Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2021 16:23
Ve čtvrtek 22.7. v 21:30 hod odjezd od Ostravy přes Brno, Mikulov, Wien, Eisenstadt, Oberpullendorf, Köszeg, Szombathely, Rédics, Mursko Središće do Igrane. Jediný zádrhel byl na Mursko Središće, a to zdržení 50 minut. Ani nevím proč. Postavili jsme se do kolony, před námi bylo asi 30 aut a vůbec se to nehýbalo. Najednou se to hýbat začalo a během chvilky jsme byli odbavení. Chorvatka naskenovala pasy a jelo se. Žádné dotazy na covid pasy ani testy. Enter Croatia jsem vyplnil den předem. ENC z 7/2013 funguje perfektně, provoz na A1 mi přisel v pátek přes den dost silný, rozhodně silnější než loni.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2021 21:41
RadoG: díky za skvělý tip na přechod SLO/HR thumbs up, možná na něj dojde, až pojedeme domů spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2021 08:35
Cesta včera ve 2 ráno z domu. Po hranice SLO/HR parádní cesta (je teda v Rakousku hodně radarů). Potom hodinu a čtvrt zásek na SLO hranici, i když hlásili zdržení kolem 15 minut. Od Lučka až po křížení sever/jih katastrofa. Kolona jedoucí 60 km/h, za 3 hodiny ujeto 150 km. Samej levorpoudař, nikdo nechce uhejbat, dělaj lidi naschvály… Jedna z nejhorších cest, kterou jsem za 15 let zažil…
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2021 08:38
Přechod Mursko Srediště využívám již hromadu let a nedám na něho dopustit a připadá mi zbytečné, při cestě po 86ce, si zajíždět na Goričan. Zdraví Mirek
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2021 10:32
Z pátku na sobotu přes Budějovice, Linz, Trieben, Loiblpass, Brezovica pri Gradinu, Pula. Cesta úplně v pohodě. Všude na hranicích volno a před námi nikdo, kontrola vůbec žádná.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2021 20:16
Mám otázku týkající se EnterCroatia. Když jedou spolu dvě rodiny v jednom autě, je lepší mít vyplněno pro celou osádku nebo odděleně? Prosím buď zkušenost nebo názor.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2021 20:24
Vezl jsem vnučku a prihodil jsem ji k nam do jednoho formulare. Podle mě je to uplne jedno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2021 20:42
Vyplnil jsem jen sebe a údaje o očkování - testu nechal volné.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2021 20:46
Kontroluje to reálně někdo? Mě akorát odmávl…
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2021 20:52
Po mě ho nikdo nechtěl ani loni. Letos podávám 4 pasy, otevírám zadní okna aby viděl, pasy ani neotevřel....
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2021 05:54
Někdo odmávne, někdo kontroluje. Jako vždy. My jsme měli vyplněno i očkování, přesto chtěl vidět i Covid certifikáty.

Když to po tobě chtějí, tak vyplňuj...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2021 14:12
EnterCroatia je dobrovolné. Předpokládal jsem, že když to vyplním a dám tam i očkování, tak se jim to tam na přechodu ukáže. Proto jedině jsem to vyplňoval. Zkušenost jsem měl stejnou jako mdr, takže příště na to kašlu. Různého špiclování jsme měli dost za minulého režimu, teď se nám to nemile vrací a přeju si, aby ti, kdo to zavádějí, narazili. Toť můj názor, kdo chce vyplnit, směle do toho.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2021 20:47
Tak uz doma... Cesta da se rict v pohode. Vzal jsem to z Gradacu pres Ploce aby byla změna. Tankovani na Tifonu Jasenice, na Demerje asi 4 v poradi. Bohuzel jsem musel zaplatit beznou platebni kartou, smart kartu mi to nevzalo. Nevim proc, nabito bylo. Takze bez slevy a na karte mi zustalo 240 kn. Z dalnice za Zahrebem jsem sjel opet na Krapine, na INA jsem utratil za benzin poslednich 200kn. Pred Maceljem kolona jeste pred mytnici, takze smer Cvetlin. Byl jsem asi 5, zdrzeni chvilku. Ani si pasy lnevzali do ruky. Přes Slovinsko klasika, jen ta 30tka v Lenartu je sila dodrzet. Na celnici u Murecku me dostal rakusak kdyz si odmitnul vzit pasy do ruky, musel jsem mu je otevrit a ukazat. Pak se preptal jestli back home, utvrdil jsem ho ze jen tranzit a jelo se dal. Pak uz snad jen kolona u Lince, zdrzeni 15 minut. Najeto 1039km, prumerna rychlost do Lince 100km/h, cas jizdy včetně přestávek neco malo pres 11 hodin.
Jen tak na okraj: posledni zastavka byla v Krapine na INA. Nikomu se pak uz nechtelo na zachod, tak jsem proste nestavel



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (30. 07. 2021 21:03).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2021 07:23
Snad mě to s tou Smart kartou nevypeče. Včera jsem dobyl
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2021 08:14
To jsi nemohl zavolat obsluhu, že "smart kartica neradi"?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2021 09:26
Zatím cesta sem(Mne). Výjezd večer od Kolína, Znojmo Vídeň, hustý provoz.Kontrola kamer a jízda na Mureck.Tam asi v 22h.,u mostu voják bez zájmu,ani jsem nezastavil,Ptuj,Videm,Cvetlin,tam 3 auta, odmávnuti a na Durmanec.Zanovní enc zabírá až u závory,celou cestu stejně.Stále hustý provoz, vnoučata aktivní,mnoho zastávek.. Sjetí na Bibinje, ranní káva u známých, rychlá koupel a zpět na dálnici.Husto,levoproudaři 125km/h,darmo mluvit.Sjezd na Ploče a neskutečné martirium až do Utjehy,7 hodin! Hranice i silnice v kolonách.Neumskym koridorem, běžné kontroly dokladů(most je krásný!), před Mne kontrola kamer a odbočka na přechod Vitaljina,tam 4 auta,5min.Všude bez testů a dalších problémů,jen moc lidí.

Karel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2021 21:53
Cesta zpět - Ulcinj, MNE 28.7. - 29.7.
Podgorica, hraniční přechod Dobrakovo v pohodě, asi 20 min.obě strany, pak srbský Čačak (pěkných 41 C ve stínusmoking smiley ), obchvat Bělehradu a Nový Sad. Druhý den ráno do Maďarska - Bácsalmás, jediné autospinning smiley sticking its tongue out, pak Vídeň a Znojmo.
Cesta na rozdíl od směru tam bez deště, hezky svítilo sluníčko, jak už jsem zmínil. V Maďarsku použita pro obě trasy M6 a okresky až do Gyoru. Hned po najetí na dálnici M1 směrem k rakouským hranicím se provoz na cca 15 min.zastavil. Svedení dvou pruhů do jednoho kvůli opravě svodidel. Jinak cesty ubíhaly příjemně, svižným tempem.
Jo, vlastně ještě s jednou výjimkou. Nedoporučuji si jet prohlédnout Durmitor hraničním přechodem Jabuka ze Srbska. Opravují ho, jede se po šutrech a pak ještě jeden příšernější úsek zhruba Nikšič - Podgorica. Asi tam vyrábí dálnici. Už zařazení rychlosti č.2 jen pro odvážnésmiling bouncing smiley Případně cesta traktorem.
Na žádných hranicích nikdo nic nechtěl (tedy malý techničák a zelenou / bílou kartu ANO), v MNE roušky jen v supermarketech a benzínkách. Jinak se kovid nekoná, odpočine si člověk od našeho blázince.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil ircavoj (31. 07. 2021 22:04).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2021 20:05
Tak také přidám "zážitky" z cesty domů...

Vraceli jsme se v sobotu domů od Zadaru.
Nájezd na dálnici v cca 11:0 na Zadar-západ, v podstatě jsme okamžitě vjeli do kolony která podle Waze byla až k tunelu Sveti Rok.
Takže jsme se během chvili rozhodli, že si projedeme část Jadranské magistrály směrem na sever.
Jakmile jsme doskákali na sjezd Posedarje, tak dolů z dálnice a směr Starigrad, kde jsme ještě stihli rychlou návštevu Winnetou muzeum v hotelu Alan (vlez zadarmo, ale parkování u hotelu 120 Kuna).
Pak jsme bez problémů, se zastávkami na foto a kochání, pokračovali až do Senj. Následoval výjezd nahoru k dálnici a za relativně normálního provozu příjezd na Demerje.
Před Demerje cca 1km kolona, takže jsme odhadem za 30minut byli u mýtnice.
Pak v pohodě směr Macejl až ke sjezdu na Krapinu. Celou dobu Waze nějak nic nehlásilo a jako by ignorovalo kolonu na hranicích. HaK aplikace tou dobou reportovala 6h kolonu na výjezdu z HR na Macejlu.
Před sjezdem na Krapinu se ale dálnice zastavila a poskakovalo to velice pomalu. Já už to dobou měl nastaveno že pojedu přes Cvetlin, tak jsem chtěl sjet..
Když už jsme tam cca 15 miut stáli bez hnutí, tak nekteří místní se pustili odstavným pruhem směrem ke sjezdu, bylo to cca 700 metrů, tak jsem se přidal, ale po cca 150m nás zastavil policajt na motorce a začal všechny tlačit zpět do pravého pruhu. Já se stihl uklidit zrovna když se to pohnulo, takže to bylo i bez keců..
Takže jsme tam vystáli dalších cca 20 minut, než jsme se dostali na 100m od sjezdu, policajt byl vzadu, a všchni mistní to vzali odstavným pruhem a sjeli.. Tak jsem se opět přidal.. Při sjíždění jsme pak viděli že dálnice je uzavřená od správy silnic..
Následovalo točení volantem po horách do Krapiny, kolem muzea neandrtálců, pak doprava směr Bednja a potom na Trakošťan a Cvetlin. Na Cvetlinu jsem byli v podstatě sami, průjezd cca 30 sec..
Pak přes Slovinsko na dálnici, z Krapiny na SLO dálnici u Ptuje nám to trvalo cca hodinu..
Na konci SLO dálnice trochu prudili Rakušáci, zdržení cca 10 minut.
Potom už normální průjezd před Vídeň, D1, Praha a domů.
K Neratovicím jsme dorazili v 01:00.

Petr
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2021 21:27
Paní a pan Fousovi hlásí návrat do domácích končin. To chladno mírně zaskočilo. Z 38 do 14 je skok.

Odjezd Pisak 0,20. Šestanovac pouze 17 km, rychlovka. 3,00 odmoriště Janjče / tankování, presso, croasánek, čurka/ 30 min.

Lučko ENC 4,50 sami. U Varaždinu zase zatroubení, 5,45 starý Goričan, zase sami. HR policajt oskenoval pasy, Tatarvároše více zajímaly mé řidičské rukavice. M70, Lenti, na M 86 na parkingu 15 min na čurdu a lehkou zobku

Blava 9,00, přistání u baráku 10,25.

Naprosto pohodová cesta, volno, žádné kolony, v HU opět sami. Odjezdových 37 stupínků za Sv. Rokem hodně padalo a zastavilo se na 15. Síla. Jinak velmi hustý provoz v protisměru, téměř nepřetržitá řada světel až do Zagrebu, ve směru na Goričan již méně intenzivní, ale také.
V HU po bouřce, místy popadané větve u cesty. Od Blavy až domů v dešti a mokru.

Ujeto 925 km od baráku k baráku, spotřeba 52 l, průměr 5,5 litránku. Trochu jsem oproti cestě dolů přidal, max ale 130. Doba jízdy 9 hod 15 min.

No, 4 týdny krásné dovolené za námi, celkem nám spadlo v HR tak 36 kapek, jinak snad furt azůro.

Termín na příští rok v Zavale na 3 týdny domluven, kam se podíváme navíc, to se rozhodne později. Ale budeme to tak praktikovat nadále.

Všem, co to mají před sebou sretan i siguran put, to samé všem, co jsou ještě dole.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 07:19
Fousku vytajte doma. Ty rukavice by zajímalo více lidí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 07:31
Tož taky už doma. HR, HU, SVK, cesta naprosto bez problémů. Výjezd v 7.00 , v 18.30 doma. Provoz od Zadaru nahoru mírný, u Karlovace trochu hustěji, ale nezpomalovalo se. Na Lučku zdržení 15 min., ti na cestě k moři to měli daleko horší, poprvé jsem viděl stojící kolonu jak přes mýtnici, tak daleko za ní, směrem k moři. Před Lučkem to stálo až daleko za most, kde se obě trasy zbíhají.. Před Letenye jsem k vůli silnějšímu provozu odbočil na Starý Goričan, tam zdržení tři minuty, jen kontrola OP. V protisměru to měli asi na déle, kolona byla až za mostem. Cesta přes HU v dešti, aut málo, směrem k moři aut stále dost. Na Rajce průjezd plynulý, bez zastavení, brali jen vytipované auta- dodávky. Jednu tam zrovna vykládali Ukrajinci. Přes SVK taky déšť, občas hodně silný. Dojezd domů v 18.30. Cesta na pohodu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 11:17
Pro velký úspěch druhé kolo a návrat v sobotu 31.7. Cesty jen s občankou a papírovým testem .Opět cesta svižná a nikde žádné čekačky na hranicích. Doklady pouze směrem tam na Slovinských hranicích a oskenování civid testu. Na stejné celnici zpět jen koukli na občanky okem a nic víc. Musím říci, že letos nejrychlejší hraniční průjezdy za poslední léta cestování.
Jen Lučko jsme popojížděli 35 minut ale to je jiná kategorie. V protisměru jsem ale ještě nikdy neviděla tak přecpanou dálnici v tolika kilometrech jízdy. Je vidět turistická špička.
V čenosti národností bylo překvapivě vysoké procento D,A a SLO. Mimo jiné i těch co jeli přes Maďarsko. Až divné.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 13:50
Chtěl bych se podělit o zážitek z včerejší cesty na Makarskou. No hledám stále vhodná slova jak bych se slušně vyjádřil - stálo to za nic.
Odjezd v neděli 1.8. ve 4:00 z Karvinska. Přechod Svrčinovce bez povšimnutí, nový obchvat Čadce paráda. Pak po D3/D1 směz Blava. Provoz malý. Před 7 snídaně na benzínce Zlaté Piesky. Pak směr Maďarsko po M15/M1/M85/M86/86. Na M86 skoro sami. Za Szombathely tak provoz velmi mírný. Povrch obchvatu kolem Szombathely dost děravý. Zato příjemně překvapil nový asfalt mezi 86 a Lenti. Dále pak po M70. Waze mně hnal na dálniční Goričan. Manžela koukla na Google mapy a "tmavě červená" čára byla na obou Goričanech stejná. Tak jsem teda jen na nový Goričan. Ve frontě jsme se zasekli asi na 25 minut. Chtěli vidět pasy a Covid pasy. Jen se podívali, žádné skenování, a pustili nás. V 11:05 jsme byli v Chorvatsku.
Tímto skončila ta příjemnější část cesty.
Na benzínce za Sv. Helenou jsem se mrknul na Waze a taky na Google mapy. A začlo peklo. Podle map Lučko zasekané jak od A2, tak i od A4. Za Lučkem až k Bosiljevu parkoviště. Waze mně bral po nějakých polňačkách paralelních s A1 až do Karlovace. No tak jsem jel. Většíma prdelkovicema jsem asi ještě nejel. No ale JEL! Na okraji Karlovace jasem zastavil a zkontroloval opět Waze kudy tudy. V tu chvíli Waze opět přehodnotilo situaci a poslalo mně opět okreskou až na Bosiljevo. Tak jsem opět jel. Tentokrát už to byla nějaká okreska a dalo se švihat i 80 :-D. Na dálnici jsem se napojil na čvoru Bosiljevo. Tam už to jelo celkem dobře a po rozdvojení na Rjeku/Split už to bylo v pohodě. Před a za Malou Kapelou omezení z důvodu větru na 80kmh. Někde kolem Otočace se to začlo štosovat. V různých kolonách jsme poskakovali až snad k Exitu na Zadar. sad smiley
Nikde nebyla žádná havárie ani nějaké omezení. Prostě jen několik lokálních špuntů. Od exitu na Zadar už byl provoz mírný a plynule se jelo až na Zadvarje. To už jsme měli "sekeru" snad 1,5 hodiny. Po přejezdu Sv. Ilija jsme opět vlítli do kolony před Makarskou. To ale zřejmě mělo příčinu v nějakém požáru. Před Makarskou jsme viděli Vatrogasce a taky jsme viděli odlétat asi 3 Canadairy.
Do Živogošće-Blata jsme dolazili až ve 20:30.

No, dlouho budu na tuto cestu pamatovat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 15:42
to Mana(CZ): jel jsem včera proti, buď rád, že si se dálnici vyhnul. A před Makarskou to stojí každý den, někdy až ke kruháči u Baško Polje.
Jinak včera (1.8.) také návrat zpět. Výjezd z Drašnice v těsně po páté ranní, teploměr ukazoval 32 stupňů. \Krátká zastávka v pekařství na Makarské, šup do tunelu a na Zagvozdu na dálnici. Již v tuto dobu byl provoz proti dost silný a s přibývajícím časem se měnil v parkoviště...Sv.Rok, Draženci, Karlovac, Lučko. Vzhledem k tomu, že bylo v HR napráskáno turisty, nechápal jsem, kam se vše, co jelo v protisměru, mohlo ještě nacpat. Jinak cesta až na Demerje v pohodě, na ENC první v pořadí, hotovost měla kratší kolonu. Protisměr...v podstatě ucpaný Zagreb ze všech směrů, kromě toho od moře. Pokračoval jsem na Macelj, sjel jsem z dálnice v Durmanci a jel na Cvetlin. Na dálnici začínala kolona kousek za sjezdem. Na Cvetlin jen v protisměru občas nějaké auto, pohodově, jen z rukou upletená vánočka, na čáře HR mužík bez zájmu, SLO kolega mávnul. Dále Ptuj a objezd SLO dálnice. Před sjezdem dolů k hraničnímu mostu semafor, opravují asfalt, je tam hup jak prase, takže doporučuji dodržet stanovenou rychlost, jinak ukousnutý jazyk a pár odpadlých dílů z auta. Před námi na mostě v Murecku A dodávka, neměli nějaký doklad, druhý voják zatím prošel nás a další auta za námi, jen zeptal tranzit, koukl na doklady a šel dál. Dodávku nebylo možné objet, chvilku čekání, než ji vojáci odstavili vedle. Poté tankování nafty před nájezdem na dálnici, nafta 1,187 éček. To je oproti naftě skoro za 40 korun v HR velmi příznivá cena. Dále Graz, zde na Linec. Za Grazem slejvák jak prase, občas mi to rvalo volant z ruky, co bylo vody na dálnici. Nechápu, proč nemají vyfrézované drážky na odvod vody. Místy jsem jel jen 90 a to jsem všechno předjížděl. Tekuté stěrače opět splnili výborně svou funkci. Na prvním tunelu jsem zaplatil za oba, takže druhý jsem frčel v zelenám pruhu. Před Lincem se déšť uklidnil, teplota 16 stupňů. Oproti raním 32 trochu rozdíl. Linec na neděli odpoledne projet v povoleném limitu bez zdržení. Po přejezdu do ČR to člověk hned pozná na silnici, musí myslet i za ostatní a být hodně ve střehu...silnice samý blbec. Zdržení klasika oba kruháče před Benešovem, na úrovni Benešovu a pak před nájezdem na D1. |Do Prahy to jelo, občas o něco pomaleji, ale dobré. Přítelkyně vyložena v 18 a kousek doma v Práglu, o 40 minut později mladej u bejvalky a já v 19 hodin zaparkoval před barákem.
Takhle pohodovou cestu bez zdržení jsem snad nikdy neabsolvoval. Auto chtělo 5,9 litránku nafty na 100, to je o 0,3 více, než cestou dolů, ale to jsem jel od Karlovace až do Drašnice mimo dálnici. Na dálnici tempomat 135, to je o 2km více oproti GPS, takže žádné závody. Nechápu ty, co dají 1200km za 12 hodin i s obědem kdesi cestou v restauraci, tak snad těsně před probuzením, s rukou v nočníku.
Pokud covid, práce a peníze dovolí, v září asi ještě Jadran na týden dáme.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 17:59
Ajax, nic nového. Klasické lehké, z tenké jehnětiny, žluté. Kdysi jsem s tímto za volantem začínal a byl jsem za exota. Nyní návrat k tomuto zvyku. Na dlouhých cestách velmi příjemné, tak trochu větší jistota. Klepeta se nesmekají po umatlaném věnci volantu, mnohem příjemnější pocit. Samo, na tankování a jiné manipulace jdou dolů, nejsou pracovní.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 18:42
Mana: Přesně tohle jsem zažil před týdnem, sám jsem to nechápal, jak je možný zacpat takovej kus dálnice. To skákalo v rozmezí 20-120 km/h. Klid byl až od křížení směrem na jih. Ono celkově se jelo dost blbě, vyrojilo se nějak moc levoproudařů…
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 19:32
Já si to včera i natočil. To se jen tak prostě nevidí, kdy jedete k mýtnici Lučko směrem od moře, a kolona ve směru k moři stojí. Ne před mýtem, ale za ním. A i v něm.. Dnes jsem zkouknul drbárnu na FB, a cesta Zlín- Petrčane v tom včerejším poskakování 17hod.. Přes HU a SVK.. A je fakt, že letos lidí jako máku. Což zase chorvatům přeji.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 22:56
Plusem v danou hodinu odjezdu bylo to, že nevyskytovali v hojném počtu naši oblíbenci s PL značkou na plechovce. Tím i větší pohodlí bez nutnosti čekat, co vymamlasí.
Užil jsem si jich dnes cestou ze ZL kraje, odkud jsem odjížděl v poledne a za VY to začalo. Nalepení v levém, posed hlídkující surikaty, bílé klouby od křeče na volantu a když na něj bliknu po 3 km, tak si klepe na čelo. O kličkování se nebudu zmiňovat. V BM potom 1 km před odbočkou na Rakousy manévry, za které bych jim rozškubal papíry. Náhlé brzdění v levém a hup doprava. No prostě pra...a, ale nemíním znesvěcovat užitečné zvíře. V něčem podobném jet, jak je uvedeno výše musí být na šaškec.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2021 23:08
radek24 napsal(a):
-------------------------------------------------------
A je fakt, že
> letos lidí jako máku. Což zase chorvatům přeji.

No to mě děsí ,jestli do Chorvatska začnou pravidelně jezdit ti co doteď létali do Afriky,Řecka ,Turecka atd tak nás nečeká nic moc pěknýho.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2021 06:38
Nezačnou, jak to půjde, vrátí se ke svému "luxusu" (budgetové zájezdy s extra-extra-allinclusive). Ty letošní zácpy na dálnici je utvrdí, že jízda autem s kufrem plným paštik není nic pro ně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (03. 08. 2021 08:47).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.