový asfalt , od Zadaru smerom k Ploče sa kosí niekde obmedzenia ale pohoda nafta okolo Zahrebu 14 od Zadaru dole 13 HRK.

BiH Neum 3,5 marky cca 1,7 EUR.
Most na Pelješac hotový doprava smerom do BiH semafóry zdržanie cca 5 min.
Ceny dole v HR veľmi dobré nejako to nesledujem ale v obchode alebo reštauráciách aj na pumpách v HR ako po iné roky, diaľnica HU pokiaľ sa dá tak len tranzit .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (14. 06. 2022 14:49).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2022 07:54
K tomu co psal včera svantovit k zastávkám v HU: Poslední roky jen tranzit přes HU a zastávka vždy jen Tesco Szombathely. To bylo vždy OK. Snad to bude OK i letos. Ale v roce 2011 jsme jeli po M1 až k Budapešti a dále po M7 na Goričan. Pamatuji si, že na začátku M7 u Budapešti byl na benzince neskutečný nepořádek, všude kolem odpadky a smrad, ani jsme raději nevystupovali. Na další zastávce na WC neodtíkaly odpady, takže se na záchody chodilo ve směsi vody a moči...
med
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2022 16:26
Tak letos jsem jel po dlouhé době zase v červnu.
Odjezd ve čtvrtek o půlnoci. Klasika na Jihlavu (nejdu tunelem) a dále Znojmo.
Protože nefunguje web [www.dopravniinfo.cz], tak jsem si nezjistil, že za Znojmemem na třech místech frézují silnici (poslední úsek je až těsně k hranicím). Jezdí se kyvadlově na světla. Ale zdržení jen 5 minut (byl sem tam ve 2 v noci). Pokud to bude pokjračovat i v červenci, tak to bude asi velké zdržení. Já jsem se jen divil, proč mě Waze táhne ze Znojma na Retz (ale jel jsem si to podle sebe za náklaďákem).
Ve Vídni jsem byl cca ve 3. Průjezd "překvapivě" plynulý. Ale za mostem přes Dunaj to opravují a ve špičce to tam bude asi masakr. Dále za Vídní (zhruba od Ikea) také opravy, ale jsou tam stále 4 pruhy, jen je asi 15 km rychlost omezena na 80km/h - po loňské zkušenosti s pokutou jsem to radši dodržoval.
Mile překvapilo, že před ani za Grazem nebylo omezení na 100 (IGL) (- byl jsem tam před pátou).
Šentilj v pohodě - protože jsem jel na méně jak 7 dní, tak jsem poprvé v životě koupil Slovinskou známku elektronicky.
Na Macejlu kamera ukazovala frontu (- u Chorvatů, - ale byla otevřena jen jedna budka). Ale druhá webka před tunelem mi ukazovala volno. Tak jsem to vzal přes Macelj. U Slovinců plynule bez autu. U Chorvata asi 15 aute v jednom pruhu přede mnou. Ale pomalinku to jelo a moje pasy si ani nevzal a odmávnul. Zdržení cca 5 minut. Byl jsem tam před šestou. Takže dobrá volba. (bohužel jsem tak nejel přes Cvetlin a nemohu potvrdit jeho průjezd, jak tady bylo diskutováno.)
Abych si odpočinul od tempomatu a dálnice ( a ušetřil pár kun :-) ), tak jsem hned za hranicí sjel z dálnice a znovu najel až v Durmanci.
Dále Lučko v cca 6:30 bez problému plynule a v 9:30 jsem byl v Prizně u trajektu na Pag.
Pohodová a klidná cesta přes noc. Manželka ji od Znojma až do Senje prospala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2022 22:08
Slíbil jsem moji jízdu, bohužel dnes aaž nyní večer, krátká rekapitulace.
Proto se omlouvám, že to není moc aktuální, pro sobotní nebo nedělní jezdce. Ale nebylo kdy si sednout k pc.

Kopií i z jiného vlákna:
Průjezd pátkem doplním více v jíném vlákně.
Letos šlo o "čas" i spotřebu. Vídenň 18.30 úplně v klidu. Na Macelj bylo ve 21.37 slovy 5 aut. Jel jsem před "vlnou". Nad Skradinem v 01.00. Od 03.00 celkem zvýšený provoz všeho, co mělo kola.

Uzavírek, jak píše kolega výše nemnoho. Provoz nadmíru perfektně plynulý. Vídeň normál. Graz také. Směr Maribor ubývalo aut.

Dlouho jsem sledoval přes data a pc v autě "tunel Gruškovje" a Macelj. Že bych to objel "švihulkou". Nakonec jsem chtěl být v místě odpočinku do 01.00, což se povedlo.

Nákup SLO známky během jízdy je otázkou 3 minut a přijde potvrzení, takže pokud to umíte s mobilem a kartou není v tom velký háček.

Perfektně se chová i aplikace HAC, platba SMART kartou (jak u Trogiru, tak podruhé u Šestanovacu). Ihned přijde aplikace upozornění za zaúčtovanou částku. Ta aplikace se mi jeví jako přínos.


Chorvatská dálnice směr od Zadaru dolů 2x nějaké "kuželky" 3ks, jakože porucha svodidel.
Před tunely i 10c za tunelem už i 21c.
Sjezd z "tunelů" omezen na 60km - foukalo hodně.
Dnes HR 2 hlásilo omezení pro autobusy a další vozy na sv. Heleně. A první hávárky "u směru Zagreb" (Lučko).

Mám pocit, že cenu má nejlepší INA od 13 kuna do 15 kuna, dle typu PHM.

Jízda chvílemi 145, jinak 120 s XXL rakví. Provoz normální,tím nic moc nejezdilo. Takže pěkná spotřeba. Kdybych měl kličkovat mezi pomalými, rychlýmy a autonomními asi by to bylo více cukavé a blbé na spotřebu. 7,5 až 8 benálu. (1.8 103 kw atmosféra).

Svezli jsme se pěkně. Od Gornej Brely prostě nádhera.
Voda dnes studená.
Pláže neumím hodnotit. Lidi tu jsou a sezóna to asi není, ale dnes se kompletně otevírá vše, co doposud bylo zavřené.


Kdo jedete, všem přeij SRETAN PUT!
A všichni si užijete dovolenou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2022 07:15
Redaktoři IDNES se již vrátili. Tradiční chyby s délkou platnosti dálničních známek.
IDNES



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darek (22. 06. 2022 07:28).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 91
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.