Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 12. 2021 09:47
... Vrgada ... Hum je dědinka, která se mi docela líbila ... nebýt toho, že tehdy pršelo, tak jsem tam vyrazil na lanýže ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 01. 2022 18:43
Vracim se sice, ale az zitra, ale fotky posilam uz ted. Pravdepodobne jsme asi meli stesti na pocasi a asi nebude pravíidlem, ze takhle nadherne je tu kazdy rok. Kazdopadne mne to nadchlo a pristi rok, pokud to jen trochu pujde, to zopakujeme. Posudte sami z fotek, jak uzasne to muze na Istrii vypadat na prelomu roku
...
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 01. 2022 18:47
foceno nejlepsim fotomobilem na svet Huawei P40 pro plus (ktery je tak dobry, ze se bali jej i otestovat, to plus je dulezite:-)
...
[www.uschovna.cz]
...
pokud bude zajem a vycerpa se to, pridam zitra po navratu dalsi varku, urcite nic neplatte
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 01. 2022 22:24
Asi kvuli tomu, ze je svatek, to mizi rychle, takze jeste 2x 30 kousku
...
[www.uschovna.cz]
...
[www.uschovna.cz]
...
Nemohu posoudit, zda je tu na prelomu roku vzdy tak nadherne, ale asi si rakouskouherska honorace Opatiji jako lazenske stredisko nevybrala nahodou. Pritom hlavni sezona byla v zime, leto byl jen doplnek. Ale na youtube je v tuto dobu zaznamenana i snehova kalamita, takze je to urcite loterie
...
[www.youtube.com]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 01. 2022 13:24
Krásne fotky, úplne iná atmosféra ako v lete. Len tie palmy a vianočná výzdoba s anjelikmi mi nejde dohromady :-)
thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 01. 2022 14:27
... Vrgada, parádní fotky ... Opatiji a Hum jsem poznal ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 01. 2022 20:31
Tak jsem zpet, 5minut na Hr-Slo hranicich, ale 20min na Schengen Slo-Rak za Mariborem. Od Postojne do Ljubljane (jetelna) mlha, jinak krasne pocasi na ceste. Pri tankovani ve Slovinsku skenoval borec QR kod z aplikace tecka u vchodu do benzinky a chtela ho videt i obsluha v Loipersdorfu (kde si davame tradicne snitzel a kartofelen salate. Uz se nic nevypisuje. Pri vyjezdu byla v Opatiji mlha, nad Rijekou kristalove jasno (inverze). Jeli jsme klasiku na Ilirskou Bistricu a Postojnu. Ale v zime urcite tudy nejet na ceste jsou znacky jen s retezy. Takze asi nejjistejsi bude dalnice od Postojne k Terstu. V tech kopcich bylo pod nulou, jinak zbytek vyrazne nad nulou (5-10 stupnu), silnice oslizle a nekde i suche. Provoz vetsi, ale dalom se jet vlastnim tempem. IGL na 100km/hod a jen asi v tretine trasy okolo Grazu
...
fotky
[www.uschovna.cz]
[www.uschovna.cz]
...
pokud se svet jeste vic neposere, jedeme na rok znovu, je to nepochopitelne, ale pocasi bylo lepsi nez na podzim



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (02. 01. 2022 20:33).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 01. 2022 20:52
a komentare k fotkam. Prijeli jsme prilis brzo, takze jsem zatahl manzelku na tunely Vranje zrusene zeleznice v kanonu Vela draga. Je to unikatni reseni, protoze se rozhodli udoli mezi tunely zasypat jednim z nejvyssich naspu na svete.
...
Pak jsme jeli do Pazinu-mesta Julesa Verna (Matyas Sandor)
...
Vodopad je Zarecki krov, za sucha se da pod previs zajit
...
Byli jsme ubytovani na rozhrani Voloska a Opatije, Volosko je puvodni a opatstvi ziskalo svuj vyznam az casem a rybarskou vesnici spolklo, zaber teleobjektivem mobilu je na Rijeku
...
pak jsou fotky z parku Opatije, muzete si vyhledat opatija advent
...
nejmensi mesto Hum
...
vodopad Sopot s mostem
...
pak pekna vesnicka Draguc (tocily se tam nejake filmy
...
pak pejsci-hledaci lanyzu Karlic Tartufi
...
a promenada, je dost uzka a hrbolata
...
a zaver fotek je z Voloska
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 01. 2022 19:43
Nemohl jsem ten blog najit, az ted. Kdyby nekdo hledal inspiraci kam v Istrii, tak tady, napriklad ukazka vyletu k vodopadu Sopot. A uz se to kazi, loni tam jeste nebyly hnusne hydranty a tak je to se vsim :-(
...
[www.helloistria.com]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 01. 2022 18:27
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 01. 2022 18:23
tak jeste jedna varka, dle yr.no je tam stale nadherne, rakouskouherska honorace opravdu vedela kam v zime jezdit
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 01. 2022 21:44
tak asi naposled
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 01. 2022 21:03
vidim, ze jaro a leto se blizi a tedy i stesk po mori roste, pokud neznate, tak super videa
[www.youtube.com]
...
a jeste dve sady opatstvi, v Croatia oudors najdete i promenadu v Opatiji s Miškou
.....

[www.uschovna.cz]
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 01. 2022 21:11
posledni video tam ma ze Silvestra, nice day, 18 degrees
[www.youtube.com]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 04. 2022 21:51
Dnes Ostrava-Brno-Bratislava-Gyor-Szombathely-Lenti-Goričan-Záhřeb-Rijeka-Pula, cesta dobrá, plno kamionů. Od Goričanu na dálnici směr Záhřeb spousta obousměrných úseků, opravuje se povrch ve směru na Záhřeb, do léta asi bude hotovo. Následně spousta snížené rychlosti mezi Záhřebem a Rijekou. Tudy jsem jel po dlouhé době, kvalita dálnice nic moc. Ceny nafty v Maďarsku v jiném vláknu. Počasí super, 23. Na koupání to není na poznávání parádní!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 04. 2022 03:15
Nez to zapomenju.Ve stredu pres den klasika na Viden. Ve Vidni hustsi provoz ale plynuly. V Alpach jsme asi ctvrt hodiny stali, protoze tam resili auto, ktere uplne shorelo, ale vypadalo to, ze majitelka si povida s policii, takze spis nez karambol, tak to asi jen blaflo. Omezeni IGL zacalo az kousek pred Grazem, ale po pripojeni dalnice provoz velmi zhoustl, takze ke slovinske hranici se to souralo, jako by bylo IGL zaple ale nebylo. Tesne pred hranici se cast provozu odklonila, takze dal dobry. Na hrabnicich jsme koupili elektronickou dalnicni znamku. Za Mariborem byla uz dalnice zase prazdna. Cca deset minut trvalo zdrzeni na chorvatskych hranicich a pak opet prazdno. V tom obousmernem tunel do zatacky mne pres dvojitou predjizdel Ital, to clovek nepochopi. Lucko OK, ke Karlovacu to trochu zhoustlo a pak uz zase prazdno. Nedodrzoval jsem tu dalnicni stovku za Karlovacem, ale to asi nikdo. Nicmene protoze vozim kolem na strese, nejezdivam prilis r\ychle. Manzelka uz mne presvedcila, ze jsem dost stary, abych mel rozum a tak jsme prespali v Brinje, jak je ten hrad viditelny i z dalnice Sokolac. Kousek zpatky je dobra a levna restaurace a ma otevreno do pulnoci a jeste jsme se v noci prosli na zriceninu.

Druhy den neutrmaceni cestou jsme pokracovali a nejak blbe casove dle navigace vychazel jak Split tak Makarska. Nakonec jsem s vidinou neprijemneho sjezdu a prujezdu Splitem risknul tu Makarskou. Nakonec jsme meli 20 minut rezervy do odjezdu trajektu. Vypada to, ze se chystaji na dalnici bud omezit platbu v hotovosti, nebo redukovat personal. Jsou tam nove cedule, ze na vyjezdech jen ENC nebo platba kartou, ale zatim penize prijali. Trochu jsem zazmatkoval v pristavu, pac mne zmatl nazev trajektu Otok Pasman. Trajekt je maly a byl zaplnen jen z tretiny. Cesty na Braci jsou na rozdil od Hvaru siroke a normalni. Skoncili jsme v Bolu. Vse bylo reseno pres booking

Zbytek dne jsme stravili na promenade. V nejstarsim vinarskem druzstvu jsme si koupili sedmicku cervenbeho a tu jsme na brehu vypili. Pak jsme se sli okoupat. Puvodne jsme uvazovali, ze to vezmeme katamarenem vecer do Jelsy a pujdem v noci procesi Za krizen, ale nakonec jsme si to rozmysleli. Navzdory predpovedi pocasi na yr.no je tu zatim nadherne a azuro, takove ty pohlednicove kycovite barvy.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 04. 2022 07:15
Díky, takže Brinje a hrad Sokolac jsou další tip na zastávku cestou k moři.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 04. 2022 18:57
Včera v noci odjezd od Ostravy přes Mikulov, Vídeň, Eisenstadt, Köszeg, Lendavu a Varaždín do Biogradu.
Cesta v pohodě, jen v Maďarsku bylo poznat, že je pracovní den.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 04. 2022 06:56
Necitujte přímo předcházející příspěvek

Jak je na to s kvalitou cesta z AT hranic k Szombathely? Taky jsem tak jezdil, ale ten úsek byl na hraně. Chtěl bych letos opět zkusit jet tudy, tak se ptám. Diky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (16. 04. 2022 09:43).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 04. 2022 09:37
Tento úsek [mapy.cz] je rok od roku horší, ale rozhodně to není nesjízdné a je to jen malý úsek. :-)
Naopak na rakouské straně je postavena nová silnice včetně nového hraničního přechodu, tak tam je to paráda.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 04. 2022 09:45
Byli jsme ubytovani primo v centru Brinje, ta dobra restaurace je kus zpet. Victoria restoran Frankopanska 3
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 04. 2022 13:21
Tuhle cestu jsem jel loni a nepřipadalo mi, že by bylo něco špatně. Asi zvyk z našich silnic? Cesta se mi jevila jako velmi příjemná.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 04. 2022 11:31
Tak jak píše dvoukvítek, cesta rok od roku horší. Je to skoro 2/3 cesty so Szombathely a 2 roky kdy jsem tudy nejel, to musí na té cestě vidět. Jasně že jsem asi rozmlsaný z opravené 86 a u nás jsou horší, ale přeci jenom je to cesta 1.třídy, tak možná někdy tu péči dostane. Jinak je to velmi příjemná trasa k moři.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 04. 2022 17:27
Ten kousek je sice horší ale u nás je takových kousků a kusů fůra! Dříve jsem tam jezdil ale co udělali 86tku tak to postrádá smysl a hlavně projet Vídeň je lahůdka. Loni 25.6. jsem tam taky musel jet byla zavřená D2 a přes Vídeň to bylo utrpení všichni museli tamtudy. Jinak S31 až na hranice to je paráda. Tam to jde a u nás dálnice do Mikulova nebude nikdy!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 04. 2022 20:38
Takze kratky referat Bol. Byli jsme ubytovani kousek nad klasterem, podle mne asi nejhezci misto v Bolu. Bude tu asi i v lete prijemne bez lidi, protoze hotelovy komplex Bjela kuca a okolni dependance jsou v ruinach. Prvni den jsme vyjeli na kole na Vidovu goru a tim cykloprogram skoncil, protoze zacalo fucet. Vcera jsme objeli pametihodnosti ostrova autem. Takze muzeum oliv,muzeum ostrova Brac, Pucisce, mramorovy lom po ceste atd. Ostrov na mne pusobil velmi prijemne, tak opustene bez lidi asi jako pred x lety Peljesac. Severni cast k pevnine je obydlenejsi. Dnes uz jen prochazky v okoli Bolu, navic se dost ochladilo. Bora pry dosahovala 190km/hod, pry dnes byla i zavrena i dalnice. Pod dojmem teto zpravy jsem se prinutil rozmontovat kola a nejak je naskladat je dovnitr auta. Uz jsem jednou za bory s koly na strese jel a to se opravdu neda (musel jsem se tenkrat plouzit po magistrale). No uvidime zitra. Brac je pekne misto.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (17. 04. 2022 20:39).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 04. 2022 20:40
Mě se na trase přes Köszeg líbí, že mi stačí jen rakouská dálniční známka a nemusím kupovat slovenskou a maďarskou - pokračuju pak na Lendavu a přes Varaždín. A když jedu na kratší dobu (do 10 dní), tak mi stačí známka jen jedna. Ve Vídni jsme byli před půl šestou v pracovní den a už to bylo poznat. Ale zase pořád jsme jeli maximální povolenou rychlostí (někde 60 a někde 80 km/h). Kvalita silnice mezi Köszeg a Szombathely mi nepřijde o nic horší než mezi M70 a Lenti. Tam jsem jel jednou jedinkrát a nemám důvod se vracet (povrch, moc klikatá). Navíc je to delší a taky delší/dražší úsek po A4.
BTW, ENC koupené v 7/2013 funguje perfektně!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 04. 2022 20:45
tohle clovek opravdu nepochopi (zniceny hotel na nejhezcim miste Bolu)
[www.polako.eu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (17. 04. 2022 20:45).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 04. 2022 22:13
Možná to je známo, ale při placení u cestariny si dejte pozor, kam najet. Ve směru od Sv.Heleny směr Záhřeb poměrně velké zmatky a couvání od mýtné brány. Ještě minulý rok svítilo nad každou bránou, zda-li se jedná o lístek, anebo ENC. Teď svítilo všude Card, ale oznámení o ENC bylo ukazatelem označeno už před mýtnou bránou. Tudíž nedívat se jen přímo nad bránu, ale už o cca 10 metrů dříve na ukazatel. A znova opakuji, že těch v couvajících vozů byl velký, takže asi nějaká novinka. Pochopitelně jsem couval taky....
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2022 06:21
Pruh pro ENC je vyznačen i na vozovce v dostatečné vzdálenosti před mýtnicí. Tak jaký problém?

A tyto cedule tam už nejsou?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2022 09:02
@vrgada, prosím tě, kde přesně jste v tom Brinje přespali? Příjde mi to "strategicky" dobré místo na přespání, ale moc nabídek na ubytování tam na bookingu nevidím?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.