Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2021 17:25
tak dalsi davka. Byli jsme pres booking v Rovinji, kus za byvalym nadrazim. Jeden den prochazky, druhy den kratka cyklo smerem ke skalam za Rovinji od konoby ke konobe. Dalsi den delsi cyklo v telese zrusene zeleznice Kanfanar-Rovinj. Moc se s tim neparaji, koleje nechali na miste a zahrnuli to jemnym sterkem a uvalcovali. A posledni den americka turistika autem po mesteckach na kopcich. Pocasi bylo lrpsi nez predpoved
...
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2021 17:29
a pro jistotu jeste jednou 30, jinak jsme se loni zacali jako rodina otuzovat, takze more je proti republice teple, vzduch cca 17 a ty hrejive posledni paprsky, more 18 stupnu, coz je o 10 vic nez v republice. Apartman promrzly studeny. Ale sedeli jsme na terase pri svicce a vinu (v bundach), komari litaji i na konci rijna

[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2021 05:56
Ta předposlední fotka je to vaše ubytování?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2021 18:35
Veľmi pekné fotky.Čím je to fotené?
Ja som zatiaľ na Istrii nebol, pre mňa je to veľká neznáma.
Zrejme milovník mačiek, podľa tých fotiek :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2021 20:27
dalsich 30
[www.uschovna.cz]
...
Mam 17 let kocoura,nalezence z lesa, to vysvetluje mnohe :-) Fotky jsou resiznute na 50 procent v prohlizeci Irfanviewer a bez uprav. Pres pismeno E se da dostat do exifu a tam je vse, vcetne GPS souradnic lokace, takze Irfan nabidne i umisteni fotky na mape. Fotografovani je od detstvi muj konicek (vcetne vazeni vyvojek z chemikalii a vyvolavani filmu a zvetsovani fotek). Ale uz jsem presel na temnou stranu sily a fotim vyhradne mobilem. Vybral jsem si ale nejlepsi fotomobil na svete, ktery je tak dobry, ze se mu bali udelat i test, aby ostatni vyrobce nezesmesnil. No dobre vazneji, vybral jsem si Huawei P40 pro plus. To plus je dulezite, protoze znamena, ze je v nem i dvojnasobny periskop s optickym ohniskem v ekvivalentu 300mm kinofilm (10xzoom). To je sice kram, ale ktery jiny mobil to ma? Slusnej je zakladni objektiv a trojnasobny zoom. Ten se hodi na detaily. Sirokouhle ohnisko moc dobre neni, ale dost kvalitni je predni selfi kamera. Nevozilo se to sem masove (jen verze bez pluska), ale zepar kousku se tu objevilo pres male dodavatele. Ma to samozrejme i nevyhody, protoze Trump
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2021 20:37
ad Istrie, byli jsme tu mimo sezonu uz 5x, v lete nikdy. Je uzasna, romanticka a diky minulosti, takova polovicni Italie. Navic je to blizko a mimo sezonu temer bez lidi. Letos navic mimoradne vyslo pocasi-azuro. To samozrejme neni vzdycky. Pocasi je podobne nasi republice, jen o par stupnu tepleji.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (02. 11. 2021 20:40).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2021 20:54
.... ahoj ... krásné fotky, díky ... thumbs up

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 11. 2021 08:29
2 Vranka, nebydleli, to patri k te prodejne lanyzu uprostred poloostrova. Meli jsme pres booking obycejny apartman v druhe rade za byvalym nadrazim smerem k Vrsaru. Byl dost promrzly, ale mel peknou velkou krytou terasu s vyhledem na more (pres stromy)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 11. 2021 16:53
a jeste 30x fotky z Istrie
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 11. 2021 21:15
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 11. 2021 17:15
tak asi naposled, letos jeste uvazuji o Silvestru :-)
...
[www.uschovna.cz]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 11. 2021 20:49
nestihol som, prosím ešte o reupload
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 11. 2021 21:52
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 11. 2021 21:53
jestli se to komplet nepose e, tak letos jeste zkusime Silvestra :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 11. 2021 07:21
Smazaná citace

Si myslím že se to víc už pokakat nemuže.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (19. 11. 2021 09:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 11. 2021 20:52
nepatri to do tohoto vlakna, ale bohuzel muze se situace pokazit a opravdu hodne. Nadeje ale umira posledni. My uz tam jednou na prelomu listopadu a prosince byli a libilo se nam to. Ted bychom chteli vyzkouset Opatii a pripadne i bezky v okolnich horach, kdyz bude snih. Mame zarezervovany pobyt s moznosti bezplatneho storna (po spatnych zkusenostech z prvniho lockdownu, kdy nas nicema z Brace okradl), takze riziko pripadne akce velke neni. A nerad bych rozpoutal nejaky ocko/neocko flame. Pokud se to zadari, tak samozrejme poridim fotodokumentaci. A i kdyby jsme se tam dostali, tak taky muze byt hnusne a my to stravime s lahvi vina na pokoji a s nejakou prochazkou v desti po pobrezi. Mame znamou, co pred par lety stravila prelom roku na Hvaru v opustene zatoce na Hvaru a byla nadsena (ale nezopakovala to). Co se tyce teploty more, tak to neresim, uz druhy rok kazdy den lezu do reky a more bude urcite teplejsi, takze koupat se budu i kdyby trakare padali.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 11. 2021 08:17
Zavidim...taky bych se koupal...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 11. 2021 10:02
Brrr...otužilci. Jen jsem si to přečetl a už mám rýmu.....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 12. 2021 16:04
Preji hezky stedrovecerni podvecer, podle webkamer je aktualne v Chorvatsku hnusne, ale Norove uz opustili katastroficke vize 77mm srazek za den a i kdyz je to jak na bojisti a situace se meni kazdou hodinu, tak ted v tento okamzik mi na Istrii slibuji na Silvestra azuro a 19 stupnu, ja jen kdyby vas uz Spindl omrzel, tak to davam ke zvazeni 🙂
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 12. 2021 06:26
treba vycestovať ako vždy za počasím, takže od 29.12. - 1.1. Zagreb...... 12-13 stupňov cez deň a slnečnohot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 12. 2021 11:08
zatim jen cesta tam, prazdnou Vidni o pulnoci, dalnice prazdne, silnice mokre, teplota tesne nad nulou a obcas mlha, jeli jsme Slovinskem do Opatije. Zkusil jsem z Postojne na Terst a z Koziny na Rijeku. Neni to lepsi nez na Bystricu, hranice bez kontrol a Chorvati chteli jen obcanky. Svycar pred nami ukazoval displej mobilu, mozna potvrzeni ockovani. Je tu nadherne, inverze, tak jsme vyjeli nahoru
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 12. 2021 11:34
pinin: Nikam nejezdi. U nás bude tepleji.
Výrazná teplá fronta zasáhne tento týden do počasí v Česku a rázně ukončí současné mrazy. Konec roku tak bude téměř jarní a je pravděpodobné, že budou padat teplotní rekordy. Novinkám to řekla meteoroložka Dagmar Honsová.
Výrazné oteplení přijde ve čtvrtek. Na obloze bude sice oblačno až zataženo, občas s deštěm, nicméně teploměry už ráno ukážou nezvykle vysoké hodnoty mezi 8 až 4 stupni. „Nejvyšší odpolední teploty budou kulminovat až na 15 stupních, a přepisovat tak budeme teplotní rekordy,“ poznamenala Honsová. Jen na severovýchodě území podle ní bude kolem 8 stupňů, jinak 11 až 15. „Rekord z pražského Klementina je z roku 1925 – tehdy tam naměřili 14,3 stupně,“ připomněla meteoroložka.
To stejné i na Silvestra.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 12. 2021 13:39
Honsový nevěřím ani nos mezi očima...
Ale abych byl k tématu. Moc by se mi líbilo tam dolů vyrazit a ochutnat atmosféru jinou, než tu letní. Snad to někdy vyjde. Vrgada, velmi závidím.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 12. 2021 07:23
zpet k ceste, Istrie neni daleko a je to po dalnici. A existuje booking, schvalne jsme vybrali ubytovani, ktere slo stornovat jeste par dni pred odjezdem,kdyby to pocasi melo byt opravdu hnusne.
...
meli jsme puvodne jet pres den, ale jak maly decko, co se tesi na darky pod stromeckem jsem ukecal manzelku, ze vyrazime uz na noc, abychom nepromarnili pekny den cestou. Trochu ve mne hrklo, kdyz za Mikulovem zacal drobne poletovat snih a predstavil si pripadnou chumelenici v Alpach, ale nastesti nic a i ty mlhy nebyly husty a jen misty. Nicmene je jasne, ze v tomto obdobi nelze presne naplanovat dobu cesty a pocasi do toho muze hodit vidle.
...
Jsme zvykli od dob LPG auta delat zastavku v Loipersdorfu a dat si tam jidlo. Mam rad jejich rizek s dobrym takovym mokrym bramborovym salatem. Ale kvuli kovidu maji mezi 22 a 6 rano zavreno a slovinskou dalnicni znamku taky nemeli
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 12. 2021 07:48
U Gratzu nebylo omezeni IGL a jen par km v tom oblouku omezeni na 100km/hod. Na hranicich v budkach dalnicni znamku neprodavali, ale az 300m dal na prvni benzince z okynka ven. Jsem uz starsi pan, takze nad ranem na mne dolehla unava a na odpocivadle pred Ljubljanou jsme si asi na hodinu a pul zdrimli ve stredoveke pozici vsede. Je zapotrebi vybrat nejake vetsi parkoviste u benzinky, jednou nas prisel vzbudit nejaky hlidac, ze na odpocivadle spat nesmime
...
Po probuzeni jsem asi nebyl dostatecne OK, tak jsem zahnul na Zagreb misto na Terst, nastesti je po par km sjezd a da se to napravit, ale tam mivam problem i za bdelejsiho stavu :-)
...
Driv jsme v Postojne sjeli a jeli na Ilirskou Bistricu, ale manzelka tu cestu se zatackama nema rada a na podzim jsme jeli do Rovinje po dalnici az dolu do Koperu, tak jsem navrhl stejny smer po dalnici do Koziny a pak po hlavni silnici, ktera vypada na mape rovne zpet k dalnici na Rijeku, podle navigace to neni o moc delsi. Neni to dobry napad. Je to asi hlavni trasa Chorvatu do Italie a byl tam velky provoz kamionu a dost vesnic a klikati se to taky dost
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 12. 2021 08:32
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (28. 12. 2021 08:35).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 12. 2021 08:49
Na dalnicni benzince Grodux jsme si konecne dali burek a presso asi budeme muset se sebou tak jako driv vozit zabaleny rizky kvuli kovidu vam v noci nikde nic nedaji. Pri prijezdu k mori nas vitalo uplne letni jasne svitani s vyhledem na Kvarner, ale neslo nikde zastavit na foceni, rekl jsem si, ze za tunelem Ucka sjedeme a nafotime a nebylo co, padla mlha a inverze.
...
Mimochodem Chorvati buduji druhy tubus tunelu a k Pazinu je dalnice uz temer hotova
...
Sjeli jsme dolu ke zrusene zeleznici a prosli se k tunelum Vranje (kanon Vela Draga). Pak mne napadlo, ze vyjedeme na Vojak, protoze tam vede asfaltka, ale na odbocce je zakazova znacka, takze z toho nic nebylo, jen stres v serpentynach (znacka jen s retezy, nahore nula stupnu a na oslizle vozovce krystalky ledu. Nakonec jsme si zajeli do Pazinu-mesta Julesa Verna (kniha Matyas Sandor). J. Verne je podobny pohadar jako May, nikdy tam nebyl
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 12. 2021 12:46
... Vrgada ... už se těším na Tvé fotky z tohoto, pro nás u Jadranu netypického období ...
dobrý pobyt, zdraví, a vůbec ... vše dobré v novém roce ... a to přání tentokrát nebude od nikoho vůbec formální ... (Covid je za stávající situace pouze zástupný problém) ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 12. 2021 07:58
vcerejsi autovylet do mestecka Hum a k vodopadum Sopot. Na to, ze je prosinec, je tu dost provoz. V Opatiji temer nelze zaparkovat a ano uz i tady maji vynalez modrych zon. My sice mame privat parkovani, ale je to na couvani do prudkeho kopce do esicka mezi auta, takze 2x mi to stacilo. Vcera jeste za tmy okoreneno slovincem ktery temer zablokoval vjezd. Takze uz vyjizdet nebudu, stacilo.
...
Pouzivam navigaci v mobilu mapy.cz a Chorvatsko neni jeji nejsilnejsi oblast. Do Humu nas poslal polnackou (sotolinou), coz u meho dalnicniho krizniku je dost problem. Zpatky jsem tedy nedal na jeji dobre minene rady a pokracoval podel dalnice temi uzkymi asfaltovymi cestickami. Jak delali dalnici, tak dali novy povrch i na tyto stezky. Cesta k vodopadu byla opet stres. Takovy to uzounky, ze neni jak se vyhnout s protijedoucim a nektere vraceky byly na couvani a vytaceni na nekolikrat. Ale opet z opacneho smeru tam vede lepsi cesta
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 12. 2021 08:07
Puvodne jsme chteli brat bicykly a nemrzi mne, ze jsme je nevzali, poslednich par set metru k vodopadu byla polnacka a blato, teda spis jil, ktery botu prilepil k zemi a pak ji s mlasknutim pustil ze sveho sevreni. Ale vodopad super, na podzim jsme sli udolim pod nej a byl uplne vyschly. Fascinujeme, jak nikde neni zadne zabradli, nebo cedule s napisem vodopad spolehlive kazici fotku. Manzelce, ale z toho bylo nevolno.
...
Zpatky jsme se stavili pro darky v Tartufi Karlic a pak v Buzetu u mostu, kde je super konoba s tradici od Rakouska Uherska. Doporucuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (31. 12. 2021 08:08).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.