Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 08. 2021 20:47
Petře já čekám taky po záblesku ve dne u Vidně obsílku modrý záblesk vedle mě se z připojovacího pruhu přilepilo auto já jel rychleji než on ,ale myslím ,že podle tabulí rychlost v normě uvidíme ?

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2021 13:24
Tak dnes v sobotu 21.8. návrat z Promajny, odjezd ráno ve 3:00, příjezd do Brna v 12:00 tj. 9 hodin se 3 krátkými zastávkami. Cesta naprosto plynulá bez jediné kolony. Promajna - Záhřeb - Goričan - Lendava - Szombathely - Györ - Brno. Cestu přes Maďarsko jsem nakonec zvolil kvůli hlášeným kolonám na Macejnu (2-4 hodiny) a udělal jsem dobře. Všem přeji taky pohotovou cestu bez kolon.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil janfl (22. 08. 2021 07:52).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2021 18:34
janfl ... tos letěl letadlem , ne ?? grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2021 08:03
Tak včera návrat z Igrane. Kvůli malé vnučce odjezd o dvě hodiny později než obvykle a tak už byl docela silný provoz. První problém na Demerje. Nějaký maďar to vzal na ENC a nejspíš neměl krabku. Sice ho to házelo bokem, ale asi si myslel, že se to nějak vyřeší a tak blokoval závoru. Když to vzdal, tak už to bylo v pohodě. Byl jsem hned za ním a tak jsem měl obavy, jestli mě to nějak neovlivní. Další problém byl na Goryčanu. Na přání manželky jsem to vzal na dálniční a to jsem neměl dělat. Znamenalo to 50 minut zdržení. Pak už to bylo OK až na občasný déšť, nebo alespoň jak se u nás říká svinění. A až po Szombathely docela dost náklaďáků. Na přechodu HU-SK bez kontroly, jen průjezd vyznačený kužely bylo trochu kličkování. Na hranicích SK-CZ jen omezení rychlosti do jednoho pruhu a blikající policejní auto. ale bez zájmu o projíždějící auta. Takže největší problém je nakonec ten přechod z tropů do podzimu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2021 14:20
Zacnu odjezdem: den pred odjezdem jsem sel nakoupit do Lidlu, nastartuji auto a nevericky koukam na pristrojovou desku kde sviti kontrolka motoru... je sobota, servisy jsou zavrene. Prijedu domu, nastartuji diagnostiku. Ta mi ukazuje nejakou chybu okruhu teplotniho cidla pred DPF fitrem, ten vim kde je (dobre pristupny z motoroveho prostoru), tak hned pohled pod kapotu, hledam a nachazim prokousanej kabel.... Takze pajkovacka, opravit kabel, a je to. Smazu zavadu, diagnostika uz nic nehlasi. Uf. Takove stresy pred odjezdem skutecne nemam rad. Jeste ze se mi to povedlo opravit. Ale ten stres z toho je znat. Odjizdeli jsme s chaty, kde jsem uz davneji mel pocit, ze tam v noci chodi kuna. Dival jsem jse na kamerovy system, a skutecne v 3:30 rano, vidim jak si male zviratko cupota k autu, a pak tam vleze... Pro jistostu jsem do motoroveho prostoru nasypal kilo cerneho pepre, kolem auta jsem vystrikal slzny sprej a jeste jsem nechal celou noc sviti venkovni svetlo a doknce zapnul radio (cesky rozhlas plus - mluvene slovo), aby si kuna "myslela" ze tam nekdo je! :-).

Rano nic, auto jelo, super. Nalozili jsme a v cca 9:00 odjezd z Vysociny, smer BA, Szombathely, Mursko sredisce, Kalovac a zapichli jsme to u Plytvickych jezer (ubytko pres booking, tesne pred prijezdem - ani jsme to v bookingu nepotvrzovali). Cestou asi dve hodinove prestavky (mame male dite a ridim jen ja), prijezd cca 20:00. Cesta v pohode, jen ta cesta od Karlovace na Plytvice byla teda plna. Nemalo smysl vubec predjizdet. Obecne jsem mel pocit ze se vic auto od more vraci, nez jede. Jeste k prechodu SLO-HR, vyplnoval jsem EnterCroatia, ale nedaval jsem tam covid passy, celnik je po nas chtel.

DRUHY DEN: cca 8:00 odjezd, auto nalozene. Jedeme, ale neco se mi nezda, kouknu na kontrolku motora, nic nesviti, rikam si super. Ale zjistuji ze auto nejak netahne... nema silu, neslo vytocit vic jak do cca 3t otacek... dospel jsem k zaveru ze to bude nouzovy stav... takze zase pauza, vytahuji diagnostiku a ta pise 3 chyby, 2x nejake cidla DPF 1 x vaha vzduchu, vsechno to je problem s obvodem, resp nestanradni hodnoty. Rikam si ze to snad neni mozne, toto resit na dovolene! Nikdy se nic podobneho nestane a na dovolene toto... Chyby smazu, objevi se znova, vizualne skontroluji motorovej prostor, ale nijake dalsi prokousane kabely jsem uz nenasel. Volam do autorizaku kam s autem jezdim a pan mi hned rika ze 3 chyby najednou, ze to je divne ze by to videl na nocni navstevun nejakeho zviratka, ze mam kouknout do motoroveho prostoru.... (tak jsem samozrejme koukal). Tak jsem to pro jistotu jeste jednou prosel, pchal ruku kam se dalo, ale na nic poderzeleho jsem nanarazil. Volam mu znova, jestli to predce jen nemuze byt necim jinym, poradi mi zkusit reset baterie (odpojit napajeni). Zkusim no nic... Uz si rikam, ze nema smysl jet dal, zakotvime nekde u Zadare a tam zajdu do servisu... pak mne jeste napadla jedna vec, sice si rikam ze blbe senzory predce nebudou napojene pres pojistky, ale pro jistotu jsem zacal prochazet pojistku po pojistce a vizualne je kontroloval. No a predstavte si asi pata pojistka byla prdla.. vymenil jsem ji, jiskricka nadeje, nastartuji, smazu zavady a nove se neobjevi!!!! vytocim motor do otacek a ty vyletli vysoko (v nouzovem stavu to nejde), hura!!!! Zavada odstranena, nalozime veci a jedeme teda dal. Rikam si ze toto predce neni mozne, takove veci na cestach,..... ale hlavne ze jedeme. Doufam ze zbytek dovolene uz probehne jen dobre a ze se budeme z dovolene tesit.

Zbytek cesty uz probihal "normalne" tj nic mimoradneho mimo to ze nas nevzali na trajekt v Drveniku (byl plnej) ale nastesti jel hned dalsi (mimo jizdni rad). Pak uz jsme se ocitli na Hvaru. Jsme tady temer poprve, ja jsem tady byl asi pred 20lety, ale to si uz nic nepamatuji, manzelka a dcerka jsou tady poprve. Takze si uzivame pobyt (sjme ve Svata Nedeljde) a koukame ze kde jsme to prisli. Musim rict ze to je tady skutecne jine nez jinde v HR.

Vsem preji hezkou dovolenou, snad se takove patalie kazdemu vyhnou.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2021 14:38
Další, co jezdí s kabelem thumbs upthumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2021 17:47
No já letos u Damira v Apollo v Drašnici kleklo Iveco točilo a nic ,tak Pc diag. a že to napíchnu -Nojo ale to Iveco má jinou svojí zásuvku já měl jen 16pinovou a redukce doma . Takže jsem nepomohl

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2021 19:33
to patrikHR: pojistka neshoří jen tak sama od sebe, něco se tam událo, takže servis to chtít bude. Možná to byla pomsta za ty Plytvicesmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2021 15:07
Tak už máme letos i Hvar za sebou.
V neděli 8.8. první část cesty na Hvar. Odjezd lehce po 9.hodině, v 10:23 na Reintalu, hladký průjezd nedělní Vídní, odbočka na A3 směr Eisenstadt, 20 minut pauza na OMV Hornstein, dále směr Mattersburg, Oberpullendorf a ve 12:39 jsme byli na A-HU přechodu u Köszegu, v Maďarsku bez zástávky mimo dálnice po 87 na Szombathely a po 86 na Rédics, ve 14:04 na hranicích HU-SLO, dále směr Mursko Središće, tam asi 15 aut a důkladná kontrola pasů a covid dokumentů, a to i přesto, že jsme poctivě vyplnili Enter Croatia včetně certifikátů, chorvatský celník chtěl vidět covid dokumenty v papírové podobě a všechny si naskenoval. Celkové zdržení 16 minut (14:16 příjezd, 14:32 odjezd). Následovala 40 minut pauza u Varaždinu. V 16:00 nájezd na dálnici A4 u Varaždinu (vyzvednout kartičku) a 16:25 platba na Sv.Heleně podáním kartičky a nefunkční ENC, abych spotřeboval zbylý kredit. V 16:49 nájezd na A1 na Lučku na funkční ENC půjčenou od kolegy, v 18:00 sjezd Otočac a v 18:10 příjezd na zajištěné ubytování. V klidu jsme zašli na výbornou a levnou večeři. Nedělní cesta na jih se nám již několikrát osvědčila a není důvod na tom nic měnit. Provoz v A, HU, HR mírný, v HU navíc bez kamionů. Zato v protisměru od Lučka až po Bosiljevo boží dopuštění. Nejenom silný nedělní provoz, ale do toho ještě i nějaké nehody. Vůbec jsem to nezáviděl těm, co se vraceli od moře a zůstali trčet na dálnici.
V pondělí 9.8. druhá část cesty Hvar. Odpočinutí a do růžova vyspinkaní jsme vyrazili v 6:00 z Otočcu, v 7:35 dotankování na INA Prokljan, v 8:43 sjezd Zagvozd a v 9:40 jsme byli v Drveniku. Trajekty jezdily obvyklou kyvadlovku, v 11:30 jsme se nalodili a ve 12:10 jsme sjižděli v Sućuraji. Z trajektu jsem sjížděl jako pátý v pořadí, takže padlo rozhodnutí nezastavovat a nepouštět ostatní. Jedno auto jsem předjel a ostatní auta se "pakovala" z cesty, když záhy odbočila do kampu Mlaska, takže jsem přes Hvar jel sám. Při sjezdu z trajektu navigace ukazovala příjezd do ID v 13:52 a při zastávce u Plodine u Jelsy ve 13:05 ukazovala příjezd 13:22. Nakoupili jsme nezbytné věci na začátek pobytu a ve 13:56 jsem vypínal motor a vítal se s domacími v ID. Přesun na Hvar proběhl v klidu, v pohodě a bez jakýchkoli komplikací.
V pondělí 23.8. cesta zpátky z Hvaru. Lístek na trajekt objednán a zaplacen on-line na 7:45. Odjezd z ID v 6:25, na parkovišti u trajektu jsme byli ve čtvrté řadě. V 9:30 sjezd z trajektu ve Splitu, na Lukoilu natankováno a v 10:12 nájezd na A1 v Dugopolje. Ve 12:22 půlhodinová pauza na oblíbeném Brinje (pizza, poslední chorvatská Ledo zmrzlina). Doteď to byla ta lepší část cesty. Za tunelem Mala Kapela začalo pršet, jeli jsme max. 120 km/h. V dopravním infu na HR2 hlásili nehodu u Bosiljeva, waze hlásil zdržení cca 20 minut, což se i potvrdilo. Dále jsme jeli za stálého deště v souvislé koloně rychlostí kolem 100 km/h až na Demerje (průjezd ve 14:29), tam opět zdržení 10 minut kvůli idiotům, kteří neví (nebo nechtějí vědět) jak se mají řadit do kolony. 15:01 průjezd mýtnicí Sv.Helena a 15:28 exit Varaždin. V OC Lumini u Varaždinu pauza na nákup chorvatských pochutin na doma (Jamnica, pršut, buđola, sýr, cedevita, fíková marmeláda...) a zde padlo definitivní rozhodnutí, že se úplně vyhneme Slovinsku, takže opět nájezd na A4 směr HU, v 16:49 sjezd na Starý Goričan, kde byla fronta asi 25 aut, zdržení 11 minut. EU auta jenom odmávli, Rusáky a Ukrajince odstavovali. V 17:00 jsme byli v HU, kde postupně předtávalo pršet. V HU jsme jeli opět mimo dálnice přes Letenye a Lenti na 86 do Szombathely. V protisměru neskutečné množství kamionů, převážně s SK a PL značkami. V Szombathely sjezd na 87 na Köszeg a v 19:10 nás stavěl rakouský celník, který se spokojil s mou dopovědí "tranzit", vrátil nám pasy a my jsme téměř osamoceni jeli po S61 na A3. Opět čurpauza na OMV Hornstein, kde jsme po vystoupení z auta vypadli trochu jako exoti - v tričku a kraťasech, když ostatní chodili navlečení v mikinách či bundách. Kolem 20:30 bezproblémový průjezd večerní Vídní, před 21.hodinou zastávka na McDonalds Hochleithen na večeři a ve 21:45 jsme byli na Reintalu a ve 22:43 doma. Celkem ujeto 2066 km. Dobu jízdy ani průměrnou spotřebu a rychlost není třeba uvádět, ještě by s tím mohl mít někdo problém, že je to málo nebo moc...
Jsou věci, které můžete správým výběrem termínu a času cesty ovlivnit, ale jsou i věci, které ovlivnit nelze. Ať cestujete kdykoli a kudykoli, přeji vám všem bezpečný návrat domů.
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2021 16:31
Ti idioti na Demerje by mě zajímali - vážně, nemyslím to ironicky. Jakou chybu konkrétně dělají?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 08. 2021 10:57
Tlačia sa na seba , nenechávajú si medzi sebou medzeru a tak to snímnač nezaregistruje. Musia cúvať-prepadajú panike atď
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2021 23:38
Odjezd 16.8. 07:00 smer Plitvice,pres Hate, Viden (zadne kolony, hladky prujezd), Graz, Maribor pres H2 a nasledne smer Ptuj, ve Starse odbocka doprava smer Dobovec.
V Majsperk dotankovano do plne (33Kc/Litr benal 95).
CZ-AT neexistuje celnik.
AT-SLO mimo dalnici neexistuje celnik, Dobovec na hranici smer Chorvatsko jsem byl jediny, celnik si jen preskocil z druhe budky, nascanoval pasy, kouknul do pocitace a zeptal se, ze zda jedem na PAG, kyvnu, zdrzeni 1min. prujezd to byl okolo 14-15hod. Nasledne Lucko fronta nikdo, sjezd Karlovac.
Nasledovala nejprisernejsi cast cesty a to az do Rakovica, kde je to jeden velkej prujezd vesnici. Rychlosti se stridaly 50, 70, 50, 60, atd. Silenost, nechapu jak nekdo muze mit rad tuto cestu, leda by miloval neustalou jizdu o rychlosti 50km/hod. Spali jsme tam 2 noci s vyletem na Plitivice.
Zbytek cesty od Korenica nadhernej, super pocasi, malo aut. Bez dalnice az do Zadaru.

Nazpet odjezd 27.8. z Pagu 9:30, za Svetim rokem dest cca 100km pak dal uz pohoda. Na demerje fronta 30 min, obocka na HU, stary Gorican 35 aut pred nami, fronta 20min. Tankovani Lendava, HU-AT prejeto u Heiligenkreuz, byli jsme jedini, vylezl vojak "vohin sie fahren?", kouknul na pasy a jelo se. Na 126km pred Vidni blikly stacionarni radary, nikde tam omezeni nebylo, ta 80 uz byla davno skrtla, gps ukazovala 130 max, jel jsem 120, tak nevim co to melo znamenat... vedel by nekdo ? za Vidni smer Brno, opet zadny celnik na AT-CZ hranici, prujezd plynuly. Doma presne 00:05. Byli bychom to dojeli v cca 19:00, ale tuhle zastavka na curani a tam zase, pak vecere v AT v Mekaci, oprava svetla, ono se to nasbiralo pekne.

Jedine co se mi za celou cestu stalo, tak mi prdla H7 na chorvatske dalnici za Zahrebem, auticko si postezovalo smiling smiley Takze pak jsem zastavil vymenil a jelo se dal. smiling smiley Snad nedojde zadna pokuta, snazil jsem se dodrzovat...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2021 14:05
No, já tudy jezdím průměrně 70 km/h, pokud nejede nějaká kolona za nějakým pomalým pitomcem. Těch pár míst k předjíždění využijí všichni. Vozovka je dobrá, zatáčky snad s jediným poloměrem, takže v klidu snesou i přes 80 km/h (za sucha v noci bez provozu jsem tudy jezdil něco pod stovku, to to odsýpalo). Uvidím v pondělí odpoledne.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 08:47
Tak jsme zpět. Cesta tam odjezd v neděli v 18.00 klasika Rakousko, Slovinsko. Na našich hranicích nikdo. Rakousko - Slovinsko pár aut před náma zajížděli k budce na pravé straně. Nějaký brňák přede mnou to vzal rovně, tak jsem jel za ním a projeli jsme aniž bychom viděli nějakého celníka. Slovinsko-Chorvatsko na Slovinské straně nikdo a Chorvat z budky jen mával. Tak,že pohoda. Dálnice volná. S přestávkama i jednou delší na malé prospání v 9.00 ve Splitu a čekání na trajekt.
Zato zpět to byl masakr. Vyjeli jsme kolem 7.00 z Ivan Dolce do Sučuraje. Že si uděláme projížďku a pokocháme. Po odbočku na Zadar dobrý. Dálnice volná dalo se jet kolem 140 i více. Pak ovšem se to seklo, kolona a až do Záhřebu chvíli se jelo chvíli se stálo. Když se místy dalo jet cca 110 tak jsem byl šťastný ale to byla spíše vyjímka. Mýtnice Demerje fronta asi 2 km, ale dalo se to. Průjezd Záhřebem v pohodě a pak pohoda až před hranice se Slovinskem. Tam jsme přijeli v 19.30 a projeli jsme je 00.10. Slovinci chtěli sice jen pasy, ale dávali si na čas. Chorvaté seděli v budkách a besedovali, auta nechali projíždět nebo spíše posouvat se po metrech. Doma jsem zastavili v 5.30. Je to moje chyba. Zavčasu jsem si to měl zjistit a jet jinudy. Ale už je to tak.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 09:20
To. pandák. Podle čeho jsi usoudil že to byl Brnák?thumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 09:44
Podle těch "blbejch" SPZ dnes nepoznáš ani Pražáka. Kdo to tohle vymyslel, to byl pěkný pyj.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 10:08
Omyl Kabinete. Pražáka poznáš podle stylu jízdy.hot smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 10:09
Souhlas. Kdysi jsem jednomu prosazovači toho nesmyslu řekl, že je vůl, a všichni voli v republice se urazili.
Čili to přirovnání si ani pyj nezaslouží, ať už je pěkný, nebo ne.
Pardon za OT, a teď pěkně zpátky k tomu, kdo se jak vrátil.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 10:44
Máte prosím někdo informaci o tom, jak v pátek 27.8.2021 kolem 14:30 a později vypadala situace na mýtnici Lučko a přechodu Macelj? Kolik km byla kolona resp. kolik hodin se čekalo? Děkuji za případné info. Houstlo to ten den už od Zadaru až k Maslenickému mostu, jak se postupně připojovali dovolenkáři vracející se zpět.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 11:20
Já se vracel v pátek 27.8. a fakt masakr. Rupa 3,5 hodiny skákání do kopce, já měl teplejší startér než motor. Přijel jsem tam ve 14 hodin. Ostatní přechody okolo hlásily to samé, tři hodiny. Arlin, Macelj hlásil také 3 hodiny. Pak se to sekalo na dálnici až k Lubljane, prostě moc aut. Takže cesta z Mandre na Pagu, od apartmánu k domu u Prachatic 16,5 hodiny a 792 km 😭. Ale je v tom i čekačka na trajekt atd. Včetně plánovaných zastávek, ale pořád masakr delší o 5 hodin než jsem plánoval. Ale šlo to, děti si zaběhali po dálnici vedle stojících aut, to ještě neznali. Teď již v té cestě hledám jen samá pozitiva 😁. Také vím, že můžeme klidně vyrazit mimo sezónu do Černé Hory a klidně i do Řecka. Časově to máme natrénované. Cesta tam v pátek 20.8. super, nikde žádné zdržení, jen asi 10 minut na Rupě, při skenování všech pasů a certifikátů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 12:04
I včera to bylo pěkně ucpané, k tomu od Sveti Rok až po Záhřeb super slejvák a neukázněný Poláci.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 12:11
Já v pátek vyjížděl asi kolem 9:15 z Tučepi, okolo Zadaru už kolony - stání a poskakování až za Maslenický most, pak se to rozjelo. Ale hodně hustý provoz a spousta řidičů viditelně hodně nervózních. Za Bosiljevem jsem kolem 13:15 zastavil na pumpě INA Vukova Gorica, natankovat PHM nešlo, běhal tam Chorvat a pokřikoval "nema elektrina". Pumpa narvaná, přijíždějící řidiči nechápali co se děje a byli naštvaní na nás, kteří stáli u nefunkčních stojanů. Za každým autem dalších několik čekajících. Tlačenice, parkoviště narvané, u McDonalďs dvě velké fronty až ven. Tam elektřinu měli ok. Podle HAK už měl v tu dobu Macelj 3 hoďky. Takže jsem se rozloučil a bez natankování urychleně opustil Chorvatsko. Jurovski Brod čekání 0 min, ale Novo Mesto bohužel plno semaforů a kolona v obou směrech na asi 30 min. Pak ještě Spielfeld dalších asi 30 min. Kontrolovali lidi v dodávkách a větších autech. Museli otevřit dvěře a celník koukal dovnitř. Nevím zda nehledali nějaké běžence. Takže i s 30min "mekáčem" před Vídní - Hranice na Moravě asi 23:15 (cesta o 70 km delší). Původně jsem zvažoval poprvé zkusit Maďarsko, ale nakonec jsem zkusil poprvé tuhle cestu. Směr do HR byl úplně v pohodě, akorát mezi Prostějovem - Brnem jsem chytl asi 70 min (moje chyba). Hranice + mýtnice 0 min, doklady a testy vůbec nikdo nechtěl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil arlin (30. 08. 2021 12:35).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 12:14
Návrat zpět od Trogiru ze čtvrtka odpoledne (26.8.) na pátek: až po Záhřeb všechno bez problémů, provoz mírný v pohodě, Demerje projeté s ENC a taky na klasickém Lučku jsme viděli naprosté minimum aut. Vzhledem ke kolonám hlášeným průběžně i večer na mýtnici Trakoščan (3-4km kolona, začínající kolem benzinky INA) a na Macelju (čekací doba na výjezdu dle HAC appky 3-5h) jsme se rozhodli pro objezd přes Cvetlin. Moc se nám nechtělo, před námi se ukazovaly blesky a bouřkové mraky s epicentrem Ptuj na radaru, ale raději pořád jedem než popojíždímesmiling smiley). Z dřívějších let vím že to může být popojíždění i 2h od té INy až na přechod. Takže jsme ve 20:30 sjeli na Durmanec a pak po souběžné silnici č.1 až k odbočce na Trakoščan. Vzhledem dešti a tmě to byl trochu adrenalin ty zatáčky (jeli jsme tudy vůbec poprvésmiling smiley), ale na Cvetlinu před námi žádné auto. A moc jsme jich taky cestou nepotkali. Nevím jestli někdo projížděl v tu stejnou dobu klasicky po dálnici přes Macelj a jak dlouho to v reálu trvalo? Pak jsme ještě pokračovali dál v objíždění (když užsmiling smiley) a objeli i celou slovinskou dálnici (o tom v jiném vláknu) a přes Graz a Vídeň dojeli v pátek ve 2:30 do Brna.

Okrug Donji (Čiovo), Primošten, 2x Okrug Gornji (Čiovo), Punat (Krk), 2x Vrši-Mulo, 4x Podstrana
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 12:39
kabinet302
-Podle těch "blbejch" SPZ dnes nepoznáš ani Pražáka

No tipni si ,to vymyslel Pražák aby se maskoval thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (30. 08. 2021 12:45).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 12:43
Když jsem kupoval auto s jinou RZ než v kterém kraji bydlím ,ihned výměna.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PEALPE (30. 08. 2021 13:51).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 13:55
A proč? Já středočech mám značky s BB a má to jisté výhody. Ostatní řeknou: "Podívej na toho ...... (zde si dosaď sám)!" a raději mě pustí nebo uhnousmiling smileysmiling smileysmiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 14:08
Cesta tam 22.8. nedeľa odchod o 7.hodine ráno z BA - Nikde žiadny problém, na hr.priechode St.Goričan asi 3 autá pred nami, zdržanie do 5 minút. Lučko tiež minimálne zdržanie cca 10 minút, medzi Zagrebom a Bosiljevom trochu väčšia premávka, miestami spomalenie na 80 km/h, za Bosiljevom už bez zdržaní. Cesta do Šibenika s 3 prestávkami asi 8,5 hodiny.
Čo som sa trochu obával bola cesta naspäť o týždeň 29.8. nedeľa, odchod z ubytovania v Šibeniku o 7.30 hodine - opäť bez problémov, akurát pri stúpaní na Sveti Rok bočný vietor a spomalenie, za Svetim rokom zase dážď, miestami vo vnútrozemí Chorvátska dosť silný, takže opäť spomalenie na cca 100-110 km/h. Na Demerje čuduj sa svete v nedeľu 10.30 h. ani jedno auto pred nami, rovno k mýtnej bráne! Za Zagrebom už dážď ustal a zvyšok cesty opäť bez zdržaní a príchod do BA o 16.hodine. Po dlhých rokoch cesta úplne bez problémov a nejakých významnejších zdržaní...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 14:32
To Ajax. Tak bral jsem to podle značky, ale vím, že v dnešní době to už není směroplatné.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 15:55
To Arlin. Na Lučku (Demerje) jsme byli odpoledne a fronta cca 2 km, ale docela to šlo. Na Macejl jsme přijeli cca 19.30 a odjížděli 00.10.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2021 16:33
To Panďák: dík za info. Během cesty domů jsem přemýšlel, jestli jsem neudělal blbost. Bohužel to vypadá, že na slovinské straně v Gruškovje je už min. od léta 2020 "velký problém". Možná, že někdo ví víc. Pamatuji spoustu průjezdů mimo víkendy domů přes Macelj/Gruškovje s čekáním max. 5 - 15 min a očekávanou kolonou na dálnici Graz-Wien. Byla to doba, kdy bylo Chorvatsko nacpané turisty a i tak nebýval mimo sobotu prakticky problém. Minulý rok jsem si nic nehlídal a na hranicích HR-SLO cestou domů zůstal viset v týdnu před Maceljem tak 2 hoďky minimálně. Navíc spousta vykuků po zaplacení mýtného objížděla kolonu pravou stranou až k celnici, čím se čekání protahovalo. Letos mi kamarád volal, že v neděli 22.8. stál už kolem 21:00 daleko před pumpou INA a projel přes Slovince až kolem 1:30. Byl naštvaný, protože nikdo nic prakticky nekontroloval.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 72
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.